مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

افراد بسیار زیادی در کشورهای دنیا وجود دارند که نمی توانند به زندگی در کشور خود ادامه دهند و به دنبال کشوری برای پناهندگی هستند. مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی یکی از راه هایی است که به کمک آن، می توانید برای همیشه به شهروند کشور امارات تبدیل شده و از امکانات موجود در این کشور استفاده کنید. زمانی که شما از طریق پناهندگی وارد خاک یک کشور می شوید در حقیقت چنان است که شما شهروند دائمی این کشور هستید.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تحت هیچ شرایطی مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی را به شما توصیه نمی کنیم با این وجود وظیفه خود می دانیم تا اطلاعاتی در این رابطه ارائه دهیم.

درباره امارات

کشور امارات یکی از کشور های حوزه خلیج فارس است که از نظر وسعت در رده 115ام قرار دارد. در حدود 8.5 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند اما تنها 20% از جمعیت این کشور را مردمان اماراتی الاصل تشکیل می دهند. در حدود 4.2 میلیون نفر از جمعیت این کشور را مردمان آسیای شرقی شکل می دهند.

کشور امارات از هفت ایالت امیر نشین تشکیل شده است که هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه ای هستند و به صورت جداگانه اداره می شوند اما همه ی آن ها تحت نظر یک خلافت کلی که به صورت موروثی است، اداره می شوند.

درخواست پناهندگی

به طور کلی زمانی که قصد دارید در یک کشور دیگر اعلام پناهندگی کنید، باید به نحوی وارد این کشور شوید. در این زمان بهتر است که شما به صورت قانونی وارد این کشور شوید چراکه وقتی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوید به احتمال فراوان، فرصت شما برای دریافت پناهندگی از بین می رود. همچنین، مسیر شما برای رسیدن به مقصد بسیار دشوار خواهد بود و مخاطرات فراوانی در مسیر شما قرار خواهد گرفت.

پس از رسیدن به کشور مقصد شما باید درخواست رسمی خود را به مقامات رسمی این کشور از جمله پلیس ارائه دهید. سپس به درخواست شما، رسیدگی خواهد شد و در صورتی که مدارک شما قانع کننده باشد، دریافت پناهندگی شما ممکن می شود. شرایط مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی نیز دقیقا به همین صورت طی خواهد شد.

علل درخواست پناهندگی در امارات

شما برای مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی باید یک دلیل منطقی داشته باشید و ثابت کنید که در صورت ماندن در کشور خود، جان یا سلامت شما در خطر خواهد بود. مهم ترین دلایلی که به کمک آن امکان مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی  ایجاد می شود عبارتند از؛

  • مشکلات مذهبی،
  • مشکلات سیاسی،
  • مشکلات اجتماعی،
  • مشکلات قضائی.

توجه داشته باشید که با توجه به شرایط کشور امارات و اسلامی بودن این کشور، شرایط پناهندگی مذهبی در این کشور با بسیاری از کشور های جهان متفاوت است.

امکان پذیری پناهندگی در امارات

در صورتی که به تاریخچه مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی توجه داشته باشیم، خواهیم فهمید که تا چه میزان امکان موفقیت در مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی برای شما وجود خواهد داشت. ما در جدول زیر اشاره می کنیم که در سال گذشته چه میزان درخواست برای ثبت پناهندگی در کشور امارات ارائه شده است و چه میزان از آن ها به نتیجه رسیده است.

جدول زیر نتیجه پژوهش های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است.

ملیت درخواست دهندگان درخواست ثبت شده پذیرفته شده رد شده
سوریه 1312 44 ناموجود
عراق 183 49 ناموجود
ناشناس 120 6 ناموجود
یمن 25 0 16
ایران 10 0 10
لبنان 8 6 2
لیبی 5 0 5
پاکستان 5 0 5
افغانستان 5 5 0

چنانچه مشاهده می کنید، 1668 درخواست برای دریافت پناهندگی در کشور امارات ثبت شده است اما تنها 110 نفر موفق به دیافت پناهندگی شده اند. پرونده 38 نفر رد شده است اگر چه اطلاعی در رابطه با پرونده های رد شده شهروندان کشور سوریه و عراق وجود ندارد و بسیاری از پرونده های پناه جویان همچنان در دست بررسی است.

نتایج فوق نشان می دهد که در صورتی که برای مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی اقدام می کنید، باید در نظر داشته باشید که ممکن است بیش از یک سال زمان برای پذیرش درخواست شما نیاز خواهد بود.

شرایط زندگی در کشور امارات

در صورتی که موفق شوید اقامت امارات را از طریق پناهندگی بدست آورید شما به یکی از شهروندان کشور امارات تبدیل شده اید و می توانید از امکانات آن ها نیز بهره ببرید. در حقیقت شما از یک حق کار، تحصیل و بیمه برخوردار خواهید بود.

ما در مقاله شرایط اقامت و زندگی در امارات توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی زندگی در کشور امارات و همچنین هزینه های زندگی در این کشور را تشریح کرده ایم. با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که برای زندگی در کشور امارات به چه میزان سرمایه یا درآمد ماهیانه نیاز خواهید داشت.

کار در امارات

در صورتی که پناهندگی کشور امارات را بدست آورید، باید در این کشور یک شغل مناسب برای خود بیابید تا بتوانید در این کشور به زندگی خود ادامه دهید. به دلیل پیروی از قوانین اسلامی شرایط کار در کشور امارات متحده عربی ساعات اداری و همچنین تعطیلات رسمی این کشور با بسیاری از نقاط جهان کمی متفاوت است.

ما در مقاله «کار در امارات» به طور کامل از شرایط کار در کشور امارات صحبت کرده ایم که می تواند به شما در این زمینه نکات مهمی را آموزش دهد.

کلام پایانی

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی تنها در صورتی ممکن می شود که شما یک دلیل قانع کننده ارائه دهید و بتوانید مسئولین دولتی این کشور را برای اعطای شهروندی امارات به شما متقاعد کنید. در صورتی که درخواست شما مورد تایید قرار نگیرد باید خاک کشور امارات را ترک کنید.

در سال گذشته 1668 نفر به کشور امارات درخواست پناهندگی ارسال کرده اند اما تنها 110 نفر موفق به دریافت پناهندگی شده اند و 38 نفر نیز با جواب منفی روبرو شده اند. سایر افراد نیز همچنان در انتظار دریافت پاسخ نهایی هستند.

ما در موسسه سفیران سروش سعادت از همین رو به شما توصیه می کنیم که هرگز از این طریق برای مهاجرت به کشور امارات اقدام نکنید چرا که ممکن است برای یک مدت طولانی چشم انتظار دریافت پاسخ نهایی از طرف دولت امارات بمانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *