مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی در سال 2021 برای متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در این کشور می باشند مساله مهمی می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارد تا تمام نکات هزینه تحصیل در کره جنوبی را در این نگارش بیان کند.

به طور رسمی جمهوری کره، کشوری است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و بیش از 51.4 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. شواهد باستان شناسی وجود دارد که شبه جزیره کره را انسان های اولیه از دوره پارینه سنگی پایین زندگی می کردند. از آن زمان، این کشور سابقه طولانی و متلاطمی از جمله جنگ و اشغال را تجربه کرده است. در سال 1948، انتخاباتی در منطقه اشغال شده کره در آمریکا برگزار شد و این منجر به ایجاد جمهوری کره شد. مرز بین کره جنوبی و کره شمالی همچنان به سخت ترین و مستحکم ترین در جهان است.

امروز کره جنوبی کشوری پیشرفته و دارای اقتصادی با درآمد بالا است. این یک رهبر جهانی در بخشهای فناوری و صنعتی است و دارای یک اقتصاد صادراتی است. این کشور عضو سازمان ملل، G20 و OECD است. جامعه در کره، تحصیلات عالیه را دارای اولویت بالایی می داند. زیرا دارای اهمیت فرهنگی است و به تقویت موقعیت اقتصادی فرد کمک می کند. سیستم آموزشی کره جنوبی بسیار رقابتی است و دانشجویان به سخت کوشی تشویق می شوند. اگر انتخاب کنید که به دانشگاه کره جنوبی بروید، یک تجربه آموزشی با کیفیت بالا کسب خواهید کرد.

هزینه تحصیل در کره جنوبی در سال 2021

اگر تحصیل در دانشگاه کره جنوبی را به عنوان دانشجوی بین المللی انتخاب کنید ، شهریه مشابه دانشجویان داخلی را پرداخت خواهید کرد. با این حال ، شهریه در موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است. در نمودار زیر شهریه در دانشگاه های دولتی و خصوصی در این کشور آمده است:

حداقل و حداکثر شهریه در دانشگاه های کره جنوبی به دلار

بورسیه تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است ، که معمولاً توسط موسسات جداگانه به دانشجویان اعطاء می کنند. این ها بین 30% تا 100% از هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهد. برخی بورسیه های تحصیلی نیز از طرف دولت در دسترس است که می توانند هزینه های زندگی را نیز تأمین کنند. بنابراین بسیاری از دانشجویان به دلیل فرهنگ ها و زبان های مختلفی که دارند مایل به تحصیل در آسیا هستند. برخی نیز این آرزو را دارند زیرا فیلم های کره ای که تماشا کرده اند علاقه آن ها برای سفر به شهر را برانگیخته است.

این کشور تفاوت چشمگیری با همسایه خود، کره شمالی دارد. به دنبال تقسیم به 2 کشور در سال 1948 و تبدیل شدن به جهانی، نیروگاه مشهور آسیایی با نوآوری خود محبوب شد.

بررسی هزینه تحصیل در کره جنوبی

با در نظر گرفتن تفاوت در هزینه های اتاق ، بسته به اینکه وعده های غذایی شامل می شود، از این رو، شما باید در مورد نحوه اقامت دانشجویان در کره جنوبی بدانید. در جدول زیر هزینه اقلام مورد نیاز روزانه آمده است:

اقلام هزینه به دلار
غذا (وعده غذایی دانشگاه) $300
هزینه اجاره مسکن دانشگاه $300
هزینه هتل دانشجویی بین 300$ تا 500$
بیمه درمانی $20
هزینه حمل و نقل $40
اینترنت $30

به علاوه، دانشجویان موظف به افتتاح حساب بانکی می باشند. هر دانشجوی خارجی می تواند یک حساب بانکی در کره افتتاح کند خواه ساکن این کشور باشد یا نه. به علاوه، معمولا افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان در کره رایگان است.

بررسی هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل و زندگی در کره جنوبی

معمولا هزینه تحصیل در کره جنوبی در دانشگاه های دولتی کمتر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی در این کشور است. از طرف دیگر، هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور به دانشگاه های دیگر متفاوت است. بنابراین ما بسته به دوره تحصیل، میانگین هزینه تحصیل در کره جنوبی در سطح دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را جمع آوری کردیم که در جدول زیر آورده شده اند:

برنامه کارشناسی هزینه به دلار
برنامه های مطالعاتی علوم انسانی و اجتماعی بین 600$ تا 6800$
برنامه های تحصیل علوم بین 460$ تا 7800$
برنامه های مطالعاتی هنر و ورزش بین 1800$ تا 8400$
برنامه های مطالعه علوم مهندسی بین 1900$ تا 8200$
برنامه های مطالعه علوم پزشکی بین 4100$ تا 10500$
برنامه کارشناسی ارشد هزینه به دلار
برنامه های مطالعاتی علوم انسانی و علوم اجتماعی بین 1100$ تا 12500$
برنامه های تحصیل علوم بین 1100$ تا 8100$

هزینه درخواست جهت تحصیل در کره جنوبی بین 50$ تا 150$ (دلار) می باشد.

مسکن دانشجویی در کره جنوبی

دانشجویان بین المللی می توانند هنگام تحصیل در این کشور زندگی در دانشگاه یا خارج از دانشگاه را انتخاب کنند. زندگی در محوطه دانشگاه بسیار راحت است اما زندگی در محوطه دانشگاه به شما آزادی بیشتری می بخشد. بنابراین، هر 2 گزینه موافقان و مخالفان خود را دارند، بسته به آنچه برای شما بیشترین اهمیت را دارد.

اقامت در خوابگاه در محوطه دانشگاه انتخاب خوبی است، اگر بدتان نمی آید که یک اتاق را با دانشجوی دیگری تقسیم کنید. خوابگاه های دانشگاه اغلب مجهز هستند و امکانات زیادی مانند سالن بدن سازی، اتاق مطالعه و اجتماعی، کافه تریا و غیره دارند. هزینه های خوابگاه معقول است، غذا در کافه تریا ارزان و راحت است و می توانید به کلاس های خود بروید. برای مثال در دانشگاه Konkuk هزینه ها عبارتند از:

  • یک اتاق خوابگاه مشترک برای یک ترم حدود 2006000₩ (ون)
  • هزینه یک وعده فقط 3500₩ (ون) در کافه تریا

با تمام آنچه گفته شد، فرد باید آماده باشد تا از قوانین خاصی برای زندگی در خوابگاه دانشجویی پیروی کند. قوانین شامل محدودیت بازدیدکنندگان، مقررات منع رفت و آمد، تا دوره تعطیل احتمالی در تعطیلات می باشد.

اگر برای حفظ حریم خصوصی و آزادی خود ارزش قائل هستید یا می خواهید محل زندگی خود را انتخاب کنید، پیشنهاد ما برای یافتن محل اقامت در خارج از دانشگاه است. می توانید در یک خانواده میزبان بمانید یا در یک آپارتمان مشترک زندگی کنید. در آخر دانشجویان نگران نباشند چرا که امکان کار ضمن تحصیل در کره جنوبی وجود دارد. اگر درباره تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت به اقصی نقاط جهان اطلاعات بیشتری می خواهید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *