مهاجرت به کشور پرتغال

مهاجرت قاچاقی به پرتغال

مهاجرت قاچاقی به پرتغال

مهاجرت قاچاقی به پرتغال روشی است که مورد استقبال افراد قرار گرفته است. کشور پرتغال به دلیل آب و هوای مناسب، ثابت بودن اقتصاد، کشوری آرام و امن و… باعث شده که بسیاری از مردم از این کشور استقبال کنند.

کشور پرتغال

کشور پرتغال در اروپای جنوبی قرار دارد که با کشور اسپانیا همسایه می باشد. این کشور عضو  شنگن می باشد. سالیانه بسیاری از افراد به این کشور سفر می کنند و از این کشور و مناظر زیبا زیبا می کنند. دولت کشور پرتغال مسئول تعیین کردن سیستم های مرتبط به مهاجرت و پناهندگی و … می باشد. MIA مسئول سیستم پناهندگی و تصمیم گیری برای ایجاد وضعیت پناهنده برای پناهندگان است.

لازم به ذکر است که کسانی که تمایل دارند به صورت پناهندگی یا قاچاقی به کشور پرتغال بروند بعد از وارد شدن به کشور پرتغال شما تا 8 روز فرصت دارید خودتون به مقامات پناهندگی معرفی کنید. بعد از تصمیم پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست، به پناهندگان اعلام می شود.

اعلامیه پناهندگی

پناهندگی یک سند رسمی می باشد ک برای درخواست جهت پناهندگی به پناهندگان داد می شود. درخواست پناهندگی حق اقامت ندارد، این سند یک برگه شناسایی نیست، این برگه 20 روز اعتبار دارد و وضعیت پناهندگی شما را تعیین می کنند. لازم به ذکر است برای تصمیم در مورد پذیرش و رد پذیرش پناهندگی 20 روز فرصت دارید. بعد از یک معانیه دقیق تر از تک تک افراد گرفته می شود.

اگر مدیر مقامات پناهندگی پاسخ منفی برای درخواست پناهنده بدهد، پناهنده این امکان را دارد که دوباره به مقامات کمیسیون ملی پناهندگان درخواست بدهد و بعد از 48 ساعت پاسخ شما اعلام می شود. و اگر دوباره درخواست شما رد شد به مدت 8 روز به دادگاه اداری درخواست می دهید و رای دادگاه تجدید نظر می شود.

پذیرش درخواست پناهندگی

درخواست شما اگر قبول شود، به این معنی است که اگر اجازه اقامت موقت شما صادر گردد، شما باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • این دوره به مدت 2 ماه قابل اعتبار می باشد، و برای مدت 30 روز تصمیم نهایی اعلام می شود.
 • شخص پناهنده مجوز کار کردن دارد.
 • شخص پناهنده مجوز تحصیل دارد.
 • شخص پناهنده حق مشاوره رایگان دارد.

موارد آسیب پذیری شامل

 1. زنان و اشخاص که دارای فرزند باشند
 2. معلولین
 3. بیماران
 4. کودکان
 5. سالمندان

اقامت و مسکن

اقامت سریع برای پناهندگان که در کشور پرتغال ساکن هستند. CPR شورای پناهندگان پرتغال که یک مرکز پذیرش است که در آن پناهندگان این امکان را دارند که تا زمان تصویب پذیری اقامت داشته باشند. بخش اورژانس اجتماعی به نام سانتا کاسا دا لیسبون به افراد آسیب پذیر کمک می کنند که تا اقامت موقت شان صادر شود در این مرکز ها ساکن باشند.

شرایط کار

قبل از این مجوز اقامت موقت شما صادر شود، پناهندگان این امکان را ندارند در کاری، حرفه ای فعالیت کنند. بعد از این که اقامت موقت شما صادر شد شما این امکان را دارید که کار و حرفه خود را شروع کنید. ولی این امکان که افرادی به صورت قانونی وارد کشور شدند را افراد پناهنده ندارند. برای دسترسی بیگانه به کار، شرایط زیر امکان پذیر می باشد:

 • قرارداد به صورت کتبی می باشد
 • کارمند باید وضعیت قانونی خود را اثبات کند.
 • کارفرما باید یک کوپی از قرارداد را به موسسه نظارت بر توسعه و شرایط کاری نشان می دهد که تا 30 روز با قوانین به کار مشغول می شوند.
 • باید اسم کارمند در لیست کارمندان باشد و باید ظرف 15 روز در تاریخ شروع و پایان قرارداد به صورت نوشتاری ثبت گردد. لازم است که ملیت، فعالیت های حرفه ای، کار های گروهی ارائه داده شود.

مهاجرت قاچاقی به پرتغال، یکی از راه های مهاجرت می باشد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد و در ضمن این راه مهاجرت را پیشنهاد نمی کنند. مشاوران ارشد ما به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان مشاوره می دهند و شرایط شما را بررسی می کنند و متناسب با شرایط شما بهترین راه مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد می کنند.

یک دیدگاه برای “مهاجرت قاچاقی به پرتغال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *