شرایط اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین از جمله موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری از افراد می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شما همراهان گرامی قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش زبان و اطلاعات حقوق مهاجرت و بین الملل خود به ارائه توضیحاتی در خصوص این موضوع یعنی هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین پرداخته اند.

در ابتدا به توضیحاتی راجع به کشور اوکراین پرداخته می شود و در نهایت موضوع اصلی که همان هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین است مورد بحث قرار خواهد گرفت.

درباره کشور اوکراین

اوکراین، کشوری به وسعت 603550 کیلومتر مربع و با جمعیت 45.5 میلیون نفری بعد از فرانسه، از نظر وسعت، بزرگ ترین کشور اروپاست.

زبان اصلی مردم این کشور زبان اوکراینی است اما به دلیل همسایگی این سرزمین با کشورهای روسیه و بلاروس، زبان روسی نیز در رتبه دوم قرار دارد. این همسایگی نه تنها بر زبان، بلکه بر آیین و سبک زندگی مردم اوکراین تاثیرگذار بوده به همین خاطر بیش از 96 درصد مردم این کشور مسیحی هستند و سایر ادیان کمتر از 4 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

واحد پول اوکراین گریونا نام دارد که هر گریونا برابر 100 کوپک (پول خرد اوکراین) است و هر 75.4 گریونا نیز برابر یک دلار آمریکا است. مقامات اوکراین با توجه به کاهش نرخ زاد و ولد در این کشور، برای جبران این مساله سیاست هایی را در راستای جذب مهاجر برای کار و تحصیل در اوکراین اجرا نموده اند که با استقبال خوبی از جانب مهاجران سراسر دنیا مواجه شده است.

در خصوص ویژگی های مثبت کشور اوکراین

جاذبه های طبیعی و تاریخی پای مسافران بسیاری را به شهرهای مختلف این کشور گشوده است، تا جایی که این روزها صنعت توریسم دومین صنعت پررونق اوکراین است. البته مهره اصلی اقتصاد اوکراین تولیدات صنعتی و کشاورزی آن است، منابع طبیعی در این کشور به حدی فراوان است که سبب شده تا اوکراین را «پرستار اروپا» لقب دهند. مجتمع های بزرگ صنعتی که مهاجرین بسیاری را از سایر کشورها به سوی خود جذب می کنند، غالبا در حومه شهرهای بزرگی نظیر: کیف، خارکف، اودسا، دنیپرپتروسک، دانتسک، زاپاروژه، نیکلایو و… بنا شده اند.

هزینه زندگی در اوکراین

یکی از مهم ترین موضوعات برای افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، هزینه های زندگی در کشور مقصد است و با آگاهی از هزینه ها و سطح درآمد چشم انداز روشن تری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی خواهند داشت. جدول زیر لیستی از هزینه های اولیه و ضروری برای زندگی در اوکراین است:

هزینه خوراک و غذا

یک وعده غذا (رستوران ارزان قیمت) ۴٫۱۶دلار
یک وعده غذا (رستوران معمولی) 8٫34 دلار
یک وعده غذای اوکراینی (رستوران درجه یک) ۲۵-۱۵ دلار
یک وعده غذا در دانشگاه ۵-۳ دلار
یک وعده صبحانه ۱دلار
یک مرغ سوخاری ۳ دلار
یک بستنی مک دونالد متوسط ۳-۲ دلار
یک وعده غذای ایرانی بدون مخلفات ۶ دلار

با مخلفات ۸ دلار

یک بستنی میوه اوکراینی متوسط ۲ دلار
یک ساندویچ مک دونالد متوسط ۸-۶ دلار
یک فنجان کاپوچینو ۰٫۸۳دلار
نوشابه (330 میلی‌لیتری) ۰٫۴۲ دلار
آب معدنی (330 میلی‌لیتری) ۰٫۳۱ دلار
شیر (یک لیتری) ۰٫۵۵ دلار
یک قرص نان فرانسوی ۰٫۳۳ دلار
یک کیلو برنج ۱٫۰۱ دلار
یک شانه تخم مرغ   ۱دلار
یک کیلو پنیر محلی ۴٫۱۶ دلار
یک کیلو گوشت سینه ۲٫۴۲ دلار
یک کیلو گوشت ران ۳٫۸۱ دلار
یک بسته سیگار ۰٫۹۶ دلار
یک کیلو سیب ۰٫۸۰ دلار
یک کیلو موز ۱٫۳۱ دلار
یک کیلو پرتقال ۱٫۳۲ دلار
یک کیلو گوجه ۱٫۳۵ دلار
یک کیلو سیب زمینی ۰٫۳۰ دلار
یک کیلو پیاز ۰٫۳۷ دلار

ایاب و ذهاب

بلیط مترو ۰٫۱۷ دلار
تاکسی ۱٫۳۶ دلار
تاکسی تا یک کیلومتر ۰٫۲۱ دلار
تاکسی تا یک ساعت انتظار ۲٫۵۵ دلار

ورزش و تفریح

باشگاه بدن سازی (ماهانه) ۱۵٫۸۱ دلار
بلیط سینما ۳٫۰۹ دلار

پوشاک

شلوار جین ۶۲٫۵۱ دلار
یک دست لباس ورزشی ۴۱٫۴۵ دلار
یک جفت کفش نایک ۸۲٫۱۶ دلار
یک جفت کفش چرم مردانه ۹۶٫۵۸دلار

هزینه اجاره خانه

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۲۸۵٫۷۹ دلار
آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر ۱۷۲٫۷۵دلار
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۵۵۶٫۷۶ دلار
آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر ۳۲۸٫۲۱ دلار

هزینه خرید خانه

هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۱۳۲۰٫۵۳ دلار
هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۷۴۷٫۵۰ دلار

هزینه مواد بهداشتی

شامپو ۰٫۱۵ – ۰٫۶۶ دلار
صابون ۰٫۰۲ – ۰٫۰۶ دلار
پودر لباسشویی ۰٫۱۵ – ۰٫۱۹ دلار
دستمال کاغذی ۰٫۰۲ – ۰٫۱۳ دلار
مایع ظرفشویی ۰٫۰۷ – ۰٫۱۵ دلار
اسفنج ظرفشویی ۰٫۰۵ دلار
مسواک ۰٫۱۵ – ۰٫۳۳ دلار
خمیر دندان ۰٫۱۵ دلار

 

هزینه های ملزومات زندگی دانشجویی

دانشجویان در حال تحصیل در اوکراین اگر تصمیم بگیرند به تنهایی و مستقل خانه تهیه کنند ماهانه حدود 650 تا 800 دلار هزینه دارند، اما روش های مقرون به صرفه تری مانند زندگی گروهی یا زندگی در خوابگاه هم نیز پیش رو آنها است. برای زندگی گروهی در یک خانه هر نفر به طور میانگین ماهانه 500 دلار هزینه دارد و برای زندگی در خوابگاه این هزینه ها ماهانه تا مبلغ 300 دلار کاهش می یابد.

میانگین حقوق ماهانه در اوکراین

حقوق مصوب و رسمی نیروهای کار در اوکراین برابر ماهانه 250 الی 400 دلار است که در مقایسه با هزینه های زندگی بسیار کم است. اما متاسفانه به دلیل فساد اقتصادی افراد درآمدهای غیررسمی مانند رشوه گیری نیز دارند، به همین خاطر مشاغلی چون اساتید دانشگاه و پلیس که موقعیت رشوه گرفتن را دارند، به ازای مبالغی کمتری هم حاضر به کار هستند.

صنعت ساختمان سازی در اوکراین

در اوکراین به ویژه در حومه شهرها، هزینه های ساخت و ساز به طور قابل توجهی کم است. کارگران ساختمانی در این کشور معمولا کارگران مهاجر هستند زیرا حقوق آنها تقریبا نصف حقوق کارگران بومی اوکراین است.

وضعیت سکونت شهروندان اوکراینی

اغلب بومیان این کشور پیش از جدا شدن اوکراین از شوروی سابق صاحب خانه بوده‌اند به همین دلیل اجاره خانه پرداخت نمی‌کنند. آن دسته از افراد که مالک خانه شخصی نیستند نیز خانه های حومه شهر با اجاره بهای کمتر را به سکونت در مراکز شهری ترجیح می دهند.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی در خصوص موضوع هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید یافته باشید؛ شما عزیزان هم چنین می توانید سایر مقالات سایت ما را مطالعه فرمایید و در نهایت برای رفع ابهامات و دریافت پاسخ سوالات باقی مانده با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

0 دیدگاه برای “هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *