شرایط یونان

هزینه اقامت یونان

هزینه اقامت یونان

هزینه اقامت یونان موضوع مهمی برای تمام متقاضیانی می باشد که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و مجوز اقامت یونان را اخذ کنند. البته باید در نظر داشته باشید که هزینه اقامت یونان با هزینه زندگی در این کشور بسیار متفاوت می باشد، اما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به بررسی هر دو موضوع می پردازند تا شما عزیزان را به طور کامل از هزینه اقامت و زندگی در یونان مطلع سازند. به طور کلی، هزینه زندگی در کشور یونان از سایر کشورهای یونانی بسیار کمتر می باشد. به همین دلیل، یونان در سال های گذشته به یکی از گزینه های مهاجران خارجی برای مهاجرت کاری تبدیل شده است و علاوه بر این، با بهبود شرایط اقتصادی این کشور، پیش بینی می شود تا 10 سال آینده سرمایه گذاری های خارجی بی شماری در این کشور انجام شود که موجب رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال خواهد شد.

شرایط و هزینه اقامت یونان

همانطور که می دانید، کسب اقامت در کشورهای خارجی با هزینه های مختلفی همراه می باشد و متقاضیان باید مدارک خاصی را برای دریافت مجوز اقامت ارائه دهند. برای کسب اقامت در کشور یونان نیز متقاضیان باید با مراحل و هزینه اقامت یونان و مدارک مورد نیاز برای دریافت این مجوز به طور کامل آشنا باشند.

7 گام اساسی برای اخذ اقامت یونان عبارتند از:

مراحل امور
1 جمع آوری کلیه مدارک لازم در کشور محل اقامت و دریافت ویزا
2 ورود به یونان
3 خرید بیمه پزشکی
4 ترجمه اسناد و ارائه آنها به مراجع ذیربط
5 دريافت گواهي آبي مبني بر ارسال مدارك و ثبت آنها (درخواست)
6 پرداخت هزینه درخواست
7 دریافت مجوز اقامت

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت در کشور یونان عبارتند از:

 • ویزای نوع D
 • پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر
 • فرم های درخواست تکمیل شده
 • 2 قطع عکس رنگی
 • توافق نامه بیمه درمانی با یک شرکت بیمه یونان خصوصی، جایی که طبق قانون قابل اجرا مجاز است.
 • اسناد رسمی تأیید می کنند که شخص مورد نظر در قالب درآمد سالانه پایدار، از توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی در یونان برخوردار باشد، که مقدار آن با تصمیم مشترک وزرا تعیین می شود.
 • گواهی نداشتن سابقه کیفری
 • رسید پرداخت هزینه درخواست

بررسی دقیق هزینه اقامت یونان

بررسی دقیق هزینه اقامت یونان

اجازه اقامت در یونان برای مدت 2 سال با امکان تمدید به مدت 3 سال صادر می شود و حق اقامت به خردسالان افراد زیر 18 سال داده می شود. البته لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند از طریق ویزای طلایی نیز اقامت یونان را دریافت کنند. در جدول زیر به هزینه های دقیق دریافت اقامت در کشور یونان اشاره شده است.

این هزینه ها عبارتند از:

اعضای خانواده هزینه اقامت به € (یورو)
صاحب ویزا 650
همسر 500
کودکان خردسال (کودکان زیر 21 سال) 400
هزینه تمدید 500

به یاد داشته باشید که با کسب مجوز اقامت، متقاضیان می توانند به صورت نامحدود مشغول به کار در یونان، تحصیل و زندگی در این کشور شوند.

هزینه اقامت یونان و زندگی در این کشور

برای یک دهه گذشته، هزینه زندگی در یونان به دلیل اثرات بحران اقتصادی کم بوده است. با این حال، اکنون که کشور از بحران خارج شده است، به تدریج هزینه های زندگی در این کشور شروع به افزایش می کنند. با این حال، هزینه های زندگی در یونان هنوز هم نسبتاً پایین هستند. در نظرسنجی هزینه زندگی برای Mercer 2019، آتن، پایتخت یونان، از نظر هزینه های زندگی در رتبه 128 از 209 شهر جهان قرار گرفت. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در پایتخت یونان از پایتخت های دیگر اروپا مانند لندن، پاریس و میلان کمتر است. مانند سایر مقصد، هزینه زندگی در یونان بسته به موقعیت مکانی متفاوت است. هزینه زندگی در سرزمین اصلی یونان وقتی صحبت از سوخت و کالاهای اساسی می شود، از جزایر یونان ارزان تر است.

در نمودار زیر به بخش های اصلی هزینه زندگی در یونان اشاره شده است:

بخش های اصلی هزینه زندگی در یونان

علاوه بر این، هزینه زندگی در حومه شهرهای این کشور نیز ارزان تر از مرکز شهرها است، اما افرادی که در حومه شهرهای یونان زندگی می کنند از محصولات و خدمات بسیار محدودتری بهره مند می شوند. حومه شمالی و جنوب شرقی آتن گران ترین مناطق در سرزمین اصلی یونان هستند، در حالی که گران ترین جزایر یونان آن جزایری هستند که بیشترین گردشگر را به خود جلب می کنند. در طول بحران اقتصادی، قیمت مسکن در یونان پایین بود. اگرچه هم قیمت اجاره و هم قیمت خرید در حال افزایش است، اما هزینه اسکان هنوز نسبتاً ارزان است. فرهنگ آشپزی یونان معروف است و غذا در یونان به طور کلی بسیار ارزان است. از طرف دیگر، این کشور دارای بالاترین نرخ مالیات بر ارزش افزوده در اتحادیه اروپا است، به این معنی که هزینه محصولات اساسی آنچنان که انتظار می رود کم نباشد.

مزایای دریافت اقامت در کشور یونان

مهاجرت به یونان برای کسب اقامت و سپس تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور اروپایی می توانند با مزایای بی شماری همراه باشد.

برجسته ترین مزایای دریافت اقامت در یونان عبارتند از:

 • می توانید به راحتی در منطقه شنگن مسافرت و به مدت 90 روز در هر 6 ماه در آن کشور زندگی کنید.
 • می توانید به خدمات بهداشت عمومی یونان دسترسی داشته باشید.
 • می توانید در یونان بدون محدودیت در طول اعتبار مجوز اقامت خود زندگی کنید، بدون اینکه مجبور شوید مالیات پرداخت کنید.
 • می توانید به سیستم آموزش عمومی یونان دسترسی داشته باشید.
 • پس از 5 سال اقامت مداوم در یونان، شما مجاز به درخواست اقامت دائم هستید.

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در سایر مقالات موسسه به شرایط مهاجرت به یونان و سایر کشورهای برتر دنیا اشاره کرده اند که می توانید با مراجعه به این مقالات اطلاعات خود را در زمینه های مختلف مهاجرتی و حقوقی ارتقا دهید. علاوه بر این، هموطنان عزیزی که قصد دارند اطلاعات کاملی درباره روش های مهاجرت به کشورهای برتر خارجی مانند کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئیس، سوئد، هلند، نیوزلند و سایر کشورهای کسب کنند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه تماس بگیرند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *