مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات از طریق تولد

مهاجرت به امارات از طریق تولد

کشور امارات راه های مختلفی را در نظر گرفته است که می توانید وارد خاک این کشور شوید، یکی از روش های مهاجرتی، مهاجرت به امارات از طریق تولد است. در صورتی که تمایل دارید تا فرزند خود را در خاک امارات متحده عربی بدنیا آورید، می توانید وارد خاک این کشور شوید. البته شما باید از قبل درخواست خود را به ثبت برسانید. در این مقاله قصد داریم تا شرایط مهاجرت به امارات از طریق تولد را بررسی کنیم چرا که هدف ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه بروزترین اطلاعات مهاجرتی است.

درباره امارات

کشور امارات از 7 ناحیه امیر نشین، ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه و فجیره تشکیل شده است. هر یک از این مناطق توسط یک خاندان خاص اداره می شود. اما تحت لوای یک پرچم از خاندان سلطنتی تبعیت می کنند. پایتخت کشور امارات از نظر سیاسی شهر ابوظبی است. اما دبی به عنوان قطب اقتصادی این کشور شناخته می شود. جمعیت این کشور در حدود 8.5 میلیون نفر است. اما بیش تر جمعیت این کشور را مهاجران خارجی بخصوص مردمان شرق آسیا تشکیل می دهند. از نظر آب و هوای کشور امارات یک منطقه گرمسیری به حساب می آید. از نظر بارندگی یکی از ضعیف ترین کشورهای جهان است.

طرق مهاجرت به امارات

راه های مختلفی وجود دارد که شما به کمک آن می توانید به کشور امارات مهاجرت کنید. تنها یکی از آن ها مهاجرت به امارات از طریق تولد است. در ادامه می توانیم به برخی از مهم ترین راه های مهاجرت به کشور امارات اشاره کنیم.

 • مهاجرت تحصیلی به امارات
 • مهاجرت کاری به امارات
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت در امارات
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی در امارات
 • مهاجرت از طریق پناهندگی در امارات

جهت کسب اطلاع از تعداد مهاجرین به این کشور نمودار زیر را بررسی بفرمائید:

رشد جمعیت و تعداد مهاجرین به کشور امارات

 قوانین اعطاء تابعیت هنگام تولد در امارات

در جهان 2 نوع قانون وجود دارد که به وسیله آن ها مشخص می شود که کودک تابعیت کدام کشور را می تواند بدست آورد. هر کشور با توجه به شرایط ویژه خود در رابطه با تابعیت کودکانی که در خاک این کشور متولد می شوند تصمیم گیری کرده و در از یکی از این 2 قانون تبعیت می کند. جهت اطلاع از شرایط اقامت در این کشور مطالعه مقاله اقامت امارات خالی از لطف نخواهد بود.

اخذ اقامت و مهاجرت امارات از طریق تولد

چنانچه گفته شد کشورهای آسیایی از اصل خون پیروی می کنند و امارات نیز در جمله همین کشورهاست. در حقیقت تنها زمانی یک کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد که پدر او اماراتی باشد. توجه داشته باشید که در کشور امارات شرایط پدر در اولویت قرار دارد. با این وجود در صورتی که وضعیت پدر کودک نامشخص باشد. مادر او اهل امارات باشد کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد. همچنین کودکان بی سرپرست کشور امارات که شرایط پدر و مادر آن ها مشخص نیست. همچنین می توانند تابعیت کشور امارات را بدست آورند. در صورتی که کودکی از یک پدر اماراتی در کشور ثانویه متولد شود. مادر او تابعیت کشور امارات را نداشته باشد، کودک تابعیت کشور امارات را می تواند در اختیار داشته باشد. در این صورت امکان مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند، برای مادر او فراهم می شود. جهت اطلاع از سایر روش های مهاجرتی به این کشور مقاله تحصیل در امارات را بررسی بفرمائید.

اخذ اقامت و مهاجرت امارات از طریق تولد

سلب تابعیت کشور امارات

توجه داشته باشید که اگر مهاجرت به امارات از طریق تولد برای شما امکان پذیر شود. شما موفق به دریافت تابعیت کشور امارات شوید، تابعیت شما به صورت دائمی نخواهد بود. در صورتی که برخی از اعمال را مرتکب شوید تابعیت شما سلب خواهد شد. از این رو باید خاک این کشور را برای همیشه ترک کنید. مهم ترین دلایلی که باعث سلب تابعیت کشور امارات می شود عبارتند از:

 • دریافت تابعیت یکی دیگر از کشورهای جهان
 • اطمینان حاصل شود که تابعیت را از طریق جعل سند یا تخلف بدست آورده باشید.
 • به استخدام درآمدن در هر یک از ارتش های جهان تحت هر شرایطی از جمله اجبار
 • ارتکاب جنایات سنگین
 • خروج از کشور امارات برای 4 سال پیاپی بدون بازگشت به خاک این کشور
 • اقدام علیه امنیت کشور در هر نقطه از جهان

شرایط کلی مهاجرت به کشور امارات و تولد فرزند

ما در مقاله ای که مطالعه کردید، در رابطه با شرایط مهاجرت به امارات از طریق تولد توضیحاتی را ارائه کردیم که می تواند شما را در این مسیر یاری دهد. متاسفانه عده ای بر این باورند که در صورتی که فرزند در کشور دیگری متولد شود، می توانند تابعیت آن کشور را برای فرزند خود بدست آورند. اما چنین شرایطی وجود ندارد. تنها کشورهایی که از اصل خاک تبعیت می کنند، چنین شرایطی را برای شما فراهم می آورند. به شما اجازه می دهند تا اقامت آن کشور را داشته باشید. چنین شرایطی در کشور امارات وجود ندارد. تنها کودکانی می توانند تابعیت این کشور را بدست آورند که پدرشان تابعیت کشور امارات را داشته باشد. در صورتی که قصد دارید تا تابعیت کشوری را از طریق تولد برای فرزند خود بدست آورید. حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *