مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق کار

اگر به فکر زندگی در یونان هستید، مهاجرت به یونان از طریق کار یکی از بهترین و امن ترین روش های ورود به خاک این کشور به شمار می رود. به طور کلی، مهاجرت به یونان از طریق کار و یا مهاجرت کاری به سایر کشورهای اروپایی یک راه عالی برای کسب اقامت می باشد و می تواند موجب کسب تابعیت نیز بشود. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی دقیق شرایط مهاجرت به یونان از طریق کار می کنند و شما عزیزان را با مراحل و الزامات این امر

اقتصاد یونان

قبل از مهاجرت کاری به کشور یونان بهتر است اطلاعات مفید و مختصری درباره شرایط اقتصادی این کشور داشته باشید. اقتصاد یونان در رتبه 51 دنیا قرار دارد و از نظر برابری قدرت خرید ، یونان رتبه 53 در اقتصادهای بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. از سال 2019، در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یونان رتبه 16 را به خود اختصاص داد. حمل و نقل و کشتی سازی، توریسم، فرآوری مواد غذایی و دخانیات، منسوجات، مواد شیمیایی، محصولات فلزی، معدن و نفت صنایع مادر کشور یونان هستند.

همچنین بخش های اصلی که نیروی فعال اقتصادی کشور یونان در آنها مشغول به کار هستند عبارتند از:

بخش های اصلی اقتصاد در یونان

مراحل مهاجرت به یونان از طریق کار

همانطور که می دانید، کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی می باشد و مهاجرت کاری به این کشور شرایط مشابه ای با اکثر کشورهای منطقه دارد. کارگران و متخصصان خارجی که به فکر مهاجرت به یونان از طریق کار هستند، باید قبل از سفر خود، در صورت نیاز اقدام به دریافت ویزا کاری و مجوزهای کاری کنند که طبق قوانین یونان صادر می شود. در کشور یونان فرصت های شغلی مختلفی برای نیروی کاری متخصص خارجی وجود دارد و استقرار شرکت های بین المللی در این کشور موجب افزایش شناس استخدام مهاجران بین المللی شده است. البته در نظر داشته باشید که شرایط کار در کشور یونان مانند بهترین کشورهای اروپایی (آلمان، فرانسه، اسپانیا، فنلاند، سوئد، دانمارک و غیره) مناسب نیست و مهاجران خارجی برای یافتن شغل مناسب در یونان روند سختی را باید طی کنند. مهمترین موضوع برای مهاجرت به یونان از طریق کار داشتن پیشنهاد شغلی می باشد.

مراحل مهاجرت به یونان از طریق کار عبارتند از:

مراحل امور
1 تهیه رزومه، مدارک و رعایت شرایط و الزامات برای کاریابی
2 مراجعه به موسسات، سایت ها و مراکز کاریابی برای بررسی فرصت های شغلی
3 یافتن شغل مناسب و دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای معتبر یونانی
4 تهیه اسناد لازم برای درخواست ویزای کاری یونان
5 تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه اسناد لازم و پرداخت هزینه اخذ ویزای کاری یونان
6 انتظار برای بررسی پرونده در سفارت (اعلام نتایج)
7 دریافت ویزای کار و مهاجرت به یونان

آیا همه برای مهاجرت به یونان به ویزا نیاز دارند؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که متقاضیان باید قبل از مهاجرت کاری به یونان در نظر داشته باشند این است که قبل از تصمیم گیری و برنامه ریزی برای سفر خود، شرایط ویزای خود را بررسی کنند تا بدانند آیا برای ورود به خاک کشور یونان و کار در این کشور نیاز به کسب ویزای کاری یونان دارند یا خیر. به طور کلی، کار در یونان و مهاجرت به این کشور برای هموطنان ایرانی در صورتی امکان پذیر خواهد بود که ویزای این کشور را کسب کنند. اکثر شهروندان کشورهای ثالث برای ورود به خاک کشور یونان از روش های مختلف، نیاز به دریافت ویزا دارند. از آنجایی که کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، مهاجرت به یونان از طریق کار با دریافت ویزای شنگن امکان پذیر می باشد.

با دریافت ویزای شنگن، مهاجران می توانند در مدت زمان مشخص شده (اعتبار) ویزا، آزادانه در بین کشورهای شنگن حرکت کنند. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس از دریافت ویزا برای مهاجرت کاری به یونان معاف هستند و برای اشتغال در این کشور نیاز به کسب مجوز خاصی ندارند؛ بلکه باید هویت خود را در یونان ثبت کنند. علاوه بر مجوز و ویزای کار، متقاضیانی که قصد اشتغال در یونان را دارند باید دو شماره رسمی و قانونی دریافت کنند.

این دو شماره عبارتند از:

  • شماره تامین اجتماعی
  • شماره مالیات

اخذ مجوز کار برای مهاجرت به یونان از طریق کار

اخذ مجوز کار برای مهاجرت به یونان از طریق کار

آیا شما شهروند کشوری هستید که در خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا قرار دارد؟ پس برای اقامت در یونان و اشتغال در این کشور اروپایی نیاز به اخذ مجوز کار و اقامت دارید. کشور یونان تنها به شهروندان کشورهایی اجازه کار و اقامت بدون محدودیت در یونان را می دهد که عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا باشند. برای مثال، شهروندان کشور فرانسه برای ورود به خاک یونان و کسب درآمد در این کشور نیاز به اخذ مجوز ندارند. اما شهروندان کشور عزیزمان ایران، برای مهاجرت کاری به یونان نیاز دریافت ویزا، مجوز اقامت و مجوز کار دارند. اخذ مجوز کار و اقامت بلند مدت در یونان (از 1 تا 5 سال) بعد از ورود به خاک این کشور انجام می شود.

مهاجران باید حداکثر تا 1 ماه پس از ورود به خاک یونان، هویت خود را ثبت کنند و مدارک و اسناد مورد نیاز برای اخذ مجوز کار و مجوز اقامت را ارائه دهند. مجوز کار درواقع همان مجوز اقامت از طریق کار در یونان می باشد که توسط اداره پلیس صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و مجوز کار یونان

همانطور که در بخش های قبلی ذکر شده است، افرادی که قصد دارند با کسب ویزا اقدام به مهاجرت کاری به یونان کنند، حتما باید مدارک و اسناد مشخصی را تهیه کنند. تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان و مجوز کار در این کشور موضوع مهمی به شمار می رود و باید به دقیقترین شکل ممکن و بدون نقص انجام شود. کمبود مدارک و اسناد لازم برای دریافت ویزا و مجوز کاری یونان می تواند موجب عدم موفقیت مهاجران برای ورود به خاک کشور یونان شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری و مجوز کاری در کشور یونان عبارتند از:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در یونان مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار در یونان
نامه پیشنهاد شغلی (دعوت نامه کاری) مدارک پزشکی
پاسپورت معتبر مدارک شناسایی
بیمه نامه معتبر درمانی پاسپورت معتبر
4 قطعه عکس جدید پرسنلی (با فرمت پاسپورت) پوشش بیمه پزشکی در یونان
پرونده سوابق تحصیلی و کاری نامه بررسی سابقه کیفری از اداره پلیس
ارائه مدارک لازم برای اثبات داشتن توان مالی کافی اثبات قرارداد کاری
تهیه اجاره نامه برای اثبات داشتن محل اقامت مناسب 1 قطعه عکس جدید پرسنلی

با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا با شرایط و هزینه های مهاجرت به کشور یونان و یا مهاجرت به کشورهایی با شرایط و تعادل کار و زندگی بهتر مانند آلمان، انگلیس، فرانسه، نیوزلند، سوئد، سوئیس، کانادا و غیره آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *