شرایط مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی یکی از اصلی ترین شاخص هایی است که پیش از مهاجرت تحصیل به این کشور باید مد نظر قرار دهید. مالزی یکی از مشهورترین مقاصد تحصیلی برای ایرانیان در سال های اخیر بوده است و علت آن را می توان در کیفیت تحصیل و همچنین سهولت دریافت ویزای تحصیلی در این کشور جستجو کرد.

دانشگاه های مالزی مانند بسیاری از کشورهای جهان از کیفیت تحصیلی متنوعی برخوردار هستند. شما قادر خواهید بود در جمع 100 دانشگاه برتر جهان، نام دانشگاه های این کشور را مشاهده کنید و از سوی دیگر در این کشور دانشگاه هایی وجود دارد که اعتبار علمی بسیار کمی برخوردارند. ما در این مقاله توضیحات مختصری در رابطه با تحصیل در مالزی ارائه خواهیم کرد اما هدف اصلی موسسه سفیران سروش سعادت از نگارش این مقاله، تشریح هزینه تحصیل و زندگی در مالزی است.

تحصیل در مالزی

مالزی خواستگاه شعبه های بسیاری از دانشگاه های بین المللی در جهان است و همین مسئله سبب می شود که گزینه های بسیار زیادی در اختیار علاقمندان به تحصیل در این کشور وجود داشته باشد. مهم ترین دانشگاه هایی که در کشور مالزی اقدام به افتتاح شعبه جدید کرده اند دو دانشگاه ناتینگهام انگلستان و موناش استرالیا هستند.

در ایالت جوهور در کشور مالزی، همین شعبه های دانشگاهی، شرایطی را ایجاد کرده اند که می توانید یک شهر کاملا دانشگاهی را در نزدیکی مرز سنگاپور مشاهده کنید. دانشگاه ساوثهپتون و ردینگ شعبه های خود را در این شهر بنا کرده اند. دانشگاه پزشکی نیوکاسل،  موسسه تکنولوژی ماریتیمه هلند، دانشگاه خصوصی رافلز سنگاپور و دانشکده هنرهای سینمایی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی از آمریکا در این شهر فعالیت آموزشی دارند. اگر چه در کشور مالزی چنین دانشگاه ها و موسسات قدرتمندی وجود دارد، اما شما می توانید به خوبی شرایط پیشرفت تحصیل در این کشور را مشاهده کنید. مطالعه مقاله «تحصیل در مالزی» به عنوان یکی از مقالات مرتبط با این موضوع، نقش بسزایی در ادراک بهتر شرایط این کشور خواهد داشت.

هزینه زندگی در مالزی

هزینه زندگی به عنوان بخش مهمی از هزینه تحصیل و زندگی در مالزی، یکی از ارزان قیمت ترین هزینه های زندگی در جهان به حساب می آید. به گونه ای که بر اساس تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این هزینه ها گاه کمتر از هزینه های زندگی در کشور ایران است.

به طور تقریبی می توان گفت که بر اساس نحوه اقامت افراد در کشور مالزی، هزینه های زندگی در این کشور برای یک دانشجو می تواند در حدود 3500 تا 5000 دلار باشد. البته باید به شدت نسبت به تامین هزینه های زندگی خود در مالزی حساس باشید چرا که شما باید حتما گواهی تمکن مالی خود را هنگام درخواست صدور روادید به سفارت این کشور تحویل دهید. در همین راستا بهتر است که مطالعه مقاله «ویزای تحصیلی مالزی» را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

هزینه های عمومی زندگی در مالزی

در جدول زیر میانگین هزینه تهیه هر یک از نیازهای اولیه زندگی به تفکیک ارائه شده است.

بخش اول ؛ رستوران
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک وعده معمولی 2.17 یک وعده غذا در مک دونالد 2.82 بطری آب معدنی 0.28
سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 13 کاپوچینو 2.2 نوشابه (0.33 لبتر) 05
بخش دوم؛ سوپرمارکت
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 1.4 قرص 500 گرمی نان 0.7 یک کیلو برنج سفید 0.84
12 عدد تخم مرغ 1.11 1 کیلو گرم پنیر محلی 9.83 سینه مرغ پاک شده 2.65
یک کیلو گوشت گوساله 5.57 یک کیلوگرم سیب 2.06 یک کیلوگرم موز 1.12
یک کیلوگرم پرتقال 1.91 یک کیلوگرم گوجه 0.9 یک کیلوگرم سیب زمینی 0.7
یک کیلوگرم پیاز 0.72 یک دسته کاهو 0.74 1.5 لیتر آب معدنی 0.48
حمل و نقل عمومی
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 0.65 بلیط ماهیانه 21.69 هزینه تاکسی 0.65
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.43 1 لیتر گازوئیل 0.48
بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 40.13 اینترنت ماهیانه 30.99
تفریحات و ورزش
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 31.77 1 ساعت زمین تنیس 5 بلیط سینما 3.2
پوشاک
یک جفت شلوار جین مدل لویس 50.5 لباس متوسط تابستانه 22.58 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 59.7
یک جفت کفش رسمی 55.7 کلیه هزینه ها به یورو است.

شهریه تحصیل در مالزی

در بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالزی باید حتما شهریه دانشگاهی در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. شهریه دانشگاه در کشور مالزی بسیار کم تر از بسیاری از کشور های جهان است. به طوری که انتظار می رود به صورت متوسط، شما سالیانه باید 3500 دلار را به عنوان شهریه دانشگاه های دولتی در کشور مالزی پرداخت کنید. نکته جالب تر آنکه هزینه تحصیل در دانشگاه مالایا به عنوان برترین دانشگاه کشور مالزی که در جمع 100 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد، به طور متوسط 2534 دلار آمریکا در سال است.

اشاره کردیم که دانشگاه های بین المللی زیادی در کشور مالزی وجود دارد که می تواند برای بسیاری جذابیت بیش تری داشته باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها به مراتب بیش تر از دانشگاه های دولتی در کشور مالزی است. با این وجود، شرایط به گونه ای است که تحصیل در این شعبه ها، بسیار ارزان قیمت تر تحصیل در شعب اصلی این دانشگاه هاست. برای مثال، هزینه تحصیل در دانشگاه موناش در شعبه اصلی سالیانه در حدود 23500 دلار است و این در حالی است که شعبه مالزی شهریه سالیانه 10000 دلاری را از دانشجویان دریافت می کند.

کلام پایانی

تحصیل در مالزی امروزه به عنوان یازدهمین مهاجرت تحصیلی برتر در جهان شناخته می شود و سالیانه شمار زیادی از دانشجویان خارجی برای تحصیل به مالزی مهاجرت می کنند. از همین روست که هزینه تحصیل و زندگی در مالزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی در طول تحصیل خود در مالزی اجازه کار نخواهید داشت و تنها در هنگام تعطیلی میان ترم های تحصیلی می توانید به مدت 20 ساعت در هفته در این کشور کار نیمه وقت داشته باشید که قطعا تامین کننده هزینه های زندگی شما در طول یک سال نخواهد بود. ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به اهمیت بسیار زیادی که این موضوع داشته است تصمیم به تشریح آن کرده ایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *