شرایط اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله فوق مفتخر به راهنمایی شما عزیزان در باب هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین می باشد. در ابتدا به توضیحاتی راجع به کشور اوکراین پرداخته می شود و در نهایت موضوع اصلی که همان هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین است مورد بحث قرار خواهد گرفت. در مقاله پیشرو به شرح کامل هزینه های مربوطه توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پرداخته می شود.

معرفی اوکراین

اوکراین، کشوری به وسعت 603550 کیلومتر مربع و با جمعیت 45.5 میلیون نفری بعد از فرانسه، از نظر وسعت، بزرگ ترین کشور اروپا است. زبان اصلی مردم این کشور زبان اوکراینی است اما به دلیل همسایگی این سرزمین با کشورهای روسیه و بلاروس، زبان روسی نیز در رتبه دوم قرار دارد. این همسایگی نه تنها بر زبان، بلکه بر آیین و سبک زندگی مردم اوکراین تاثیرگذار بوده است. به همین خاطر بیش از 96% مردم این کشور مسیحی هستند. سایر ادیان کمتر از 4% از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

واحد پول اوکراین UAH گریونا نام دارد. هر گریونا برابر 100 کوپک (پول خرد اوکراین) است. هر 75.4UAH (گریونا) نیز برابر 1$ (دلار آمریکا) است. مقامات اوکراین با توجه به کاهش نرخ زاد و ولد در این کشور، برای جبران این مساله سیاست هایی را در راستای جذب مهاجر برای کار و تحصیل اجرا نموده اند. با استقبال خوبی از جانب مهاجران سراسر دنیا مواجه شده است.

شرح هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

یکی از مهم ترین موضوعات برای افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، هزینه های زندگی در کشور مقصد است. با آگاهی از هزینه ها و سطح درآمد چشم انداز روشن تری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی خواهند داشت. جدول زیر لیستی از هزینه های اولیه و ضروری برای زندگی در اوکراین است:

وعده غذاییهزینه به دلار
یک وعده غذا (رستوران ارزان قیمت)4.16$
یک وعده غذای اوکراینی (رستوران درجه یک)8.34$
یک وعده غذا در دانشگاه$5 الی 3$
یک وعده صبحانه1$
یک مرغ سوخاری3$
یک بستنی مک دونالد متوسط$2 الی 3$
سوپرمارکتهزینه به دلار
نوشابه (330 میلی ‌لیتری)0.42$
آب معدنی (330 میلی ‌لیتری)0.31$
شیر (یک لیتری)0.55$
یک قرص نان فرانسوی0.33$
یک کیلو برنج1.01$
یک شانه تخم مرغ1$
یک کیلو پنیر محلی4.16$
یک کیلو گوشت سینه
2.42$
یک کیلو سیب
0.80$
یک کیلو پرتقال
1.32$
یک کیلو سیب زمینی
0.30$

هزینه زندگی و حمل و نقل در اوکراین

هزینه حمل و نقل در این کشور بدین صورت است:

آیتمهزینه به دلار
بلیط مترو0.17$
تاکسی1.36$
تاکسی تا 1 کیلومتر0.21$
تاکسی تا 1 ساعت انتظار2.55$

جهت اطلاع از شرایط و هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در اوکراین را مطالعه بفرمائید. از این رو رشد جمعیت در این کشور طبق نمودار زیر خواهد بود:

رشد جمعیت اوکراین

هزینه زندگی و تفریح و پوشاک در اوکراین

هزینه تفریح، ورزش و پوشاک در این کشور بدین قرار است:

آیتمهزینه به دلار
باشگاه بدن سازی (ماهانه)15.81$
بلیط سینما3.09$
شلوار جین62.51$
یک جفت کفش نایک82.16$
یک جفت کفش چرم مردانه96.58$

اقامت و هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

اقامت و هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

دانشجویان در حال تحصیل در اوکراین اگر تصمیم بگیرند به تنهایی و مستقل خانه تهیه کنند ماهانه حدود $650 الی 800$ (دلار) هزینه دارند. اما روش های مقرون به صرفه تری مانند زندگی گروهی یا زندگی در خوابگاه هم نیز پیش رو آنها است. برای زندگی گروهی در یک خانه هر نفر به طور میانگین ماهانه 500$ (دلار) هزینه دارد. برای زندگی در خوابگاه این هزینه ها ماهانه تا مبلغ 300$ (دلار) کاهش می یابد. جهت کار در این کشور مقاله ویزای کار اوکراین را مطالعه بفرمائید.

حقوق مصوب و رسمی نیروهای کار در اوکراین برابر ماهانه $250 الی 400$ (دلار) است. در مقایسه با هزینه های زندگی بسیار کم است. اما متاسفانه به دلیل فساد اقتصادی افراد درآمدهای غیر رسمی مانند رشوه گیری نیز دارند. به همین خاطر مشاغلی چون اساتید دانشگاه و پلیس که موقعیت رشوه گرفتن را دارند. به ازاء مبالغی کمتری هم حاضر به کار هستند.

وضعیت سکونت شهروندان اوکراینی

اغلب بومیان این کشور پیش از جدا شدن اوکراین از شوروی سابق صاحب خانه بوده‌اند به همین دلیل اجاره خانه پرداخت نمی‌کنند. آن دسته از افراد که مالک خانه شخصی نیستند نیز خانه های حومه شهر با اجاره بهای کمتر را به سکونت در مراکز شهری ترجیح می دهند. در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی در خصوص موضوع هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین پرداخته شد. امید است مطالعه آن را مفید یافته باشید. شما عزیزان هم چنین می توانید سایر مقالات سایت ما را مطالعه فرمایید. در نهایت برای رفع ابهامات و دریافت پاسخ سوالات  با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. جهت تحصیل در این کشور مطالعه مقاله تحصیل در اوکراین خالی از لطف نخواهد بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *