شرایط مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان در سطح نسبتا خوبی قرار دارد. همین موضوع به نوبه خود درخواست مهاجرت به مهاجرت را برای دانشجویان را دوچندان کرده است. این کشور واقع در قلب اروپا از نظر امکانات در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و موقعیت این کشور نیز بسیار مناسب است و با کشورهای زیادی از اروپا همسایه است. از جمله شهرهای مهم کشور مجارستان می توان به شهرهای زیر اشاره کرد:

 • بوداپست (Budapest)
 • سگد (Szeged)
 • پچ (Pecs)
 • دبرسن (Debercen)

این ها از جمله شهرهای مهم مجارستان برای تحصیل نیز می باشند لذا بررسی این هزینه ها در شهرهای مختلف مجارستان پر اهمیت است. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با انتشار این مقاله هزینه زندگی در مجارستان را به تفکیک بررسی کرده اند.

اینفوگرافی هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای مطرح اروپا برای مهاجرت هموطنان عزیز است. این کشور عضو اتحادیه اروپاست و ویزای آن ویزای شنگن است و با توجه به همسایگی این کشور با کشورهایی نظیر اتریش، اسلواکی، اوکراین، کرواسی، اسلوونی، صربستان و رومانی، موقعیت این کشور در قلب اروپا امکان دسترسی به کشورهای زیادی را فراهم کرده است. علاوه بر این بسیاری به دلیل ورود راحت تر و در زمان کم تر به دانشگاه های این کشور، مهاجرت تحصیلی به مجارستان را در دستور کار قرار داده و مجارستان را تبدیل به پلی برای ادامه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی قرار داده اند. علاوه بر همه این موارد این کشور کشوری بسیار زیبا با معماری منحصر به فرد است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار مناسب است. مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند و زبان انگلیسی زبان دوم تحصیل در این کشور است.

بوداپست پایتخت این کشور است و فورینت (HUF) واحد پول آن است.

زندگی در مجارستان را می توان به عنوان یکی از شرایط مطلوب تلقی کرد. میزان درآمد در این کشور به قدری است که کارکنان از رفاه مطلوبی در آن برخوردار می باشند. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند با بررسی و تطبیق درآمد و هزینه ها در آن به نتایج مطلوبی برسند. میزان هزینه ها در برخی از شهرهای مجارستان پایین تر می باشد. هزینه های رایج در مجارستان بسته به سبک زندگی متقاضیان متفاوت خواهد بود. از این رو توصیه می شود تا متقاضیان مهاجرت به این کشور، سبک زندگی خود را با قیمت اقلام مختلف در مجارستان تطبیق دهند.

شاخص شهرهای برتر مجارستان از نظر کیفیت بدین شرح است:

رتبه بندی شهر شاخص قیمت
1 بوداپست 91
2 Veszprém 72
3 Szeged 68
4 Pécs 66
5 Miskolc 65

هزینه زندگی در این کشورر بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. در واقع، بوداپست، پایتخت خیره کننده، در نظرسنجی هزینه زندگی مرسر در سال 2020 در رتبه 170 از بین 209 شهر قرار گرفت و آن را بسیار ارزان تر از شهرهایی مانند لندن و پاریس اما گران تر از صوفیه و بخارست کرد.

هزینه زندگی در مجارستان در سال 2022

هزینه مهاجرت به مجارستان در کل مقرون به صرفه است و یکی از گزینه های روی میز برای مهاجرت به قلب اروپا می باشد. البته در کل نمی شود گفت که مجارستان کشوری ارزان است اما از بسیاری از کشورهای جهان ارزان تر است. همچنین این هزینه ها می تواند بر اساس میزان حقوق و دریافتی گران و یا ارزان باشد. به طور کلی هزینه تخمین زده شده زندگی در مجارستان در سال 2022 برای یک نفر ماهیانه در حدود HUF380435 (فورینت مجارستان) می باشد. علاوه بر این هزینه زندگی ماهانه در مجارستان برای زندگی 4 نفره HUF760574 (فورینت مجارستان) می باشد. این در حالی است که میزان حقوق مردم در مجارستان از بازه HUF173000 الی HUF5660000 (فورینت مجارستان) در ماه می باشد. گران ترین شهرهای مجارستان نیز شهرهای بوداپست، وزپرم، سگد و پچ می باشد.

در نمودار زیر میزان مشارکت هزینه ها در مجارستان را مشاهده می کنید:

هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های روزانه زندگی در مجارستان در سال 2022

بررسی هزینه های زندگی در مجارستان و مقایسه آن با میزان درآمد در این کشور یکی از الزامات مهاجرت می باشد. از این رو متقاضیان بایستی به بررسی هزینه های زندگی در مجارستان بپردازند. شایان ذکر است بایستی هزینه ها مطابق با سبک زندگی متقاضی بررسی شود تا مقدار آن، کم ترین خطای ممکن را شامل شود.

هزینه های روزانه زندگی در این کشور در سال 2022 به شرح زیر هستند:

اقلام هزینه ها به فورینت مجارستان
1 لیتر شیر پرچرب HUF222.18
1 قرص نان HUF220.33
1 کیلوگرم برنج HUF318.96
1 کیلوگرم سیب HUF336.43
1 کیلوگرم سیب زمینی HUF246.30
1 کیلوگرم گوجه HUF571.84
1 کیلوگرم پیاز HUF258.71
1 بطری 1.5 لیتری آب HUF107.36
1 شانه تخم مرغ HUF497.41
1 کیلوگرم گوشت مرغ HUF1041

هزینه های کلی اقامت در مجارستان

هزینه اقامت دائم در مجارستان از بسیاری از کشورها از جمله کشور ایران ارزان تر است. با توجه به آمارهای منتشر شده در سایت Numbeo هزینه اجاره خانه در این کشور %24.73 ارزان تر از هزینه اجاره خانه در ایران است. همچنین به طور کلی هزینه زندگی در این کشور تقریبا برابر با هزینه زندگی در ایران است و فقط %0.19 ارزان تر می باشد. هزینه اقامت در شهر بوداپست گران ترین هزینه اقامت در شهر مجارستان می باشد. هزینه اقامت در این کشور در حومه شهرها و مناطق روستایی بسیار ارزان تر می باشد. هزینه اجاره خانه یک تخته در این کشور در مرکز شهر در بازه HUF90000 الی HUF200000 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه اجاره ماهانه خانه سه تخته در این کشور نیز در بازه HUF150000 الی HUF400000 (فورینت مجارستان) می باشد.

در جدول زیر هزینه میانگین اقامت در این کشور آورده شده است:

آیتم هزینه ها به فورینت مجارستان
اجاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر HUF131405
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر HUF239590
اجاره ماهیانه آپارتمان 1 تخته در خارج شهر HUF97603
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 تخته در خارج شهر HUF173993
خرید خانه هر متر مربع در مرکز شهر HUF755663
خرید خانه هر متر مربع در خارج شهر HUF501323

حمل و نقل در مجارستان

یکی دیگر از هزینه های زندگی در این کشور هزینه حمل و نقل است. سیستم حمل و نقل در این کشور بسیار پیشرفته است و دارای گزینه های مختلفی شامل قطار، مترو، اتوبوس، تراموا و غیره است. به طور کلی حدود 14% از هزینه های زندگی در این کشور صرف هزینه حمل و نقل می شود. هزینه حمل و نقل ماهانه در این کشور حدود HUF9500 (فورینت مجارستان) در ماه تخمین زده شده است. هزینه یک لیتر بنزین نیز در این کشور حدود HUF393 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه یک بلیت یک طرفه حمل و نقل عمومی نیز در حدود 300 الی HUF400 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه استفاده از تاکسی در این کشور به ازای 1 کیلومتر حدود HUF300 (فورینت مجارستان) می باشد.

کاهش هزینه های زندگی در مجارستان

کاهش هزینه زندگی در مجارستان یکی از دغدغه های بزرگ بسیاری از دانشجویان می باشد. چرا که برخی از آن ها دارا بودجه محدودی می باشند. از این رو نیاز به کاهش هزینه ها دارند. هزینه زندگی در کشور مجارستان بر حسب مدیریت و سبک زندگی متقاضیان متغیر خواهد بود. لذا سبک زندگی کم هزینه، بهترین روش برای کاهش هزینه های زندگی در این کشور می باشد. برخی از ویژگی های سبک زندگی کم هزینه در این کشور عبارتند از:

 • جست و جو و اخذ بورسیه برای دانشجویان
 • عدم انجام خرید های غیر ضروری
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • تلاش برای ارتقاع شغلی
 • بودجه بندی نیازها

بررسی هزینه ها در شهرهای مجارستان

بررسی هزینه زندگی در هر کدام از شهرهای مجارستان به متقاضیان مهاجرت امکان آگاهی از شهرهای ارزان این کشور را می دهد. متقاضیان اقامت در مجارستان با زندگی در شهرهای ارزان تر می توانند هزینه های خود را به شدت کاهش دهند. لذا بررسی هزسنه زندگی در هر کدام از شهر ها برای متقاضیان حائز اهمیت می باشد. البته مسئله مهم آن است که متقاضیان میزان هزینه های احتمالی را با درآمد احتمالی تطبیق دهند. به طور کی درآمد هر شغلی متفاوت است و تنها می توان میانگینی را برای درآمد در این کشور عنوان کرد.

میانگین درآمد در مجارستان به شرح زیر می باشد:

میانگین درآمد در مجارستان

هزینه زندگی در بوداپست مجارستان

بوداپست پایتخت این کشور است و پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر این کشور نیز شناخته می شود. این شهر همچنین مقصد اصلی مهاجرین به این کشور است. بوداپست پایتخت این کشور دارای جاذبه های فراوان معماری و فرهنگی است. همچنین با در اختیار داشتن قدیمی ترین دانشگاه های اروپا میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است. این شهر دقیقا در قلب این کشور واقع شده و یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار می رود. هزینه زندگی در بوداپست در سال 2022 برای یک نفر ماهانه حدود HUF400000 (فورینت مجارستان (با احتساب هزینه اقامت تخمین زده شده است. علاوه بر این هزینه زندگی در پایتخت مجارستان برای یک خانواده 4 نفره ماهانه HUF780000 (فورینت مجارستان) تخمین زده شده است. طبق بررسی های انجام گرفته بوداپست از 75% از شهرهای جهان ارزان تر می باشد.

در لیست زیر جزئیات هزینه زندگی در این شهر و برخی از مواد غذایی در بوداپست آورده شده است:

 • هزینه یک لیتر شیر در شهر بوداپست: Ft76 (فورینت)
 • هزینه یک شانه تخم مرغ در شهر بوداپست: Ft52 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم برنج در بوداپست: Ft21 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در بوداپست: Ft41 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در شهر بوداپست: Ft56 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در شهر بوداپست: Ft8 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر بوداپست: Ft166551 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر بوداپست: Ft307782 (فورینت)
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر بوداپست: Ft9500 (فورینت)
 • هزینه 1 لیتر بنزین در بوداپست: Ft23 (فورینت)

هزینه زندگی در پچ مجارستان

شهر پچ Pécs مجارستان یکی از شهرهای این کشور و از شهرهای دانشجویی این کشور است و هر سال دانشجویان مختلفی از کشورها مختلف به این شهر مهاجرت می کنند. این شهر در نزدیکی با مرز کرواسی در جنوب این کشور واقع شده است و حدود سه ساعت با بوداپست از طریق یک قطار فاصله دارد.

پچ مدت هاست که به عنوان یک مرکز چند فرهنگی، اتحادیه صلح مجارستانی ها، کروات ها، صرب ها، آلمانی ها و سایر اقوام است و نام مستعار “شهر بدون مرز” را به دست آورده است.

هزینه زندگی در شهر پچ این کشور ماهانه برای یک نفر حدود HUF209000 (فورینت مجارستان) می باشد. همچنین هزینه ماهیانه زندگی در این شهر برای یک خانواده 4 نفره حدود HUF536000 (فورینت مجارستان) می باشد. هزینه زندگی در این شهر حدود 4.75% بیشتر از هزینه زندگی در تهران است. هزینه برخی از اقلام در این شهر را در لیست زیر مشاهده می کنید:

شرح هزینه ها به فورینت مجارستان
1 لیتر شیر HUF248.33
1 شانه تخم مرغ HUF560
1 کیلوگرم برنج HUF293.33
1 کیلوگرم سیب زمینی HUF350
1 کیلوگرم گوجه HUF533.33
1 کیلوگرم گوشت مرغ HUF1600
اجاره آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر HUF126666
اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر HUF224000
حمل و نقل ماهیانه HUF7300

هزینه زندگی در پچ مجارستان

هزینه زندگی در سگد مجارستان

سگد این کشور یکی دیگر از شهرهای جنوبی این کشور و همچنین شهر دانشجویی این کشور است. این شهر همچین یکی از شهرهای بزرگ این کشور و با جمعیت حدود 160 هزار نفر جمعیت دارد و پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت این کشور است. بر اساس آمار های منتشر شده در سال 2022 هزینه زندگی برای یک فرد در شهر پچ این کشور حدود HUF21500 (فورینت مجارستان) در ماه هزینه در پی دارد و برای یک خانواده 4 نفره حدود HUF554000 (فورینت مجارستان) در ماه می باشد. برای درک بهتر میزان هزینه ها در این شهر لیست زیر را مشاهده کنید.

 • هزینه یک لیتر شیر در شهر سگد: Ft215 (فورینت)
 • هزینه یک شانه تخم مرغ در شهر سگد: Ft528 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم برنج در سگد: Ft67 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در سگد: Ft247 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوجه در شهر سگد: Ft60 (فورینت)
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در شهر سگد: Ft1368 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 1 تخته در مرکز شهر سگد: Ft92666 (فورینت)
 • هزینه اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر سگد: Ft159583 (فورینت)
 • هزینه حمل و نقل ماهیانه در شهر سگد: Ft7000 (فورینت)
 • هزینه 1 لیتر بنزین در سگد: Ft95 (فورینت)

هزینه زندگی در دبرسن مجارستان

دبرسن مجارستان با جمعیت 205 هزار نفر دومین شهر پرجمعیت این کشور است و یکی از شهرهای مهم این کشور است. هزینه های زندگی در شهر دبرسن این کشور به شرح زیر است:

 • هزینه زندگی برای یک نفر ماهیانه: حدود HUF240000 (فورینت)
 • هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره ماهانه: حدود HUF569000 (فورینت)

به طور کلی هزینه زندگی در دبرسن مانند هزینه زندگی در شهر سگد این کشور می باشد و ارزان تر از هزینه زندگی در بوداپست است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در باره راه های مهاجرت به مجارستان و شرایط کار می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنید و از تجربه وکیلان و مشاورین زبده این موسسه استفاده کنید و در بهترین حالت ممکن به این کشور مهاجرت کنید.

سوالات پرتکرار در باب هزینه ها در مجارستان

سوالات پرتکرار در باب هزینه زندگی در کشور مجارستان عبارتست از:

 • زندگی در مجارستان چگونه است؟ مجارستان نسبت به بعضی از کشورهای اروپایی کشور ارزانی است. یکی از مزایای زندگی در مجارستان، هزینه های پایین مسکن و خوراک و پوشاک، نسبت به سایر کشورهای اروپایی، در این کشور می باشد که افراد مهاجر به راحتی می توانند از پس مخارج خود بربیایند.
 • شرایط دریافت اقامت در مجارستان چگونه است؟ دریافت اقامت در مجارستان راه های مختلفی مثل کار، تحصیل و سرمایه گذاری دارد. از رایج ترین راه های اخذ اقامت این کشور می توان به ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره نمود.
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل به چه صورتی است؟ اخذ اقامت از طریق تحصیل به سرعت امکانپذیز نمی باشد و فرد بایستی پس از پذیرش از دانشگاه مربوطه و گذراندن تحصیل در دانشگاه، به فکر کار باشد و با پیدا نمودن کار، پس از 5 سال می تواند اقامت دائم مجارستان را اخذ نماید.
 • هزینه زندگی در مجارستان چقدر است؟ هزینه زندگی در مجارستان برای 2 نفر تقریبا ماهی HUF287356.80 الی HUF323276.40 (فورینت مجارستان) است. هزینه های زندگی در این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیار کم می باشد و همین مورد، باعث شده تا بسیاری از افراد، جهت مهاجرت به این کشور و زندگی در مجارستان، اقدام نمایند.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.