مهاجرت کاری روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله مفتخر به راهنمایی متقاضیان در باب موسسات کاریابی روسیه می باشد. روسیه در سال 2022 دارای درآمد متوسط رو به بالا با اقتصادی رو به رشد و مالکیت دولتی در مناطق استراتژیک اقتصادی است. اصلاحات بازار در دهه 1990 بخش بزرگی از صنعت و کشاورزی را در بخش های انرژی و صنایع وابسته به بخشهای خصوصی واگذار کرد. جغرافیا وسیع روسیه عامل مهمی از فعالیت اقتصادی آن است. برخی منابع برآورد می کنند که این کشور دارای بیش از 30% منابع طبیعی جهان است. در مقاله پیش رو کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی انواع و شرایط کاریابی در این کشور خواهند پرداخت.

اقتصاد کشور روسیه

بانک جهانی در سال 2019 ارزش کلی منابع طبیعی روسیه را با 75 تریلیون $ (دلار آمریکا) تخمین می زند. این کشور بر درآمدهای مبتنی بر انرژی متکی است. همچنین درصدد است تا بیشترین رشد خود را به دست آورد. روسیه دارای منابع فراوانی از نفت، گاز طبیعی و فلزات گرانبهاست. سهم عمده صادرات این کشور را تشکیل می دهند. این کشور به عنوان یک ابرقدرت انرژی محسوب می شود، به طوری که این کشور بزرگترین ذخایر گاز طبیعی ثابت شده در جهان را داراست. بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی محسوب می شود. دومین صادرکننده بزرگ نفت است.

بین سال های 2000 تا 2002، میزان قابل توجهی از اصلاحات اقتصادی پیشرو شامل اصلاحات مالیاتی جامع اعمال شد. مالیات بر درآمد را 13% اعلام کرد. از این رو فرصت های شغلی متنوع است. اغلب متقاضیان به بهترین نحو می توانند شغل مورد نظر خود را بیابند. طبق گزارش HSBC Expat Economic Economics 2019، مهاجرانی که در روسیه کار می کنند، در رتبه بالاترین درآمد ناخالص قرار دارند. موسسات کاریابی در این کشور در این زمینه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

بررسی موسسات کاریابی در روسیه

با توجه به مراحل زیر می توانید شانس پیدا کردن شغل خود را در این کشور افزایش دهید:

 • موسسات کاریابی در روسیه در وهله نخست لیستی بلند بالا از پیشنهادات را برای معلمان انگلیسی ارائه می دهند.
 • گذشته از دانشگاه ها، تقریبا تمام شهرها دارای حداقل چند مدرسه زبان انگلیسی هستند.
 • پیدا کردن شغل تدریس زبان انگلیسی می تواند در مسکو و سن پترزبورگ مشکلی داشته باشد، چرا که در این 2 شهر رقابت بسیار بیشتر است.
 • به علاوه مکالمه انگلیسی در بعضی مدارس دارای موقعیت هایی برای آموزش موضوعات پایه به زبان انگلیسی هستند.
 • فراموش نکنید که برای نیل به این مقصود به ویزا نیاز دارید. در حقیقت ویزای کاری روسیه به شما اجازه می دهد تا به صورت قانونی کار کنید.
 • معمولا بعضی از انواع آموزش به مدرک و تجربه نیاز دارد. بنابراین توصیه می کنیم یک گواهی‌ نامه آموزشی به زبان انگلیسی داشته باشید.

میانگین نرخ بیکاری در این کشور از طریق آمار نمودار زیر به تصویر درآمده است:

نرخ بیکاری در روسیه

آزادسازی اقتصادی در روسیه

آزادسازی اقتصادی در این کشور در لیست زیر بیان شده است:

 1. اقتصاد رو به رشد این کشور فرصت های خوبی برای تجارت آزادانه ارائه می دهد.
 2. بازارهای محلی در سرتاسر کشور برای کشورهای خارجی کار آزادند.
 3. تعداد روزافزون شرکت های خارجی در حال ایجاد شعبه در روسیه هستند.
 4. بسیاری از شرکت های نرم افزاری اغلب نیاز به کارکنانی دارند که به زبان انگلیسی یا دیگر زبان ها مسلط هستند.
 5. با توجه به اهمیت خدمات به مشتریان در این سرویس ها، فرصت های خوبی برای مترجمان به منظور ارائه آموزش در شیوه های کسب و کار به دست می آیند.

در خصوص مهاجرت به روسیه و کسب اطلاعات جامع در این خصوص مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

موسسات کاریابی خارجی در روسیه

یکی از گزینه های اشتغال برای خارجی ها در این کشور این است که با یک شرکت یا سازمان بین المللی کار کنند. با این حال، چنین فرصت هایی نادر هستند. معمولا به طور گسترده تبلیغ نمی شوند. علاوه بر این موسسات کاریابی در این کشور نیز از چنین فرصت هایی اغلب آگاه نمی گردند. بسیاری از شرکت های بین المللی به دنبال یافتن کارکنان خارجی از طریق شعبه های خود در خارج از کشور هستند. بهترین گزینه جهت پیدا کردن اطلاعات تماس شرکت است. باید به طور مستقیم با آنها تماس بگیرید و رزومه خود را ارسال کنید. بسیاری از شرکت ها همیشه در جستجوی کارکنان شایسته و واجد شرایط هستند. شما فقط باید در این امر صبور و استوار باشید. چنانچه تمایل به اطلاع از شرایط اخذ اقامت روسیه دارید می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

موسسات کاریابی در مسکو و سن پترزبورگ روسیه

موسسات کاریابی در مسکو و سن پترزبورگ روسیه

فرصت شغلی در شهر مهم این کشور به شرح زیر می باشد:

 • منطقی است که استخدام در این کشور از پایتخت های این کشور مسکو و سنت پترزروگ آغاز می شود. اما وضعیت در این 2 شهر به قدری رقابتی است که اغلب موسسات کاریابی در این کشور متقاضیان را به دیگر شهرهای این کشور ارجاع می دهند.
 • هر 2 شهر بزرگ این کشور یعنی سن پترزبورگ و مسکو، دفاتر منطقه ای خود را باز کرده اند. استانداردهای خدمات بالاتر را با هزینه های بالاتری برای بازارهای محلی در نظر می گیرند.

برخی از برترین موسسات کاریابی در روسیه بدین شرح می باشند:

برترین موسسات کاریابی در روسیه

دسته های شغلی موجود در روسیه

برای مهاجران اغلب در دسته های بسیار ماهر و در سطح مدیریت ارشد فرصت های شغلی فراوانی حتی در مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد. تقاضا برای حرفه هایی همچون شغل هایی در بخش هایی مانند ساخت و ساز، فناوری اطلاعات، مهندسی، حمل و نقل و آموزش دانشگاهی موجود است. علاوه بر این بر اساس لیست هایی که اغلب توسط موسسات کاریابی در روسیه پیشنهاد می شود، ممکن است در سازمان های بشردوستانه، مأموریت های دیپلماتیک و شرکت های بین المللی که شعبی را در روسیه ایجاد کرده اند نیز فرصت ‌هایی وجود داشته باشد.

با این حال، یافتن شغل در این شاخه ها ممکن است پیچیده باشد، زیرا این موارد اغلب با متقاضیان تابع این کشور پر می شود. سایر فرصت ها عبارتند از انجام ترجمه آزاد، تدریس زبان انگلیسی و کار کردن به عنوان یک پرستار بچه و یا در هتل ها. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در حال خدمت رسانی به شما عزیزان است. همچنین می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.