شرایط ایرلند

هزینه زندگی در ایرلند

هزینه زندگی در ایرلند

ایرلند کشوری اروپایی و یکی دیگر از کشورهای مرفه در جهان است که هزینه زندگی در ایرلند در سطح بالایی از زندگی در میان سایر کشورها قرار دارند. کشور ایرلند بالاترین رتبه ها را در حوزه های مختلف همچون اشتغال زایی، درآمد، کسب و کار، تحصیلات، مهارت، ارتباطات اجتماعی و غیره را به خود اختصاص داده است. هزینه زندگی در ایرلند نسبتا بالا و 5% از هزینه های زندگی در انگلستان بیشتر می­ باشد. اجازه انجام کار در ایرلند از سن 15 سالگی است. در حال حاضر 65% جمعیت این کشور که در محدوده سنی 15-65 سال هستند، مشغول به کار می ­باشند. از این میان 70% را مردان و 60% را زنان تشکیل می ­دهد.

مهاجرت به کشورهایی که هزینه های زندگی در آن بالاست لذت بخش نیست. زیرا افراد نمی ­توانند براحتی تمامی هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. علاقمندانی که قصد مهاجرت به دیگر کشورها را دارند، بهتر است از مشاوره های وکلای حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند شوند. از گزینه های مناسب مهاجرتی بسته به شرایط خود آگاهی یابند.

شرایط و هزینه زندگی در ایرلند

هزینه های زندگی در کشور ایرلند بسته به محل زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. معمولا هزینه های زندگی در پایتخت این کشور شهر دوبلین نسبت به دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. بطور میانگین هزینه زندگی در ایرلند در شهر دوبلین را 10000€ الی 15000€ (یورو) در ماه تخمین زده اند. این میزان هزینه شامل اجاره بها، قبوض خدماتی، حمل و نقل، خورد و خوراک و بطور کلی تمامی هزینه ها می­ باشد. ناگفته نماند هزینه های درمان در کشور ایرلند بالاست. همچنین می ­توان گفت بیشترین هزینه هایی که افراد در این کشور پرداخت می­ نمایند. صرف درمان و بهداشت در این کشور می ­گردد.

حقوق دستمزد در کشور ایرلند

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم، کشور ایرلند رتبه های بالایی را در حوزه های مختلف کسب نموده است. در مقابل هزینه زندگی در ایرلند که بالا گزارش شده است. افرادی که مشغول به انجام کار در این کشور هستند، از حقوق و دستمزدهای مناسبی برخوردار می ­باشند. البته تضاد طبقاتی در این کشور بالاست. همانطور که تعداد افراد با سطح معیشت بالا در این کشور زیاد هستند، جمعیت افرادی که در فقر زندگی می ­نمایند، نیز در ایرلند بالاست. همچنین بسیاری از افراد با اخذ ویزای کاری ایرلند جهت انجام کار به این کشور مراجعت می­ نمایند. بطور متوسط کارکنان در این کشور از حقوق و دستمزدی برابر با €234616 (یورو) در ماه برخوردار می­ باشند. البته این مبلغ پس از کسر مالیاتی است که افراد باید به دولت پرداخت نمایند. همچنین 8/4% در سال نرخ سودی است که افراد در این کشور به صورت سالانه دریافت می ­نمایند.

هزینه های زندگی در ایرلند

واحد پولی ایرلند یورو می ­باشد. همانطور که بیان نمودیم هزینه زندگی در ایرلند نسبت به دیگر کشورها نسبتا بالاست. بگونه ای که هزینه های زندگی در این کشور 96% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران ارزیابی شده است. ما در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در این کشور را نشان داده ایم:

رستوران ها هزینه به یورو
یک وعده غذای معمولی 15€
کاپوچینو 7.9€
یک قرص نان سفید 1.42€
سینه مرغ ( یک کیلو گرم) 8.89€
سیب زمینی( یک کیلو ) 1.40€
12 عدد تخم مرغ 2.57€
پنیر محلی 9.61€
گوجه فرنگی ( یک کیلو) 2.68€
پیاز ( یک کیلو) 1.03€

هزینه های زندگی در ایرلند

هزینه های حمل و نقل در ایرلند

علاوه بر هزینه زندگی در ایرلند که در قسمت قبل بیان نمودیم، افراد هزینه هایی را برای حمل و نقل و تردد در این کشور پرداخت می ­نمایند. دسترسی به وسایل نقلیه عمومی در ایرلند تقریباً در تمامی نقاط این کشور امکان پذیر است. اما هزینه های حمل و نقل نیز در این کشور نسبت به دیگر کشورها بالاتر گزارش شده است. جدول زیر میزان هزینه هایی که افراد برای تردد در این کشور پرداخت می ­نمایند را نشان می ­دهد.

هزینه های حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه 2.52€
بلیط عبور ماهانه 22€
تعرفه تاکسی 20.4€
تعرفه تاکسی ( به ازای هر کیلومتر) 14.8€

اجازه بها و قیمت آپارتمان ها در ایرلند

در این بخش میزان اجاره بهایی که افراد برای سکونت در ایرلند پرداخت می ­نمایند را نشان خواهیم داد.

نوع آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 101491€
آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 85157€
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 176365€
آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 135420€
قیمت خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر 482247€

هزینه های تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند طرفداران زیادی دارد. زیرا دانشگاه های این کشور جزء برترین دانشگاه های تحقیقات و علمی در جهان به شمار می رود. تحصیل در این کشور رایگان نیست. دانشجویان بسته به مقطع و رشته تحصیلی و دانشگاهی که جهت ادامه تحصیل انتخاب نموده اند، شهریه های متفاوتی را پرداخت می­ نمایند. بطور متوسط دانشجویان در مقطع کارشناسی شهریه ای معادل 30000€ الی 90000€ (یورو) در سال، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد €9000 (یورو) و در مقطع دکترا 10000€ الی 250000€ (یورو) در سال پرداخت می ­نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور می توانند اقامت پس از تحصیل در ایرلند را به طرق مختلف دریافت نمایند. در تمامی زمینه های مهاجرتی می ­توانید از مشاوره های مفید وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *