مهاجرت تحصیلی سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

اگرچه نام سنگاپور کمتر در زمینه مهاجرت شنیده می شود اما مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل یکی از فرصت های مناسب برای ادامه تحصیل در قاره کهن است. این جزیره مدرن و پر جنب و جوش دارای فرهنگی غنی است و زندگی با سبک جهانی را برای شما فراهم می آورد. سنگاپور با بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا همکاری متقابل دارد و همین مسئله سبب شده است تا تحصیل در این کشور به یکی از تجربه های خاص و منحصر بفرد تبدیل شود.

همین مسئله مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته است تا به بررسی شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل بپردازند.

تحصیل در سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از پیشگامان تحصیل در جهان به شمار می آید و استاندارد های تحصیل در این کشور به شدت بالاست. همکاری دانشگاه ها و موسسات علمی این کشور با کشورهای مطرح جهان سبب شده است که سطح تدریس در این کشور نیز به شدت بالا برود. تمرکز اصلی دانشگاه های کشور سنگاپور بر روی تحقیقات علمی است و ارتباط آن ها با صنعت بدان معناست که شما در طول دوره تحصیل خود در این کشور، می توانید نحوه کار در رشته خود را نیز بیاموزید. در حقیقت این امر علاوه بر جذاب تر کردن دوره تحصیل شما در کشور سنگاپور، مسیر یافتن شغل در این کشور را نیز برای شما هموار تر می سازد.

سیستم آموزشی در کشور سنگاپور به خوبی توسعه یافته است و همین مسئله سبب شده است تا امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم شود. تحصیل در کشور سنگاپور امروزه به عنوان یک اولویت شناخته می شود. از سال 1823، توماس استمفورد، سیستم آموزش در بریتانیا را به این کشور وارد کرد و همین امر سبب شد تا رفته رفته تحصیل در این کشور به یک اولویت جدی بدل شود. امروزه کشور سنگاپور به عنوان یکی از پیشگامان تحصیل در قاره آسیا و حتی جهان شناخته می شود.

سه دانشگاه کشور سنگاپور در سال 2019 موفق شده اند در جمع 500 دانشگاه برتر جهان در رده بندی QS قرار بگیرند. دانشگاه ملی سنگاپور برجسته ترین دانشگاه این کشور است. ضمن این که در ادامه در این رابطه توضیحات بیش تری را ارائه خواهیم کرد، توصیه می کنیم مقاله «تحصیل رایگان در سنگاپور» را نیز مطالعه بفرمایید.

برترین دانشگاه های سنگاپور

در بخش قبل در رابطه گفتیم که سه دانشگاه سنگاپور در جمع دانشگاه های برتر جهانی شناخته می شوند. در جدول زیر رده بندی معتبرترین دانشگاه های کشور سنگاپور بر اساس آخرین ارزشیابی صورت گرفته ارائه شده اند.

ردیف نام دانشگاه USN QS شانگهای
1 دانشگاه ملی سنگاپور 38 11 85
2 دانشگاه تکنولوژی سنگاپور 49 12 96
3 دانشگاه مدریت سنگاپور 500

مطابق با جدول فوق، دو دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه تکنولوژی این کشور در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که این نشان از سطح بالای علمی این دو دانشگاه است. دانشجویانی که در این دو دانشگاه تحصیلات خود را به پایان برسانند می توانند در یافتن شغل در سراسر جهان به عنوان نخبه، فرصت های بیشتری را برای خود مهیا کنند.

زبان تحصیل در سنگاپور

در کشور سنگاپور، زبان های انگلیسی، مالایی، تامیل و ماندارین به عنوان های زبان های رسمی این کشور شناخته می شوند اما باید انتظار داشته باشید که مکالمه به زبان های دیگر را نیز در این کشور بشنوید.

زبان انگلیسی اما رایج ترین زبان در موسسات آموزشی در این کشور است. در صورتی که متولد کشوری انگلیسی زبان نیستید باید از طریق آزمون های معتبر ثابت کنید که به این زبان مسلط هستید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که در کشور سنگاپور نیز جهت تقویت زبان خود در کلاس های آموزشی شرکت کنید.

هزینه زندگی در کشور سنگاپور

یکی از مهم ترین مسائلی که باید پیش از مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل نسبت به آن آگاهی پیدا کنید، هزینه های زندگی شما در این کشور است. شهریه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور در مقاطع مختلف تحصیلی در حدود 17 تا 22 هزار دلار سنگاپور است. البته هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی ممکن است تا 50 هزار دلار این کشور نیز افزایش پیدا کند.

البته چندان جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما اطمینان می دهیم که در صورت بهرمندی از نمرات خوب در مقطع قبل تحصیلی، قادر خواهید بود تا با استفاده از بورسیه تحصیلی در سنگاپور، شهریه دانشگاه خود را به صفر برسانید.

در برخی از شرایط محدود نیز، علاوه بر مبلغ شهریه، کمک هزینه های تحصیلی نیز در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور سنگاپور قرار می گیرد. برای کسب اطلاع از چگونگی هزینه های خود در این کشور در دوره تحصیل می توانید مقاله «هزینه های دانشجویی سنگاپور» را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی در سنگاپور

تمام دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور سنگاپور را دارند، باید ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورند. پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور قادر خواهید بود تا رسما برای درخواست ویزای تحصیلی به عنوان مجوز مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل اقدام کنید. ویزای شما در بهترین شرایط بعد از دو هفته و نهایتا پس از دو ماه صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سنگاپور

مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سنگاپور عبارتند از:

  • گذرنامه معتبر با حداقل 6ماه اعتبار قانونی و یک سری کپی از صفحه اصلی آن،
  • یک قطعه عکس رنگی در سایز 2*2،
  • تکمیل فرم 16 درخواست ویزا به صورت کامپیوتری که به صورت دستی امضا شده است،
  • ترجمه همه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی توسط نهاد هایی که مورد تایید سفارت سنگاپور باشد،
  • یک کپی قانونی از تاییده پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور سنگاپور،
  • یک گزارش سلامت جسمانی مطابق با فرم قرار گرفته بر روی سایت اینترنتی سفارت کشور سنگاپور. این گزارش باید حداکثر سه ماه قبل از تحویل مدارک به سفارت تهیه شده باشد و در غیر این صورت قطعا درخواست دریافت ویزای شما رد خواهد شد.

کلام پایانی

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل یکی از برترین فرصت های آموزشی است که می تواند نقش بسزایی در آینده کاری شما ایفا کند. زمانی که شما در یکی از دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل می کنید، قادر خواهید بود تا با استفاده از بورسیه تحصیلی هزینه های خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن آمادگی برای فراهم کردن فرصت مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل، از آمادگی لازم جهت پاسخگویی به پرسش های شما برخوردار هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *