مهاجرت تحصیلی به کویت

هزینه تحصیل در کویت

هزینه تحصیل در کویت

یکی از موارد مهم درباره تحصیل در کویت بررسی هزینه تحصیل در کویت است. کویت کشوری ثروتمند است که ارز رسمی این کشور دینار و با ارزش بالایی است. هزینه تحصیل در کویت می تواند برای دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی بسیار گران باشد. هزینه تحصیل در کویت مشابه و یا حتی بالاتر از هزینه تحصیل در کشورهای اروپایی است. برای مقایسه بهتر است بگوییم هزینه تحصیل در کشور ایتالیا، رومانی، روسیه و کشورهایی از این دست هزینه کمتری نسبت به کویت دارند. در هر حال چنانچه علاقه مند به تحصیل در کشور کویت هستید باید دارای استطاعت مالی باشید و هزینه تحصیل در کویت به همراه هزینه زندگی در این کشور پرداخت کنید. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مطلب درباره هزینه تحصیل در کویت بیشتر گفته اند.

هزینه زندگی و تحصیل در کویت 2021

کویت، کشوری عربی در آسیای غربی است. عرض آن 17820 کیلومتر مربع است و مرزهای خود را با عراق از شمال و عربستان سعودی از جنوب تقسیم کرده است. کویت به دلیل داشتن ذخایر فراوان در بیابان های کویت، یکی از عمده ترین توزیع کنندگان نفت و روغن است. کویت میراث غنی از تاریخ و سنت را ارائه می دهد و می توان از تحصیل در آنجا به دست آورد. تمرکز آنها بر روی دوره های بازرگانی و مهارت هایی است که مربوط به معاملات خاص است. وزارت معارف که بعنوان یک ارگان حاکم بر نیازهای آموزشی کشور تاسیس شده اخیراً متعهد شده است که برای افزایش سواد در میان زنان به عنوان یکی از اهداف آموزشی آنها تلاش خواهد کرد.

بنابراین به تدریج در کویت به عنوان دانشجو فرصت های بیشتری برای زنان و مردان در حال تبدیل شدن است. ذخایر غنی از نفت این کشور زمینه اقتصادی مطلوبی در اختیار کویت قرار می دهد و تجارت آن را با دنیای غرب فراهم می کند. تحصیل در کویت باعث می شود طیف گسترده ای از تجربه آموزشی، زمینه فرهنگی غنی و دانش در مورد جهان شرقی و در معرض شیوه دیگری از زندگی قرار گیرد که آنها می توانند در طول زندگی با خود ببرند. دانشجویان ممکن است پس از اتمام دوره برنامه آموزشی در کویت بمانند، یا ممکن است برای استفاده از آموخته های خود به کشورهای دیگر بروند

هزینه تحصیل و زندگی در کویت در سال 2021 به شرح زیر است:

آیتم هزینه به دلار
هزینه تحصیل در کویت 5000$ الی 10000$ در سال
هزینه زندگی در کویت 1200$ (دلار) در ماه

در نمودار زیر می توانید مشارکت هزینه زندگی در کویت را مختصرا مشاهده کنید:

درصد مشارکت هزینه زندگی در کویت

بررسی هزینه تحصیل در کویت

برای تحصیل در کویت در ابتدا باید هزینه های تحصیل را بررسی کنید و برنامه مناسب را با هزینه تحصیل مناسب برای خود پیدا کنید. دانشگاه های دولتی کویت مانند دانشگاه کویت برای کویتی های بومی رایگان است. متأسفانه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کویت نیاز به پرداخت شهریه و همچنین هزینه اقامت دارند. هزینه های تحصیل کارشناسی در کویت در سطح بین المللی به دانشگاه های کویت بستگی دارد، به ویژه اینکه بسیاری از دانشگاه ها از کشورهای دیگر هستند که در کویت دارای شعبه هستند. به عنوان مثال، در کالج استرالیا کویت، یک مدرک کارشناسی حدود 8000$ (دلار) هزینه در بر دارد. هزینه ها به طور کلی با کشورهای محل اقامت هر دانشگاه همسو است. در هر صورت می توان گفت هزینه تحصیل در کویت به صورت متوسط 6000$ (دلار) می باشد.

کاهش هزینه تحصیل در کویت

اکنون که دانستید هزینه تحصیل در کویت چقدر است، ممکن است بپرسید که چگونه بودجه تحصیل در کویت را تأمین کنید. اینکه کجا به دنبال بودجه برای تحصیل در کویت بگردید، می تواند یک سوال پیچیده باشد.

اما از طرق زیر می توانید به دنبال بورسیه تحصیلی در کویت و یا کمک های مالی برای کاهش هزینه تحصیل در کویت باشید:

منابع مالی شرح
دانشگاه قبلی شما بعضی از موسسات در سطح جهان با مدارس کویت ارتباط دارند و لذا می توانید از این ارتباط برای دریافت کمک هزینه استفاده کنید. به عنوان مثال دانشگاه کلرادو در ایالات متحده در سال های گذشته بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویان تحصیل در خارج از کشور در کویت را صادر کرده است.
برنامه تحصیلی برخی از رشته های خاص یا مدارک ممکن است بیش از سایرین فرصت تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند. در برنامه خود با یک مشاور در مورد گزینه های بالقوه مالی برای تأمین اعتبار خود صحبت کنید.
پایگاه داده آنلاین لیست کمک های مالی و بورسیه های مختلف، که به طور گسترده ای برای چندین برنامه ارائه می شود، می تواند به صورت آنلاین پیدا شود. هر فرصتی برای بورسیه تحصیلی که می تواند برای نیازهای شما باشد، جستجو کنید و درخواست دهید.

کاهش هزینه تحصیل در کویت

ویزای تحصیلی کویت

اگر می خواهید در کویت مدرک تحصیلی بگیرید، باید قبل از سفر به این کشور برای ویزای دانشجویی کویت اقدام کنید. دانشجویان می توانند با ورود به کشور ویزای کوتاه مدت توریستی دریافت کنند، اما ممکن است دانشجویان برای مدت طولانی تری مجبور به انجام نمایش های اضافی شوند. دانشجویان بین المللی به عنوان بخشی از شرایط ویزا نمی توانند در کویت کار کنند. ویزای دانشجویی برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در یک موسسه آموزش عالی در کویت هستند در دسترس است. درخواست ها از طریق سفارت کویت یا از سفارت در کشور مبدا شما انجام می شود.

بهتر است مدارک لازم را از سفارت خانه خود تهیه کنید نه اینکه بخواهید یک بار در کویت یک مورد از آن بگیرید. ویزای دانشجویی به شرطی که دانشجو در یک موسسه آموزش عالی در کویت ثبت نام کند، معمولاً خوب است. دانشجویان پاره وقت ویزا دریافت نمی کنند. دولت ترجیح می دهد دانشجویانی که با هدف پیشرفت تحصیلی به کویت می آیند، به طور تمام وقت ویزا کنند. ممکن است موارد استثنا در این مورد وجود داشته باشد.

زندگی دانشجویی در کویت

اکثر دانشگاه های کویت برای دانشجویان در مجتمع های اختصاصی یا خوابگاهی مسکن فراهم می کنند. این مزایای مختلفی دارد، از جمله اینکه به دانشگاه نزدیکتر هستید، می توانید با دانشجویان دیگر زندگی کنید و نیازی به آپارتمان ندارید. با این وجود ، امکان تهیه محل اقامت خصوصی و یا حتی در بعضی موارد اقامت در یک خانواده محلی کویتی وجود دارد. هزینه اقامت در کویت می تواند از 500$ الی 1400$ (دلار) در ماه باشد.

 گزینه های اقامت در کویت به شرح زیر هستند:

نوع اقامت شرح
خوابگاه ها یا مجتمع های خوابگاهی دانشجویی: این گزینه مسکن فرصتی را فراهم می کند تا با دانشجویان دیگر کنار بیایید، آنها را بهتر بشناسید و همچنین با موسسه آشنا شوید. بعلاوه، شما به دانشگاهی که درس می خوانید نزدیک خواهید بود.
خوابگاه خصوصی: اگر به حریم خصوصی بیشتری نیاز دارید، این گزینه مناسب برای شماست. مسکن خصوصی شامل اجاره های بالا است. هزینه مسکن خصوصی بسته به موقعیت مکانی و امکانات بسیار متفاوت است.
در کنار خانواده کویتی باشید: این گزینه به شما فرصتی می دهد تا از نزدیک با فرهنگ و زبان آنها آشنا شوید.

دانشگاه های کویت

اطلاعات مربوط به دانشگاه های کویت در بدو ورود در دفاتر دولتی در دسترس است اما به شدت توصیه می شود دانشجویان قبل از ورود درخواست دهند و کلیه مدارک لازم را انجام دهند. جمعیت کویت درگیر یک تغییر مداوم هستند زیرا پیشرفت در فناوری و سایر زمینه ها بر اوضاع تأثیر گذاشته است. این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک زمینه های جدید تحصیلی به دلیل این مکانیسم باز شود، بنابراین گزینه خوبی برای جستجوی هر کسی که می خواهد یک تجربه آموزشی منحصر به فرد داشته باشد وجود خواهد داشت. مشهورترین موسسه آموزش عالی در کویت دانشگاه کویت است. با این وجود، چند کالج هنرهای زیبا نیز وجود دارد که برای موسیقی و تحصیل رشته هنر در کویت تخصص دارند و همچنین سایر موسسات آموزش عالی معتبر مانند دانشگاه آمریکایی کویت در زمینه تجارت، زبان و بسیاری از زمینه های دیگر تخصص دارند.

لیست دانشگاه ها و کالج های کم شهریه در کویت شامل:

 • دانشگاه آمریکایی کویت
 • دانشگاه آمریکایی خاورمیانه
 • کالج آمریکایی خاورمیانه
 • دانشگاه آزاد عرب
 • کالج استرالیای کویت
 • کالج باکس هیل
 • دانشگاه علوم و فناوری خلیج فارس
 • دانشکده علوم و فناوری کویت
 • دانشکده تجارت ماستریخت کویت
 • دانشگاه کویت
 • دانشکده فناوری هواپیمایی

برای دریافت مشاوره در رابطه با مناسب ترین گزینه برای مهاجرت می توانید با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت صحبت کنید لذا می توانید از طریق خطوط ویژه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *