مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلامروزه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  مورد توجه بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان ایرانی  است چرا که طی اخرین بررسی ها  در سال 2018سریع ترین راه برای مهاجرت به استرالیا شناخته شده است و از طرفی دانش اموزان و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های استرالیا شانس زیادی برای کاریابی در استرالیا دارند و همین امر بر محبوبیت این کشور برای مهاجرت تحصیلی  افزوده.

علت دیگر اقبال و علاقه مردم به مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا این است که مهاجرت کاری به استرالیا یکی از سخت ترین و طولانی ترین پروسه های اخذ اقامت و از دشوار ترین کتیگوری های مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزا میباشد به همین دلیل خیل زیاد افرادی که قصد مهاجرت و کار در استرالیا دارند معمولا برای اخذ ویزای تحصیل استرالیا اقدام میکنند و در کنار تحصیل در دانشگاه به صورت پارت تایم به انجام شغلی میپردازند و بعد از دوران تحصیل نیز اقامت دایم با اجازه کار فول تایم دریافت مینمایند.

 

پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل به خودی خود نیز دارای راه های مختلفی برای اخذ اقامت میباشد که درست انتخاب شدن هر یک از این راه ها و اقدام صحیح و به موقع میتواند تا حد زیادی از هزینه ها و زمان صرف شده را کاهش دهد  اما در عین حال در ادامه به بررسی نظام آموزشی در استرالیا و شرایط پذیرش در مقاطع مختلف می پردازیم.

 

_ شرایط علمی آموزشی کشور استرالیا

استرالیا با وجود جمعیت نسبتا کمی که دارد  بعد از کشور امریکا و انگلیس سومین کشور در جذب دانشجو بین المللی می باشد و هشت دانشگاه از صد دانشگاه  های برتر دنیا در استرالیا واقع شدند که این امر توجه نخبگان و دانش جویان زیادی را به خود جلب کرده است.

سرزمین پهناور استرالیا در کارنامه خود بیش از15  جایزه نوبل در رشته های ریاضی مهندسی و شیمی …. را  دارد که این نشان از سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور می باشد.

سالانه بیشتر از دویست میلیون دلار بورسیه از طرف دولت استرالیا  به دانش جویان تعلق می گیرد که این امر سبب تسهیل روند اموزش برای نخبگان این کشور شده است.

تحصیل در استرالیا از سن 7سال تا16سال اجباری است نظام اموزشی در استرالیا به دوره اولیه و ثانویه تقسیم می شود که دوره اولیه مدرسه ابتدایی تا سال هشتم و  دوره راهنمایی (سه یا ۴ سال) را شامل می شود و  دوره ثانویه همان دوره دبیرستان است .ضمنا زبان رسمی و تحصیلی در استرالیا انگلیسی می باشد از این رو متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارند.

 

متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل نیاز دارند بر سیستم نظام آموزش پرورش استرالیا اشراف داشته باشند و ضمن آن نیز باید بدانند برای مهاجرت از طریق تحصیل چه میزان هزینه برای زندگی در این کشور نیاز دارند. ما در ادامه تا حدودی از هزینه های اساسی زندگی در استرالیا برپایه ویزای تحصیلی را برای شما خوانندگان گرامی شرح خواهیم داد :

هزینه تحصیل در استرالیا بسته به نوع و مقطع مورد نظرو مرکز مورد نظر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل متفاوت می باشد.

حدود هزینه تحصیل برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل به شرح زیر است:

هزینه مدرسه دور اولیه و ثانویه به طور میانگین سالانه  ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار  می باشد
برای اموزش زبان انگلیسی در استرالیا به هزینه هفتگی مبلغ ۳۰۰ دلار نیاز دارید همین طور مراکز فنی حرفه ای در این کشور برای اموزش های جانبی سالانه مبلغ 4000تا 22000دلار می باشد

اما در دانشگاه در مقطع کارشناسی به طور میانگین سالانه مبلغ 15000تا 33000 دلار می باشد که باز هم بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل این مبلغ متغیر می باشد
همین طور درمورد مقطع کارشناسی ارشد این مبلغ به 20000تا37000 در سال می رسد و در مقطع دکتری نیز میزان هزینه براورد شده 14000تا 37000 دلار می باشد که همچنان بسته به نوع دانشگاه و رشته مبلغ متفاوت می شود.

همچنین جدا از هزینه های آموزش میزان هزینه های زندگی نیز برای بررسی و مقایسه این کشور با شرایط تحصیل دیگر کشور ها حائز اهمیت است و شما میتوانید برای اگاهی از هزینه های زندگی در این کشور به سایر مقالات سایت های ما که به صورت مفصل این موضوع را شرح داده اند مراجعه کنید.

 

_ مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی:

امری که استرالیا را از سایر کشورها برای مهاجرت تحصیلی متمایز می کند این است که اشخاصی که مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را اخد نمودند می تواند به عنوان دانش جوی بین المللی در دانشگاه های استرالیا در تمامی رشته های ریاضی فنی تجربی و …. تحصیل کنند . تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال می باشد و دانشجویان از سن 16 سالگی پذیرش می شوند .اگر نمرات متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل مورد پذیرش نباشد ابتدا دانشجوی متفاضی باید در دوره های مقدماتی و امادگی شرکت کرده و سپس وارد مقطع کارشناسی شود

متقاضیان پذیرش در دانشگاه های استرالیا  به نمره شش آیلتس برای  ثبت نام در مقطع کارشناسی نیاز دارند.

_ مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان دارای مدرک کارشناسی می توانند در رشته دلخواهشان در مقطع ارشد ادامه تحصیلل دهند طول دوره تحصیل در ارشد 2سال می باشد و متقاضیان برای تحصیل در این مقطع به ایلتس 5.5تا 7 نیاز مند هستند

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع دکتری :

در مقطع دکتری پذیرش کمی دشوارتر می باشد و تنها دانشجویان که دارای نمرات بهتری درمقطع ارشد و رزومه کاملی هستند شانس انتخاب دانشگاه های خوب استرالیا را دارند

دانش جویان متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر داشتن رزومه کامل به تایید استاد راهنما نیز برای پذیرش در مقطع دکتری نیاز دارند.

فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر در مقطع ارشد هم در امر پذیرش در دکتری  بی اثر نخواهد بود و دانشجوبان دارای مدارک علمی و درجات علمی بالاتر شانس بیشتری در پذیرش در مقطع دکتری دارد

کیفیت بالای اموزش در استرالیا  این کشور را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  به یک شانس استثنائی تبدیل کرده است.

 

مواردی که در این مقاله از آن سخن آورده شد سعی بر این داشت تا شما خوانندگان و علاقه مندان به مهاجرت را تا حدودی آگاه سازد امیدواریم این مطالب برای شما خوانندگان گرامی مفید واقع شود.

همچنین برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل نیاز به اگاهی بر قوانین و مراحل حقوقی دارید که مشاوره  با وکیل مهاجرت به استرالیا انتخاب مناسبی است تا شما بتوانید کوتاه ترین راه ها و کمترین هزینه هارا برای مهاجرت را دریابید.

علاوه بر این اگر در این خصوص پرسشی در ذهن شما باقی مانده میتوانید با مشاورین ارشد حوزه مهاجرت در موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت از طریق خط مشاوره 02126705356 ارتباط برقرار نمایید.

  1. hiva گفت:

  az mataleb va maqale haye khoobetoon mamnoonam

 2. کوروش کیوانی گفت:

  چطور میشه برای تحصیل در این کشور اقدام کرد

 3. ترانه گفت:

  سلام آیا من به عنوان ویزای همراه همسرم که ویزتی ۱۸۹ اقدام کرده اجازه تحصیل را دارم؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  هزینه هاش خیلی گرون شده 🙁

 5. حسین صدوقی گفت:

  با 30 سال سن و لیسانس پرستاری میتونم اقدام کنم؟
  اصلا برای این رشته کجا بهتره ؟
  چه نوع اقامتی؟
  ممنون

 6. کمیل دلاوری گفت:

  سلام و احترام
  مدرک زبان لازم برای مقطع دکتری چقدر است؟

 7. sohrab گفت:

  ویزای همراه چه مقدار اجازه کار داره تو استرالیا؟

 8. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun az matalebe mofideton

 9. amir abbas گفت:

  ممنون خیلی مطلب خوبی بود

 10. سعید گفت:

  امکان کار در استرالیا ضمن تحصیل به چه صورتی است؟

 11. Arezoo گفت:

  سلام.
  با تشکر فراوان از مقاله خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *