مهاجرت تحصیلی آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا یکی از راه های مهاجرت به کشور آمریکا می باشد که مورد توجه بسیاری از افراددر سرتاسردنیا  قرار گرفته است در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعتی در زمینه شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات راجع به کشور آمریکا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید با احتیاط عمل کنند، زیرا به تازگی این کشور اقدام به اجرای قوانین سخت گیرانه ای نسبت به ورود خارجیان به این کشور کرده است.

بررسی وضعیت اعزام دانشجو به آمریکا

متاسفانه در سال 2011 میلادی دولت مردان کشور آمریکا اقدام به تصویب نمودن قوانین سختگیرانه  زیادی برای دریافت نمودن ویزای این کشور کرده است. متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا برای دریافت ویزا تحصیلی این کشور باید گواهی تمکن مالی ارائه دهند که بیان گر این موضوع باشد که وی توانایی این را دارد تا تمامی هزینه های تحصیلی مختص به خود را پوشش دهد. لازم به ذکر می باشد که  فرد باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهد مشکلی برای برگشت به کشور متبوع خود ندارد. در ادامه مقاله به بررسی روش های مهاجرت تحصیلی به آمریکا خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق قبولی درآزمون SAT

کلیه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا که  می خواهند در مقطع لیسانس به ادامه تحصیل بپردازند باید در این آزمون شرکت کنند. این آزمون میزان توانایی های فرد را نشان می دهد. و مشخص می شود که دانشجو در چه زمینه هایی از توانایی هایش استفاده می کند.

در این آزمون چهار توانایی فرد که شامل: ریاضی، زبان انگلیسی، علوم پایه و خواندن مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان با دریافت نمره از این آزمون می توانند وارد کالج شوند. مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به شرح زیر می باشد:

  • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی؛
  • ارائه مدارک تحصیلی دبیرستان و ریز نمرات؛
  • متقاضی باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه های این کشور نوشته و آن را ارائه دهد؛
  • ارائه توصیه نامه جهت تحصیل در دوره های تکمیلی؛
  • ارائه سوابق تحصیلی شامل ندارک و ریز نمرات.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق ویزا F1

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند و توانسته اند شرایط پذیرش در دانشگاه مورد نظرشان را دریافت نمایند باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای F1 انجام دهند. برای اخذ این ویزا باید فرم مربوط را تکمیل نمایند هم چنین باید هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت نمایند و در مصاحبه در نظر گرفته شده شرکت نمایند.

بعد از آن سازمان مسئول اقدام به تشکیل پروفایل Student and Exchange برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا می کند که برای موفقیت در دریافت نمودن ویزا کاری این کشور ضروری می باشد. متقاضیان با دریافت این ویزا اجازه انجام کارهای پاره وقت را برای مدت زمتنی به میزان  20 ساعت درطول هفته و در سال اول تحصیلی را  خواهند داشت.

شرایط کاری متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق ویزا F1

متقاضیان فقط می توانند در محدوده دانشگاه مشغول به کار شوند و اجازه کار در خارج از دانشگاه را ندارند.در برخی از مواقع که افراد نیاز به گذراندن کار آموزی دارند، در این صورت دانشگا اجازه کار کردن در بیرون از دانشگاه را صادر می نماید. متقاضیانی که ویزا F1 را کسب کرده اند می توانند در یک دوره عملی که مدت زمان به میزان یک سال باشد  به صورت اختیاری شرکت نمایند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های فناوری، علوم پایه، ریاضی و مهندسی را دارند می توانند در مدت زمانی به میزان دو سال از آموزش های عملی اختیاری بهره مند شوند.متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا می توانند برای مهاجرت به کشور آمریکا به همراه همسر و فرزندان خود البته به این شرط که سن فرزندانش به 21 سالنرسیده باشد  ویزا F2 را دریافت نمایند. هم چنین اگر همسر فرد قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا را داشته باشد باید ویزای خود را تغییر دهد. ولی اگر فرزندان فرد قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند دیگر نیازی به تغییر ویزا ندارند.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق اخذ ویزا J1

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند و از طرف کشورشان حمایت مالی می شوند و یا قصد تبادلات فرهنگی در این کشور را دارند می توانند این ویزا را دریافت نمایند. دانشجویان با دریافت این ویزا می توانند به مدت 18 ماه مشغول به تحصیل شوند.

افرادی که قصد دارند به همراه فرزندان و همسرشان به این کشور مهاجرت کنند باید برای همراهان ویزا J2 دریافت نمایند. همراهان با دریافت این ویزا می توانند در کشور آمریکا به ادامه تحصیل بپردازند. اگر فرد بعد از سال اول تحصیلی مشکل مالی داشته باشد سازمان های DHS یا  ICE برای فرد اجازه کار در بیرون از دانشگاه را صادر می نمایند.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق اخذ ویزا M1

دانشجویانی که در دوره کاری ثبت نام خود را انجام می دهند ویزا M1 دریافت می نمایند. متقاضیانی که این ویزا را دریافت می نمایند اجازه ندارند مشغول به کار شوند. هم چنین دانشجویان می توانند برای همراهان خود نیز ویزا اخذ کنند. ویزایی که به همسر و فرزندان فرد اعطا می شود ویزا M2 می باشد. فرزندان و همسر فرد اگر قصد داشته باشند در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شوند باید ویزا خود را تغییر دهند.

هزینه های لازم برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا

میزان شهریه های تحصیلی در آمریکا با توجه به نوع دانشگاه و هم چنین رشته تحصیلی فرد متفاوت می باشد. در کشور آمریکا هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر انتفاعی بسیار زیاد می باشد و دانشجو باید هزینه ای بالغ بر $60000 را بپردازد. دانشجویانی که علاقه مند هستد که میزان هزینه های تحصیلی خود را کمتر و مقرون به صرفه تر نمایند البته در این صورت باید موفق به پذیرش در دانشگاه های دولتی و ایالتی این کشور شوند.لازم به ذکر می باشد که شهروندان کشور آمریکا برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و ایالتی بابت شهریه مبلغ 9139 دلار می پردازند. اما دانشجویان خارجی و بین المللی باید بابت هزینه های دانشگاه مبلغ 22958 دلار را بپردازند.

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت تحصیلی  به آمریکا چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیلی در کشور آمریکا شدید با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیرویزای تحصیلی در آمریکا و یا تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *