شرایط سریلانکا

هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

مطلع بودن از شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند امری ضروری محسوب می باشد. در سال های اخیر تعداد دانشجویان و متقاضیانی که برای تحصیل به کشور هندوستان و کشور سریلانکا مهاجرت به طور چشمگیری افزایش یافته است. لازم به ذکر است که سیستم های آموزشی کشورهای هندوستان و سریلانکا بسیار مشابه می باشند. شایان ذکر است که هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا و کشور هند بسیار ناچیز می باشند.

کشور سریلانکا در بخش جنوبی کشور هندوستان قرار گرفته است. به عنوان یک جزیره در اقیانوس هند به شمار می رود. جمعیت این کشور بیش از 19 میلیون نفر می باشد. متقاضیان می توانند از راه های مختلفی وارد خاک سریلانکا شوند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار شما را از شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا آشنا خواهند ساخت.

سیستم آموزشی کشور سریلانکا

کشور سریلانکا یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل به زبان انگلیسی در جهان می باشد. دانشجویان می توانند جهت تحصیل به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. دانشگاه های کشور سریلانکا با برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان قرارداد همکاری امضاء کرده اند و این امر موجب تقویت دانشگاه های سریلانکا و همچنین سیستم آموزشی این کشور شده است. تحصیل در کشور سریلانکا موارد مثبت بسیار زیادی به همراه دارد. متقاضیان و دانشجویان می توانند از مواردی چون هزینه های تحصیل بسیار مناسب، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و سایر موارد بهره مند شوند.

متقاضیان و دانشجویان می توانند با اتمام دوره تحصیلی متوسطه با ارائه مدارک مورد نیاز وارد دانشگاه های کشور سریلانکا شوند. به یاد داشته باشید که اگر دانشجویان بیش از 6 ماه در کشور سریلانکا اقامت تحصیلی داشته باشند، بایستی اقدام به کسب ویزای تحصیلی کنند. در غیر این صورت کسب ویزای تحصیلی این کشور ضروری نخواهد بود. تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشگاه های این کشور یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل در رشته های مختلف بخصوص رشته های فنی و رشته های مهندسی می باشند. بهترین و معتبر ترین دانشگاه های کشور سریلانکا عبارتند از:

 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Peradeniya
 • دانشگاه Jayewardenepura
 • دانشگاه Kelaniya
 • دانشگاه Ruhuna
 • دانشگاه Moratuwa
 • دانشگاه جافنا

شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا بسیار مقرون به صرفه می باشند. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل جذب دانشجویان خارجی به این کشور شده است.

هزینه به روپیه سریلانکا اقلام غذایی
450LKR یک وعده غذا در محل کسب و کار
690LKR یک شانه تخم مرغ 12 عددی
230LKR 500 گرم سینه مرغ بدون استخوان
340LKR 500 گرم پنیر محلی
60LKR نان برای 2 نفر به مدت یک روز

شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا در صورتی امکان پذیر می باشد. متقاضیان شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهند. جهت ورود به برخی از دانشگاه های کشور سریلانکا متقاضیان و دانشجویان بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و در این آزمون پذیرفته شوند. هر سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور به 2 ترم تقسیم می شود. لازم به ذکر است که ممکن است تاریخ شروع دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور سریلانکا متغیر باشد. علاوه بر ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، متقاضیان و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا بایستی در دوره های آموزشی دروس پیش نیاز نیز شرکت کنند. این دوره ها شامل دروس پایه و دوره های زبان می باشند. متقاضیان و دانشجویان باید هزینه های جداگانه شرکت در این دوره های آموزشی را پرداخت کنند.

معدل متقاضیانی که قصد تحصیل در سریلانکا را دارند. یکی از مهم ترین موارد به شمار می رود. ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر دارد. دانشجویانی که می خواهند دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند بایستی مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. در غیر این صورت شرکت در آزمون تعیین سطح و همچنین کلاس های آموزش زبان امری واجب به شمار خواهد رفت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

کشور سریلانکا در بخش جنوبی هندوستان قرار گرفته است. تقریبا شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سریلانکا با کشور هندوستان یکسان و مشابه می باشند. به طور کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه های سریلانکا و همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور هندوستان بسیار پایین می باشد. اگر شما عزیزان قصد تحصیل در کشور هندوستان را دارید می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در هند از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت کامل مطلع شوید.

لازم به ذکر است که دانشگاه های کشور سریلانکا همانند اکثر دانشگاه های کشور های مختلف به 2 بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بالاتر می باشد. اما به طور کلی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در کشور سریلانکا به صورت زیر می باشد:

هزینه به دلار هزینه زندگی دانشجویی
600$ میانگین هزینه های تحصیل (هر ترم)
285$ اجاره آپارتمان شخصی (هر ماه)
50$ اقامت در خوابگاه دانشجویی (هر ماه)
$35 مسافرت و سرگرمی، سالن بدنسازی و غیره (هر ماه)

مهاجرت تحصیلی به کشور سریلانکا

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا به این کشور مهاجرت کنند، بایستی مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور ارائه دهند تا ویزای تحصیلی کشور سریلانکا را دریافت کنند. همچنین لازم به ذکر است که داشتن شرایط مورد نیاز جهت کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر نیز یکی از مهم ترین موارد جهت کسب ویزای تحصیلی کشور سریلانکا می باشد. دریافت ویزای و مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا از 60 الی 120 روز به طول می انجامد. متقاضیان بایستی مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی به سفارت این کشور ارائه دهند. داشتن شرایط و مدارک زیر جهت کسب ویزای تحصیل در سریلانکا الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت و یا گذرنامه با اعتبار کافی
 • ارائه مدارک شناسایی و تشخصی هویت
 • 4 الی 6 عدد عکس پرسنلی (پاسپورت)
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های تحصیلی
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های کاری
 • ارائه مدارک پزشکی
 • داشتن توان مالی کافی
 • کسب پذیرش از دانشگاه مورد نظر

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور سریلانکا و همچنین هندوستان با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.