مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی درکره جنوبی

متقاضیان بورسیه تحصیلی درکره جنوبی با موفقیت در گرفتن بورسیه این کشورمی توانند شرایط خوبی را برای خود در زمینه تحصیل نمودن در این کشور صنعتی و پیشرفته را فراهم نمایند. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات زیادی در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی درکره جنوبی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و همچنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

وضعیت کلی  بورسیه تحصیلی درکره جنوبی

کره جنوبی اقدام به پذیرش  دانشجویان بین المللی زیادی برای ورود به دانشگاه و برنامه های تحصیلی کره جنوبی کرده است. این کشور اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی کرده است که به صورت سخاوت مندانه و برای کاهش مبلغ ثبت نام  اقدام به ارائه کمک های فراوانی کرده است.
خود دانشگاه ها ی کره جنوبی از طریق بورس تحصیلی اقدام به جذب دانشجویان بین المللی کرده اند به عنوان مثال، دانشگاه گچون، دانشجویان بین المللی را  در زمان پذیرش از پرداخت سایر هزینه ها معاف می کند و به ازای هر دوره و ترم تحصیلی  به میزان چهل  درصد از هزینه های تحصیلی رابرای دانشجویان کاهش می دهد البته به این شرط که آنها دارای نمرات بالاتری باشند.

انواع بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

دانشگاه های  کره جنوبی اقدام به پرداخت نمودن  کمک هزینه تحصیلی برای پوشش هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی کرده است به همین علت اقدام به ارئه برنامه A، B، C  کرده است.
در صورتی که متقاضیان بورسیه تحصیلی درکره جنوبی دارای GPA 4 و بالاتر هستند،  در این صورت حق تحصیل نمودن در کره جنوبی را دارند که با این کار می توانند هزینه های تحصیلی و خوابگاه خود را پوشش دهند.
بورسیه  تحصیلی B که مختص دانش آموزان رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی می باشد که با دریافت نمودن مدرک  GPA بالاتر از 3.5 به میزان60 درصد بورسیه تحصیلی در یافت نمایند در حالی که بورسیه تحصیلی C به میزان 65درصد از هزینه های تحصیلی دانش آموزان علوم طبیعی و مهندسی را فراهم می کند.

تعداد متقاضیان بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

با توجه به افزایش رکود اقتصادی کره جنوبی میزان ثبت نام دانش آموزان این کشور در حال کاهش است، و مسوئلین دانشگاهی این کشور برای جلوگیری از مشکلات مالی متقاضیان بورسیه تحصیلی درکره جنوبی تلاش به ارائه بورسیه های تحصیلی فراوانی می کنند.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش این کشور در طی چهار سال گذشته میزان دانشجویان کره ای که برای رفتن به دانشگاه انتخاب شده اند رو به کاهش بوده است. با این توضیح که میزان دانشجویانی که اقدام به ثبت نام در دانشگاه کرده اند در سال 2014 به 549،000 رسیده است، اما این تعداد تا سال 2016 به 516،000 کاهش یافته است،
هم چنین با افزایش نرخ تولد میزان متقاضیان بورسیه تحصیلی کره جنوبی  باز هم این روند رو به کاهش می باشد متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های این کشور تا سال 2023 می تواند به 400000 نفر برسد،
در نتیجه دانشگاه های کره ای امیدوارند که با توجه به کمبود دانشجویان بین المللی در این کشور بتوانند  با افزایش دانشجویان بومی و داخلی این کاهش را را جبران کنند.

زبان بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

برای موفقیت در سطح دوم آزمون مهارت در کره ای نیاز به آموزش  1500تا 2000 کلمه کره ای و هم چنین توانایی داشتن برای ترکیب نمودن چندین  جمله ساده دارد متخصصان وزارت آموزش و پروش این کشور معتقدند که دانش آموزان کالج باید حداقل 5000 واژه را درک کنند تا قادر به تحصیل در آن زبان بشوند.

آشنایی با دوره های آموزشی بورسیه تحصیلی درکره جنوبی

دانشجویان کارشناسی بخش مطالعات بین الملل کره جنوبی ملزم به افزایش دانش خود  در زمینه روابط و جوامع جهانی  می باشند و هم چنین باید در زمینه تجارت جهانی به فعالیت بپردازند فرصت در یافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی  برای تمام دانشجویان از تمام نقاط جهان و در یک زمینه متنوع فرهنگی مهیا می باشد با این توضیح که تمامی این دوره ها   باید به زبان انگلیسی ارائه شوند.

همه دانشآموزان برای دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی ملزم به شرکت نمودن در دوره های زیر می باشند.

دوره آموزشی تجارت بین المللی

هدف از ارائه این برنامه به درک بهتر رسیدن در زمینه تجارت بین المللی دانش آموزان در جریان جهانی شدن است. دوره های مربوطه دانش آموزان را با مهارت، دانش و تجربیات مورد نیاز در زمینه تجارت، امور مالی، بازرگانی و بازاریابی آشنا خواهد کرد. طیف گسترده ای از دوره های مربوطه عبارتند از: درک اقتصاد، شرکت های چند ملیتی، امور مالی بین المللی، همکاری های بین المللی اقتصادی، موسسات و سیاست های اقتصادی بین المللی، اقتصادهای شرق آسیا، سیاست های تجاری کره، اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک و مالکیت معنوی برای کسب و کار.

دوره آموزشی توسعه و همکاری بین المللی

این  دورهآموزشی مسائل مربوط به توسعه بین المللی را مورد بررسی قرار می دهد. دانش آموزان جنبه های متنوعی از تعاملات بین ایالتی، سازمان های بین المللی و افراد را در زمینه کاهش فقر، حل چالش های زیست محیطی و ارائه توسعه پایدار، بررسی خواهند کرد. دوره های ارائه شده عبارتند از: حقوق بین الملل، توسعه اقتصادی در سطح جهانی، قانون بین المللی اقتصادی، همکاری های بین المللی اقتصادی، محیط زیست و روابط بین الملل، منابع و توسعه جهانی، و مسائل مربوط به توسعه پایدار.

دوره آموزشی صلح و امنیت بین المللی

این  دوره آموزشی در بر گیرنده دوره های دقیق و سیاست گذاری در سیاست جهانی و با توجه ویژه ای بر صلح و امنیت بین المللی می باشد. مجموعه ای از دوره های مربوط به صلح و امنیت بین المللی عبارتند از: درک علوم سیاسی، سازمان های بین المللی، مذاکرات بین المللی، جنگ و صلح، اقتصاد سیاسی بین المللی، سیاست های حکومت جهانی، حقوق بشر در جهان جهانی و انرژی و روابط بین الملل.

دوره آموزشی مطالعات منطقه

این دوره آموزشی دانشجویان را با لیستی از دوره های در حال توسعه درک مفاهیم گسترده و خوبی در مورد مسائل جاری جهانی مربوط به کشورهای مختلف  را ارائه می دهد. برخی از این دوره های عبارتند از: معاصر آمریکای شمالی، شرق آسیا معاصر، اروپا معاصر، درک تمدن شرق آسیا، اقتصادهای آسیای شرقی، اقتصاد ایالات متحده، اقتصادهای اروپایی، روابط بین المللی آمریکای شمالی، روابط بین الملل شرق آسیا، روابط بین الملل اروپا و روسیه ، و کره و آمریکا .
با توجه به اتمام مقاله بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در صورتی که شما هم برای کسب اطلاعات بیشتری در مورد کشور کره جنوبی دارای علاقه می باشید.با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل در کره جنوبی و یا اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی به اطلاعات کاملی دست یابید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *