مهاجرت کاری روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

روسیه دارای درآمد متوسط رو به بالا با اقتصادی مخلوط و رو به گذار از مالکیت دولتی در مناطق استراتژیک اقتصادی است، از همین رو موسسات کاریابی در روسیه بحثی داغ در این کشور محسوب می شوند. اصلاحات بازار در دهه 1990 بخش بزرگی از صنعت و کشاورزی روسیه را در بخش های انرژی و صنایع وابسته به بخشهای خصوصیواگذار کرد. جغرافیای وسیع روسیه عامل مهمی از فعالیت اقتصادی آن است وبرخی منابع برآورد می کنند که روسیه دارای بیش از 30 درصد منابع طبیعی جهان است.

اقتصاد روسیه

بانک جهانی در سال ۲۰۱۹ ارزش کلی منابع طبیعی روسیه را با 75 تریلیون دلار آمریکا تخمین می زند. روسیه بر درآمدهایمبتنی بر انرژی متکی است و درصدد است تا بیشترین رشد خود را به دست آورد. روسیه دارای منابع فراوانی از نفت، گاز طبیعی و فلزات گرانبها است که سهم عمده صادرات روسیه را تشکیل می دهند. روسیه به عنوان یک ابرقدرت انرژی محسوب می شود، به طوری که اینکشور بزرگترین ذخایر گاز طبیعی ثابت شده در جهان را دارا است و بزرگترین صادر کننده گاز طبیعیمحسوب می شود و دومین صادرکننده بزرگ نفت است.

بین سالهای 2000 تا 2002، میزان قابل توجهی از اصلاحات اقتصادی پیشرو شامل اصلاحات مالیاتی جامع اعمال شد که مالیات بر درآمد را 13٪اعلامکرد؛وتلاشگستردهدرمقرراتزدایی که شرایط را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​بهبوددادند. روسیه دارای فرصت های شغلی متنوع است و اغلب متقاضیان به بهترین نحو می توانند شغل مورد نظر خود را بیابند. طبق گزارش HSBC Expat Economic Economics 2019، مهاجرانی که در روسیه کار می کنند، در رتبه بالاترین درآمد ناخالص قرار دارند و موسسات کاریابی در روسیه در این زمینه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

شانس پیدا کردن شغل در روسیه

 • موسسات کاریابی در روسیه در وهله نخست لیستی بلند بالا از پیشنهادات را برای معلمان انگلیسی ارائه می دهند.
 • گذشته از دانشگاه ها، تقریبا تمام شهرها دارای حداقل چند مدرسه زبان انگلیسی هستند.
 • پیدا کردن شغل تدریسزبان انگلیسی می تواند در مسکو و سن پترزبورگ مشکلی داشته باشد، چرا که در این دو شهر رقابت بسیار بیشتر است.
 • بعلاوه مکالمه انگلیسی در بعضی مدارس دارای موقعیت هایی برای آموزش موضوعات پایه به زبان انگلیسی هستند.
 • فراموش نکنید که برای نیل به این مقصود به ویزا نیاز دارید، در حقیقت ویزای کار در روسیه به شما اجازه می دهد تا به صورت قانونی در روسیه کار کنید.
 • معمولا بعضی از انواع آموزش به مدرکیا تجربه نیازدارد، بنابراین توصیه می کنیمیک گواهی‌ نامه آموزشی به زبان انگلیسی داشته باشید.

ترجمه و ویرایش

پیشنهادات شغلی در روسیه برای مترجمان و ویرایشگراندر موسسات کاریابی در روسیه فراوان است. همچنین می توانید در پایگاه های آژانس های استخدامی جستجو کنیدیا به دنبال خدمات مبتنی بر زبان (مانند روزنامه ها و مجلات زبان خارجی) در روسیه باشید.

آزادسازی اقتصادی در روسیه

 1. اقتصاد رو به رشد روسیه فرصت های خوبی برایتجارت آزادانه ارائه می دهد.
 2. بازارهای محلی در سرتاسر کشور برای کشورهای خارجی کار آزادند.
 3. تعداد روزافزون شرکت های خارجی در حال ایجاد شعبه در روسیه هستند.
 4. بسیاری از شرکت های نرم افزاری اغلب نیاز به کارکنانی دارند که به زبان انگلیسی یا دیگر زبانها مسلط هستند.
 5. با توجه به اهمیت خدمات به مشتریان در این سرویس ها، فرصت های خوبی برای مترجمان به منظور ارائه آموزش در شیوه های کسب و کار به دست می آیند.

دشواری های کار در روسیه

در حالی که اقتصاد روسیه به سوی آزادسازی تجاری پیش می رود اما بر اساس نهیب موسسات کاریابی در روسیه، برخی محدودیت ها نیز ممکن است برای مهاجران اعمال شود. در روسیه چک کردن بی پروایحساب ها و انتقال پول الکترونیکی می تواند بسیار پیچیده باشد. یک راه حل میتواند ثبت یک شرکت و باز کردن یک حساب بانکی در روسیه باشد. با این حال این امر اغلب مستلزم قرار گرفتن در معرض مقامات مالیاتیاست.

شرکت های خارجی در روسیه

یکی از گزینه هایاشتغال برای خارجی ها در روسیهاین است که بایک شرکت یا سازمان بین المللی کار کنند. با این حال، چنینفرصتهایی نادر هستند و معمولا به طور گسترده تبلیغ نمی شوند، علاوه بر این موسسات کاریبای در روسیه نیز از چنین فرصتهایی اغلب آگاه نمی گردند.

بسیاری از شرکت های بین المللی به دنبال یافتن کارکنان خارجی از طریق شعبات خود در خارج از کشور هستند،و این امر را به موسسات کاریبای در روسیه یا تبلیغ شغل در اینترنت نمی سپارند. بهترین گزینه پیدا کردن اطلاعات تماس شرکت است و باید به طور مستقیم با آنها تماس بگیرید وCV خود را برای آنها ارسال کنید. بسیاری از شرکت ها همیشه در جستجوی کارکنان شایسته و واجد شرایط هستند – شما فقط بایددر این امر صبور و استوار باشید.

فرصتهای شغلی در مسکو و سن پترزبورگ

 • منطقی است که استخدام در روسیه از پایتخت های این کشور یعنی مسکو و سنت پترزروگ آغاز شود، اما وضعیتدر این دو شهر به قدری رقابتی است که اغلب موسسات کاریابی در روسیه، متقاضیان را به دیگر شهرهای این کشور ارجاع می دهند.
 • هر دو شهر بزرگ روسیه یعنی سن پترزبورگ و مسکو، دفاتر منطقه ای خود را باز کرده اند و استانداردهای خدمات بالاتر را با هزینه های بالاتری برای بازارهای محلیدر نظر می گیرند.

دسته های شغلی موجود در روسیه

برای مهاجران اغلب در دسته های بسیار ماهر و در سطح مدیریت ارشد  فرصتهای شغلی فراوانی حتی در مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد. تقاضا برای حرفه هایی همچون شغلهایی در بخش هایی مانند ساخت و ساز، فناوری اطلاعات، مهندسی، حمل و نقل و آموزش دانشگاهیموجود است.

علاوه بر این بر اساس لیست هایی که اغلب توسط موسسات کاریابی در روسیه پیشنهاد می شود، ممکن است در سازمان های بشردوستانه، مأموریت های دیپلماتیک و شرکت های بین المللی که شعبی را در روسیه ایجاد کرده اند نیزفرستهایی وجود داشته باشد.

با این حال، یافتن شغل در این شاخه ها ممکن است پیچیده باشد، زیرا این موارد اغلب با تابعین محلییا داخلی پر می شود. سایر فرصت ها عبارتند از انجام ترجمه آزاد، تدریس زبان انگلیسی، و کار کردن به عنوان یک پرستار بچه و یا کار کردن در هتل ها. موسسه سفیران سروش سعادت همواره در حال خدمت رسانی به شما عزیزان است. با ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین وکلای حرفه این موسسه می توانند شما را در زمینه مهاجرت به روسیه و یا تحصل در روسیه یاری دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *