مهاجرت تحصیلی سریلانکا

تحصیل در سریلانکا

تحصیل در سریلانکا

مهاجرت جهت تحصیل در سریلانکا یکی از روش ورود به خاک این کشور می باشد و تحصیل در سریلانکا با موارد مثبت بسیار زیادی همراه میباشد. متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند مشغول به تحصیل در این کشور شوند و دوره های تحصیلات عالی خود را در دانشگاه های این کشور سپری کنند، حتما باید از شرایط ورود به دانشگاه ها و مراکز تحصیلی در این کشور مطلع باشند. علاوه بر مهاجرت تحصیلی، متقاضیان می توانند از راه های مختلفی از جمله مهاجرت کاری، مهاجرت جهت سرمایه گذاری، مهاجرت جهت کارآفرینی و ایجاد کسب و کار، مهاجرت جهت ازدواج و همچنین تولد فرزند در این کشور وارد خاک این کشور شوند.

جزیره این کشور در اقیانوس هند قرار گرفته است و مردم این کشور به زبان های سینهالی، تامیلی و انگلیسی صحبت می کنند. در این نوشتار متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما را از شرایط تحصیل در این کشور آگاه سازند.

شرایط تحصیل در سریلانکا

کشور سریلانکا یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل به زبان انگلیسی در جهان می باشد. دانشجویان می توانند جهت تحصیل به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. دانشگاه های این کشور با برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان قرارداد همکاری امضاء کرده اند. این امر موجب تقویت دانشگاه های سریلانکا و همچنین سیستم آموزشی این کشور شده است. تحصیل در کشور سریلانکا موارد مثبت بسیار زیادی به همراه دارد. دانشجویان می توانند از مواردی چون هزینه های تحصیل بسیار مناسب، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و سایر موارد بهره مند شوند.

متقاضیان می توانند با اتمام دوره تحصیلی متوسطه با ارائه مدارک مورد نیاز وارد دانشگاه های کشور سریلانکا شوند. به یاد داشته باشید که اگر دانشجویان بیش از 6 ماه در کشور سریلانکا اقامت تحصیلی داشته باشند، بایستی اقدام به کسب ویزای تحصیلی کنند. در غیر این صورت کسب ویزای تحصیلی این کشور ضروری نخواهد بود. تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. دانشگاه های این کشور یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل در رشته های مختلف به خصوص رشته های فنی و رشته های مهندسی می باشند.

بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور سریلانکا عبارتند از:

 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Peradeniya
 • دانشگاه Jayewardenepura
 • دانشگاه Kelaniya
 • دانشگاه Ruhuna
 • دانشگاه Moratuwa
 • دانشگاه جافنا

شهریه تحصیل در سریلانکا

کشور سریلانکا در بخش جنوبی هندوستان قرار گرفته است. تقریبا شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سریلانکا با کشور هندوستان یکسان می باشند. به طور کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه های سریلانکا و همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور هندوستان بسیار پایین می باشد. اگر شما عزیزان قصد تحصیل در کشور هندوستان را دارید می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در هند از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت کامل مطلع شوید.

دانشگاه های کشور سریلانکا همانند اکثر دانشگاه های کشورهای مختلف به 2 بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بالاتر می باشد. اما به طور کلی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در کشور سریلانکا به صورت زیر می باشد:

آیتم شهریه به دلار
تحصیل (هر ترم) 600$
اجاره آپارتمان شخصی (هر ماه) 285$
اقامت در خوابگاه دانشجویی (هر ماه) $50 الی 80$
مسافرت و سرگرمی، سالن بدنسازی و غیره (هر ماه) 35$

شهریه تحصیل در سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند و تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهند. جهت ورود به برخی از دانشگاه های کشور سریلانکا دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. هر سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور به 2 ترم تقسیم می شود. ممکن است تاریخ شروع دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور سریلانکا متغیر باشد. علاوه بر ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، متقاضیان و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا باید در دوره های آموزشی دروس پیش نیاز نیز شرکت کنند. این دوره ها شامل دروس پایه و دوره های زبان می باشند. متقاضیان باید هزینه های جداگانه شرکت در این دوره های آموزشی را پرداخت کنند.

معدل متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا را دارند یکی از مهم ترین موارد به شمار می رود. ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر دارد و دانشجویانی که می خواهند دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. در غیر این صورت شرکت در آزمون تعیین سطح و همچنین کلاس های آموزش زبان امری واجب به شمار خواهد رفت.

مهاجرت تحصیلی به سریلانکا

متقاضیانی که قصد دارند جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا به این کشور مهاجرت کنند، بایستی مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور ارائه دهند تا ویزای تحصیلی کشور سریلانکا را دریافت کنند. داشتن شرایط مورد نیاز جهت کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر نیز یکی از مهم ترین موارد جهت کسب ویزای تحصیلی کشور سریلانکا می باشد. دریافت ویزای و مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا از 60 الی 120 روز به طول می انجامد. متقاضیان باید مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی به سفارت این کشور ارائه دهند.

داشتن شرایط و مدارک زیر جهت کسب ویزای تحصیل الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت و یا گذرنامه با اعتبار کافی
 • ارائه مدارک شناسایی و تشخصی هویت
 • 4 الی 6 عدد عکس پرسنلی (پاسپورت)
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های تحصیلی
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های کاری
 • ارائه مدارک پزشکی
 • داشتن توان مالی کافی
 • کسب پذیرش از دانشگاه مورد نظر

هموطنان عزیز می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند. از شرایط و هزینه های مهاجرت به کشور های خارجی به صورت کامل مطلع شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.