مهاجرت تحصیلی چین

مهاجرت تحصیلی به چین

مهاجرت تحصیلی به چین امروزه یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به این کشور آسیایی است. کشور چین با توجه به اهمیت موضوع ورود دانشجویان بین المللی به این کشور، روندی را در نظر گرفته است که مهاجرت تحصیلی به چین آسان شده و علاقمندان به تحصیل از کشورهای مختلف جهان را به سمت خود جذب کند.

امیدواریم تا مقاله پیش رو که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل در چین

سیستم آموزشی در چین به گونه ای است که کودکان از 3 سالگی می توانند وارد نظام آموزشی این کشور شوند. آن ها می توانند در این سن وارد پیش دبستانی شده و پس از ورود به 5 سالگی همه کودکان چینی موظف هستند تا وارد مدرسه شوند. تحصیل در دوره ابتدایی و راهنمایی برای همه کودکان چینی اجباری است. این دوره زمانی 9 سال به طول می انجامد و دانش آموزان پس از 6 سال تحصیل در دبستان، 3 سال در دوره راهنمایی شرکت خواهند کرد.

پس از آن دانش آموزان می توانند تحصیل در دوره دبیرستان را انتخاب کرده یا به ادامه تحصیل نپردازند اما راه ورود به دانشگاه در کشور چین، حضور در دبیرستان های کشور چین است.

پس از پایان دوره تحصیلی سه ساله در دبیرستان، همه دانش آموزان فرصت خواهند داشت تا بر اساس معدل خود در یکی از دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

مقاله «تحصیل در چین» به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات خود در همین زمینه را افزایش دهید و توضیحات تکمیلی را بدست آورید.

تحصیل در دانشگاه های چین

برای اینکه بتوانید در یکی از دانشگاه های کشور چین تحصیل کنید، باید برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ها اقدام کنید. در صورتی که از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنید، تنها مقدمه مهاجرت تحصیلی به چین را فراهم کرده اید. پس از آن شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور چین اقدام کنید.

دانشگاه های کشور چین رتبه خوبی در جمع دانشگاه های آسیایی دارند و به سیر صعودی را در رده بندی های جهانی طی می کند. برای تحصیل در کشور چین، در مقطع کارشناسی شما به یک بازه زمانی 3 تا 4 ساله نیاز خواهید داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین نیز دوسال به طول خواهد انجامید و در برخی از رشته های محدود یک ساله است. تحصیل در مقطع دکترا نیز از نظر زمانی یک دوره 5 تا 8 ساله آموزشی خواهد بود.

معرفی برترین دانشگاه های چین

یکی از مسائلی که باید حتما مورد توجه قرار دهید، رتبه علمی دانشگاه های کشور چین است. در صورتی که از سطح علمی مناسبی برخوردار هستید و سابقه تحصیلی مناسبی دارید، حتما در یکی از برترین دانشگاه های کشور چین درخواست پذیرش ارسال کنید. در غیر این صورت باید به دانشگاه های رده پایین تر رجوع کنید. توجه داشته باشید که رتبه علمی رشته تحصیلی شما ارزش بالاتری خواهد داشت. اما ما در این قسمت به دلیل کوتاه بودن فرصت تنها به معرفی برترین دانشگاه های کشور چین اکتفا می کنیم.

رتبه کشوری نام دانشگاه رتبه جهانی
1 دانشگاه تیشنگوا 50
2 دانشگاه پکینگ 68
3 دانشگها علم و تکنولوژی چین 138
4 دانشگاه شانگهای جاو تونگ 145
5 دانشگاه فودان 159
6 دانشگاه ژجیانگ 165
7 دانشگاه نانجینگ 179
8 دانشگاه سان یاتسن 224
9 دانشگاه هواژونگ 260
10 موسسه تکنولوژی هاربین 280

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از چین

برای دریافت پذیرش تحصیلی در کشور چین شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

  • آخرین مدرک تحصیلی،
  • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی
  • مدرک معتبر زبان انگلیسی یا چینی
  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، دو نسخه معرفی نامه از طرف اساتید دانشگاه.

مطالعه مقاله «مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از چین» که در همین رابطه و توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است می تواند شما را در همین زمینه بیش تر راهنمایی کند.

ویزای تحصیلی چین

دومین مرحله که در مسیر مهاجرت تحصیلی به چین باید پشت سر بگذارید، دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. برای دریافت ویزای تحصیلی خود از کشور چین باید به سفارت این کشور در محلی که اقامت دائم دارید رجوع کنید و امکان تغییر انواع ویزا به ویزای تحصیلی در کشور چین برای شما وجود نخواهد داشت.

ویزای تحصیلی کشور چین تحت عنوان ویزای X1 برای مهاجرت تحصیلی بلند مدت در نظر گرفته شده است و پس از 90 روز از اولین ورود به کشور چین باطل خواهد شد و در صورتی که پیش از آن برای تمدیدش اقدام نکرده باشید، باید کشور چین را ترک کنید.

ویزای تحصیلی X2 نیز ویزای تحصیلی کوتاه مدت است و مهاجرت تحصیلی به چین برای بازه های زمانی کمتر از 180 روز را امکان پذیر می سازد. ویزای تحصیلی کوتاه مدت کشور چین به هیچ عنوان تمدید نمی شود و دانشجویان می توانند پس از ترک کشور چین مجددا برای دریافت آن اقدام کنند.

ویزای تحصیلی کشور چین در بازه ی زمانی 7روز کاری صادر خواهد شد اما اگر شما برای دریافت آن عجله دارید می توانید پرداخت حدود 30 دلار روند دریافت ویزای تحصیلی خود را تسریع ببخشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین

مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور چین به شرح زیر است:

  • گذر نامه با حداقل شش ماه اعتبار زمانی و یک صفحه سفید،
  • فرم درخواست صدور روادید،
  • یک قطعه عکس رنگی،
  • گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور چین،
  • تکمیل فرم های JW201 و JW202 برای متقاضیان ویزای بلند مدت.

کلام پایانی

مهاجرت تحصیلی به کشور چین یکی از مناسب ترین فرصت های تحصیلی در خارج از کشور برای شما خواهد بود. دلیل اصلی آن را می توان در رتبه های بالای علمی دانشگاه های این کشور و نیز هزینه های کم زندگی در آن جستجو کرد. دانشجویان خارجی پس از پایان تحصیل خود در کشور چین این فرصت را خواهند داشت تا در این کشور مشغول به کار شوند.

البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که به دلیل ارزش علمی بالای تحصیل در کشور چین، بسیاری از کشورهای اروپایی نیز با آغوش باز از دانشجویان چینی استقبال می کنند. در حقیقت می توان گفت که مهاجرت تحصیلی به چین پل ورود شما به دنیای کار در کشورهای پیشرفته خواهد بود.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مدعی هستیم که با تکیه بر تجربه خود قادر خواهیم بود تا مسیر رسیدن شما به تحصیل در کشور چین را هموار سازیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *