مهاجرت تحصیلی سریلانکا

تحصیل در سریلانکا

تحصیل در کشور سریلانکا

مهاجرت جهت تحصیل در سریلانکا یکی از روش ورود به خاک این کشور می باشد و تحصیل در سریلانکا با موارد مثبت بسیار زیادی همراه میباشد. متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند مشغول به تحصیل در سریلانکا شوند و دوره های تحصیلات عالی خود را در دانشگاه های این کشور سپری کنند، حتما باید از شرایط ورود به دانشگاه ها و مراکز تحصیلی در کشور سریلانکا مطلع باشند. علاوه بر مهاجرت تحصیلی، متقاضیان می توانند از راه های مختلفی از جمله مهاجرت کاری، مهاجرت جهت سرمایه گذاری، مهاجرت جهت کارآفرینی و ایجاد کسب و کار، مهاجرت جهت ازدواج و همچنین تولد فرزند در سریلانکا وارد خاک این کشور شوند.

جزیره سریلانکا در اقیانوس هند قرار گرفته است و مردم این کشور به زبان های سینهالی، تامیلی و انگلیسی صحبت می کنند. در این نوشتار متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما را از شرایط تحصیل در سریلانکا آگاه سازند.

شرایط تحصیل در سریلانکا

کشور سریلانکا یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل به زبان انگلیسی در جهان می باشد و دانشجویان می توانند جهت تحصیل به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند. دانشگاه های کشور سریلانکا با برخی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان قرارداد همکاری امضاء کرده اند و این امر موجب تقویت دانشگاه های سریلانکا و همچنین سیستم آموزشی این کشور شده است. تحصیل در کشور سریلانکا موارد مثبت بسیار زیادی به همراه دارد و متقاضیان و دانشجویان می توانند از مواردی چون هزینه های تحصیل بسیار مناسب، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و سایر موارد بهره مند شوند.

متقاضیان و دانشجویان می توانند با اتمام دوره تحصیلی متوسطه با ارائه مدارک مورد نیاز وارد دانشگاه های کشور سریلانکا شوند. به یاد داشته باشید که اگر دانشجویان بیش از شش ماه در کشور سریلانکا اقامت تحصیلی داشته باشند، می بایست اقدام به کسب ویزای تحصیلی کنند؛ در غیر این صورت کسب ویزای تحصیلی این کشور ضروری نخواهد بود. تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد و دانشگاه های این کشور یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل در رشته های مختلف بخصوص رشته های فنی و رشته های مهندسی می باشند. بهترین و معتبر ترین دانشگاه های کشور سریلانکا عبارتند از:

 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Colombo
 • دانشگاه Peradeniya
 • دانشگاه Jayewardenepura
 • دانشگاه Kelaniya
 • دانشگاه Ruhuna
 • دانشگاه Moratuwa
 • دانشگاه جافنا

هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به مقاله “کار در هند” از شرایط اشتغال در این کشور به صورت کامل آگاه شوند.

تحصیل در سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا

ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند و تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهند. جهت ورود به برخی از دانشگاه های کشور سریلانکا متقاضیان و دانشجویان می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و در این آزمون پذیرفته شوند. هر سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو ترم تقسیم می شود و لازم به ذکر است که ممکن است تاریخ شروع دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور سریلانکا متغیر باشد. علاوه بر ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، متقاضیان و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا می بایست در دوره های آموزشی دروس پیش نیاز نیز شرکت کنند. این دوره ها شامل دروس پایه و دوره های زبان می باشند و متقاضیان و دانشجویان باید هزینه های جداگانه شرکت در این دوره های آموزشی را پرداخت کنند.

معدل دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا را دارند یکی از مهم ترین موارد به شمار می رود. ورود به دانشگاه های کشور سریلانکا نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر دارد و دانشجویانی که می خواهند دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند می بایست مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند؛ در غیر این صورت شرکت در آزمون تعیین سطح و همچنین کلاس های آموزش زبان امری واجب به شمار خواهد رفت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

کشور سریلانکا در بخش جنوبی هندوستان قرار گرفته است و تقریبا شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سریلانکا با کشور هندوستان یکسان و مشابه می باشند. به طور کلی، هزینه های تحصیل در دانشگاه های سریلانکا و همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور هندوستان بسیار پایین می باشد.

اگر شما عزیزان قصد تحصیل در کشور هندوستان را دارید می توانید با مراجعه به مقاله “تحصیل در هند” از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت کامل مطلع شوید.

لازم به ذکر است که دانشگاه های کشور سریلانکا همانند اکثر دانشگاه های کشور های مختلف به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بالاتر می باشد اما به طور کلی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در کشور سریلانکا به صورت زیر می باشد:

هزینه مورد
$600 میانگین هزینه های تحصیل (هر ترم)
$285 اجاره آپارتمان شخصی (هر ماه)
$80-$50 اقامت در خوابگاه دانشجویی (هر ماه)
$35 مسافرت و سرگرمی، سالن بدنسازی و غیره (هر ماه)

 

مهاجرت تحصیلی به کشور سریلانکا

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا به این کشور مهاجرت کنند، می بایست مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور ارائه دهند تا ویزای تحصیلی کشور سریلانکا را دریافت کنند. همچنین لازم به ذکر است که داشتن شرایط مورد نیاز جهت کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر نیز یکی از مهم ترین موارد جهت کسب ویزای تحصیلی کشور سریلانکا می باشد. دریافت ویزای و مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا از شصت الی صد و بیست روز به طول می انجامد و متقاضیان می بایست مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی به سفارت این کشور ارائه دهند. داشتن شرایط و مدارک زیر جهت کسب ویزای تحصیل در سریلانکا الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت و یا گذرنامه با اعتبار کافی
 • ارائه مدارک شناسایی و تشخصی هویت
 • چهار الی شش عدد عکس پرسنلی (پاسپورت)
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های تحصیلی
 • ارائه مدارک و پرونده سابقه های کاری
 • ارائه مدارک پزشکی
 • داشتن توان مالی کافی
 • کسب پذیرش از دانشگاه مورد نظر

هموطنان عزیز می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط و هزینه های مهاجرت به کشور های خارجی به صورت کامل مطلع شوند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *