مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

بسیاری از متقاضیان بین المللی در کشورهای دنیا وجود دارند که نمی توانند به زندگی در کشور خود ادامه دهند و به دنبال کشوری برای پناهندگی هستند. مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی یکی از راه هایی است که به کمک آن، می توانید پس از طی مراحل قانونی به شهروند کشور امارات تبدیل شوید. زمانی که شما از طریق پناهندگی وارد خاک یک کشور می شوید. در حقیقت چنان است که شما شهروند دائمی این کشور هستید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تحت هیچ شرایطی مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی را به شما توصیه نمی کنیم با این وجود وظیفه خود می دانیم تا اطلاعاتی در این رابطه ارائه دهیم.

درباره امارات

کشور امارات یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است. از نظر وسعت در رده 115 قرار دارد. در حدود 8.5 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند، اما تنها 20% از جمعیت این کشور را مردمان اماراتی الاصل تشکیل می دهند. در حدود 4.2 میلیون نفر از جمعیت این کشور را مردمان آسیای شرقی شکل می دهند. کشور امارات از 7 ایالت امیر نشین تشکیل شده است که هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه ای هستند. به صورت جداگانه اداره می شوند. اما همه آن ها تحت نظر یک خلافت کلی که به صورت موروثی است، اداره می شوند.

درخواست مهاجرت پناهندگی در کشور امارات

به طور کلی زمانی که قصد دارید در یک کشور دیگر اعلام پناهندگی کنید، باید به نحوی وارد این کشور شوید. در این زمان بهتر است که شما به صورت قانونی وارد این کشور شوید چراکه وقتی که به صورت غیرقانونی وارد این کشور می شوید. به احتمال فراوان، فرصت شما برای دریافت پناهندگی از بین می رود. همچنین، مسیر شما برای رسیدن به مقصد بسیار دشوار خواهد بود. خاطرات فراوانی در مسیر شما قرار خواهد گرفت.

در نمودار زیر تعداد متقاضیانی که از طرق مختلف به این کشور مهاجرت نموده اند به تصویر درآمده است:

رشد جمعیت و تعداد مهاجرین به کشور امارات

پس از رسیدن به کشور مقصد شما باید درخواست رسمی خود را به مقامات رسمی این کشور از جمله پلیس ارائه دهید. سپس به درخواست شما، رسیدگی خواهد شد. در صورتی که مدارک شما قانع کننده باشد، دریافت پناهندگی شما ممکن می شود. شرایط مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی نیز دقیقا به همین صورت طی خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط قانونی اقامت در این کشور مقاله اقامت امارات را بررسی بفرمائید.

علل درخواست پناهندگی در امارات

شما برای مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی باید یک دلیل منطقی داشته باشید. از این رو ثابت کنید که در صورت ماندن در کشور خود، جان یا سلامت شما در خطر خواهد بود. مهم ترین دلایلی که به کمک آن امکان مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی ایجاد می شود عبارتند از؛

 • مشکلات مذهبی
 • مشکلات سیاسی
 • مشکلات اجتماعی
 • مشکلات قضائی

توجه داشته باشید که با توجه به شرایط کشور امارات و اسلامی بودن این کشور، شرایط پناهندگی مذهبی در این کشور با بسیاری از کشورهای جهان متفاوت است. در صورتی که این کشور را برای تحصیل انتخاب نموده اید، می توانید مقاله تحصیل در امارات را بررسی بفرمائید.

امکان پذیری مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

در صورتی که به تاریخچه مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی توجه داشته باشیم، خواهیم فهمید که تا چه میزان امکان موفقیت در مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی برای شما وجود خواهد داشت. ما در جدول زیر اشاره می کنیم که در سال گذشته چه میزان درخواست برای ثبت پناهندگی در کشور امارات ارائه شده است. چه میزان از آن ها به نتیجه رسیده است.

جدول زیر نتیجه پژوهش های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است:

ملیت درخواست دهندگان درخواست ثبت شده پذیرفته شده رد شده
سوریه 1312 44 ناموجود
عراق 183 49 ناموجود
ناشناس 120 6 ناموجود
یمن 25 0 16
ایران 10 0 10
لبنان 8 6 2
لیبی 5 0 5
پاکستان 5 0 5
افغانستان 5 5 0

چنانچه مشاهده می کنید، 1668 درخواست برای دریافت پناهندگی در کشور امارات ثبت شده است. اما تنها 110 نفر موفق به دیافت پناهندگی شده اند. پرونده 38 نفر رد شده است اگر چه اطلاعی در رابطه با پرونده های رد شده شهروندان کشور سوریه و عراق وجود ندارد. بسیاری از پرونده های پناه جویان همچنان در دست بررسی است. نتایج فوق نشان می دهد که در صورتی که برای مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی اقدام می کنید، باید در نظر داشته باشید که ممکن است بیش از یک سال زمان برای پذیرش درخواست شما نیاز خواهد بود.

امکان پذیری مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

شرایط زندگی در کشور امارات

در صورتی که موفق شوید اقامت امارات را از طریق پناهندگی بدست آورید. شما به یکی از شهروندان کشور امارات تبدیل شده اید و می توانید از امکانات آن ها نیز بهره ببرید. در حقیقت شما از یک حق کار، تحصیل و بیمه برخوردار خواهید بود. ما در مقاله شرایط اقامت و زندگی در امارات توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی زندگی در کشور امارات و همچنین هزینه های زندگی در این کشور را تشریح کرده ایم. با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که برای زندگی در کشور امارات به چه میزان سرمایه یا درآمد ماهیانه نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی تنها در صورتی ممکن می شود. شما یک دلیل قانع کننده ارائه دهید. از این رو بتوانید مسئولین دولتی این کشور را برای اعطاء شهروندی امارات به شما متقاعد کنید. در صورتی که درخواست شما مورد تایید قرار نگیرد، باید خاک کشور امارات را ترک کنید. در سال گذشته 1668 نفر به کشور امارات درخواست پناهندگی ارسال کرده اند. اما تنها 110 نفر موفق به دریافت پناهندگی شده اند. 38 نفر نیز با جواب منفی روبرو شده اند. سایر افراد نیز همچنان در انتظار دریافت پاسخ نهایی هستند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از همین رو به شما توصیه می کنیم که هرگز از این طریق برای مهاجرت به کشور امارات اقدام نکنید. چرا که ممکن است برای یک مدت طولانی چشم انتظار دریافت پاسخ نهایی از طرف دولت امارات بمانید.

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

 1. طلایی گفت:

  بخوایم درخواست مستقیم به امارات یا عربستان بدیم
  باید چیکار کنیم
  هزینه ش چقدره از ایران مستقیم
  و شخص که ما رو تا آخر همراهی میکنه

  1. صادقی گفت:

   با سلام در موسسه ما خدماتی در باب پناهندگی صورت نمی گیرد. این مقاله صرفا در باب اطلاعات نگارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.