مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

از آنجائیکه در کره جنوبی دانشگاه های معتبر فراوانی وجود دارد، تحصیل در کره جنوبی متقاضیان بسیاری دارد. تحصیل در کره جنوبی رایگان نیست و دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی در کره جنوبی می­توانند به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند. دوستان عزیز با مراجعه به کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت براحتی می­توانند از چگونگی اخذ این بورسیه ها مطلع شوند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف کره جنوبی با یکدیگر متفاوت است، اما اکثر دانشگاه های این کشور امکانات و خدمات مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند. همچنین اکثر دانشگاه های کره جنوبی در تمامی کشورهای جهان شناخته شده هستند. تدریس در دانشگاه های این کشور به دو زبان کره ای و انگلیسی ارائه داده می­شود و دانشجویان از سراسر جهان مشتاق تحصیل در دانشگاه های با کیفیت و مقرون به صرفه کره هستند.

همانطور که می­دانید بورس بمعنای هزینه و یا کمک هزینه ای است که به دانشجویان مستعد و توانا از سوی موسسات و مراکزی جهت ادامه تحصیل پرداخت می­گردد تا از این طریق بتوانند نیروهای جوان و کارآمد را جایگزین نیروهای قدیمی کنند. بورسیه تحصیلی در کره جنوبی معمولاً به دانشجویانی که دارای رزومه های قوی تحصیلی و علمی هستند تعلق می­گیرد و به دانشجویان بین المللی کمک می­کند تا بتوانند بدون نگرانی و تمرکز بیشتر به تحصیل خود در این کشور بپردازند. بورسیه های این کشور بگونه ای هستند که برخی تمامی و برخی دیگر تنها بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می­دهند. ناگفته نماند بورسیه های تحصیلی کره جنوبی دارای انواع و شرایط متفاوتی است.

بورسیه تحصیلی در کشور کره جنوبی

دانشجویان بین المللی فقط اجازه دریافت بورسیه در یک مقطع تحصیلی در این کشور را دارند. بطور مثال دانشجویانی که قصد تحصیل در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کره جنوبی را دارند، فقط در یک مقطع اجازه دریافت بورسیه تحصیلی این کشور را خواهند داشت. همچنین این بورسیه ها به دانشجویانی که بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نموده اند تعلق نمی­گیرد و در صورتی که مسئولین از این موضوع اطلاع یابند سهمیه بورسیه دانشجوی مذکور را متوقف خواهند نمود. از آنجائیکه همه کشورها سعی می­کنند شرایط تحصیل رایگان را برای دانشجویان خود در دیگر کشورها ایجاد نمایند، دولت کره جنوبی نیز بدین منظور تنها با شرایط فوق به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می­نماید. دولت کره جنوبی نیز با دریافت هزینه تحصیل از دانشجویان بین المللی سعی در ایجاد بورسیه تحصیلی برای دانشجویان محلی خود می­نماید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

کره جنوبی دارای بیش از 220 دانشگاه دولتی و خصوصی می­باشد که در طی 8 سال اخیر 85000 دانشجو در دانشگاه های این کشور پذیرش و مشغول به  تحصیل در کره جنوبی شده اند. دانشگاه های این کشور با حضور دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها توانسته اند رنکینگ­های بالایی را در میان دانشگاه های جهان بخود اختصاص دهند. بطوریکه در حال حاضر 5 دانشگاه در کره جنوبی در میان 140 دانشگاه برتر در جهان هستند و این نشان دهنده موفقیت دانشگاه های این کشور در جهت اخذ و پذیرش دانشجویان بین المللی می­باشد.

یکی از برجسته ترین دانشگاه های کشور کره جنوبی دانشگاه سئول است که در پایتخت این کشور واقع گردیده است و طبق آمار بدست آمده این دانشگاه در سال 2015 رتبه 31 را در میان دانشگاه های جهان از آن خود نموده است. دانشجویان به دو طریق می­توانند درخواست پذیرش را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. 1- بصورت اینترنتی 2- از طریق پست. در هر دو صورت پس از ارسال درخواست، مسئولین در دانشگاه های کره جنوبی تمامی مدارک دانشجویان را بررسی و ارزیابی نموده و در صورت تأیید، برای آنان دعوتنامه تحصیلی ارسال می­گردد. دانشگاه های کشوره کره جنوبی دو بار در سال به پذیرش دانشجویان بین المللی می­پردازند.

انواع بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

بورسیه های تحصیلی کشور کره جنوبی با توجه به نوع و موسساتی که مسئول پرداخت این بورسیه ها هستند، به گروههای مختلفی تقسیم می­شوند. یکی از معروفترین بورسیه های این کشور بورسیه نوع اول است که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان اعم از شهریه تحصیلی، خوابگاه، حمل و نقل و خورد و خوراک دانشجویان را در بر می­گیرد. این بورسیه با توجه به شرایط و عملکردهای علمی دانشجویان در دوره های قبلی تحصیلی شان به آنان تعلق خواهد گرفت.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در مقطع کارشناسی

بطور متوسط سالانه 170دانشجو از طریق بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی و با اخذ ویزای کره جنوبی جذب دانشگاه های این کشور می­شوند. داشتن مدرک دیپلم و کسب امتیاز حداقل 80 در آزمون ibit از جمله شرایط اولیه اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی می­باشد. زمان درخواست پذیرش برای این بورسیه در سپتامبر هر سال برگزار می­گردد. همچنین دولت کره جنوبی در این مقطع به دانشجویان کمک هزینه هایی را نیز پرداخت می­نماید. این کمک هزینه ها به دانشجویانی که از لحاظ علمی در سطوح بالایی هستند اعطا می­گردد که ارزش آنها معادل 80000 وون کره جنوبی می­باشد. علاوه بر این برخی از کمک هزینه ها شامل بلیط های سفر رفت و برگشت دانشجویان به کشور مبدأ نیز می­باشد. دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی در کره جنوبی را دارند، می بایست در یک دوره آموزشی زبان کره ای نیز شرکت نمایند. البته هزینه تحصیل در دوره های زبان کره ای نیز بورسیه می­گردد.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

تعداد بورسیه هایی که به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می­گیرد بیشتر از دوره کارشناسی و  تقریباً 700 بورسیه می­باشد. تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های کره جنوبی به زبان انگلیسی است و تحصیل دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور جذاب تر می­گردد. کره جنوبی هر ساله در ماه سپتامبر برای بورسیه تحصیلی پذیرش می­نماید و در ماه ژوئن اسامی پذیرفته شدگان اعلام می­گردد. ارزش بورسیه های تحصیلی در مقاطع فوق 90000 وون می­باشد که تمامی هزینه های تحصیلی دانشجویان را تأمین می­نمایند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های دولتی و خصوصی کره جنوبی

دانشگاه های دولتی کره جنوبی به منظور بالابردن رنکینگ خود در میان دانشگاه های جهان، بورسیه ها و کمک هزینه هایی را به دانشجویان مستعد و توانا از لحاظ علمی اعطا می­نمایند. اکثر این بورسیه های توسط دولت کره، نهاد های ورزشی، وزارت امور خارجه این کشور تأمین می­شوند.

دانشگاه های خصوصی کشور کره جنوبی نیز بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی اعطا می­نمایند که اکثر این بورسیه ها توسط شرکت های بزرگی که در جهان مشغول به فعالیت هستند، با هدف آشنایی با برندها و محصولاتشان تأمین می­گردد. این بورسیه های بصورت رقابتی در اختیار دانشجویان قرار داده می­شود. بطوریکه دانشجویان با معدل های بالا، رزومه های قوی از جمله امتیازات کسب این بورسیه های بشمار می­روند. شرکت های lotte- KT&G از شرکت هایی هستند که بورسیه های دانشگاه های خصوصی در کره جنوبی را تأمین می­نمایند. دانشجویان عزیز می­توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از تجارب مفید آنان بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *