مهاجرت به کشور امارات

مهاجرت به امارات از طریق تولد

کشور امارات راه های مختلفی را در نظر گرفته است که به کمک آن ها شما می توانید وارد خاک این کشور شوید. یکی از روش های مهاجرت به امارات، مهاجرت به امارات از طریق تولد است. در صورتی که تمایل دارید تا فرزند خود را در خاک امارات متحده عربی بدنیا آورید، می توانید وارد خاک این کشور شوید. البته شما باید از قبل درخواست خود را به ثبت برسانید.

در این مقاله قصد داریم تا شرایط مهاجرت به امارات از طریق تولد را بررسی کنیم چرا که هدف ما در موسسه سفیران سروش سعادت ارائه بروز ترین اطلاعات مهاجرتی است.

درباره امارات

کشور امارات از 7 ناحیه امیر نشین، ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه و فجیره تشکیل شده است. هر یک از این مناطق توسط یک خاندان خاص اداره می شه اما تحت لوای یک پرچم از خاندان سلطنتی تبعیت می کنند.

پایتخت کشور امارات از نظر سیاسی شهر ابوظبی است اما دبی بعنوان قطب اقتصادی این کشور شناخته می شود. جمعیت این کشور در حدود 8.5 میلیون نفر است اما بیش تر جمعیت این کشور را مهاجران خارجی بخصوص مردمان شرق آسیا تشکیل می دهند.

از نظر آب و هوای کشور امارات یک منطقه گرمسیری به حساب می آید و از نظر بارندگی یکی از ضعیف ترین کشورهای جهان است.

راه های مهاجرت به امارات

راه های مختلفی وجود دارد که شما به کمک آن می توانید به کشور امارات مهاجرت کنید که تنها یکی از آن ها مهاجرت به امارات از طریق تولد است. در ادامه می توانیم به برخی از مهم ترین راه های مهاجرت به کشور امارات اشاره کنیم.

 • مهاجرت تحصیلی به امارات،
 • مهاجرت کاری به امارات،
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات،
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت در امارات،
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی در امارات،
 • مهاجرت از طریق پناهندگی در امارات.

قوانین اعطای تابعیت هنگام تولد

در جهان دو نوع قانون وجود دارد که به وسیله آن ها مشخص می شود که کودک تابعیت کدام کشور را می تواند بدست آورد. هر کشور با توجه به شرایط ویژه خود در رابطه با تابعیت کودکانی که در خاک این کشور متولد می شوند تصمیم گیری کرده و در از یکی از این دو قانون تبعیت می کند.

اصل خاک

بنا بر اصل خاک که یکی از اصول اعطای تابعیت است، هر کودکی که در مرزهای رسمی کشوری متولد می شود می تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد. پس از دریافت تابعیت آن کشور، والدین او نیز به دلیل آن که سرپرستان رسمی او به حساب می آیند، می توانند اقامت آن کشور را بدست آورند.

این قانون توسط بسیاری از کشور های دنیا لغو شده است و تنها کشور های قاره امریکا و بخشی کوچکی از قاره اقیانوسیه همچنان از این قانون تبعیت می کنند. کشور امریکا نیز آخرین کشوری است که در تلاش است تا تابعیت از این قانون را لغو کند.

اصل خون

دومین اصل مهم در اعطای تابعیت یک کشور اصل خون است و بر اساس این اصل یک کودک تنها در صورتی تابعیت یک کشور را بدست می آورد، که پدر یا مادر او تابعیت آن کشور را داشته و تابعیت کشور دیگری را برای کودک نپذیرفته باشند. این قانون در سراسر اروپا و کشورهای آسیایی و آفریقایی برقرار است.

اخذ اقامت امارات از طریق تولد

چنانچه گفته شد کشور های آسیایی از اصل خون پیروی می کنند و امارات نیز در جمله همین کشور هاست. در حقیقت تنها زمانی یک کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد که پدر او اماراتی باشد. توجه داشته باشید که در کشور امارات شرایط پدر در اولویت قرار دارد.

با این وجود در صورتی که وضعیت پدر کودک نامشخص باشد و مادر او اهل امارات باشد کودک می تواند تابعیت کشور امارات را بدست آورد. همچنین کودکان بی سرپرست کشور امارات که شرایط پدر و مادر آن ها مشخص نیست نیز می توانند تابعیت کشور امارات را بدست آورند.

در صورتی که کودکی از یک پدر اماراتی در کشور ثانویه متولد شود و مادر او تابعیت کشور امارات را نداشته باشد، کودک تابعیت کشور امارات را می تواند در اختیار داشته باشد(اگر تابعیت کشور مادرش را نپذیرد) و در این صورت امکان مهاجرت به امارات از طریق تولد فرزند، برای مادر او فراهم می شود.

توصیه می کنیم مقاله شرایط اقامت و زندگی در امارات را نیز که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم گردیده است را مطالعه بفرمایید.

 سلب تابعیت کشور امارات

توجه داشته باشید که اگر مهاجرت به امارات از طریق تولد برای شما امکان پذیر شود و شما موفق به دریافت تابعیت کشور امارات شوید، تابعیت شما به صورت دائمی نخواهد بود. در صورتی که برخی از اعمال را مرتکب شوید تابعیت شما سلب خواهد شد و باید خاک این کشور را برای همیشه ترک کنید. مهم ترین دلایلی که باعث سلب تابعیت کشور امارات می شود عبارتند از؛

 • دریافت تابعیت یکی دیگر از کشور های جهان،
 • اطمینان حاصل شود که تابعیت کشور امارات را از طریق جعل سند یا تخلف بدست آورده باشید،
 • به استخدام درآمدن در هر یک از ارتش های جهان تحت هر شرایطی از جمله اجبار،
 • ارتکاب جنایات سنگین،
 • خروج از کشور امارات برای چهار سال پیاپی بدون بازگشت به خاک این کشور،
 • اقدام علیه امنیت کشور در هر نقطه از جهان.

کلام پایانی

ما در مقاله ای که مطالعه کردید، در رابطه با شرایط مهاجرت به امارات از طریق تولد توضیحاتی را ارائه کردیم که می تواند شما را در این مسیر یاری دهد. متاسفانه عده ای بر این باورند که در صورتی که فرزندشان در کشور دیگری متولد شود، می توانند تابعیت آن کشور را برای فرزند خود بدست آورند اما چنین شرایطی وجود ندارد.

تنها کشور هایی که از اصل خاک تبعیت می کنند چنین شرایطی را برای شما فراهم می آورند و به شما اجازه می دهند تا اقامت آن کشور را داشته باشید. چنین شرایطی در کشور امارات وجود ندارد و تنها کودکانی می توانند تابعیت این کشور را بدست آورند که پدرشان تابعیت کشور امارات را داشته باشد.

در صورتی که قصد دارید تا تابعیت کشوری را از طریق تولد برای فرزند خود بدست آورید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *