شرایط سریلانکا

اقامت سریلانکا

اقامت در کشور سریلانکا

راههای مختلفی برای اخذ اقامت سریلانکا وجود دارد. این کشور در جنوب هند موقعیت دارد و منطقه ای جذاب برای گرددشگری محسوب می­شود. افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت این کشور را اخذ و به این کشور سفر نمایند. مهاجرت کاری- مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از جمله این روشها می­باشد. این کشور دارای اقتصاد ضعیفی است اما دولت سریلانکا بدنبال راههایی است تا بتواند اقتصاد خود را بهبود بخشیده و سرمایه گذاران بیشتری را جذب این کشور نماید. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند راهنمایی و یاری می­نمایند. این کشور در گذشته از مستعمره های انگلستان است و مردم این کشور به زبان های سینهالی و تامیل صحبت می­نمایند.

در حال حاضر سریلانکا محصولاتی همچون چای- پوشاک- برنج و دیگر محصولات کشاورزی را به کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و کشورهای اروپایی صادر نموده و تجهیزات و محصولات دیگری را از کشورهای ایران- چین- ژاپن وارد می­نماید. پایتخت کشور سریلانکا کلمبو است و واحد پول این کشور روپیه می­باشد که هر یک دلار برابر با 9796/113 روپیه می­باشد. افرادیکه به کشور سریلانکا مراجعت می­کنند می­توانند براحتی در فرودگاه کلمبو پایتخت این کشور ارز خود را تبدیل به واحد پول این کشور ( روپیه) نمایند. روپیه سریلانکا را ارز بسته می­نامند بدین معنا که افراد تنها با ورود به کشور سریلانکا می­توانند این ارز را خریداری نمایند و فروش این ارز در دیگر کشورها وجود ندارد.

روشهای اخذ اقامت سریلانکا

همانطور که در مقدمه بین نمودیم اقامت سریلانکا از روشهای مختلفی امکانپذیر است. ما در این مقاله این روشها را به تفصیل معرفی خواهیم نمود. مهاجرت کاری- مهاجرت تحصیلی – مهاجرت از طریق سرمایه گذاری- مهاجرت از طریق ازدواج از جمله راههایی است که منجر به اخذ اقامت این کشور می­گردد. سریلانکا کشوری توریستی محسوب می­شود که از جاذبه های گردشگری فراونی برخوردار است. از همین رو افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر می­نمایند. ناگفته نماند صنعت گردشگری یکی از راههای کسب درآمد این کشور محسوب می­شود. همچنین افرادی که به زبان های انگلیسی و یا سینهالی و تامیل مهارت دارند براحتی می­توانند در این کشور به انجام کسب و کار بپردازند.

 

اقامت سریلانکا

اخذ اقامت سریلانکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سریلانکا بگونه ای است که افراد می­باید دارای 250 هزار دلار آمریکا سرمایه اولیه باشند تا اجازه انجام فعالیت های تجاری در این کشور را بتوانند اخذ نمایند. افراد در صورتیکه دارای این مقدار سرمایه و بیزینس پلنی که مورد تأیید اداره بازگانی کشور سریلانکا باشند، می­توانند ویزای تجاری سریلانکا را اخذ نمایند. این ویزا در ابتدا دارای یکسال اعتبار است و قابلیت 5 سال تمدید برای آن نیز وجود دارد. سرمایه گذاری در سریلانکا به روشهایی همچون ثبت شرکت- خرید سهام های شرکتی- سرمایه گذاری در بخش های ویزه انجام می­گردد.

سهام شرکتی

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکتی بگونه ای است که افراد می­توانند برخی از قبض های سپرده های شرکت ها را خریداری نمایند. این نوع سرمایه گذاری در سریلانکا یکی از ساده ترین روشها می­باشد. بطور مثال بسیاری از افراد از طریق خرید سهام بانک های بزرگ واقع در این کشور که خدمات و تولیدات متنوعی را ارائه می­دهند در این کشور به سرمایه گذاری می­پردازند.

ثبت شرکت

افراد جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سریلانکا می­باید دارای سرمایه ای معادل 1000 دلار و طرحی اقتصادی باشند. این دسته از افراد ابتدا بیزینس پلن خود را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه می­نمایند و در صورتیکه بیزینس پلن این افراد  مورد تأیید این اداره قرار بگیرد، اجازه ثبت شرکت به آنها داده خواهد شد. ناگفته نماند این افراد باید دارای سابقه کاری در زمینه مورد نظر در کشور خود و یا دیگر کشورها باشد و همچنین ثابت نماید دارای تمکن مالی لازم برای زندگی بمدت یک سال در سریلانکا می­باشند.

سرمایه گذاری در بخش های ویژه

از آنجائیکه دولت سریلانکا بدنبال بهبود وضعیت اقتصادی خود می­باشد، از سرمایه گذران خارجی که قصد انجام فعالیت های تجاری در این کشور را دارند حمایت می­نماید. دولت سریلانکا به سرمایه گذران پیشنهاد می­نماید تا در بخش های تولید محصولاتی همچون لوازم آرایشی بهداشتی- مواد و مصالح ساختمانی- فلزکاری- سیستم مد و پلاستیک سرمایه گذاری نمایند. همچنین افرادی که بتوانند در زمینه های نرم افزار- برون سپاری-سهام خصوصی- زیرساخت های هتل- مراکز خدمات مشترک و محصولات نفت و گاز سرمایه گذاری نمایند به سودآوری مناسبی دست خواهند یافت.

اخذ اقامت از طریق ویزای کاری سریلانکا

از دیگر راههای اخذ اقامت سریلانکا، مهاجرت کاری به این کشور می­باشد. با اینکه اقتصاد کشور سریلانکا بسیار ضعیف است اما نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین گزارش شده است. افرادی که دارای رزومه های قویتری هستند شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در سریلانکا دارند. این دسته افراد با مراجعه به موسسات کاریابی معتبر در سریلانکا می­توانند شغل مورد نظر خود را یافته و با انعقاد قرارداد کاری ویزای کاری این کشور را اخذ بنمایند. علاقمندانی که قصد انجام کار در دیگر کشورها را دارند بهتر است ابتدا شرایط اخذ شرایط کار پس از تحصیل در آلمان را مطالعه و سپس برای انجام کار در سریلانکا تصمیم گیری نمایند.

اقامت از طریق تحصیل در سریلانکا

در کشور سریلانکا دانشگاه های معتبر وجود دارد. دانشجویان می­توانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ و به این کشور مراجعت نمایند. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های سریلانکا می­باید همانند پذیرش در دانشگاه های دیگر کشورها ابتدا درخواست پذیرش ارسال نمایند. زبان تحصیل در دانشگاه های سریلانکا انگلیسی است و دانشجویان می­باید دارای حداقل سطح C باشند. پذیرش در دانشگاه های سریلانکا بصورت آنلاین امکان پذیر است و پس از اخذ دعوتنامه تحصیلی می­توانند برای اخذ ویزی تحصیلی این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

کار پس از تحصیل در سریلانکا

دانشجویانی که تحصیلاتشان را در سریلانکا به اتمام رسانیده اند، براحتی می­توانند در این کشور شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کار بپردازند. دانشجویان در این کشور فرصت انجام کارهای داوطلبانه بسیاری همچون نگهداری از فیل و لاکپشت ها در پارک ها- انجام کار در مراکز نگهداری از یتیمان- ساخت و ساز و اشتغال در تعاونی های ساختمانی را خواهند داشت. همانطور که بیان نمودیم سریلانکا کشوری توریستی است و فرصت های کاری در این زمینه بسیار وجود دارد و دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این صنعت نیز می­توانند به انجام کار بپردازند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آندسته از عزیزانی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، تحصیل رایگان در کشور اتریش را پیشنهاد می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *