مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

چنانچه تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی در کره دارید، با آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی می توانید مدارک را فراهم کرده. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالبی درباره شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی که توسط دولت و 3 دانشگاه برتر کره جنوبی ارائه می شود را در این مقاله به نگارش درآورده است.

کره کشوری با تلفیق پویای فرهنگ های آسیایی است. زندگی جذاب، سیستم آموزشی پرتحرک و بورسیه تحصیلی کره دانشجویان را از سراسر جهان برای زندگی و تحصیل در آنجا جذب می کند. به عنوان دانشجو در کره، احتمالا باید 2 تا 6 سال را در آنجا سپری کنید. این بدان معناست که شما وقت کافی برای دانستن فرهنگ و سنت های کره خواهید داشت. مردم کره علی رغم اینکه یک جامعه مدرن هستند، بیشتر از همه به سنت خود اهمیت می دهند. برای احترام گذاشتن به دیگران باید آداب و ادب آن ها را دنبال کنید.

شرایط بورسیه تحصیلی دولت در کره جنوبی

دولت کره 125 دانشجوی بین المللی از 67 کشور را که مایل به گذراندن دوره لیسانس در کره هستند دعوت می کند. برای انتخاب به عنوان دریافت کننده بورسیه تحصیلی دولت کره (GKS)، هر متقاضی باید با موفقیت مراحل اول انتخاب خود را توسط سفارت کره در کشور مبدا خود طی کند. در زیر، دوره هایی که مجاز به دریافت این بورسیه تحصیلی می باشند، آمده است:

 • دوره کارشناسی: دوره های 4 ساله در دانشگاه های تعیین شده
 • انتقال بین دانشگاه ها مجاز نیست، به عنوان مثال شروع تحصیل در سال اول مجاز نیست.
 • دوره تحصیلات تکمیلی: کارشناسی ارشد یا دکتری دوره ها در مدارس تحصیلات تکمیلی عمومی دانشگاه های کره

در جدول زیر شرایط دریافت این نوع بورسیه تحصیلی در کره جنوبی را مشاهده می کنید:

مدارکتوضیحات
شرایط سنیدوره کارشناسی 25 و دوره تحصیلات تکمیلی 40
ملیتپدر و مادر متقاضی باید شهروند کشورهای دیگر باشند.
مدرک تحصیلیگواهی دبیرستان برای دوره کارشناسی و مدرک دانشگاهی برای تحصیلات تکمیلی
نمرات (GPA)دوره کارشناسی 80% از 100% و دوره تحصیلات تکمیلی 75%
وضعیت سلامتمتقاضی از لحاظ جسمی و روحی باید سالم باشد.
زبانآزمون مهارت زبان کره ای (TOPIK) سطح 3 و آیلتس یا تافل
توصیه نامه2 عدد از 2 استاد مختلف

مدارک دیگری که جهت دریافت بورسیه تحصیلی دولت کره نیاز می باشد عبارتند از:

 • انگیزه نامه
 • فرم درخواست

متقاضی تمام مدارک را باید به زبان کره ای یا انگلیسی ترجمه کرده و به سفارت کره در کشور مبدا ارسال نماید. تاریخ درخواست برای این بورسیه تحصیلی معمولا در ماه فوریه می باشد. توجه داشته باشید که برای این نوع بورسیه تحصیلی تنها سالی یک بار می توان ادغام کرد.

تعداد متقاضیان بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

با توجه به افزایش رکود اقتصادی کره جنوبی میزان ثبت نام دانش آموزان این کشور در حال کاهش است. مسئولین دانشگاهی این کشور برای جلوگیری از مشکلات مالی متقاضیان تلاش به ارائه بورسیه های تحصیلی فراوانی می کنند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش این کشور در طی 4 سال گذشته میزان دانشجویان کره ای که برای رفتن به دانشگاه انتخاب شده اند رو به کاهش بوده است. میزان دانشجویانی که اقدام به ثبت نام در دانشگاه کرده اند در سال 2014 به 549000 رسیده است. اما این تعداد تا سال 2016 به 516000 کاهش یافته است،

هم چنین با افزایش نرخ تولد میزان متقاضیان بورسیه تحصیلی این روند رو به کاهش می باشد. متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های این کشور تا سال 2023 می تواند به 400000 نفر برسد، در نتیجه دانشگاه های کره ای امیدوارند که با توجه به کمبود دانشجویان بین المللی در این کشور بتوانند با افزایش دانشجویان بومی و داخلی این کاهش را را جبران کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی دانشگاه ملی سئول

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی دانشگاه ملی سئول

در زیر برنامه های بورسیه تحصیلی ارائه شده برای متقاضیان دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان ممکن است قبل یا در طول دوره درخواست پذیرش برای برنامه ها درخواست دهند. متقاضیان می توانند جزئیات برنامه را از طریق این وب سایت یا از سازمان های پشتیبانی کننده پیدا کنند. از شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در این دانشگاه می توان به نوع رشته و ملیت اشاره کرد. برای مثال، متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی می باشند، توجه داشته باشند که رشته های پزشکی، داروسازی و معماری بورسیه ندارد. از طرفی دیگر، برای دوره تحصیلات تکمیلی تمام کشورهای به جزء ژاپن و چین می توانند درخواست بورسیه تحصیلی نمایند.

در جدول زیر مزایایی که دانشجویان دریافت می کنند آمده است:

دوره کارشناسیدوره تحصیلات تکمیلی
معافیت شهریه به مدت 8 ترممعافیت شهریه به مدت 4 ترم
هزینه زندگی ماهانه 800000₩ (وون)هزینه زندگی ماهانه 500000₩ (وون)
بلیط هواپیما یکی رفت و یکی برگشت
هزینه آموزش زبان کره ای به مدت 1 سال

در نمودار زیر تعداد افرادی که این بورسیه تحصیلی را دریافت می کنند برای دوره کارشناسی آمده است:

افراد دریافت کننده برای مقطع کارشناسی در دانشگاه ملی سئولهمان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، تعداد افرادی که این بورسیه را هر سال دریافت می کنند، بین 20 تا 40 می باشد. این تعداد برای دوره تحصیلات تکمیلی 20 نفر می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های دولتی و خصوصی کره جنوبی

دانشگاه های دولتی این کشور به منظور بالابردن رنکینگ خود در میان دانشگاه های جهان، بورسیه ها و کمک هزینه هایی را به دانشجویان مستعد و توانا از لحاظ علمی اعطاء می­ نمایند. اکثر این بورسیه های توسط دولت کره، نهادهای ورزشی، وزارت امور خارجه این کشور تامین می­ شوند.

دانشگاه های خصوصی این کشور نیز بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی اعطاء می­ نمایند. اکثر این بورسیه ها توسط شرکت های بزرگی که در جهان مشغول به فعالیت هستند. این بورسیه های به صورت رقابتی در اختیار دانشجویان قرار داده می­ شود. بطوریکه دانشجویان با معدل های بالا، رزومه های قوی از جمله امتیازات کسب این بورسیه های بشمار می­ روند. شرکت های lotte- KT&G از شرکت هایی هستند که بورسیه های دانشگاه های خصوصی در کره جنوبی را تامین می ­نمایند.

بررسی کمک هزینه دانشگاه کره جنوبی

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در دانشگاه کره در جدول زیر آمده است. دانشجویان بین المللی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند، در صورت داشتن شرایط زیر می توانند بورسیه تحصیلی را دریافت نمایند:

نوع بورسیه تحصیلیشرایط
بورسیه تحصیلی رهبر جهانی (نوع A)حداقل نمره GPA، 4، آیلتس نمره 7 و تافل نمره 90 و TEPS 700
بورسیه تحصیلی علوم انسانی و علوم اجتماعی (نوع B)حداقل نمره GPA، 3.5، آیلتس نمره 6 و تافل نمره 85
بورسیه تحصیلی علوم طبیعی و مهندسی (نوع C)حداقل نمره GPA، 3.5، آیلتس نمره 6 و تافل نمره 85

اگر انگلیسی زبانان بومی یا متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را (کارشناسی یا بالاتر) در کشورهای انگلیسی زبان گذرانده اند، می خواهند برای بورسیه تحصیلی در کره جنوبی اقدام کنند، نمره آزمون TOEFL ،IELTS ،TEPS یا TOPIK اجباری است. ارزیابی جایزه بورسیه تحصیلی به طور خودکار و همزمان انجام می شود. برای توصیه از بخش، نیازی به تماس جداگانه با بخش نیست. دانشکده پزشکی فقط بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی را اعطاء می کند، نوع C (65% شهریه) می باشد.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه یونسی کره جنوبی

اگر برای تحصیل در دانشگاه یونسی، خواهان بورسیه تحصیلی می باشید، دانشگاه یونسی بیشترین تلاش خود را می کند تا اطمینان حاصل کند که آموزش با کیفیت برای دانشجویان از طریق کمک مالی در قالب بورسیه های تحصیلی مختلف در دسترس است. دانشگاه یونسی بورسیه تحصیلی بسیار متنوعی را برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی خود ارائه می دهد.

برنامه ها شامل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، برنامه های زبان کره ای و مدارس تابستانی و زمستانی است. دانشجویان بین المللی همچنین می توانند گزینه های بورسیه تحصیلی ملی را از طریق برنامه بورسیه دولت کره بررسی کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت دانشگاه یونسی مراجعه نمایید تا از شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی برای تحصیل در این دانشگاه با خبر شوید. به طور کلی، اکثر دانشگاه های کره جنوبی بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند که شما با مراجعه به وب سایت آن ها می توانید از شرایط آن ها با خبر شوید. چنانچه تمایل به تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور را دارید می توانید با کادر مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

 1. آنیتا گفت:

  مطالب خوبی بود
  فقط من وکیلم و ایلتس هم دارم بنظرتون شرایطم چطور
  می ارزه کره رفتن اصلا

  1. صادقی گفت:

   با سلام در خصوص مشاوره تخصصی با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *