مهاجرت به کشور کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی با توجه به کم تر بودن هزینه های این کشور نسبت به اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند و هم چنین به خاطر فرهنگ غنی مردم این کشور همواره مورد توجه طیف وسیعی از هم وطنانمان بوده است. در مقاله ای که در پیش روی شما عزیزان قرار دارد تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت به توضیحاتی در خصوص راه های مهاجرت به کره جنوبی یعنی مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی پرداخته اند تا مشخص شود شرایط هر یک از این ها به چه ترتیب است.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل

سیستم آموزشی کره جنوبی هیچ مشابهی ندارد. با آمار رو به افزایش تعداد جمعیت جوان در کشور کره جنوبی تعجبی ندارد که دانشگاه های این کشور جزو بهترین ها و تاپ ترین دانشگاه های قاره آسیا می باشد. کیفیت تحصیل و زندگی در کشور کره جنوبی فوق العاده بالا و روبه پیشرفت می باشد به همین دلیل تحصیل در یک دانشگاه کره ای این امکان را به شما می دهد تا موقعیت شغلی خود را در آینده تضمین شده در نظر بگیرید.

زبان

اکثر دانشگاه های کره جنوبی این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورند تا یک دوره زبان کره ای را نیز در این کشور بگذرانند و بعد تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نمایند. در واقع لازم است به این نکته مهم توجه داشته باشید که دانستن یک زبان بیگانه هر چند کاملا بلا استفاده و غیر مفید نیست اما کارایی چندانی را نیز برای شما به همراه نخواهد داشت و لازم است با زبان کره ای آشنایی داشته باشید. دلیل این امر این است که بیشتر مردم کره تسلطی روی زبان های خارجی ندارند.

هزینه زندگی

یکی از مسائلی که توجه دانشجویان بین المللی را جلب می کند و باعث محبوبیت بیش از پیش این کشور شده است،  هزینه های نسبتا پایین در این کشور است که این امکان را برای دانش جویان فراهم می کند تا در صورتی که بودجه خیلی زیادی ندارند از تحصیل در یک دانشگاه برتر خارجی محروم نشوند.

محل زندگی، حمل و نقل و تهیه خوراک نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بسیار ارزان قیمت می باشد. حتی سئول، با این که این انتظار می رود همانند پایتخت سایر کشورها هزینه های بالایی داشته باشد، شهر خیلی گرانی نیست و هزینه هایش نسبتا معقول است. در واقع می توان گفت که خرید بلیط سفر شما جزو پر هزینه ترین بخش سفرتان است !

غذا

ارزان، به صرفه و خوش طعم بودن اگر مولفه های شما برای انتخاب غذا می باشد لازم به ذکر است که تمامی این ها در غذاهای کشور کره جنوبی وجود دارند. نکته دیگر این است که اغلب رستوران ها تا دیر وقت باز هستند.

شغل

از سال 1960، اقتصاد کشور کره پیشرفت چشم گیری داشته است. البته هر چند بازار کار در کره جنوبی وضعیت بسیار مناسب و ایده آلی دارد و فرصت های شغلی در این کشور فراوان هستند اما پیدا کردن کار روز به روز رقابتی تر می شود خصوصا برای افرادی که دانش زبان کره ای ندارند. اما در مجموع می توان با قطعیت گفت که پس از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه کره ای شغل های خوبی در انتظارتان است.

هزینه های تحصیل

 • هزینه هر ترم در دوره کاردانی در رشته های

علوم انسانی ( 1500 تا 6200 دلار آمریکا ) ، علوم تجربی ( 1800 تا 6300 دلار آمریکا ) ، هنر و ورزش ( 1700 تا 7300 دلار آمریکا ) ، مهندسی ( 1700 تا 7300 دلار آمریکا ) ، و پزشکی ( 1700 تا 600 دلار آمریکا )

 • هزینه هر ترم در دوره کارشناسی در رشته های 

علوم انسانی ( 1600 تا 7400 دلار آمریکا ) ، علوم تجربی ( 1800 تا 8400 دلار آمریکا ) ، هنر و ورزش ( 1900 تا 8500 دلار آمریکا ) ،  مهندسی ( 1800 تا 8300 دلار آمریکا )، رشته ها و گرایش های پزشکی ( 4300 تا 10800 دلار آمریکا )

 • هزینه هر ترم در دوره کارشناسی ارشد در رشته های

علوم انسانی ( از 1100 تا 13300 دلار آمریکا )، علوم تجربی ( 1500 تا 8600 دلار آمریکا ) ، هنر و ورزش ( 1500 تا 6400 دلار آمریکا )، مهندسی ( 1600 تا 20900 دلار آمریکا ) ، پزشکی ( 2300 تا 10600 دلار آمریکا )

 • هزینه اپلیکیشن فی برای هر دانشگاه و هر دوره تحصیلی 

از 60 تا 150 دلار آمریکا

 • هزینه دوره زبان کره ای در کشور کره جنوبی 

معمولا از دوره های ده هفته ای 1300 تا 1600 دلاری موجود می باشد تا حتی دوره های سه هفته ای 800 دلاری

هزینه خوابگاه در کشور کره جنوبی نیز به شرح ذیل می باشد 

 • اتاق اشتراکی برای 4 نفر 600 تا 900 دلار ( هر ترم )
 • اتاق اشتراکی برای 2 نفر 900 تا 1400 دلار ( هر ترم )

**هزینه خوابگاه بر اساس این که آیا غذا هم جزو برنامه رزرو خوابگاهتان هست یا خیر تغییر می کند.

بورس تحصیلی در کشور کره جنوبی

دولت کره جنوبی طی برنامه ای که تحت عنوان “برنامه بورس تحصیلی دولت کره جنوبی ” یا ” KGSP ” نامیده می شود، همه ساله کمک هزینه مناسبی را برای گذراندن دوره فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های منتخب این کشور اهدا می نماید.

این بورس که توسط ” موسسه عالی آموزش های بین الملل برای توسعه منابع انسانی در عصر جهانی سازی” کره جنوبی یا اختصارا “NIIED” مدیریت می شود، با دعوت از دانشجویان مستعد بین المللی برای انجام تحصیل و مطالعات پیشرفته و سطح بالا، می تواند همکاری های بین المللی در زمینه آموزش و پژوهش را ارتقا بخشیده و موجب دوستی بیشتر کشور کره جنوبی با سایر ملل شود.

موارد اشاره شده زیر، مهم ترین جنبه های بورس تحصیلی دولت کره جنوبی را توضیح می دهند

موارد پوشش بورس

 • کمک هزینه بلیت دو سره هواپیما از/به کشور مبدا
 • کمک هزینه ماهانه زندگی :
 • دانشجویان دوره فوق دیپلم و لیسانس : 800 هزار وون کره
 • دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا : 900 هزار وون کره
 • معافیت از پرداخت هزینه های ثبت نام دانشگاهی
 • پوشش کامل شهریه تحصیلی
 • کمک هزینه پژوهش ( برای دانشجویان فوق لیسانس و دکترا ) :
 • 210000 وون کره ( برای رشته های علوم انسانی و اجتماعی )
 • 240000 وون کره ( برای رشته های علوم طبیعی و مکانیک )
 • کمک هزینه چاپ پایان نامه ( برای دانش جویان فوق لیسانس و دکترا ) : 500000 تا 800000 وون کره
 • کمک هزینه استقرار اولیه : 200000 وون کره
 • کمک هزینه بیمه درمانی : 20000 وون کره
 • پوشش کامل هزینه آموزش زبان کره ای
 • گرنت توانایی در زبان کره ای ( برای دارندگان سطح 5 یا 6 آزمون توپیک ) : ماهانه 100000 وون کره

مدت زمان پوشش بورس

 • فوق دیپلم : 3 سال
 • لیسانس : 5 سال
 • فوق لیسانس : 3 سال
 • دکترا : 4 سال

دوره های فوق با احتساب یک سال دوره آموزش زبان کره ای می باشند.

شرایط متقاضیان

 • شخص متقاضی و پدر و مادر او بایستی شهروند یک کشور ( غیر از کره جنوبی ) باشند.
 • متقاضیان دوره های فوق دیپلم و لیسانس بایستی زیر 25 سال و متقاضیان دوره های فوق لیسانس و دکترا باید زیر 40 سال سن داشته باشند.
 • متقاضیان دوره های فوق دیپلم و لیسانس بایستی تا اول مارس سالی که می خواهند برای این بورس درخواست دهند، از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشند.

زمان درخواست

متقاضیان دوره های فوق دیپلم و لیسانس بایستی از ابتدای ماه سپتامبر ( 10 شهریور ) و متقاضیان دوره های فوق لیسانس و دکترا بایستی از ابتدای ماه فوریه ( 13 بهمن ) هر سال به سایت به سفارت کره جنوبی مراجعه نموده و امور مربوط به ارسال مدراک خود را پیگیری نمایند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که اگر بخواهید مستقیما برای کار واردش شوید نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کره ای هستید و معمولا این اتفاق نمی افتد مگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های برتر دنیا یا دانشگاه های خود کشور کره جنوبی باشید و به علاوه رزومه درخشانی ارائه دهید.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

کره جنوبی بر خلاف کشوری مثل کانادا تابع سیستم خاک نیست و نظام حقوقی اش از سیستم خون پیروی می کند نتیجتا اگر فرزند والدین خارجی در این کشور به دنیا آید تابعیت کره ای نمی گیرد و تنها راه اعطای تابعیت با تولد این است که پدر یا مادر کره ای باشند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

افراد می توانند پس از گرفتن تاییدیه از وزارت دادگستری کره جنوبی، ملکی به ارزش 700 میلیون وون در این کشور خریداری نمایند و بدین واسطه پس از گذشت پنج سال از حضورشان در کره جنوبی، اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

این راه در کشور کره جنوبی بسته است و در حال حاضر این کشور هیچ پرونده ای را نمی پذیرد. در صورتی که در خصوص مهاجرت به کره جنوبی سوالات بیشتری دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به کره جنوبی

 1. رها گفت:

  مرسی از سایت خوبتون من با شرکت حتما تماس میگیرم جهت مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *