آلمان

هزینه اقامت آلمان

هزینه اقامت آلمان

افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند.ما در این مقاله به بررسی هزینه اقامت آلمان پرداخته ایم. از همین رو از کسانیکه قصد مهاجرت به این کشور را دارند دعوت مینمائیم تا پایان این مقاله را مطالعه نمایند. کشور آلمان یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی جهان بشمار می­رود.این کشور سومین کشور صنعتی پس از آمریکا و ژاپن بحساب می­آید.

بررسی هزینه اقامت آلمان نسبت به سایر کشورها

استاندارهای زندگی در آلمان بسیار بالا بوده و این کشور از نظر امکانات رفاهی و خدمات بهداشتی و درمانی دارای کیفیت مطلوبی است. هزینه های آموزشی و پزشکی در این کشور رایگان می­باشد.هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه ها در این کشور مناسب تر هستند. هزینه اقامت آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و در عین حال از کیفیت بالایی نیز برخوردار می­باشند

هزینه اقامت در آلمان در اصل بستگی به سطح زندگی فردو شهری که فرد برای زندگی انتخاب می­کند بستگی دارد.بطور کلی هزینه زندگی یک دانشجو با سطح زندگی متوسط 800 الی1000 یورو تخمین زده اند. هزینه های زندگی در شهرهای آلمان با یکدیگر متفاوت است.بطور مثال هزینه های زندگی در شهر مونیخ آلمان نسبت به سایر شهرها از جمله دوسلدورف، فرانکفورت وهایدلبرگ بالاتر می­باشد.

قیمت ریز هزینه های زندگی در آلمان

قیمت هزینه اقامت کشورآلمان برای یکنفر برابر است با:

 • قیمت یک وعده غذا در رستوران معمولی برابر با7 الی 12 یورو
 • قیمت بلیط سینما12 الی 15 یورو
 • هزینه عضویت در سالن های ورزشی 700 یورو می­باشد.

کیفیت زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است. در سال 2017شهرهای آلمان همانند مونیخ، دوسلدورف، فرانکفورت، برلین، هامبورگ،اشتوتگارد ونورنبرگ از جمله شهرهایی هستند که از نظر کیفیت زندگی دارای رتبه های بالایی هستند. در ضمن ناگفته نماند هزینه اقامت آلمان در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی بسیار ارزانتر می­باشد.

هزینه اقامت آلمان و سکونت در برلین

شهر برلین پایتخت کشور آلمان است و در مقایسه با پایتخت دیگر کشورهای اروپایی هزینه اقامت در این شهر بسیار پایین تر است.در سالهای اخیر به دلیل افزایش سرمایه گذاران و کارآفرینان در این شهر از افراد اجاره بها دریافت می­شود. هزینه های زندگی در حومه های این شهر نسبت به مرکز شهر برلین پایین تر است. طبق آخرین آمارهای گرفته شده هزینه های زندگی در شهر برلین 23% کمتر از لندن، و 34% کمتر از شهر نیویورک می­باشد.

هزینه اقامت در مونیخ

این شهر یکی از بزرگترین شهرهای آلمان بحساب می­آید.از طرفی هم اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل این شهر را انتخاب می­کنند..هزینه های زندگی در این شهر نسبت به پایتخت کشور آلمان برلین بیشتر می­باشد. هزینه های زندگی در این شهر 40% کمتر از نیویورک، 20% کمتر از لندن می­باشد.

هزینه اقامت درهامبورگ

هزینه های زندگی در این شهر 12 درصد کمتر از شهر لندن،24% کمتر از هزینه های زندگی در نیویورک و 5% بالاتر از شهر مونیخ می­باشد.

هزینه زندگی در هایدلبرگ

هایدلبرگ یکی از شهرهای تاریخی و بسیار زیبای کشور آلمان می­باشد.این شهر را شهر علمی و دانشجویی کشور آلمان می­نامند. هیدلبرگ شهری است که ترکیبی از زندگی مدرن و قدیمی در آن بوضوح مشاهده می­شود.هزینه های زندگی در این شهر 47% کمتر از هزینه زندگی در شهر نیویورک و27% کمتر از شهر لندن می­باشد.

از جمله مواردی که هزینه آن در کشور برلین بالاست.هزینه خرید ملک می­باشد.البته قیمت مسکن با توجه به شهر و منطقه آن متفاوت است.همچنان که هزینه های مسکن در حومه های شهر برلین بسیار مناسب تر از مرکز این شهر است. در کشور آلمان تنها 10% مردم این کشور ملک شخصی دارن دو بقیه همگی در اختیار دولت آلمان می­باشد.با این حال دولت آلمان محدودیتی برای خرید ملک برای مهاجران قرار نداده است.

متوسط هزینه مسکن در آلمان

هزینه های مسکن در قسمت های شرق آلمان ارزانتر از قسمت های شمالی در این  کشور می­باشد بطوریکه این متوسط هزینه های خرید مسکن در قسمت های شرقی برابر175000 الی25000 یورو می­باشد. اما متوسط هزینه های خرید مسکن در قسمت های شمالی کشور آلمان برابر با195000 تا 260000 یورو می­باشد. ساده ترین راه برای دریافت مسکن از طریق مراجعه به املاک می­باشد. هزینه اجاره های مسکن به صورت ماهانه پرداخت می­شد و هزینه های برق، آب و زباله نیز بصورت جداگانه  پرداخت خواهند شد.

هزینه اقامت آلمان و بررسی حمل و نقل عمومی در آلمان

هزینه های حمل و نقل عمومی در آلمان نیز نسبت به ساایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است.همچنان این کشور از کیفیت حمل ونقل عمومی بالایی برخوردار است. هزینه های حمل و نقل عمومی برای افراد بین60 تا90 یورو در ماه تخمین زده شده است.البته کسانیکه برای رفت و آمد خود به محل کار از وسایل نقلیه عمومی استفاده می­کنند، با دریافت کارت بلیطBahn می­توانند هزینه رفت و آمد خود را کاهش د هند.

ناگفته نماند در آلمان کسانیکه از وسایل نقلیه شخصی استفاده می­کنند بایستی هزینه ایی بالاتر از وسایل نقلیه عمومی پرداخت نمایند. هزینه سوخت بدون سرب 135 یورو و قیمت سوخت همراه با دیزل برابر با 122 یورو میباشد.تعرفه های تاکسی ها نیز 320 تا360 یورو برآورد شده است.

هزینه اقامت آلمان برای تحصیل چگونه است؟

همانطور که گفته شد هزینه های تحصیلی و آموزشی در کشور آلمان رایگان است.و مدارس این کشور برای افرادیکه فرزندانشان در حال تحصیل هستند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به تازگی مدارس بین المللی در این کشور دایر شده است که تحصیل در آنها گرانتر از تحصیل در مدارس دولتی است.هزینه های این مدارس در سال16000یورو تا20000 یورو تخمین زده شده است.

هزینه مراقبت از کودکان  در آلمان چگونه است؟

در کشور آلمان سیستم مراقبت از کودکان بسیار عالی و منظم عمل می­کند.در برخی از شهرهای آلمان جهت نگهداری از کودکان یارانه ایی باید پرداخت شود. هزینه های نگهداری از کودکان در مراکز دولتی برابر با250 تا400 یورو و در مراکز خصوصی 600 الی 900 یورو براورد شده است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، جهت آگاهی از هزینه اقامت کشور آلمان ممکن است با سواالاتی برای ادامه زندگی در این کشور برخورد نمایند نظیر:

1- هزینه مالیات های زندگی در آلمان چگونه است؟

2- برای تحصیل در دانشگاه چه هزینه هایی را باید پرداخت نمائیم؟

3- در صورت کارآفرینی در این کشور آیا بایستی از همان ابتدا به دولت آلمان مالیات پرداخت نمود؟

که همه این عزیزان می­توانند جهت مشاوره و دریافت پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با آگاهی کامل از تمامی جزئیات تصمیم گیری نمایند.

Related Posts

0 دیدگاه برای “هزینه اقامت آلمان

 1. تیرداد کیوانی گفت:

  هزینه اقامت آلمان در مدت یکسال بیشتر از این هزینه برای هلنده؟

 2. سینا گفت:

  بهترین شهرهای این کشور را هم معرفی می کنید برای زندگی و مقایسه کنید
  ممنون از شما

 3. صبا صابری گفت:

  سلام

  لطفا در مورد مهاجرت به آلمان توضیح دهید.

 4. لیدا بهرامی گفت:

  هزینه زندگی در آلمان بیشتر یا اتریش؟

 5. مهدی گفت:

  سلام هزینه اقامت آلمان برای افرادی که بورسیه میشن به چه شکل است ؟

 6. leilakk گفت:

  هزینه های تحصیلی در آلمان چه جوری هست؟ در چه سطحیه؟

 7. طلایی پور گفت:

  در کل برای شروع کارهای اقامت, چقدر باید پول داشته باشیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *