مهاجرت تحصیلی مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

هر ساله به خصوص در سال 2022 مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی مورد استقبال قرار گرفته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما در مورد مهاجرت و اقامت به کشورهای اروپایی بهترین روش های مهاجرت را پیشنهاد می کنند. شما در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل باید اطلاعات کافی را داشته باشید و سپس برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید. کشور مجارستان، دارای پایتخت زیبا به نام شهر بوداپست می باشد که به مروارید دانوب معروف می باشد. این کشور جزء کشورهای شنگن می باشد که با داشتن ویزای تحصیلی می توانید به همه کشور های عضو شنگن مسافرت کنید.

از پایتخت این کشور (شهر بوداپست) تا پایتخت کشور اتریش (شهر وین) با قطار کمتر از 3 ساعت می باشد. بیشتر از 20000 دانشجو از تمامی کشور های دنیا در مجارستان در حال ادامه تحصیل هستند، بعضی از دانشجویان از طریق بورسیه تحصیلی به تحصیل خود در این دانشگاه ها ادامه می دهند. و بعضی از دانشجویان دیگر به دلیل دریافت راحت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می باشد.

شهریه تحصیل در مجارستان

شهریه دانشگاه های این کشور به صورت میانگین به صورت سالانه 5000€ (یورو) است که دانشجویان باید ابتدا این شهریه را پرداخت کنند. شهریه دوره پزشکی و دندانپزشکی و پیش پزشکی در این کشور و تقریبا 6000€ (یورو) در سال و برای دوره های پزشکی 10000€ (یورو) به بالا می باشد. هزینه زندگی در این کشور به مدت یک ماه بین 400€ الی 600€ (یورو) می باشد. واحد پول این کشور فورینت می باشد که هر HUF1000 (فورینت) حدودا 4€ (یورو) می باشد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اروپایی امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته شده که دانشگاه های این کشور به راحتی به دانشجویانی که رزومه تحصیلی قوی دارند اعطاء می شود و می تواند به هزینه های زندگی و تحصیل خود کمک کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان در دریافت مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل از این کشور به شما کمک می کنند. شما می توانید از طریق موسسه ما در مورد تمامی دانشگاه های این کشور اطلاعات لازم را بدست آورید و اگر تمایل داشته باشید می توانید با مشاوران ارشد ما به صورت حضوری مشاوره جامع و کامل انجام دهید.

مزایای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

از مهم ترین مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان به شرح زیر می باشد:

 • شهریه تحصیلی پایین
 • رتبه بندی های عالی دانشگاه های مجارستان در دنیا
 • هزینه زندگی پایین
 • دریافت کار همزمان تحصیل در این کشور
 • امکان دریافت ویزای تحصیلی مجارستان نسبت به کشور های دیگر اروپایی غربی
 • امکان سفر به کل عضو شنگن با دارا بودن ویزای مجارستان

یکی از مزایای این کشور نرخ بیکاری مطلوب آن است. متقاضیان تحصیل در این کشور که خواهان تمدید اقامت با کار پس از تحصیل در مجارستان هستند می توانند از این مزیت بهره مند شوند. نرخ بیکاری پایین این کشور منجر به سهولت در یافتن شغل می شود.

نرخ بیکاری مجارستان ذیلا بررسی شده است:

نرخ بیکاری کشور مجارستان

مهاجرت به بهترین شهرهای مجارستان از طریق تحصیل

معروف ترین شهرهای مجارستان برای تحصیل به شرح زیر می باشند:

 • شهر بوداپست: بوداپست، به 2 قسمت تقسیم می شود، سمت buda شامل منازل مسکونی بوده و سمت pest از بافت های تاریخی و بناهای قدیمی روی دانوب پل های زیبا با چشم انداز های شب دارد. بیشتر بخش های این شهر در شهر یونسکو به عنوان مکان های قدیمی معروف شده است.
 • شهر سگد: این شهر، شهری آرام و امن و کم هزینه می باشد. امنیت این شهر نسبت به شهر های دیگر بوداپست بالاتر می باشد. در کل دانشگاه فضای خوب و آرامی برای دانشجویان مهیا می باشد. این دانشگاه از لحاظ سطح علمی رتبه اول را به خود اختصاص داده است و فارغ التحصیلان این کشور افراد معروفی بوده اند. این شهر در کل 170 هزار نفر جمعیت دارد که از آن 25 هزار نفر دانشجو در حال تحصیل هستند. یکی از بزرگترین جشنواره های این کشور در فصل تابستان در این شهر برگزار می شود.
 • شهر پچ: این شهر قدیمی و تاریخی می باشد. گردشگران زیادی هر ساله به این کشور سفر می کنند و از دیدنی های این کشور بازدید می کنند. دانشگاه پچ یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان و اروپا می باشد که به زبان مجاری و انگلیسی آموزش داده می شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم مجارستان

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در این کشو عبارتند از:

 • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه کرووینوس بوداپست
 • دانشگاه EotvosLorand
 • دانشگاه علوم کشاورزی گودولو
 • دانشگاه سملوایز
 • دانشگاه SententIstvan
 • دانشگاه پانونیا
 • دانشگاه دبراسن
 • دانشگاه باغبانی و صنایع غذایی
 • دانشگاه میسکولک
 • دانشگاه سازد
 • آکادمی موسیقی Franz Liszt Budapest

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مجارستان ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل پزشکی

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل پزشکی

دانشگاه سملوایز بوداپست، این دانشگاه اولین دانشگاه مجارستان بوده است که دوره های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، بهداشت به زبان انگلیسی تدریس داده شد. امروزه تقریبا 25 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال ادامه تحصیل هستند. شهریه دوره های مختلف پزشکی به شرح زیر می باشد:

دوره تحصیلی طول دوره هزینه هر ترم به دلار
پزشکی 6 سال $9100
دندانپزشکی 5 سال $9100
داروسازی 5 سال $6000

در جدول زیر شاهد توضیحی در خصوص رتبه بندی دانشگاه های پزشکی می باشید:

اسم دانشگاه توضیح 
دانشگاه سگد دانشگاه با قدیمی که رتبه بندی جهانی اغلب در 500 دانشگاه برتر در جهان قرار گرفته شده است.
دانشگاه پچ این دانشگاه با قدمت طولانی که در اروپا و این کشور دارد. در بین دانشجویان یکی از برترین دانشگاه ها شناخته شده است.
دانشگاه دبرسن این دانشگاه در قسمت شرقی مجارستان وجود دارد. از این رو می توان گفت یکی از اصلی ترین دانشگاه های کشور اروپایی می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

دوره های پزشکی در این کشور مسیر آسان تری دارد و برای وارد شدن به این دوره باید آزمون ورودی بدهید و نمره قبولی دریافت کنید. شما می توانید بعد از 6 سال که این دوره به اتمام می رسد مدرک پزشک عمومی خود را دریافت کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل بهترین راه ها را پیشنهاد می کنند. شما می توانید با وکلای حقوقی ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی شوید. افتخار ما داشتن تجارب فراوان در زمینه مهاجرت است که به شما کمک خواهد نمود تا مهاجرتی بی دغدغه و با طیب خاطر داشته باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.