شرایط سریلانکا

هزینه زندگی در سریلانکا

هزینه زندگی در سریلانکا

یکی از مزایای مطرح در رابطه با مهاجرت و زندگی در سریلانکا هزینه زندگی در سریلانکا است. هزینه زندگی در سریلانکا مقرون به صرفه است. اما باید توجه داشته باشید که میزان حقوق و درآمد کار در این کشور نیز پایین است. لذا چنانچه دارای درآمد خارجی هستید می توانید در این کشور با هزینه بسیار پایینی زندگی کنید. این کشور پس از رهایی از جنگ داخلی امروز کشور در حال توسعه است و در حال افزایش کیفیت زندگی برای مردم خود است. البته میزان مهاجرت به این کشور کم است و شهروندان سریلانکایی خود نیز برای زندگی و کار در جایی بهتر از این کشور مهاجرت می کنند. در هر صورت بررسی هزینه زندگی در سریلانکا برای علاقه مندان به این کشور توسط مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انجام گرفته شده است.

زندگی در سریلانکا

سریلانکا، یک کشور جزیره ای در اقیانوس هند، واقع بین دریای لاکادیو در غرب و خلیج بنگال در شرق است. این جزیره در حدود 30 کیلومتری (19 مایل) جنوب شرقی ساحل جنوبی هند واقع شده است. سریلانکا از یک جزیره اصلی و تعدادی جزیره کوچکتر تشکیل شده است و تا سال 1972 این کشور به سیلان معروف بود. مساحت این جزایر 65،610 کیلومتر مربع است، جهت مقایسه 1.5 برابر کشور دانمارک، یا کمی بزرگتر از ایالت ویرجینیا غربی ایالات متحده است. بیشتر 21 میلیون نفر از جمعیت سریلانکا در جنوب غربی و مرکز جزیره زندگی می کنند که سه چهارم آنها در مناطق روستایی زندگی می کنند. از بزرگترین شهرها می توان به کلمبو (پایتخت)، کندی، گاله و جافنا اشاره کرد.

سریلانکا شامل سینهالی ها و تامیل ها و همچنین مورها و تعداد کمتری از بورگرها و مالایی ها هستند. تامیلی ها عمدتا در شبه جزیره جافنا در شمال زندگی می کنند. سینهالی (74%) و تامیل (18%) دو زبان ملی هستند، در حالی که انگلیسی به عنوان زبان پیوند به طور گسترده ای در مناطق شهری استفاده می شود. بیشتر سینهالی ها بودایی و بیشتر تامیلی ها هندو هستند. حدود 6% مسیحی و 7% نیز مسلمان هستند.

هزینه زندگی در سریلانکا در سال 2020

اوضاع در سریلانکا بسیار تغییر کرده است. سریلانکا از کشوری که با جنگ و فقر دست و پنجه نرم می کند، اکنون از مزایای صلح بهره می برد. مشهودترین آنها بزرگراه های در حال عبور در سراسر جزیره و ساختمان های بلند مرتفع متعددی است که در شهرهای بزرگتر سر برآورده اند، اما کمی نزدیک تر نگاه کنید، و تغییرات دیگری را نیز خواهید دید. در 9 سال گذشته، سطح زندگی در سریلانکا با متوسط ​​نرخ %5.8 در سال افزایش یافته است. این امر وضعیت طبقه متوسط ​​را بهتر کرده است و اکنون مردم از درآمد بیشتری برخوردار هستند و قدرت خرید بیشتری دارند. توانایی خرید بر اساس انتخاب و نه برای بقا، کیفیت زندگی در این جزیره را به طرز چشمگیری تغییر داده بود.

کلمبو به خصوص شاهد تغییر گسترده ای بوده است و گزینه های وسیع تری از سرگرمی، سلامتی، تناسب اندام، تغذیه، سلامتی عمومی و غیره است و این طیف گسترده ای از گزینه ها به مردم این فرصت را می دهد تا از زندگی خود به شیوه هایی که قبلا تصور نشده بودند لذت ببرند. طبق برآوردها انجام گرفته در سال 2020 هزینه زندگی در سریلانکا به صورت میانگین ماهیانه در حدود 165.000LKR (روپیه سریلانکا) تخمین زده شده است. این در حالتی است که ابن هزینه برای یک خانواده 4 نفره در سریلانکا به میزان 347.000LKR (روپیه سریلانکا) اعلام شده است. روپیه سریلانکا واحد پول رسمی این کشور است و هر روپیه برابر با 0.005$ (دلار آمریکا) می باشد.

در نمودار زیر میزان سهم هزینه زندگی در سریلانکا در هر بخش را ملاحظه می کنید:

سهم هزینه زندگی در سریلانکا

خورد و خوراک از هزینه های زندگی در سریلانکا

همانطور که ملاحظه کردید بخش به سزایی از هزینه زندگی در کشور سریلانکا را هزینه خرید مواد غذایی و خورد و خوراک تشکیل می دهد. نسبت به گذشته قدرت خرید مردم سریلانکا افزایش پیدا کرده اما همچنان نرخ فقر در این کشور بالا است. در جدول زیر میزان هزینه برخی از اقلام را مشاهده می کنید.

آیتم هزینه (روپیه سریلانکا) LKR
1 لیتر شیر پرچرب 224.6
1 قرص نان 74.47
1 کیلوگرم برنج 111.1
1 کیلوگرم سیب 445.5
1 کیلوگرم سیب زمینی 167.2
1 کیلوگرم گوجه 144.1
1 کیلوگرم پیاز 150.4
1 بطری 1.5 لیتری آب 82.2
1 شانه تخم مرغ 246.2
1 کیلوگرم گوشت مرغ 617
1 کیلوگرم موز 164.5
1 کیلوگرم پرتقال 439

هزینه زندگی در سریلانکا و هزینه اقامت

این روزها پیدا کردن محل اقامت سریلانکا به صورت ارزان بسیار دشوارتر از آن است که بود. استانداردها بالا رفته و قیمت های آنها نیز افزایش یافته است. سریلانکا مملو از مسافران است و بنابراین هزینه اقامت با توسعه گردشگری بالاتر رفته است، اما هنوز جای چانه زنی هایی برای یافتن وجود دارد. به نظر می رسد مهمان خانه ها، هاستل و هتل ها (حتی استراحتگاه ها و ویلا ها) که در نیز افزایش قیمت پیدا کرده اند. به طور میانگین بازه هزینه اجاره یک خانه تک خوابه در سریلانکا ماهانه به میزان 25.000LKR الی 150.000LKR (روپیه سریلانکا) در مرکز شهر و در حدود 15.000LKR الی 65.000LKR (روپیه سریلانکا) در خارج از شهر می باشد.

برای درک بهتر میزان هزینه اجاره خانه و اقامت در سریلانکا جدول زیر را مشاهده کنید:

آیتم هزینه میانگین (روپیه سریلانکا) LKR
کرایه ماهیانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر 56.274
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 130.204
اجاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در خارج شهر 25.244
کرایه ماهیانه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر 54.945
خرید خانه هر متر مربع در مرکز شهر 491.331
خرید خانه هر متر مربع در خارج شهر 190.581

هزینه زندگی در سریلانکا و هزینه اقامت

هزینه حمل و نقل در سریلانکا

بسیاری از شهرهای سریلانکا به قدری کوچک هستند که می توانید کل آن را قدم بزنید. در شهرهای بزرگتر می توانید با اتوبوس، تاکسی یا ماشین های سه چرخه رفت و آمد کنید. اتوبوس های محلی با کرایه از 10LKR تا 50LKR (روپیه) به بیشتر مکان ها از جمله روستاهای خارج از شهرهای اصلی می روند. تاکسی های سریلانکا در همه شهرهای بزرگ و حتی برخی از روستاها معمول هستند. می توانید روی اکثر سواری های تاکسی با هزینه ای در حدود 60LKR تا 100LKR (روپیه) در هر کیلومتر حساب کنید. در کلمبو می توانید روی تاکسی های اینترنتی از طریق برنامه هایی مانند اوبر حساب کنید.

تقریبا هر گوشه ای می توانید ماشین های سه چرخ را ببینید که در سایر مناطق آسیا با نام های توک توک یا باجاج شناخته می شود. قبل از سوار شدن از بهترین مهارت های چانه زنی خود استفاده کنید و در مورد کرایه به توافق برسید. به عنوان یک قاعده کلی، هزینه هر کیلومتر یک سه چرخ نباید بیشتر از 200LKR (روپیه) باشد، اما این بسته به مهارت شما در مذاکره می تواند دست نیافتنی باشد.

آیتم هزینه میانگین (روپیه سریلانکا) LKR
حمل و نقل ماهانه 1000
1 لیتر بنزین 142.5
تعرفه تاکسی 60
تعرفه یک کیلومتر تاکسی 50
یک بلیت تک سفره حمل و نقل عمومی 25
خرید ماشین تویوتا کورولا سدان 6.54 میلیون

هزینه زندگی در کلمبو سریلانکا

شهر کلمبو (Colombo) پایتخت سریلانکا است و گران ترین شهر سریلانکا محسوب می شود. این شهر همچنین شهر دانشجویی سریلانکا محسوب می شود و تحصیل در سریلانکا برای دانشجویان خارجی معمولا در این شهر صورت می گیرد. کلمبو پایتخت سریلانکا، یک شهر تجاری، شلوغ و پویا با 3 میلیون نفر جمعیت است. کلمبو، با بندر دریایی و فرودگاه بین المللی خود که در 35 کیلومتری شمال قلب شهر واقع شده است، قطب اصلی حمل و نقل سریلانکا است. جاده های اصلی و خطوط راه آهن به چهار گوشه جزیره از اینجا آغاز می شود. میزان هزینه زندگی در شهر کلمبو ماهانه در حدود 168.666LKR (روپیه سریلانکا) تخمین زده شده است. همچنین هزینه زندگی در این شهر برای یک خانواده 4 نفره در حدود 353.800LKR (روپیه سریلانکا) اعلام شده است.

میزان هزینه برخی از اجناس در این شهر آمده است:

  • 3 وعده غذایی در یک رستوران میان رده در کلمبو: 3.000LKR (روپیه)
  • 1 لیتر شیر در شهر کلمبو: 1LKR (روپیه)
  • 1 شانه تخم مرغ در کلمبو: 8LKR (روپیه)
  • 1 کیلوگرم برنج: 20LKR (روپیه)
  • 1 کیلوگرم سیب زمینی: 6LKR (روپیه)
  • 1 کیلوگرم گوجه: 147 LKR (روپیه)
  • 1 کیلوگرم گوشت مرغ در کلمبو: 1LKR (روپیه)
  • جاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر کلمبو: 87.388LKR (روپیه)
  • اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر کلمبو: 211.977LKR (روپیه)
  • حمل و نقل ماهیانه در شهر کلمبو: 1.000LKR (روپیه)

کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مطلب به جزئیات هزینه زندگی در سریلانکا پرداختند. برای انواع راه های مهاجرت به سریلانکا می توانید به سایر مقالات ارائه شده ما مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.