شرایط یونان

هزینه تحصیل و زندگی در یونان

هزینه تحصیل و زندگی در یونان

شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در یونان برای افرادی که قصد تحصیل و زندگی در کشور یونان در سال 2021-2020 را دارند جالب توجه است. یونان یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است و یکی از پیشرفته ترین نظام های آموزشی را در اختیار دارد. هزینه زندگی و تحصیل در یونان را از آن جهت یک مسئله مهم قلمداد می کنیم که در صورت عدم توانایی در پرداخت این هزینه ها، ناچار خواهید بود قبل از پایان تحصیل خود در کشور یونان این کشور را ترک کنید. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به تشریح هزینه های زندگی و تحصیل در یونان پرداخته است. در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران خبره موسسه تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در یونان

سیستم آموزشی کشور یونان با بسیاری از کشورهای اروپایی دارای تفاوت هایی است. در حالی که در بسیاری از کشورهای اروپایی تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال به طول می انجامد. دانشجویان در کشور یونان حداقل 4 سال در این مقطع تحصیل می کنند. رشته های پزشکی و دامپزشکی نیز حداقل 5 ساله خواهند بود. در مقطع کارشناسی ارشد نیز تنها دانشجویانی می توانند به ادامه تحصیل در یونان بپردازند که در مقطع کارشناسی خود در یک دوره 4 ساله تحصیل کرده باشند. دانشگاه های یونان در بسیاری از رشته های تحصیلی تنها امکان تحصیل به زبان یونانی را فراهم کرده اند و دانشجویان به ندرت فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را پیدا خواهند کرد.

مهاجرت تحصیلی به یونان

در کشور یونان راه های متفاوتی وجود دارد که فرد به کمک آن ها می تواند راهی این کشور شود. ما در مقاله مهاجرت به یونان شرایط کلی این امکان ویژه را بررسی کرده ایم. یکی از راه های مهاجرت به کشور یونان از طریق تحصیل ممکن می شود. دانشجویان کشورهای سوم باید برای تحصیل در این کشور ویزای تحصیلی دریافت کنند. ویزای تحصیلی در کشور یونان دارای اعتبار زمانی است و باید برای تمدید آن اقدام کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور یونان به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

  • گذرنامه معتبر
  • نامه تمکن مالی از طرف بانک
  • کپی و اصل شناسنامه
  • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی
  • نامه رسمی دریافت پذیرش از دانشگاه
  • بیمه نامه رسمی سفر به کشور یونان
  • ‌ بلیت سفر هوایی به کشور یونان

شرح هزینه تحصیل و زندگی در یونان

در دو بخش گذشته، به صورت مجزا هزینه های تحصیل و زندگی در یونان را به صورت تفصیلی شرح داده ایم. در این بخش قصد محاسبه هزینه های کلی مربوط به تحصیل در یونان را داریم. چنانچه گفته شد شما برای تحصیل در کشور یونان باید 1500€ (یورو) را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنید. از سوی دیگر و به صورت کلی می توان هزینه زندگی ماهیانه در یونان را در حدود 700€ (یورو) برآورد کرد. البته زندگی در خوابگاه دانشجویی و همچنین شهرهایی غیر از آتن هزینه های کمتر را به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از هزینه هایی که با آن روبرو خواهید شد، هزینه مربوط به بیمه درمانی است. دانشجویان موظف هستند شخصا نسبت به بیمه خود اقدام کنند. هزینه بیمه سالیانه به درخواست شما بستگی دارد و می تواند از €200 تا 600€ (یورو) متغیر باشد. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که در صورت عدم اشتغال در یونان و ناتوانی در دریافت بورسیه شما سالیانه به 10000€ تا 11000€ (یورو) در سال نیاز خواهید داشت.

شرح هزینه تحصیل و زندگی در یونان

هزینه های تحصیل در یونان

توجه داشته باشید که هنگامی که در این کشور و برای ادامه تحصیل ساکن می شوید باید هزینه های تحصیل و زندگی در یونان را به صورت همزمان پرداخت کنید. بخشی از هزینه های شما مربوط به شهریه دانشگاه می شود. بخش دیگر آن مربوط به بیمه، هزینه های مرتبط با دانشگاه شامل هزینه های خرید کتاب و بخشی مربوط به هزینه خرید نیازهای اولیه است. تحصیل در یونان یکی از روش های مهاجرتی پرطرفدار است.

هزینه تحصیل در کشور یونان برای شهروندان کشورهای اروپایی صفر است. آنها تنها موظف به پرداخت هزینه بیمه سالیانه خود هستند. با این وجود شرایط برای شهروندان کشورهای سوم یکسان نیست. آنها موظف به پرداخت هزینه های تحصیلی خود هستند. شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیلی در کشور یونان 1500€ (یورو) است که مربوط به همه مقاطع تحصیلی می شود. دانشجویان می توانند به کمک بورسیه های تحصیلی موجود در کشور یونان بخشی از این هزینه را تامین کنند.

هزینه زندگی در یونان

در جدول زیر که به همت مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است. هزینه‌ های ماهیانه شما به صورت جزئی بیان شده است. هزینه های سوپرمارکتی در این کشور بدین صورت است:

عنوان هزینه یورو عنوان هزینه یورو عنوان هزینه یورو
یک لیتر شیر 1.16€ قرص 500 گرمی نان 0.88€ یک کیلو برنج سفید 1.58€
12 عدد تخم مرغ 2.91€ 1 کیلو گرم پنیر محلی 7.95€ سینه مرغ پاک شده 6.3€
یک کیلو گوشت گوساله 8.9€ یک کیلوگرم سیب 1.37€ یک کیلوگرم موز 1.47€
یک کیلوگرم پرتقال 0.98€ یک کیلوگرم گوجه 1.32€ یک کیلوگرم سیب زمینی 0.79€
یک کیلوگرم پیاز 0.76€ یک دسته کاهو 0.67€ 1.5 لیتر آب معدنی 0.78€

هزینه های جاری زندگی در یونان به شرح زیر می باشد:

رستوران هزینه ها به یورو
وعده معمولی 10€
وعده غذا در مک دونالد 6€
 3 وعده غذا در رستوران متوسط برای 2 نفر 30€
کاپوچینو 2.9€
بطری آب معدنی 0.5€

هزینه حمل و نقل عمومی در یونان به شرح زیر است:

عنوان هزینه ها به یورو
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.78€
بلیط یک طرفه 1.4€
بلیط ماهیانه 30€
1 لیتر گازوئیل 1.57€
 هزینه تاکسی
3.4€

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در یونان

تحصیل در کشور یونان به عنوان یکی از نظام های آموزشی قدرتمند در قاره اروپا می تواند یک فرصت تکرار نشدنی برای افراد باشد. نظام آموزشی کشور یونان کمی متفاوت از نظام های آموزشی در کشورهای اروپایی است. اما دانشجویانی که از ایران عازم این کشور می شوند می توانند شرایط بهتری داشته باشند. هزینه های تحصیل و زندگی در یونان را می توان بدون در نظر گرفتن بورسیه های تحصیلی €10000 الی 11000€ (یورو) در سال ارزیابی کرد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربه خود در اعزام دانشجو قادر خواهیم بود تا با بررسی مدارک تحصیلی شما، برترین گزینه های تحصیلی را برای شما انتخاب کنیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *