شرایط مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی یکی از اصلی ترین شاخص هایی است که پیش از مهاجرت تحصیلی به این کشور باید مد نظر متقاضیان قرار گیرد. مالزی یکی از مشهورترین مقاصد تحصیلی برای ایرانیان در سال های اخیر بوده است. علت آن را می توان در کیفیت تحصیل و همچنین سهولت دریافت ویزای تحصیلی در این کشور جستجو کرد.

دانشگاه های مالزی مانند بسیاری از کشورهای جهان از کیفیت تحصیلی متنوعی برخوردار هستند. شما قادر خواهید بود در جمع 100 دانشگاه برتر جهان، نام دانشگاه های این کشور را مشاهده کنید. از سوی دیگر در این کشور دانشگاه هایی وجود دارد که اعتبار علمی بسیار کمی برخوردارند. ما در این مقاله توضیحات مختصری در رابطه با تحصیل در مالزی ارائه خواهیم کرد اما هدف اصلی موسسه سفیران سروش سعادت از نگارش این مقاله، تشریح هزینه تحصیل و زندگی در مالزی است.

شرایط تحصیل در مالزی

مالزی خواستگاه شعبه های بسیاری از دانشگاه های بین المللی در جهان است. همین مسئله سبب می شود که گزینه های بسیار زیادی در اختیار علاقمندان به تحصیل در این کشور وجود داشته باشد. مهم ترین دانشگاه هایی که در کشور مالزی اقدام به افتتاح شعبه جدید کرده اند. 2 دانشگاه ناتینگهام انگلستان و موناش استرالیا هستند.

در ایالت جوهور در کشور مالزی، همین شعبه های دانشگاهی، شرایطی را ایجاد کرده اند که می توانید یک شهر کاملا دانشگاهی را در نزدیکی مرز سنگاپور مشاهده کنید. دانشگاه ساوثهپتون و ردینگ شعبه های خود را در این شهر بنا کرده اند. دانشگاه پزشکی نیوکاسل، موسسه تکنولوژی ماریتیمه هلند، دانشگاه خصوصی رافلز سنگاپور و دانشکده هنرهای سینمایی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی از آمریکا در این شهر فعالیت آموزشی دارند. اگر چه در کشور مالزی چنین دانشگاه ها و موسسات قدرتمندی وجود دارد. اما شما می توانید به خوبی شرایط پیشرفت تحصیل در این کشور را مشاهده کنید.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه زندگی به عنوان بخش مهمی از هزینه تحصیل و زندگی در مالزی، یکی از ارزان قیمت ترین هزینه های زندگی در جهان به حساب می آید. به گونه ای که بر اساس تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این هزینه ها گاه کمتر از هزینه های زندگی در کشور ایران است.

به طور تقریبی می توان گفت که بر اساس نحوه اقامت افراد در کشور مالزی، هزینه های زندگی در این کشور برای یک دانشجو می تواند در حدود $3500 الی $5000 (دلار) باشد. البته باید به شدت نسبت به تامین هزینه های زندگی خود در مالزی حساس باشید. چرا که شما باید حتما گواهی تمکن مالی خود را هنگام درخواست صدور روادید به سفارت این کشور تحویل دهید. در همین راستا بهتر است که مطالعه مقاله ویزای تحصیلی مالزی را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالزی

هزینه های عمومی زندگی در مالزی

در جدول زیر میانگین هزینه تهیه هر یک از نیازهای اولیه زندگی به تفکیک ارائه شده است.

عنوان هزینه به دلار عنوان هزینه به دلار عنوان هزینه به دلار
یک لیتر شیر 1.4$ قرص 500 گرمی نان 0.7$ یک کیلو برنج سفید 0.84$
12 عدد تخم مرغ 1.11$ یک کیلوگرم پنیر محلی 9.83$ سینه مرغ پاک شده 2.65$
یک کیلو گوشت گوساله 5.57$ یک کیلوگرم سیب 2.06$ یک کیلوگرم موز 1.12$
یک کیلوگرم پرتقال 1.91$ یک کیلوگرم گوجه 0.9$ یک کیلوگرم سیب زمینی 0.17$
یک کیلوگرم پیاز 0.72$ یک دسته کاهو 0.74$ 1.5 لیتر آب معدنی 0.48$

شهریه تحصیل در مالزی

در بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالزی باید حتما شهریه دانشگاهی در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. شهریه دانشگاه در کشور مالزی بسیار کم تر از بسیاری از کشورهای جهان است. به طوری که انتظار می رود به صورت متوسط، شما سالیانه باید $3500 (دلار) را به عنوان شهریه دانشگاه های دولتی در کشور مالزی پرداخت کنید. هزینه تحصیل در دانشگاه مالایا به عنوان برترین دانشگاه کشور مالزی که در جمع 100 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارد. به طور متوسط $2534 (دلار) در سال است.

اشاره کردیم که دانشگاه های بین المللی زیادی در کشور مالزی وجود دارد. همچنین می تواند برای بسیاری جذابیت بیش تری داشته باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها به مراتب بیش تر از دانشگاه های دولتی در کشور مالزی است. با این وجود، شرایط به گونه ای است که تحصیل در این شعبه ها، بسیار ارزان قیمت تر تحصیل در شعب اصلی این دانشگاه هاست. هزینه تحصیل در دانشگاه موناش در شعبه اصلی سالیانه در حدود 23500$ (دلار) است. این در حالی است که شعبه مالزی شهریه سالیانه $10000 (دلار) را از دانشجویان دریافت می کند.

شرایط کار دانشجویی در کشور مالزی

تحصیل در مالزی امروزه به عنوان یازدهمین مهاجرت تحصیلی برتر در جهان شناخته می شود. سالیانه شمار زیادی از دانشجویان خارجی برای تحصیل به مالزی مهاجرت می کنند. از همین روست که هزینه تحصیل و زندگی در مالزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی در طول تحصیل خود در مالزی اجازه کار نخواهید داشت. تنها در هنگام تعطیلی میان ترم های تحصیلی می توانید به مدت 20 ساعت در هفته در این کشور کار نیمه وقت داشته باشید. قطعا تامین کننده هزینه های زندگی شما در طول یک سال نخواهد بود. ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به اهمیت بسیار زیادی که این موضوع داشته است تصمیم به تشریح آن کرده ایم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *