مهاجرت تحصیلی سریلانکا

ویزای تحصیلی سریلانکا

ویزای تحصیلی کشور سریلانکا

یکی از راه های مهاجرت به کشور سریلانکا در سال 2019 میلادی، تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می باشد. برای تحصیل در این کشور متقاضیان باید ویزای تحصیلی سریلانکا را دریافت نمایند. برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی سریلانکا شرایطی وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها اشاره نماییم.

موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت در این مقاله سعی دارد به بررسی شرایط تحصیل و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی سریلانکا بپردازد. پس اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اطلاعات عمومی کشور سریلانکا

پیش از بررسی شرایط تحصیل در این کشور، اطلاعاتی در رابطه با سریلانکا در اختیار متقاضیان قرار می دهیم. این کشور با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا شناخته می شود. کشور سریلانکا، جزیره ای می باشد و در جنوب کشور هند، اقیانوس هند و جنوب آسیا قرار گرفته است.

شهر مهم کلمبو به عنوان پایتخت تجاری سریلانکا محسوب می شود. این کشور یکی از مستعمرات بریتانیا محسوب می شد که در روز 4 فوریه در سال 1948 م. اعلام استقلال کرد. مساحت این کشور 65610 کیلومتر مربع می باشد. سریلانکا دارای 19668000 نفر جمعیت می باشد. زبان های رسمی این کشور زبان تامیل و سینهالی می باشند. واحد پول رایج روپیه سریلانکا می باشد.

ویزای تحصیلی سریلانکا

تحصیل در مدارس سریلانکا

شروع سن تحصیلی در این کشور 5 سالگی می باشد. تحصیل در دوره متوسطه در این کشور اجباری می باشد. سیستم آموزشی در این کشور به صورت رایگان می باشد. در بیشتر مدارس دولتی این کشور بخصوص در شهر های کوچک و روستا ها دروس تحصیلی به زبان سینهالی یا زبان های بومی تدریس می شود.

اما در مدارس خصوصی این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. که متقاضیان باید برای تحصیل شهریه بپردازند. فرزندان افرادی که اقامت این کشور را دارند می توانند در مدارس دولتی این کشور و به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. در شهر های بزرگ سریلانکا مثل: کندی و کلمبو مدارس دولتی وجود دارد که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در دانشگاه های کشور سریلانکا

این کشور برای جذب دانشجویان خارجی و بین المللی مناطقی آزاد را در جهت سرمایه گذاری برای آموزش و تاسیس دانشگاه های بین المللی در نظر گرفته است. اشخاصی که در این منطقه به عنوان سرمایه گذار، سرمایه گذاری هایی را انجام می دهند مالیات پرداخت نمی کنند.

برنامه ریزی های دولت این کشور به این صورت است که 6 دانشگاه بین المللی تاسیس نماید. تا دانشجویان بین المللی از بهترین کیفیت آموزش بهره مند شوند و با هزینه های مناسبی را برای تحصیل پرداخت می کنند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید دوره  12 ساله تحصیلی را گذرانده باشید.

برای تحصیل در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در تمامی رشته ها برای دانشجویان خارجی وجود دارد. متقاضیانی که در رشته های تحصیلی فنی و مهندسی تحصیل کرده باشند شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دارند. برای تحصیل در رشته های مهندسی باید به مدت 4 سال مشغول به تحصیل باشید.

اولین موسسه آموزشی و کالج این کشور در سال 1921 میلادی تاسیس شد، که به عنوان کالج سیلان شناخته می شود. دانشگاه سیلان اولین دانشگاه این کشور محسوب می شود که دارای چند دانشکده در جزایر دیگر مثل کلمبو می باشد. با وجود جنگ هایی زیادی که در این کشور وجود داشته، اما مردم این کشور بسیار باسواد می باشند.

دریافت ویزای تحصیلی

بعد از آنکه پذیرش دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر را به دست آوردید باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی سریلانکا انجام دهید. برای دریافت ویزای تحصیلی سریلانکا باید مدارکی را ارائه دهید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و همچنین توسط وزارت امور خارجه یا دادگستری تایید شود. متقاضیان باید مدارک ذیل را در روز مصاحبه به سفارت این کشور تحویل دهند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حاقل 12 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی تمکن مالی چهت توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای متقاضیان بالای 21 سال الزامی می باشد
 • ارائه مدارک تحصیلی و تمامی ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان معتبر

اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از افراد قصد دارند بعد از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند. اما باید این نکته را بدانید که امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای دیگری وجود ندارد. دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی این کشور را ترک نمایند. اگر فردی قصد داشته باشد بعد از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشد تنها از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور این امکان برایش وجود دارد.

با ازدواج با فردی با تابعیت این کشور فرد ابتدا اقامت موقت این کشور و سپس اقامت دائم را به دست می آورد. طبق قوانین کشور سریلانکا به دانشجویان فارغ التحصیل ویزایی جهت تمدید اقامتشان یا مجوزی جهت کار در این کشور تعلق نمی گیرد. اگر فردی با تبعه این کشور ازدواج قانونی و رسمی داشته باشد اجازه اقامت برای مدت 12 ماه را دریافت می کند و پس از گذشت 3 سال می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. بعداز گذشت 5 سال متقاضی می تواند اقدامات لازم را جهت اخذ تابعیت این کشور انجام دهد.

دریافت ویزای همراه

متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، می توانند همراه نیز داشته باشند. برای همراهان فرد نیز ویزا صادر خواهد شد، جهت اخذ ویزای همراه باید مدارک زیر ارائه شود.

 • ارائه پاسپورت همراهان
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی همراهان
 • ارائه مدارک اقامت متقاضی اصلی

باید به این نکته اشاره کرد که فرزندان فرد می توانند در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

در این مقاله سعی داشتیم اطلاعاتی در رابطه با تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی سریلانکا در اختیار متقاضیان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر می توانید با مشاوران و کارشناسان مجرب و با تجربه موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل دارید کشور اتریش می تواند یکی از انتخابات شما باشد. برای مطالعه بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقالات مهاجرت تحصیلی به اتریش و ویزای دانشجویی اتریش را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *