مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگیمهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

کشور اتریش یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ فرهنگی و اقتصادی می باشد. مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی در این مقاله توضیح داده می شود. که موسسه ما هیچ گونه خدماتی در این مورد ندارد. این مقاله  صرفا بابت آگاهی شما می باشد. مهاجرت از این راه سخت و طاقت فرسا می باشد.

 

پناهنده چه کسی می باشد؟

پناهنده کسی می باشد که در کشوری که زندگی می کند در معرض خطر می باشد. کنوانسیون ژنو درباره پناهندگان، کشور هایی که قرارداد بین المللی  را امضا کردند باید تا اشخاصی را به عنوان پناهنده صدق کند، کسانی که مورد آزاد و اذیت ناشی از دلیل های قومی، مذهبی یا سیاسی، به این دلیل باید از کشوری که هستند خارج شوند.

 

فرایند پناهندگی در اتریش

زمانی که برای پناهندگی در این کشور درخواست دهید، پلیس شرایط شخصی شما را ثبت می کند، مدارکی مانند اثر انگشت و عکس از شما دریافت می کند و یک مصاحبه که دلیلتون برای پناهندگی چی است را انجام می دهد.

اداره فدرال مربوط به پناهندگان در مورد این که پناهندگان برای اخذ خورد و خوراک و مکان سکونت باید برنامه ریزی کند و به دولت تصمیم خود را انتقال دهد.

بعد از یک مصاحبه، BFA در این باره تصمیم می گیرد. دلیل های پناهندگان را ارزیابی و بررسی می کنند که بر اساس قانون سوم دوبلین، یک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا به جز کشور نروژ، کشور ایسلند و کشور سوئیس مسئولیت پناهندگان را انجام می دهند.

اگر این کشور شرایط پناهندگی را دنبال کند، BFA دلیل های منطقی برای ترک کردن کشور مبدا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و بعد در مورد دریافت یا عدم دریافت پناهندگی یا مجوز اقامت به فرد مورد تصمیم گیری قرار می گیرد.

پناهنده برای اعتراض به تصمیم BFA به مدت دو هفته وقت دارد که دوباره به این سازمان درخواست اعتراض بزنند و دوباره دلایل خود بررسی شود.

 

رسیدگی به پناهندگان در اتریش

پناهندگان در اتریش نیازمند رسیدگی و مراقبت های ابتدایی می باشد. برنامه رسیدگی ابتدایی شامل بیمه درمانی و خدماتی، غذا، پول ، پوشاک و محل سکونت برای تهسیلات مطلوب می باشد. دولت فدرال مسئول رسیدگی ابتدایی در قسمت اول فرایند پناهندگی می باشد. مراجع استانی اتریش در قسمت دوم را بر عهده دارند. نیاز های ویژه، اشخاصی که به معلولیت ذهنی، خشونت و یا اشخاص صغیر مبتلا هستند باید تحت نظر و توجه قرار بگیرند.

 

حقوق و تکالیف پناهندگان در اتریش

بعضی از حقوق ها به این صورت می باشد که پناهندگان باید بر اساس استاندارد های حقوقی مرتبط را باید طی کنند و در این مدت نیاز به محافظت در اتریش مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. دلایل متقاضیان و مناسب باشد جایگاه و وضیعت پناهندگی به اشخاص داده می شود. آن ها حق دارند از رسیدگی ابتدایی و مشاوره های حقوقی بهره مند شوند.

 

بعضی از الزامات و تکالیف

پناهندگان باید در روند پناهندگی شرکت کند به بیان دیگر، باید در همه جلسات تنظیم شده توسط مراجع اتریش برگزار کنند و در مورد علت این که به کشور دیگر یا کشور مبدا می تواند بازگردند یا علل ماندگاری شخص در اتریش را باید به اداره مهاجرت صادقانه و روشن  توضیح دهند در این مورد باید توضیحات شخص ثبت شود.

زمانی که فردی بخواهد برای پناهندگی در اتریش درخواست بدهد، باید این کار را به محض ورود به اتریش انجام دهد اگر این کار انجام نشود شرایط سخت و منفی برای فرد ایجاد می شود.

 

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

افرادی که تحت عنوان پناهندگی به این کشور وارد می شوند این انتظار را نباید داشته باشند که از این افراد استقبال گرمی شود. بر اساس آخرین تصمیمات توسط مراجع در کابینه کشور اتریش ترتیب داده می شود. در مرحله اول پناهندگان  باید تلفن همراه خود را به مبلغ 840 یورو به اداره مهاجرت پرداخت کنند. این مبلغ برای هزینه های درخواست پناهندگی می شود.

پناهندگان برای شهروندان کشور های دنیا مورد خوشایند نیستند. این اشخاص برای کشور های دیگر هزینه به همراه دارند تا زمان روشن شدن وضیعت اقامت شان باید مدت کمی به کار مشغول شوند. فرایند درک فرهنگ کشور میزبان به کندی و سختی انجام می شود.

 

کارت های مورد استفاده مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

کارت سبز

زمان بررسی وضیعت افرادی که درخواست پناهندگی در اتریش را دادند و به آن ها کارت سبز داده می شود به این دلیل که بررسی و رسیدگی پرونده آن ها در اتریش نمی باشد.

کارت سفید

زمانی که اتریش رسیدگی و بررسی پرونده را قبول کند به شخص درخواست کننده کارت سفید داده می شود. که شخص امکان دارد به صورت آزاد در این کشور رفت و آمد کند.

کارت خاکستری

با اخذ این کارت با شخص درخواست کننده مثل شرایط و قوانین کشور اتریش برخورد می شود.

کارت زرد

اگر با درخواست پناهندگی شخص موافقت نشود یک مهلت دیگر دارد که می تواند کارت زرد را دریافت کند. البته به این معنی نمی باشد که کشور اتریش شخص را دیپورت می کند بلکه فرصتی است برای اقامت خود در اتریش به یک اقامت قانونی تبدیل کند.

 

آیا پناهندگان در اتریش حق کار دارند؟

در زمان فرایند پناهندگی تنها مدت زمان کمی مجوز کار دارند. در مدت سه ماه اول به هیچ عنوان مجوز کار را ندارند. آنها برای کاری که درآمد کافی داشته باشند نیاز به مجوز کار دارند. می توانند در این مدتی که مجوز کار دارند مشغول به کار شوند. خدماتی که با حقوق پایین برای مراجع فدرالی، اسنانی یا اجتماعی انجام دهند.

 

پناهندگان چگونه می توانند خود را به اتریش برسانند؟

درخواست پناهندگی در خارج از کشور امکان پذیر نمی باشد. شخص باید در خاک کشور درخواست پناهندگی را بدهد. وارد شدن به صورت قانونی باید ویزای که از سمت سفارت خانه اقدام شود. پناهندگان مجبور هستند که مرز های غیر قانونی رد شوند و این سفر برای این افراد سخت و طاقت فرسا می باشد.

 

چه نکاتی برای مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را رعایت کنیم؟

  • پناهندگان این امکان را دارند که زمان مصاحبه به یک فرد مورد اطمینان را در کنار خود داشته باشند.
  • هر زمانی که از شخص سوالاتی پرسیده شود باید یک مترجم در کنار خود داشته باشد.
  • بعد از پایان مصاحبه از فرد می خواهند که مقررات و صورت جلسه را تایید و امضا کند. البته این جلسه به زبان آلمانی می باشد پس باید یک مترجم برای این صورت جلسه باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی می توانید با وکلا و کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *