مهاجرت تحصیلی سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور برای تحصیل در سال 2020 قطعا برای اشخاصی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند، واجد اهمیت است. کشور کوچک سنگاپور با دارا بودن 34 دانشگاه و کیفیت تحصیل بالا یکی از مقاصد خوب در عرصه تحصیل به شمار می آید. این کشور در سال های اخیر با رشد بالای اقتصادی و پیشرفت در عرصه تکنولوژی مبدل به یکی از قطب های اقتصادی دنیا شده است. تحصیل در سنگاپور به زبان انگلیسی ممکن است به همین دلیل بسیاری از افراد به مهاجرت تحصیلی در آن تمایل دارند. ممکن است سوالات بسیاری در زمینه هزینه تحصیل در سنگاپور برای متقاضیان وجود داشته باشد.

سوالاتی چون:

  • آیا امکان تحصیل رایگان در کشور سنگاپور وجود دارد؟
  • هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور در چه میزانی ست؟
  • کدام یک از دانشگاه های سنگاپور بیشترین و کمترین هزینه را دارند؟

در این نوشتار تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت به بررسی هزینه های تحصیل در کشور سنگاپور پرداخته است. برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

بررسی هزینه تحصیل در سنگاپور

کشور سنگاپور با وجود وسعت کم 34 دانشگاه معتبر در عرصه جهان دارد. که البته از این 24 دانشگاه 6 دانشگاه آن دولتی هستند. 2 دانشگاه معتبر و دارای رتبه سنگاپور، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) هستند. هر دو دانشگاه دارای اعتبار بالایی در عرصه جهان می باشند. این دانشگاه ها بازه گسترده ای از دوره های تحصیلی و رشته های گوناگون را به متقاضیان خود ارائه می کنند.

دانشگاه های سنگاپور نیز در زمینه فناوری های نوین در دانشگاه های برتر دنیا سری در بین سرها دارند. این دانشگاه ها از بالاترین در زمره دانشگاه های برتر جهان از لحاظ سطح کیفی آموزش قرار گرفته اند و بین دانشگاه های آسیا جایگاه بسیار خوبی کسب کرده اند. دانشگاه های سنگاپور در برخی رشته ها جزو ده دانشگاه برتر جهان می باشند. به طور مثال برای تحصیل در رشته حقوق دانشگاه سنگاپور یکی از بهترین های جهان است. تمامی موارد بیانگر کیفیت آموزش و همچنین شرایط مناسب برای زندگی و ادامه تحصیل است.

هزینه تحصیل در سنگاپور به زبان انگلیسی

یکی از مسائلی که ممکن است ذهن هر دانشجویی را به خود مشغول کند زبان است. در رابطه با این مسئله دانشجویان می توانند پیش از ورود به دانشگاه های سنگاپور، در کالج های دانشگاهی جهت آمادگی کارشناسی شرکت داشته باشند. معمولا در این دوره ها چندین درس به عنوان پیش نیاز برای رشته های گوناگون تحصیلی ارائه می شود. دانشجویان می توانند پیش از ورود به دانشگاه های سنگاپور در دوره های زبان انگلیسی شرکت کرده خود را برای شروع دوره تحصیلی آماده نمایند.

تحصیل در دانشگاه های سنگاپور در مقطع کارشناسی به دو زبان امکان پذیر است. معمولا افراد باید برای تحصیل در سنگاپور مدارک زبان معتبری چون آیلتس یا تافل را ارائه دهند. البته در برخی رشته ها تحصیل در مقطع کارشناسی ممکن است ترکیبی از زبان انگلیسی و زبان های بومی سنگاپور مالایی، ماندارین یا تامیل صورت پذیرد.

هزینه های تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور هزینه های خاص خود را داراست. گذراندن هریک از دوره های تحصیلی هزینه خود را دارد. کسانی که مایل به تحصیل در مقطع فاندیشن یا پری کورس هستند هزینه ای بالغ بر 8500$ الی 12500$ (دلار) پرداخت خواهد کرد. افرادی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی باشند شاید هزینه ای بالغ بر 22000$ الی 45000$ (دلار) در سال داشته باشند که البته این مبلغ بستگی زیادی به رشته و دانشگاه مورد تحصیل فرد دارد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اوضاع کمی متفاوت است. معمولا افراد می توانند برای تحصیل در این مقاطع بورسیه نیز دریافت کنند و دریافت بورسیه تا حد بسیاری هزینه های فرد را کاهش می دهد. حتی بااین تفاسیر می توان ادعا کرد افراد برای تحصیل در دوره دکترا یا به صورت رایگان یا به صورت تحصیل با بورسیه امکان تحصیل خواهد داشت. در دورع کارشناسی ارشد اگر متقاضی موفق به دریافت بورسیه نگردد هزینه ای بالغ بر 20000$ یا 35000$ (دلار)سالیانه پرداخت خواهد کرد. در ادامه به بررسی بورسیه های موجود در سنگاپور خواهیم پرداخت.

بورسیه و هزینه تحصیل در سنگاپور

در صورتی که متقاضیان در سنگاپور دارای شرایط خوبی برای اخذ پذیرش می باشند و رزومه مطلوبی ارائه دهند می توانند از امکان تحصیل رایگان و یا اخذ بورسیه برخوردار شوند. در کشور سنگاپور بورسیه های گوناگونی وجود دارد. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

بورسیه و هزینه تحصیل در سنگاپور

بورسیه تحصیلی سینگا (SINGA) سنگاپور

این بورسیه برای کسانی می تواند مناسب باشد که اولین بار است به کشور سنگاپور وارد شده اند. البته دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکتری می توانند از این بورسیه بهره مند شوند. پس متقاضی باید از رزومه پژوهشی خوبی برخوردار باشد. داشتن معدل خوب، مقاله ISI و مدرک زبان چندی از مواردی ست که افراد برای دریافت بورسیه این کشور باید به آن توجه داشته باشند. میزان دریافتی این بورسیه مبلغ 2.000$ الی 2.500$ (دلار) می باشد. دریافت این بورسیه برای دانشجویان ایرانی به مراتب راحت تر از دیگر بورسیه ها است.

بورسیه کالج شلتون و ای.استار(A.STAR) سنگاپور

برای دریافت بورسیه این کالج با توجه به شرایط تحصیلی، ریزنمرات و رزومه پژوهشی دانشجو یا دانش آموز به سه شکل برای افراد صادر می شود. از مزایای تحصیل در این کالج به این شکل است که افراد می توانند پس از تحصیل در این کشور به کشورهایی چون کانادا یا آمریکا مهاجرت نمایند.

بورسیه تحصیلی استار معمولا برای تعداد محدودی از دانشجویان صادر می شود. متقاضیان حتما باید پیش از ورود در این کشور اقامت داشته باشند تا موفق به دریافت این بورسیه گردند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه نانیانگ (NTU) سنگاپور

بورسیه تحصیلی دانشگاه نانیانگ اغلب برای دانشجویانی صادر می شود که قصد تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد را دارند. این بورسیه با مبلغ 12000$ الی 15000$ (دلار) دریافتی برای مقطع کارشناسی ارشد و 20000$ الی 25000$ (دلار) در مقطع دکترا اعطا می شود.

در این مقاله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات لازم در زمینه هزینه تحصیل در سنگاپور را به متقاضیان ارائه داده است. در صورت هرگونه سوال می توانید با مشاورین باتجربه ما تماس گرفته راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.