مهاجرت کاری مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

از طرق مختلفی می توان به کشور مجارستان مهاجرت کرد که یکی از این راه ها، مهاجرت به مجارستان از طریق کار است. مهاجران گرامی توجه داشته باشند که برای این کار بایستی همه مسائل را مورد بررسی قرار دهند. از این رو، این مقاله نگارش شده است تا کلیه جوانب امر توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

در مهاجرت به مجارستان از طریق کار لازم است بدانید کشور مجارستان واقع در مرکز اروپا است و نرخ بیکاری در این کشور به میزان 7.3% است. همان طور که می دانید وضعیت اقتصادی یک کشور بر اساس نرخ بیکاری مشخص می گردد. پس می توان نتیجه گرفت که جست و جوی کار در این کشور به راحتی انجام می گیرد و متقاضیان کار می توانند به شغل مورد علاقه خود در این کشور دست یابند.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق کار

ویزای کار مجارستان از دو روش برای فرد متقاضی صادر می گردد. اقامت جهت جستجوی کار پس از تحصیل در مجارستان برای فارغ التحصیلانی است که قصد ماندن در مجارستان را داشته و تصمیم به کسب و کار گرفته اند. در این صورت مجاز به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای اشتغال یا همان ویزای کاری هستند. در این حالت یک فرصت 9 ماهه جهت پیدا کردن شغل مورد نظر را خواهد داشت. برای اخذ این ویزا بایستی 15 روز قبل از انقضای مدت اعتبار ویزای دانشجویی اقدام گردد که هزینه ای معادل ft10000 (فورینت مجارستان) دارد.

بنابر این می توان گفت یافتن کار برای دانشجویان فارغ التحصیل نسبت به موارد دیگر به سهولت قابل انجام است. به این دلیل که کارفرماها تمایل بیشتری به جذب نیروی کار فارغ التحصیل دارند. همچنین دانشجویانی که به کار ضمن تحصیل مشغول بوده اند، می توانند اکنون به صورت دائمی با کارفرمای قبلی خود به فعالیت شغلی بپردازند.

جستجوی کار در مجارستان

فردی که قصد مهاجرت به مجارستان از طریق کار را دارد، لازم است مدارک مورد نیاز مانند رزومه خود را در اختیار موسسات یا آژانس های کاریابی قرار دهد. این موسسات با در اختیار داشتن لیست مشاغل این کشور می توانند کمک موثری برای فرد متقاضی باشند و به راحتی شغل مورد نظر را بیابند. همان طور که ذکر شد، بررسی نرخ بیکاری این کشور نیز کمک شایانی به تحلیل شرایط می نماید.

نرخ بیکاری در مجارستان ذیلا بررسی شده است:

نرخ بیکاری درمجارستان به درصد

 

شرط اول مهاجرت به مجارستان از طریق کار اخذ دعوت نامه شغلی از سوی کمپانی یا کارفرمای مجارستانی است. کمپانی های مجارستانی پیش از این که اقدام به درخواست نیروی خارجی کنند، بایستی به مدت 2 هفته (15 روز) شغل مورد نظر را در وب سایت اداره کار مجارستان آگهی نمایند. چراکه اولویت جذب نیرو با شهروندان مجاری یا اتحادیه اروپاست. در صورت قبولی متقاضی، وی باید با دریافت ویزای توریستی به مدت یک ماه به مجارستان رفته و بقیه امور را پیگیری کند. شرایط سرمایه گذاری در مجارستان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار مستلزم دریافت ویزای کار توسط متقاضی است. بنابراین در این راه هزینه هایی وجود دارد که بایستی توسط متقاضی پرداخت گردد. برای مثال هزینه تقاضای ویزا مبلغی معادل 60€ (یورو) و ft18000 (فورینت مجارستان) خواهد بود. این ویزا طی شرایط قابل تمدید بوده و هزینه ft10000 (فورینت مجارستان) را در بر دارد. نتیجه درخواست ویزای کار در 2 مرحله مشخص می شود. برای اعلام نتیجه اولیه 21 روز طول خواهد کشید.

اعلام نتیجه نهایی به مدت 70 روز از تاریخ درخواست اولیه به طول خواهد انجامید. چنانچه درخواست متقاضی مردود اعلام گردد می تواند ظرف مدت 8 روز نسبت به اعتراض در این خصوص اقدام نماید. هزینه این اعتراض به مبلغ 20€ (یورو) یا ft5500 (فورینت مجارستان) است. در خصوص آگاهی از دیگر هزینه ها به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید. در میان مباحث مربوط به هزینه پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در مجارستان را مطالعه بفرمائید.

اخذ اقامت کاری در مجارستان

از 2 طریق می توان به اقامت کاری مجارستان دست یافت. در صورتی که شخص به عنوان کارمند یک شرکت یا موسسه مجارستانی شناخته شود. در صورتی که صاحب شرکت و مدیریت شرکت تجاری باشد. یک کارفرما برای این که بتواند از نیروی خارجی برای مشاغل مختلف خود در شرکت بهره بگیرد، بایستی شرایط زیر را جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کار دارا باشد:

 • در صورتی که تفاهم نامه شغلی با دولت امضاء نموده باشد.
 • در صورتی که متعهد گردیده باشد که اتباع و شهروندان مجاری یا اتحادیه اروپا در استخدام نیرو در اولویت قرار دارند.
 • در صورتی که کمپانی یا شرکت وی برای اقتصاد مجارستان مفید واقع گردیده و منجر به پیشرفت اقتصادی این کشور شود. در واقع شرکت نیازهای اقتصادی را برآورده و برای مجارستان قابلیت سود دهی داشته باشد.

مدارک لازم جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مدارک لازم جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کار

برای دریافت ویزای کار و در نتیجه مهاجرت به مجارستان از طریق کار بایستی مدارکی را تحویل این کشور نمود. این مدارک شامل موارد ذیل هستند:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای کار
 • عکس پرسنلی جدید که حداکثر برای 3 ماه گذشته باشد.
 • رسید پرداختی هزینه های حاصله
 • اجاره نامه مسکن که دارای حداقل 30 روز اعتبار باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی مانند پاسپورت و غیره
 • اثر انگشت متقاضی

مجوز کار در مجارستان

یافتن شغل در این کشور می تواند سخت به نظر برسد، اما اگر نکات این فرآیند را بدانید و کمکی در اختیار داشته باشید، می تواند یک روند بدون درد باشد. بیشتر مهاجران شروع به نادیده گرفتن مقاصد معمولی جهانی می کنند، و در عوض، توجه خود را بر مکان هایی در سراسر اروپای شرقی و مرکزی، به طور خاص، مکان هایی مانند این کشور متمرکز می کنند.

بسته به ملیت شما، روند درخواست و شروع کار جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کار می تواند متفاوت باشد. اتباع اروپایی می توانند مانند اتباع این کشور برای کار درخواست دهند و داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا نیز تضمین می کند که شما به مجوز کار در این کشور نیاز ندارید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید برای کار با کارفرمایانی که مایل به حمایت از مجوز کار آ نها هستند، درخواست دهند. روند درخواست مجوز کار می تواند تا 9 ماه طول بکشد و معمولا باید با سایر اسناد مرتبط مانند گواهی اقامت و گواهی بیمه سلامت همراه شود که معمولا توسط کارفرمای حامی مجوز سازماندهی می شود.

فهرست موسسات کاریابی مجارستان

افرادی که به دنبال مهاجرت به مجارستان از طریق کار هستند، می توانند جهت یافتن کار به موسسات معبر کاریابی در مجارستان مراجعه نمایند. برخی از این موسسات به شرح ذیل هستند:

 • موسسه کاریابی CPL مجارستان
 • کاریابی Hays
 • کاریابی Grafton
 • کاریابی Karrier Hungria
 • کاریابی Randstad
 • کاریابی Next Consulting
 • کاریابی Adecco
 • کاریابی Pannonjol
 • کاریابی Exact Solutions
 • کاریابی Reed

افراد متقاضی کار در مجارستان می توانند برای جست و جوی کار به وب سایت های کاریابی نیز مراجعه نمایند. برخی از سایت های کاریابی عبارتند از:

 • monster.hu
 • topjob.hu
 • workania.hu
 • profession.hu
 • jobmonitor.hu

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را دارد که همواره در کنار شما بوده و در مسیر موفقیت راهنمای شما باشد. کارشناسان ما قادرند با ارائه مشاوره های تخصصی و حرفه ای از طریق مراجعه حضوری یا تماس تلفنی رایگان مهاجرت به مجارستان از طریق کار را برای شما آسان گردانند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.