مهاجرت تحصیلی یونان

هزینه تحصیل پزشکی در یونان

هزینه تحصیل پزشکی در یونان

هزینه تحصیل پزشکی در یونان موضوع بسیار مهمی برای دانشجویان بین المللی و به عبارتی دانشجویان خارجی می باشد که قصد ورود به دانشگاه های پزشکی یونان را دارند. همانطور که می دانید، امروزه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا در کشورهای اروپایی، آمریکایی، استرالیا، کانادا و یا سایر نقاط دنیا می تواند با هزینه های بسیار بالایی همراه باشد. اما کشور یونان یکی از بهترین گزینه ها و مقرون به صرفه ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می باشد. این کشور در بین کشورهای اروپایی یک گزینه تحصیلی ارزان قیمت به شمار می رود. به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار قصد دارند شما عزیزان را با هزینه تحصیل پزشکی در یونان و سایر موضوعات مرتبط آشنا سازند.

بررسی هزینه تحصیل پزشکی در یونان

همانند سایر رشته های تحصیلی، دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور یونان باید هزینه های مختلف را پرداخت کنند. بر اساس سنت دیرینه، دانشجویان یونان (شهروندان کشور یونان) می توانند به طور رایگان مشغول به تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور خود شوند. علاوه بر این، دانشجویان اروپایی (شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، می توانند مانند شهروندان کشور یونان به صورت رایگان مشغول به تحصیل پزشکی در دانشگاه های یونان شوند. اما دانشجویان کشورهای خارجی (کشورهای ثالث، مانند دانشجویان و متقاضیان ایرانی، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت کنند. هزینه تحصیل پزشکی در یونان برای دانشجویان خارجی به طور متوسط از 6.200 الی €10.000 (یورو) می باشد.

هزینه اقامت دانشجویی در یونان

علاوه بر هزینه تحصیل پزشکی در یونان، دانشجویانی که قصد دارند وارد دانشگاه های یونان شوند و مدرک پزشکی خود را اخذ کنند، باید در نظر داشته باشند که تحصیل پزشکی در یونان 5 تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های دانشجویی و هزینه های اقامت را نیز داشته باشند. هزینه متوسط زندگی دانشجویی و اقامت در یونان به عنوان یک دانشجویی خارجی به طور میانگین €750 (یورو) در ماه می باشد. تقریبا 200 الی €250 (یورو) دانشجویان باید برای پرداخت اجاره یا هزینه اقامت در نظر داشته باشند. اکثر دانشجویان بین المللی در کشور یونان خانه های خصوصی و شخصی را برای اقامت انتخاب می کنند. به یاد داشته باشید که دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور یونان می توانند در خوابگاه های دانشجویی یا اقامتگاه های دانشگاهی نیز ساکن شوند.

برخی از مهمترین هزینه های اقامت در یونان عبارتند از:

آیتم هزینه ها به € (یورو) در 1 ماه
امکانات و خدمات 110
حمل و نقل ماهانه 30
تفریحات 35
خوراک 210
مراقبت های بهداشتی 60

به یاد داشته باشید که هزینه های اقامت دانشجویی در یونان همانند سایر کشورها به عادات دانشجویی و سبک زندگی افراد بستگی دارد.

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در یونان

شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در یونان

یونان با سابقه طولانی در بخش پزشکی که به دوران باستان باز می گردد، مکان جالبی برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می رود و در بهترین دانشگاه های یونان، دانشجویان و متقاضیان خارجی می توانند در بهترین دوره های پزشکی مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان و متقاضیان بین المللی به عنوان یک دانشجو در یونان، نه تنها در گهواره تمدن غربی قرار خواهند گرفت بلکه فرصت سفر و کشف بسیاری از مکان های برتر گردشگری را خواهند داشت. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی یونان را دارید، حتما باید قبل از درخواست کسب پذیرش تحصیلی، با هزینه تحصیل پزشکی در یونان آشنا باشید. همانند سایر کشورهای دنیا، دانشجویان برای ورود به دانشگاه های پزشکی کشور یونان حتما باید با کسب نمرات بالا در بخش های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان، دوره متوسطه (دبیرستان) را به پایان برسانند.

مهمترین شرایط که دانشجویان و متقاضیان خارجی برای تحصیل پزشکی در کشور یونان باید در نظر داشته باشند عبارتند از:

  • کسب مدرک دیپلم با معدل بالا (GPA)
  • تسلط به زبان انگلیسی و زبان یونانی
  • شرکت در دوره آمادگی (Basic preparation course)
  • شرکت در آزمون ورودی (در صورت نیاز)
  • داشتن توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های اقامت در یونان و شهریه دانشگاه

اکثر برنامه های تحصیلی در دانشگاه های کشور یونان در دوره کارشناسی به زبان یونانی ارائه می شوند و درصد کمی از دانشگاه های پزشکی این کشور ارائه دهنده برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی هستند. اما در مقاطع تحصیلی بالاتر، دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند با داشتن تسلط کامل بر زبان انگلیسی، در دوره های تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های یونان شرکت کنند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در یونان

همانطور که می دانید، یکی از راه های مهاجرت به یونان، مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. توصیه می شود قبل از مهاجرت تحصیلی به یونان، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های پزشکی را دارند، علاوه بر هزینه تحصیل پزشکی در یونان، از بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده برنامه های تحصیل پزشکی هستند، اطلاعات کافی دریافت کنند تا با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب کنند.

بهترین دانشگاه های یونان برای تحصیل پزشکی عبارتند از:

نام دانشگاه سال تاسیس (میلادی) تعداد دانشجویان (جمعیت تقریبی)
دانشگاه ارسطو یونان 1925 40.000 نفر
دانشگاه کرت یونان 1976 19.000 نفر
دانشگاه پاتراس یونان 1964 33.800 نفر
دانشگاه ملی آتن 1837 124.000 نفر

دانشجویان و متقاضیان بین المللی قبل از مهاجرت به یونان حتما باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرند تا از شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مورد نظر اطلاعات دقیق و کاملی کسب کنند. هموطنان عزیزی که قصد دارید از شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان و یا مهاجرت تحصیلی به بهترین کشورهای خارجی مانند کشور آلمان، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزلند، سوئد، سوئیس، آمریکا و غیره اطلاعات کاملی کسب کنید می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان ما با داشتن تخصص و تجربه مثال زدنی در امور مختلف حقوقی و مهاجرتی، آماده همراهی شما عزیزان برای رسیدن به اهداف گرانبهای شما هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *