مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » هزینه اقامت در کانادا

هزینه اقامت در کانادادر صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین گرفتن حق اقامت کشور کنادا هستید داشتن اطلاعات ی در زمینه هزینه اقامت در کانادا الزامی می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نموند اطلاعاتی در زمینه هزینه اقامت در کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود درسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعدت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.لازم به ذکر می باشد که  بیشتر اطلاعات موجود در این نوشتار بر اساس اطلاعات بانک مرکزی این کشور در تاریخ 25سپتامبر 2018 می باشد.
در صورتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا در فکر مهاجرت به این کشور هستند قبل از حرکت ملزم می باشند که میزان هزینه اقامت در کانادا را در نظر بگیرند. همان طور که می دانید زندگی در کشور کانادا دارای کیفیت استثنایی زندگی و فرصت های متعددی در این کشور هست .

بررسی میزان هزینه اقامت در کانادا

بسیاری از شهرهای کانادایی  از جمله از بهترین مکان های زندگی  در سطح جهان  می باشد ، با این حال هزینه زندگی در این کشور می تواند به طور قابل توجهی بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت باشد. به همین دلیل مهم است که متقاضیان مهاجرت به کانادا تحقیق خود را به صورت کامل انجام دهند و هزینه های مورد انتظار را برای زندگی در هر شهری که بر اساس اهداف خود در آن زندگی کنند  را مقایسه نمایند.
هزینه های خانواده ها در کانادا، می تواند تا نیمی از حقوق خالص ساکنین این کشور باشد برای مثال، در انتاریو، متوسط ​​هزینه های خانواده در سال 2016 به$ 88،953در سال می رسد که تقریبا  عبارتند از:

20434 $ برای مسکن

15،627$ برای مالیات

12،347$ برای حمل و نقل

8،747 $ برای غذا

2،258 $ برای آموزش و پرورش
52 $ برای بیمه

که این هزینه ها به غیر از هزینه های ضروری مانند غذا و لباس  و هم چنین هزینه های اضافه شده در طول زمستان می باشد   در این صورت متقاضیان مهاجرت به کانادا باید برای مواردی نظیر هزینه های مشخصی برای سلامتی و بیمه، مراقبت شخصی و تهیه نمودن وسائل ضروری زندگی مورد نیاز است.

بررسی میزان هزینه برق در کشور کانادا

در کانادا، هزینه برق به  نوع استان محل زندگی بستگی دارد وبرای هر استان متفاوت است، که برای نمونه ساکنین استان انتاریو  ملزم به پرداخت نمودن بالاترین نرخ های ممکن   برای هزینه برق می باشند. در سال 2016، صورت حساب های مسکونی برق در تورنتو 17.81 ¢ / کیلووات ساعت و اتاوا 16.15 ¢ / kWh بود. در حالی که این تعداد کمتر از شهرهایی مانند سان فرانسیسکو 31.05 ¢ / kWh و نیویورک 29.52 ¢ / kWh است،

بررسی میزان هزینه ارتباطات و مخابرات در کشور کانادا

هزینه های مخابراتی در کانادا  که در برگرینده هزینه هاییی نظیر تلفن همراه، اینترنت، کابل یا ماهواره می شود در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر گران تر است که میانگین هزینه برای تلفن و اینترنت در تورنتو به میزان  $ 127.50 می باشد که این میزان به ازای یک ماه  محاسبه می شود.

بررسی میزان هزینه مسکن در کشور کانادا

براساس گزارش موسسه Fraser که از آمار کانادا استفاده می کند، هزینه های مسکونی در انتاریو در سال 2008 تا 2016 71 % افزایش یافته. در همان دوره، هزینه متوسط برای مسکن در کانادا به میزان 34 درصد افزایش یافت.البته  به مانند بسیاری از کشور های دنیا هزینه لازم برای اجاره بسیار مهم است، زیرا معمولا 30 تا 50 درصد از بودجه خانواده را در بر می گیرد. در حالی که هزینه متوسط ​​آپارتمان دو خوابه در کانادا تقریبا 990 دلار در هر ماه می باشد، اما شهر انتاریو  دارای بالاترین نرخ  در میان شهر های اروپایی می باشد.
بحران مسکن اخیر در شهر های این کشور تا حدود زیادی مورد انتقاد قرار گرفته تا جایی که منجر شده که به تازگی، تورنتو برای هماهنگ نمودن قیمت هزینه مسکن با ونکوور در ارتباط بوده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده از جانب بانک مسکن کانادا (CMHC)، در سال 2016، هزینه لازم برای اجاره ماهانه یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو به مبلغ 137 دلار می باشد. با این حال، با تجزیه و تحلیل نمودن لیست اجاره در سال 2017  می توان به این نتیجه رسید که قیمت تقاضای متوسط ​​دراین کشور می تواند 2،252 دلار باشد، و این به این معنی می باشد که اجاره دهندگان جدید می توانند تقریبا 70٪ بیشتر از حد متوسط ​​برای اجاره خانه را پرداخت کنند.
بر خلاف شهرهای تورنتو، اتاوا و انتاریو  شهر های دیگری وجود دارند که از جمله ارزان ترین شهر های این کشور می باشند. برای نمونه برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه مشابه شهر اتاوا، که هزینه آن $1201 در ماه باشد در شهری مانند همیلتون1000$ می باشد.

بررسی میزان مالیات بر درآمد در کشور کانادا

به صورت کلی دولت فدرال کانادا سیاست ها و برنامه های خود را در سراسر کشور ادغام می کند، اما هر استان دارای قوانین مالیاتی خاص خود می باشد درکشور کانادا مالیات از حقوق کارمندان گرفته نمی شود ، و اغلب مالیات بردرآمد هر دو هفته پرداخت می شود. کارگران مستقل و کارآفرینان باید پول را برای مالیات کنار بگذارند میزان این مالیات شامل خدمات دیگری می شود که  برای شهروندان دیگر گران تر خواهد بود، مانند دسترسی به مدرسه دولتی و دانشگاه دولتی  و  مراقبت های بهداشتی و مراقبت از کودکان.

میزان مالیات ساکین این کشور با توجه به درآمد این اشخاص  به فدرال پرداخت می شود. به عنوان مثال، میزان مالیات در سال 2017، و در شهر آنتاریو به صورت زیر محاسبه شد:

25000 $ نرخ فدرال 15٪، نرخ استان 5.05٪ (مجموع 20.05٪)
50،000 $نرخ فدرال 20.5٪، نرخ استان 15.15٪ (29.65٪ کل)
100،000 $ نرخ فدرال 26٪، نرخ استان 11.16٪ (37.16٪ کل)

با توجه به اتمام مقاله هزینه اقامت در کانادا و در صورتی که شما هم علاقه مند به اقامت داشتن در کشور کانادا شدید این فرصت را دارید تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کانادا به مقالاتی نظیر هزینه زندگی در کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *