مهاجرت به کشور سریلانکا

انواع راه های مهاجرت به سریلانکا

راه های مهاجرت به سریلانکا

تعداد زیادی از انواع راه های مهاجرت به سریلانکا وجود دارد در صورتی که شما هم علاقه مند ب داشتن اطعاتی در زمینه انواع راه های مهاجرت به سریلانکا هستید با مطالعه مودن این مقاله و هم چنین مراجعه مودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در این زمینه به دست آورید.

راهنمای جامع انواع راه های مهاجرت به سریلانکا

کشور سریلانکا  که دارای قدیمی ترین دموکراسی در منطقه جنوب آسیا می باشد و یک کشور چند فرهنگی می باشد که دارای که عبارتند از : بودایی ها، هندوها و مسلمانان. این جزیره دارای آب و هوای گرمسیری است و تحت تأثیرباد های
سریلانکا کشور جزیره ای است که در ساحل جنوبی هند قرار دارداین کشور که   پنجاه و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است که جمعیت آن  بالغ بر بیش از 20 میلیون نفر و با میانگین رشدی 0.73٪ در سال  می باشد کشور سریلانکا که دارای دارای دو شهر اصلی می باشد که عبارتند از  سری جیآی داودن پورا کوته و کلمبو، هم چنین پول رایج این کشور   روپیه سریلانکا است.
تقریبا 70٪ از از جمعیت، این کشور بودایی هستند و در رتبه بعدی هندوها و سپس مسلمانان بیشتر معیت این کشور می باشند  مردم کشور سریلانکا از امید به زندگی طولانی مدت برخوردار می باشند به صورتی که این میزان بیش از 10 % بالاتر از میانگین جهان است و ساکنان امید به زندگی تقریبا 80 سال دارند.
Sinhalese، یکی از زبان های رسمی سریلانکا می باشد که زبان مادری مردم این شر می باشد – بزرگترین گروه قومی در این کشور حدود 16 میلیون نفر می باشد . تامیل نام یکی دیگر از زبان های رسمی این کشور می باشد است  که در تامیل نادو و سریلانکا صحبت می شود؛ تامیل یکی از زبان های مادری کشر سنگاپور است. البته زبان انگلیسی به طور گسترده در حوزه های کسب و کار، علمی و آموزشی در این کشور دارای اربرد می باشد.و بعضی از مردم سریلانکا از زبان های پرتغالی و هلندی استفاده می کنند.

انواع راه های مهاجرت به سریلانکا

بررسی انواع راه های مهاجرت به سریلانکا

ازجمله اصلی ترین انواع راه های مهاجرت به سریلانکا عبارتند از موارد ذیل که شما برای کسب اطلاعات بیشتر می تولنید به مقاله های موجود در سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید.

 • مهاجرت به سریلانکا از طریق تحصیل در این کشور
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق اشتغال در این کشور
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق ویزای توریستی
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج با تبعه این کشور
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق تولد فرزند در این کشور
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق پناهندگی
  آشنایی بیشتر با انواع راه های مهاجرت به سریلانکا
  هر شخص غیر شهروند سریلانکا برای ورود به این کشور باید دارای یک ویزا باشد. با این توضیح که نوع ویزا مورد نیاز باید دارای مدت اقامت پیشنهاد شده و هدف سفر ای شخاص باشد. لازم به ذکر می باشد که وزارت مهاجرت مسئولیت خدمات ویزا، گذرنامه، شهروندی و کنترل مرزیاین کشور را در اختیار دارد .

برای کسب و کار، گردش گری و ه چنین اشخصی که دارای اهداف حمل و نقل به ای شور می باشند ، بازدیدکنندگان نیاز به مجوز سفر الکترونیکی (ETA) دارند ، که مجوز رسمی برای بازدید کوتاه از سریلانکا است. این محدودیت ممکن است که برای فعالیت های کاری خاص یا ورود به کشور به عنوان بخشی از رسانه ها باشد از جمله کشورهایی که متقاضین مهاجرت به این کشور می توانند برای ETA درخواست دهند. عبارتند از: گینه، لیبریا، کامرون، نیجریه، مالی و سیرالئون که متقضیان باید برای نزدیک شدن به مأموریت نزدیکترین خارج از کشور به هنگام ورود به سریلانکا برای دریافت ETA خود گزارش دهند. بازدیدکنندگان با یک ETA می توانند درخواست خود را برای اقامت خود تا 90 روز و در یک مقطع زمانی درخواست کنند؛ که این امر می تواند برای وب سایت وزارت مهاجرت و مهاجرت درخواست شود. اقامت طولانی نیاز به یک ویزای اقامت دارد که باید سالانه تمدید شود.
لازم به ذکر می باشد که بازدیدکنندگان که از جمهوری سنگاپور، جمهوری مالدیو یا جمهوری سیشل هستند، برای مدت اقامت تا 30 روز نیازی به ویزا ندارند.

بررسی مهم ترین مراحل برای مهارت به سریلانکا

مرحله اخذ گذرنامه
متقاضیان مهاجرت به سریلانکا باید برای همیشه در این کشور دارای گذرنامه دارای اعتبار باشند که قبل از خروج از خانه، این مورد را مورد بررسی قرار دهند که حداقل این مدرک برای شش ماه پس از اینکه قصد ترک سریلانکا را داشته باشند ، معتبر خواهید بود.
مرحله اخذ ویزا
ویزای حمل و نقل این کشر برای 48 ساعت رایگان است. هم چنین ویزای بازدید کننده برای مدت  30 روزکه یزان هزینه اخذ یزای این کشور بسته به ملیت دارد که هزینه 25 تا 100 $آمریکا است. متقاضیان قبل از بازدید از سریلانکا برای دریافت ویزای 30 روزه ملزم به انجام مراحل زیر می باشند:

 • متقاضیان چند روز قبل از ورود به وب سایت ویزای الکترونیکی سریلانکا (eta.gov.lk).مراجعه نمایند.
 • متقاضیان ملزم به گذراندن فرآیند درخواست آنلاین و هم چنین دریافت کارت اعتباری می باشند و یا بدهی خود را پرداخت کنند هم چنین متقاضیان پس از تأیید ملزم به رینت ویزا می باشند.

هم چنین این اشخاص می توانند برای دریافت ویزای این کشور به سفارت خانه های سریلانکا در خارج از کشور مراجعه نمایند و افرادی که بدون ویزا به این کشور می آیند، فرایند ورود آنها می تواند چند ساعت طول بکشد و و ملزم به پرداخت هزینه ای  بالاتر از  40 $آمریکا می باشند.

آشنایی با صندوق الکترونیکی مسافرتی سریلانکا (“ETA”)

ETAs توسط اداره مهاجرت سریلانکا به صورت الکترونیکی صادر می شود. مسافران، آژانس های مسافرتی، خطوط هوایی و ارائه دهندگان خدمات تخصصی می توانند از سیستم ETA برای پردازش یک سازمان مسافرتی الکترونیکی استفاده کنند.
ETA سریلانکا به صورت الکترونیکی به پاسپورت مرتبط است و به وزارت مهاجرت این کشور دسترسی دارد. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که مسافران برای چاپ یک کپی از Sri Lanka ETA خود را در صورت بروز مشکل باید به  ایستگاه های کامپیوتر در دفتر مهاجرت پس از ورود مراجعه نمایند.
میزان اعتبار ETA فقط برای مهاجرت کوتاه مدت به سریلانکا برای اهداف کسب و کار، گردش گری و حمل و نقل صادر می شود.
لازم به ذکر می باشد که اگر متقاضیان می خواهند در سریلانکا به کار بپردازند کنید، باید از طریق سفارت محلی خود قدام به درخواست ویزای مناسب نمایند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله انواع راه های مهاجرت به سریلانکا علاقه مند به اخ اطلاعات بیشتری در مورد برخی از این روش هاشدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر ویزای تحصیلی سریلانکا و یا ویزای کاری سریلانکا  که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *