مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » سریلانکا » هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکامطلع بودن از شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند امری ضروری محسوب میشود. در سال های اخیر تعداد دانشجویان و متقاضیانی که برای تحصیل به کشور هندوستان و کشور سریلانکا مهاجرت میکنند به طور چشمگیری افزایش یافته است و لازم به ذکر است که سیستم های آموزشی کشور های هندوستان و سریلانکا بسیار مشابه میباشند. شایان ذکر است که هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا و کشور هند بسیار ناچیز می باشند.

کشور سریلانکا در بخش جنوبی کشور هندوستان قرار گرفته است و به عنوان یک جزیره در اقیانوس هند به شمار میرود. جمعیت این کشور بیش از نوزده میلیون نفر میباشد و متقاضیان میتوانند از راه های مختلفی وارد خاک سریلانکا شوند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این نوشتار شما را از شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا آشنا خواهند ساخت.

هزینه تحصیل و زندگی در سریلانکا

سیستم آموزشی کشور سریلانکا

کشور سریلانکا یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل به زبان انگلیسی در جهان می باشد و دانشجویان می توانند جهت تحصیل به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. دانشگاه های کشور سریلانکا با برخی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان قرارداد همکاری امضاء کرده اند و این امر موجب تقویت دانشگاه های سریلانکا و همچنین سیستم آموزشی این کشور شده است. تحصیل در کشور سریلانکا موارد مثبت بسیار زیادی به همراه دارد و متقاضیان و دانشجویان می توانند از مواردی چون هزینه های تحصیل بسیار مناسب، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و سایر موارد بهره مند شوند.

متقاضیان و دانشجویان می توانند با اتمام دوره تحصیلی متوسطه با ارائه مدارک مورد نیاز وارد دانشگاه های کشور سریلانکا شوند. به یاد داشته باشید که اگر دانشجویان بیش از شش ماه در کشور سریلانکا اقامت تحصیلی داشته باشند، می بایست اقدام به کسب ویزای تحصیلی کنند؛ در غیر این صورت کسب ویزای تحصیلی این کشور ضروری نخواهد بود. تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد و دانشگاه های این کشور یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل در رشته های مختلف بخصوص رشته های فنی و رشته های مهندسی می باشند. بهترین و معتبر ترین دانشگاه های کشور سریلانکا عبارتند از:

 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Peradeniya
 • دانشگاه Jayewardenepura
 • دانشگاه Kelaniya
 • دانشگاه Ruhuna
 • دانشگاه Moratuwa
 • دانشگاه جافنا

هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به مقاله “کار در هند” از شرایط اشتغال در این کشور به صورت کامل آگاه شوند.

تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند و تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهند. جهت ورود به برخی از دانشگاه های کشور سریلانکا متقاضیان و دانشجویان می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و در این آزمون پذیرفته شوند. هر سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو ترم تقسیم می شود و لازم به ذکر است که ممکن است تاریخ شروع دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور سریلانکا متغیر باشد. علاوه بر ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، متقاضیان و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا می بایست در دوره های آموزشی دروس پیش نیاز نیز شرکت کنند. این دوره ها شامل دروس پایه و دوره های زبان می باشند و متقاضیان و دانشجویان باید هزینه های جداگانه شرکت در این دوره های آموزشی را پرداخت کنند.

معدل دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا را دارند یکی از مهم ترین موارد به شمار می رود. ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر دارد و دانشجویانی که می خواهند دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند می بایست مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند؛ در غیر این صورت شرکت در آزمون تعیین سطح و همچنین کلاس های آموزش زبان امری واجب به شمار خواهد رفت.

شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا

هزینه های تحصیل و زندگی در سریلانکا بسیار مقرون به صرفه می باشند و این موضوع یکی از مهم ترین دلایل جذب دانشجویان خارجی به این کشور شده است.

خوراک و غذا
هزینهمورد
450 روپیهیک وعده غذا در محل کسب و کار
690 روپیهیک وعده غذایی در رستوران بیگ مک آرد
230 روپیهیک شانه تخم مرغ دوازده عددی
340 روپیهپانصد گرم سینه مرغ بدون استخوان
60 روپیهنان برای دو نفر به مدت یک روز
830 روپیهپانصد گرم پنیر محلی
400 روپیهیک کیلوگرم سیب
اجاره و خرید ملک 
81000 روپیهاجاره خانه 85 متری در منطقه گران قیمت (یک ماه) 
58000 روپیهاجاره خانه 85 متری در منطقه نرمال (یک ماه) 
8500 روپیهامکانات (گرمایشی، آب، گاز، برق، و غیره) برای دو نفر 
65000 روپیهاجاره خانه 45 متری در منطقه گران قیمت (یک ماه) 
30000 روپیهاجاره خانه 45 متری در منطقه نرمال (یک ماه) 
3000 روپیهاینترنت یک ماهه 
260 روپیهتمیز کردن آپارتمان (نرخ ساعتی) 
پوشاک و لباس 
5500 روپیهشلوار جین 
3500 روپیهلباس تابستانه 
8300 روپیهیک جفت کفش ورزشی 
5500 روپیهیک جفت کفش چرمی مردانه 
حمل و نقل 
121 روپیهیک لیتر گاز 
2800 روپیهبلیط ماهانه حمل و نقل 
430 روپیهسفر با تاکسی (هشت کیلومتر) 

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

کشور سریلانکا در بخش جنوبی هندوستان قرار گرفته است و تقریبا شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سریلانکا با کشور هندوستان یکسان و مشابه می باشند. به طور کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه های سریلانکا و همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور هندوستان بسیار پایین می باشد.

اگر شما عزیزان قصد تحصیل در کشور هندوستان را دارید می توانید با مراجعه به مقاله “تحصیل در هند” از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت کامل مطلع شوید.

لازم به ذکر است که دانشگاه های کشور سریلانکا همانند اکثر دانشگاه های کشور های مختلف به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بالاتر می باشد اما به طور کلی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در کشور سریلانکا به صورت زیر می باشد:

هزینهمورد
$600میانگین هزینه های تحصیل (هر ترم)
$285اجاره آپارتمان شخصی (هر ماه)
$80-$50اقامت در خوابگاه دانشجویی (هر ماه)
$35مسافرت و سرگرمی، سالن بدنسازی و غیره (هر ماه)

مهاجرت تحصیلی به کشور سریلانکا

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا به این کشور مهاجرت کنند، می بایست مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور ارائه دهند تا ویزای تحصیلی کشور سریلانکا را دریافت کنند. همچنین لازم به ذکر است که داشتن شرایط مورد نیاز جهت کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر نیز یکی از مهم ترین موارد جهت کسب ویزای تحصیلی کشور سریلانکا می باشد. دریافت ویزای و مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا از شصت الی صد و بیست روز به طول می انجامد و متقاضیان می بایست مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی به سفارت این کشور ارائه دهند. داشتن شرایط و مدارک زیر جهت کسب ویزای تحصیل در سریلانکا الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت و یا گذرنامه با اعتبار کافی
 • ارائه مدارک شناسایی و تشخصی هویت
 • چهار الی شش عدد عکس پرسنلی (پاسپورت)
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های تحصیلی
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های کاری
 • ارائه مدارک پزشکی
 • داشتن توان مالی کافی
 • کسب پذیرش از دانشگاه مورد نظر

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در کشور سریلانکا و همچنین هندوستان با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *