شرایط امارات

هزینه تحصیل و زندگی در امارات

هزینه تحصیل و زندگی در امارات یکی از مهم ترین مواردی می باشد که دانشجویان و متقاضیانی که می خواهند اقدام به مهاجرت به امارات متحده عربی کنند و در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند باید از آن مطلع و آگاه باشند و لازم به ذکر است که به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و با کیفیت، هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی اقدام به دریافت روادید و ویزای تحصیلی کشور امارات می کنند و شما هموطنان عزیز می توانید برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در کشور امارات و همچنین هزینه تحصیل و زندگی در امارات با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

امارات متحده عربی یکی از کشور های حوزه خلیج فارس می باشد که از هفت شهر پیشرفته و توسعه یافته تشکیل شده است و بیش از نود و شش درصد مردم این کشور مسلمان می باشند. زبان مردم امارات متحده عربی، زبان عربی می باشد و لازم به ذکر است که دانشجویان خارجی که به این کشور مهاجرت می کنند تا در دانشگاه های معتبر امارات مشغول به تحصیل شوند، می توانند به جای زبان عربی، زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند؛ اما داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر و ارائه آن به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. تحصیل در دانشگاه های کشور امارات در سه دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود و دانشجویان می توانند به صورت کامل از تمامی امکانات دانشگاه های بهره مند شوند.

تحصیل در امارات متحده عربی

همانطور که گفته شد، تحصیل در دانشگاه های کشور امارات در سه دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود و در این بخش کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارند شما را از شرایط تحصیل در این سه دوره مطلع سازند.

دوره ی کارشناسی

تحصیل در دوره ی اول دانشگاهی که دوره ی کارشناسی می باشد، حداقل سه سال و حداکثر چهار سال به طول می انجامد و دانشجویان این دوره می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، اقدام به کسب گواهی اقامت در کشور های آمریکایی و کانادا کنند؛ به طوری با سپری کردن دوره ی یک ساله در دانشگاه های امارات، متقاضیان می توانند با دریافت انتقالی وارد دانشگاه های آمریکایی و کانادایی شوند و سپس با اتمام دوره ی های تحصیلی خود در این دانشگاه های، اقامت آمریکا و کانادا را کسب کنند. به یاد داشته باشید که دانشجویان این دوره برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی در امارات می توانند به صورت پارت تایم هر هفته به مدت 10 ساعت کار کنند و در ماه حداقل چهارصد دلار درآمد داشته باشند.

 دوره ی کارشناسی ارشد

تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های امارات متحده عربی دو سال به طول می انجامد و متقاضیان و دانشجویان این دوره می توانند دوره ی کارشناسی ارشد را به دو زبان انگلیسی یا عربی سپری کنند. دانشجویان بعد از اتمام این دوره می توانند با مدرک تحصیلی خود برای ورود به بازار کار کشور های مختلف دنیا اقدام کنند و مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان این دوره نیز می توانند در کنار تحصیل برای کاهش هزینه تحصیل و زندگی در امارات مشغول به کار شوند و تایم کاری آن ها بیست ساعت در هفته می باشد.

دوره ی دکترا

دانشجویان این دوره یرای کسب مدرک از دانشگاه های امارات باید چهار سال تحصیلی مشغول به تحصیل باشند و لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند برای تحصیل به شعبه ی دانشگاه های موجود در امارات به کشور هایی مانند کانادا و یا آمریکا مهاجرت کنند.

مدرک زبان آیلتس و یا تافل از مهم ترین موارد تحصیل در این دوره در دانشگاه های کشور امارات می باشد و متقاضیان برای اتمام این دوره باید با کمک یک استاد با تجربه، پایان نامه ارائه دهند. هزینه تحصیل و زندگی در امارات بستگی به شرایط دانشجو و محل سکونت وی دارد و متقاضیانی که قصد دارند از هزینه تحصیل و زندگی در امارات و همچنین شرایط تحصیل در امارات مطلع شوند، می توانند با مشاورین ما در تماس باشند.

اقامت بعد تحصیل در امارات متحده عربی

متقاضیان و دانشجویان می توانند بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور امارات، اقدام به کسب اقامت در امارات متحده عربی کنند. رایج ترین راه های کسب اقامت در امارات متحده عربی بعد از پایان دوره های تحصیلی، روش های زیر می باشند:

  • ازدواج با اتبع اماراتی.
  • تاسیس کمپانی در امارات.
  • سرمایه گزاری در زمینه های مختلف.
  • کسب روادید کاری کشور امارات.

مخارج تحصیل در امارات متحده عربی

هزینه های تحصیل و شهریه های دانشگاهی در دانشگاه های معتبر کشور امارات بسیار بالاتر از هزینه های تحصیل در سایر کشور های منطقه می باشند؛ برای مثال متقاضیان برای تحصیل در دوره ی کارشناسی و کسب مدرک لیسانس، باید از سی و هشت هزار درهم ال هفتاد هزار درهم پرداخت کنند.

همچنین هزینه ی تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد نیز از چهل و هشت هزار درهم امارات الی صد و سی هزار درهم امارات می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های کشور امارات نیز از صد و بیست و نه هزار درهم تا سیصد و شصد هزار درهم هزینه دارد.

هزینه ی زندگی دانشجویی در کشور امارات نیز از سه الی چهار هزار درهم امارات می باشد. در ادامه از هزینه تحصیل و زندگی در امارات اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

هزینه های زندگی در امارات

در این بخش قصد داریم تا به برخی از هزینه های مهم زندگی و سکونت در امارات اشاره کنیم و شما عزیزان را از مخارج مختلف سکونت و اقامت در امارات متحده عربی مطلع سازیم.

هزینه های خوراک (رستوران)

مورد قیمت
آب 300 سی سی 35 سنت
نوشابه گازدار شصت و نه سنت
کاپوچینو چهار دلار
آبجو وارداتی ده دلار
آبجو خانگی ده دلار
یک وعده غذا در مک دونالد هفت دلار
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره چهل دلار
غذا، رستوران ارزان قیمت هفت دلار

قیمت موارد موجود در بازار

مورد قیمت
یک لیتر شیر 1 دلار و 35 سنت
کباب نان سفید تازه ( 500 گرم ) 1 دلار
برنج سفید (یک کیلو) 1 دلار و 56 سنت
دوازده عدد تخم مرغ 1 دلار و 92 سنت
یک کیلو پنیر محلی 8 دلار و 72 سنت
یک کیلو سینه مرغ بیکن 5 دلار
یک کیلو گوشت گاو 7 دلار و 35 سنت
یک کیلو سیب 1 دلار و 69 سنت
یک کیلو موز 1 دلار و 44 سنت
یک کیلو پرتغال 1 دلار و 16 سنت
یک کیلو گوجه فرنگی 1 دلار
یک کیلو سیب زمینی 50 سنت
یک کیلو پیاز 1 دلار
یک و نیم لیتر آب معدنی 40 سنت
یک بطری شراب 8 دلار و 17 سنت
آبجو خانگی 4 دلار و 45 سنت
آبجو وارداتی 4 دلار و 50 سنت
سیگار بیست بسته 5 دلار و 45 سنت
سالاد (یک ظرف) 1 دلار

حمل و نقل

مورد هزینه
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) یک و نیم دلار
گذر ماهانه ( قیمت معمول ) 55 دلار
شروع تاکسی ( تعرفه عادی ) سه دلار و بیست و هفت سنت
تاکسی تا یک کیلومتر 48 سنت
انتظار تاخیر 1 ساعته ( تعرفه عادی ) 4 دلار و 76 سنت
هر لیتر بنزین 68 سنت
فولکس واگن گلف 1.4 90 دلاری ( یا جدید خودرو جدید ) 18 هزار دلار
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات (یا خودروی جدید معادل) 16 هزار دلار

نرم افزار (ماهانه)

مورد هزینه
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای 85 مترمربع آپارتمان 159.49 دلار
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه) 0.09 دلار
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود، کابل / ADSL) 93.76 دلار

تفریح و ورزش

مورد هزینه
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسالان 77 دلار
اجاره دادگاه تنیس (1 ساعت در آخر هفته) 20 دلار
سینما، انتشار بین المللی، 1 صندلی 11 دلار

پوشاک

مورد قیمت
یک جفت شلوار جین 53 دلار
لباس تابستانی 44 دلار
یک جفت کفش نایک 78 دلار
یک جفت کفش مردانه 73 دلار

 اجاره مسکن

مورد هزینه
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 1،547.83 دلار
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 991.30 دلار
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 2،669.08 دلار
آپارتمان (3  اتاق خواب ) خارج از مرکز 1،926.02 دلار

خرید مسکن

مورد قیمت
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2،788.11 دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 2،025.55 دلار

کلام پایانی

مهاجرت به امارات از راه ها گوناگونی امکان پذیر می باشد و شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارید، می توانید برای انتخاب بهترین راه مهاجرتی با تعیین تایم قبلی با مشاوران و متخصصان ما در موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *