مهاجرت کاری سریلانکا

کار در سریلانکا

کار در کشور سریلانکا

سریلانکا کشوری در جنوب قاره­ی آسیا و در نزدیکی کشور هند موقعیت دارد.کار در سریلانکا یکی از راههای مهاجرتی به این کشور می­باشد. سریلانکا در گذشته بنام سیلان معروف بود و پایتخت این کشور کلمبو نام دارد. سریلانکا از جمله کشورهای تحت استعمار انگلستان بود که به تازگی توانسته استقلال خود را بدست آورد. علاقمندان به آگاهی از شرایط کار در کشور سریلانکا می­توانند از راهنمائی های مفید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند. لازمه اخذ ویزای کاری سریلانکا دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایانی در سریلانکا می­باشد. معمولاً افرادی که دارای رزومه های قوی هستند شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه کاری خواهند داشت. دانشجویان زیادی که تحصیلاتشان را به اتمام رسانیده اند، سریلانکا را برای یافتن و انجام کار گزینه ای مناسب می­دانند و بدنبال ویزای کاری این کشور می­باشند.

کشور سریلانکا دارای اقتصادی چندان مناسبی نیست و بیشترین درآمد این کشور از حوزه کشاورزی بدست می­آید. البته به تازگی با ایجاد سیاست های جدید توسط دولت سریلانکا، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذران خارجی بوجودآمده است. با حضور سرمایه گذاران خارجی به سریلانکا، اقتصاد این کشور با رشد و رونق مناسبی روبرو گردیده است. کشور سریلانکا محصولاتی همچون منسوجات- چای- برنج- سنگ های قیمتی و الماس- ادویه- نارگیل- الوار و ماهی را به کشورهای آمریکا- انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی صادر می­نماید و در مقابل محصولات دیگری مانند موادغذایی- مواد نفتی- پارچه و ماشین آلات و تجهیزات صنعت حمل و نقل را از کشورهای سنگاپور- چین- ایران- اپن و هنگ کنگ وارد می­نماید.

اقتصاد سریلانکا و نیروی کار

سریلانکا جزیره ای در جنوب قاره­ی آسیا است که بصورت دموکراتیک اداره می­گردد. در میان کشورهای آسیایی این کشور ضعیف ترین اقتصاد را دارا می­باشد. بیش از یک سوم مردم کشور سریلانکا مشغول به انجام کارهای کشاورزی می­باشند. البته در پنج سال اخیر کشور سریلانکا توانسته است به اقتصاد مطلوبی دست یابد. این کشور در صنعت توریسم تلاش های بسیاری نموده و به موفقیت های قابل توجهی دست یافته و هم اکنون گردشگران زیادی با اخذ ویزای توریستی سریلانکا به این کشور سفر می­نمایند. این کشور مکان مناسبی برای کسب و کار برای افرادی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند و یا به زبان های سینهالی این کشور آشنا هستند، مناسب می­باشد.

کار در سریلانکا

اخذ ویزای کار کشور سریلانکا

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم، افراد تنها با دریافت اخذ دعوتنامه کاری از کارفرمایان سریلانکایی می­توانند برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. بدین منظور متقاضیان انجام کار در این کشور با موسسات کاریابی در سریلانکا ارتباط برقرار نموده و رزومه های خود را برای آنان ارسال می­نمایند و از این طریق سعی می­نمایند تا شغل مورد نظر خود را در این کشور بیایند. اکثراً افرادی که دارای رزومه های قویتری هستند، شانس بیشتری برای یافتن کار خواهند داشت. در سریلانکا موسسات کاریابی معتبر زیادی وجود دارد و امکان ارتباط آنلاین با این موسسات برای افراد وجود دارد. پس از اینکه متقاضیان توانستند شغل مورد نظر خود را بیابند، می­باید قراردادکاری با کارفرمای مورد نظر منعقد گردد. پس از آن فرد می­تواند جهت اخذ ویزای کار در سریلانکا اقدام نماید. موسسات کاریابی در اتریش نیز فرصت های شغلی مناسبی را در اختیار عزیزان قرار می­دهند.

موسسات کاریابی در سریلانکا

همانطور که بیان نمودیم موسسات کاریابی زیادی در سریلانکا وجود دارد. برخی از این موسسات عبارتند از:

همچنین برخی دیگر موسسات کاریابی در سریلانکا هستند که توسط کارمندان خارجی اداره می­گردند. این موسسات عبارتند از:

 • Sunday observer Lanka
 • The Sunday Times
 • Om Lanka

برخی از موسسات کاریابی در کشور سریلانکا تنها مشاغلی همچون تدریس زبان- مشاغل ساختمانی- ساخت و ساز ساختمانی و مراقبتهای بهداشتی را به متقاضیان معرفی می­نمایند. این موسسا عبارتند از:

 • Travelers World Wide
 • Priject abroad
 • Leo Priject Foundation
 • SLV

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سریلانکا

متقاضیان انجام کار در سریلانکا پس از اینکه موفق به اخذ دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در سریلانکا گردیدند، می­توانند بهمراه مدارک زیر به سفارت سریلانکا در کشور مبدأ خود مراجعه نموده و ویزای کار در سریلانکا را اخذ نمایند:

 • ارائه پاسپورتی معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه
 • ارائه دو قطعه عکس پرسنلی
 • دعوتنامه کاری از سوی سازمان و یا نهادی معتبر در کشور سریلانکا
 • روزمه و سوابق کاری فرد متقاضی که می­باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • تکمیل نمودن فرم تقاضای انجام کار در سریلانکا

متقاضیان عزیز می­توانند جهت آگاهی از جزئیات انجام کار در سریلانکا با مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. همچنین عزیزانی که متقاضی انجام کار در کشورهای دیگر می­توانند چگونگی اخذ ویزای کار آلمان را مطالعه نمایند.

نرخ بیکاری و حقوق و دستمزد در سریلانکا

طیق گزارشاتی که از سال 2018 بدست آمده است نرخ بیکاری در کشور سریلانکا 10/4 % گزارش شده است که این میزان نرخ بیکاری نسبت به سه ماهه اول این سال کاهش یافته است. بیشترین نرخ بیکاری در سریلانکا از سال 1992 آغاز شده بود و در سال 2013 این میزان نزخ بیکاری به کمترین نرخ خود یعنی 7/3 % رسید. ما در جدول زیر میزان حقوق و دستمزد افراد را با توجه به رشته تحصیلی آنان در سریلانکا نمایش داده ایم.

رشته حقوق ( روپیه)
فناوری اطلاعات 2296155
نرم افزار 1710280
رشته فنی مهندسی 1520338
مدیر منابع انسانی 2775896
حسابدار 794841
بازاریاب 1909230

مشاغل مورد نیاز در سریلانکا

همانطور که بیان نمودیم با توجه به رشد اقتصادی در کشور سریلانکا نرخ بیکاری نیز در این کشور کاهش یافته است. افراد با مراجعه به سایت های کاریابی در این کشور می­توانند شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کار در این کشور بپردازند. ین کشور در برخی مشاغل با کمبود نیرو مواجه است و از همین رو افرادی که دارای مشاغل زیر می­باشند، براحتی می­توانند از سوی کارفرمایان سریلانکایی دعوتنامه کاری دریافت نموده و جهت انجام کار در سریلانکا به این کشور سفر نمایند. مهمترین مشاغل مورد نیاز در کشور سریلانکا عبارتند از:

 • حسابدار
 • معلم
 • برنامه نویس
 • بازاریاب
 • مدیر فروش

ناگفته نماند متقاضیان انجام کار در کشور سریلانکا می­توانند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت این کشور را اخذ و به همراه اعضای خانواده خود به سریلانکا سفر نمایند. بدین منظور می­توانند بهنگام اخذ ویزای کاری خود مدارک هویتی اعضای خانواده خویش را نیز به سفارت سریلانکا در کشور مبدأ خود ارائه داده و ویزای همراه را برای آنان اخذ نمایند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *