مهاجرت به کشور کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

سوابق مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی از سایر برنامه های اخذ اقامت غیر قانونی از این کشور محسوب می گردد که از ریسک بالایی برخوردار می باشد. این روش اخذ اقامت کشورهای مختلف به هیچ وجه موردتائید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نمی باشد. شما هم برای کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می توانید به سایر مقالات پناهندگی موجود در سایت این موسسه مراجعه نمایید.
در بسیاری از زندان های کره جنوبی به دلیل وجود مشکلات کوچک و یا سوء تفاهم های ناچیز متقاضیان ویزای مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی خود برای مدت طولانی زندانی شده اند. هم چنین گزارش هایی در مورد ضرب و شتم و سوء استفاده از زندانیان در این کشور وجود دارد.

سوابق مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

کره جنوبی در سال 1992 میلادی به کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان پیوست و اولین کشور در شرق آسیا برای تصویب قانون پناهندگان خود در سال 2012 بود. به گفته وزارت دادگستری کشورکره جنوبی، از سال 1992، 12.208 تن از متقاضیان پناهندگی دریافت کرده اند و 522 نفر (4.2% از کل متقاضیان) به عنوان پناهنده پذیرفته شده اند. کمیسرهای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد 44 کشور صنعتی جهان را به عنوان پناهندگان کشورهای دریافت کننده طبقه بندی کرده اند.

کره جنوبی یکی از کشورهای دریافت کننده مهاجر در آسیا و اقیانوسیه در کنار کشور ژاپن است. تعداد درخواست های پناهندگی در سال 2013 به میزان 85% افزایش یافته است؛ با این حال، به گفته وزارت دادگستری کشور کره جنوبی، نرخ پذیرش پناهندگان در پایان سال 2014 به میزان 7% است بیشتر است. بر اساس نظر کمیسرهای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در میان احزاب مربوط به وضعیت پناهندگان 38% پناه جویان به عنوان پناهنده پذیرفته شده اند که این میزان از سطح پذیرش در کره بسیار پایین تر از استانداردهای بین المللی است.

بیشترین ملیت های مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

در سال 1994 اغلب پناه جویانی که در کره جنوبی اقدام به دریافت پناهندگی می کردن دارای ملیت پاکستانی بودند و کشور پاکستان تا سال 2017 دارای این روند بوده است در حال حاضر 3 ملیت اصلی افرادی که به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته می شوند، عبارتند از میانمار، بنگلادش و اتیوپی. پناهندگان میانماری به علت دلایل سیاسی به عنوان پناهنده پذیرفته می شوند اما تعداد پناهجویان این کشور به دلیل بهبود وضعیت سیاسی روبه کاهش است.

وضعیت شغلی پناهندگان در کره جنوبی

پرونده متقاضیان پناهندگی در کره جنوبی بسیار پیچیده است. پناه جویان در کره جنوبی مجاز به گرفتن شغل برای 6 ماه اول نیستند، که این موضوع مانع از اقامت غیرقانونی برای دریافت شغل می شود. هم چنین این اشخاص قادربه دریافت بیمه درمانی نمی باشند. همواره دولت کره جنوبی اقدام به تامین نمودن هزینه های زندگی برای پناه جویان این کشور کرده است، اما فقط 7% از این میزان به دلیل فقدان بودجه هستند. پناه جویان باید مجاز به اقامت خود برای هر 6 ماه یک بار در سال باشند و این مدت برای افرادی که تحت شرایط بشردوستانه اقامت دارند تمدید خواهد شد با این حال این موضوع به سختی انجام می شود زیرا در کره جنوبی منابع انسانی کافی برای تعیین وضعیت وجود ندارد.

افکار عمومی کره جنوبی در مورد پناهندگان

اقدامات مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

در نیمه اول سال 2018 میلادی کره جنوبی با درخواست 100 ها تن از پناه جویان یمنی که بیشتر آنها مردان هستند و وارد شهر ججو این کشور شدند مخالفت کرد.ورود یمنی ها به این کشور غیرعادی بود. به غیر از اتباع کره شمالی، که به طور خودکار می توانند برای در یافت حق شهروند این کشور اقدام نمایند. کره جنوبی به ندرت به عنوان یک مقصد برای کسانی که به دنبال پناهندگی هستند اقدام به پذیرش پناهندگی می کند. و تنها در سال 1984 میلادی اقدام به پذیرش درخواست های پناهندگی به این کشور کرده است.

به دلیل بحران های بشردوستانه در خاورمیانه و افکار عمومی در مورد پناهندگان در اروپا، توانایی کشورهای همسایه برای جذب هجوم پناهندگان ، و پناه جویان به طور فزاینده ای رو به افزایش بوده است. این پناه جویان باید به امید کشور میزبان اقدام به طی کردن فاصله بیشتری می باشند. برای مثال، تا اکتبر سال 2016 میلادی ژاپن تنها 6 پناهنده از 20.000 درخواست پناهندگی دریافت شده از سوری های را پذیرفت.

بسیاری از پناه جویان یمنی در کره جنوبی برای نخستین بار به کشور مسلمان مالزی سفر می کنند که سفر ها آنها منجر به دریافت حق اقامت موقت این کشور برای سه ماه را فراهم می کند. اما مالزی به عنوان یک عضو غیرقانونی در کنوانسیون 1951 پناهندگان سازمان ملل متحد مایل به پذیرش پناهندگی نیست.

افکار عمومی کره جنوبی در مورد پناهندگان

افکار عمومی در کره جنوبی به طور گسترده ای رو به افزایش بوده است مخالفت عمومی با پذیرش یمنی ها با و هم چنین با امضا نمودن ، 700.000 امضاء کننده در یک پرونده الکترونیکی به دفتر پرزیدنت مون جائین، و با در نظر گرفتن نظرسنجی های قبلی نشان می دهد که حدود نیمی از مردم کره ای مخالف اعطای پناهندگی مردم یمن هستند. در اوایل سال جاری، حدود 1000 معترض در سئول جمع شدند و ادعا کردند که یمنی ها شهروندان جعلی در این کشور هستند.در عین حال، تحقیقات در مورد دیدگاه های عمومی آمریکا نشان می دهد که بیشتر پناهندگان در این کشور از زنان و کودکان هستند.

با توجه به اتمام مقاله مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی و آشنا شدن شما با شرایط خطر ناک پناهندگی در این کشور چنان چه شما هم علاقه مند یه کسب اطلاع در رابطه با سایر روش های دیگر مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر گرفتن اقامت کره جنوبی از روش ازدواج و یا مهاجرت به کره جنوبی از طدیق کار آفرینی به اطلاعات جامعی دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.