مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » یونان » مهاجرت کاری به یونان

مهاجرت کاری به یونان 

اگر به مهاجرت از طریق تخصص یا کار فکر می کنید متن زیر می تواند به شما کمک کند. می دانیم که در حال حاضر اخذ ویزای کار برای ایرانیان کمی دشوار است و باید یک سری اقدامات صورت گیرد. به طور کلی دو روش پیش روی شما قرار دارد.

 

در روش اول فرد متقاضی کار در یونان باید لقب job offer داشته باشید این گزینه بسیار زمانبر است. در واقع در ابتدا کارفرما باید 3 ماه آگهی کار خود را اعلام کند و اگر فردی برای کار اعلام شده یافت نشد، کارفرما وضعیت آگهی خود را تسلیم اتحادیه اروپا می کند در این صورت شرایطی فراهم می شود تا افرادی که عضو اتحادیه نیستند هم بتوانند در این مسیر قرار بگیرند. مشخص است که این مورد عملاً غیر ممکن است در واقع قطعاً فردی در اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر پیدا شده و هرگز شرایطی برای خارجیان فراهم نخواهد شد. مهاجرت به یونان از طریق کار پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد.

گزینه دوم به صورتی است که فرد مورد نظر از طریق ویزای جستجوی کار که عموما 6 ماه اعتبار دارد وارد یونان شده و کار مورد نظر را پیدا می کند، در این صورت پس از اینکه کار مورد نظر پیدا شد و همینطور روند اجاره مسکن نیز به درستی طی شد فرد می تواند خانواده خود را همراه خود ببرد. این روش منطقی ترین روش مهاجرت کاری به یونان است. نکته مهمی که در این خصوص دیده می شود این است که اگر فرد مورد نظر تواند کار مورد نظر را پیدا کند باید به کشور خود باز گردد و سپس مجدداً به دنبال اخذ ویزای کار باشد.

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کشور یونان

فرد متقاضی کار باید برای اخذ ویزای کار خود شخصاً اقدام کند. ویزایی که برای این گزینه در نظر گرفته می شود از نوع D است. این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که پیشنهاد کاری دریافت کرده و رزومه این افراد توسط شرکت از قبل تأیید شده باشد. پس از اخذ ویزای کار می توانید خانواده خود را نیز همراه خود برده و البته ملزوم به پرداخت مالیات خواهید بود. پس از ورود به خاک یونان در مدت 30 روز باید خود را اداره پلیس معرفی کنید و اطلاعات خود را اعلام کنید. عموما چنین ویزایی 5 سال اعتبار دارد و در صورتی قالب تمدید خواهد بود که از دید دولت یونان یک پتانسیل قابل قبول تعریف شوید. مهاجرت به این کشور را به طور اصولی انجام دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به یونان

در ابتدا باید ویزای کار دریافت شود، سپس گذرنامه و کپی از تمامی صفحات گرفته می شود. شما نیاز به ارسال دو قطعه عکس دارید. گواهی سلامت فرد متقاضی و همینطور گواهی بهداشت باید ارائه شود. سند و یا اجاره نامه از گزینه های مهم مهاجرتی به یونان محسوب می شود. قطعاً نیاز به فرم تکمیل شده اجازه اقامت از طریق کار در یونان دارید. مهاجرت به یونان از روش های قانونی قابل قبول است.

 

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک باید یک سری اصول را به درستی رعایت کند. به طور کلی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در دسته مهاجرت های سرمایه گذاری قرار می گیرند. فرد می توانید داخل کشور یونان ملک خریداری کند، افراد اجازه انعقاد قرارداد با مشارکت زمانی 10 ساله را دارند. فرد می تواند سرمایه گذاری خود را از طریق عقد یک قرارداد اقامت ده ساله در هتل انجام دهد.

یونان اجازه اقامت برای افراد وابسته یعنی اعضای خانواده فرد متقاضی که خرید ملک انجام داده است را می دهد. البته این اقامت تنها 5 سال قابل قبول خواهد بود. گزینه دیگری نیز پیش روی افراد با عنوان مالیت مشترک قرار می گیرد در این روش یک فرد می توانید 50 درصد از سهام را دارا باشد و به این ترتیب دو فرد سرمایه گذار می توانند با خانواده خود به یونان سفر کنند.

صاحبان ملک نیازی به سکونت در ملک خریداری شده ندارد و این ملک می تواند در یونان اجاره داده شود. افرادی که دارای اقامت یونان هستند اجازه کار در این کشور را ندارد و همینطور می توانند شرکت تأسیس کرده و یا ملک خریداری کنند. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یک سری مزایا دارد، شما از مالیان های سرسام آور رهایی خواهید یافت، به طور کلی قرارداد می تواند در طول 15 روز و دریافت اجازه برای اقامت در یک ماه به اتمام برسد و مهاجرت از طریق سرمایه از سریعترین روش های ممکن است.

شما می توانید از مزایای بهداشتی و آموزشی یونان استفاده کنید. برای سفر به کشورهای مختلفی که عضو شنگن هستند نیازی به ویزا ندارد. حقوقی که برای شهروندان یونان در نظر گرفته می شود برای شما نیز در نظر گرفته خواهد شد.

 

مهاجرت به یونان از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی از گزینه هایی است که در کشور یونان مورد تأیید قرار می گیرد. اگر فرد متقاضی دانشجوی یونان و یا فارغ التحصیل از دانشکده گردشگری یونان باشد می تواند در هتل و همینطور سیستم های کسب و کار در یونان فعالیت کند.

اگر فرد عضو اتحادیه اروپا نباشد فرصتی برای وی فراهم می شود تا به بتوان به عنوان کارآفرین در هتل های یونان فعالیت کند. در ابتدا فرد مورد نظر باید حسابی باز کند و نشان دهد که از تمکن مالی مناسبی برخوردار است، سپس باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و ارسال کند. سپس زمانی برای مصاحبه فراهم می شود و فرد باید از موقعیت شغلی و آنچه که در ذهن خود دارد صحبت کند.

 

مدات اعتبار سند ازدواج یونانی

شاید بهتر باشد که یک سری نکات ریز در خصوص مهاجرت به یونان را بررسی کنیم. به طور کلی سند ازدواج یونانی 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد و در صورتی که فرد متقاضی در طول شش ماه نامزد خود را به عقد دائم در نیاورد نیاز به فراهم سازی مدارک جدید خواهد بود.

آیا با ازدواج با فرد یونانی می توان به اقامت دائم فکر کرد یا خیر؟

طبق قوانینی که در یونان وجود دارد اگر فردی با یکی از شهروندان یونانی ازدواج کند می تواند در لاین اقامت دائم قرار بگیرد. به این معنی که فرد باید حداقل سه سال در یونان اقامت داشته باشد و دو سال نیز از ازدواج وی گذشته باشد تا بتواند به اقامت دائم دست یابد. به زبان ساده تر اگر به محض ورود به یونان ازدواج کنید باید 5 سال بگذرد تا بتوانید اقامت دائم بگیرید. تمکن مالی همسر از مسایل بسیار مهم در مهاجرت به کشور یونان از طریق ازدواج محسوب می شود. در واقع باید مدرکی قانونی ارائه شود و مشخص شود که مشکل مالی وجود ندارد.

 

چرا مهاجرت به یونان از طریق تولد آسان است؟

خوشبختانه یونان از دسته کشورهایی است که برای مهاجرت از طریق تولد شرایط را دشوار در نظر نگرفته است و بسیاری از افراد سعی می کنند از این مسیر وارد خاک این کشور شوند. برای مهاجرت از طریق تولد باید گواهی در ثبت احوال تکمیل شود و در آن نام و نام خانوادگی و همینطور ساعت و تاریخ محل ولادت قید شود. از طرف دیگر باید نام و محل اقامت گذر و همینطور وضعیت اقامت مادر نیز عنوان شود. تمامی موارد اعلام شده پس از تأیید از شهرداری می تواند شما را در یک قدیمی مهاجرت به یونان قرار دهد.

قوانین مهم مهاجرت به کشور یونان از طریق تولد

نکته مهم برای مهاجرت به یونان از طریق تولد این است که یونان از دسته کشور هایی است که در ارائه تابعیت از سیسم خونی به صورت فرعی و از سیستم خاک به صورت اصلی استفاده می کند. در واقع از طریق خون تنها می تواند وارد یونان شوید و در صورتی که بخواهید وضعیت اقامت موقت را تبدیل به دائم کرده و از دسته شهروندان یونان محسوب شوید قطعاً نیاز اقامت 5 ساله در خاک یونان خواهید داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *