مهاجرت به کشور آلمان

مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

مهاجرت به المان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از قدیمیترین موسسات مهاجرتی در ایران با تعداد بیشترین ویزاهای اقامتی از کشورهای معتبر جهان مخصوصا کشورهای درجه یک اروپایی مانند المان و اتریش و سوئد و سوئیس و نروژ و دانمارک و فنلاند و…. وبیشترین تعداد کارت اقامت و ویزا از  بهترین کشور مهاجرتی یعنی کانادا را دارا میباشد.

اگر فردی قصد سفر به کشورهای اروپایی را داشته باشد اول باید به این نکته باید دقت نماید که به علت اینکه کشورهای اروپایی مهاجر پذیر نیستند و اقامت دایم این کشورها فقط از طریق کار کردن و پرداخت بیمه مالیات از حقوق  اتفاق می افتد پس شخص قطعا باید کشورهایی از اروپا را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب نماید که از نظر اقتصادی بسیار قوی می باشند، کشور آلمان به عنوان غول صنعتی اروپا و داشتن وضعیت طلایی اقتصاد رو به رشد و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری که از هر ۳ نفر ۲ نفر مشغول به کار هستند و همچنین ارایه ویزای کار بدون نیاز به مدرک زبان و کارفرما به افراد، دارای متقاضی بی شماری برای مهاجرت می باشد.

مهاجرت به آلمان با موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت از نظر تحصیلی هم کشور آلمان به عنوان بهترین مقصد نیز شناخته می شود زیرا که این کشور دارای سیستم آموزشی رایگان می باشد و خیلی از اقراد، متقاضی تحصیل در این کشور هستند. در مقاله زیر که  به موسسه سفیران سروش سعادت اختصاص دارد، ما سعی نموده ایم راه های مهاجرت به آلمان را به صورت مختصر توضیح دهیم تا شما عزیزان متناسب با شرایطتان از این ویزاهای طلایی کشور آلمان برخوردار شوید.

درباره آلمان

پایتخت این کشور برلین می باشد این کشور از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار عالی قرار دارد زیرا که با بهترین کشورهای اقتصادی نیز همسایه می باشد زیرا از سمت شمال با  دانمارک و از شرق با لهستان و جمهوری چک و همسایگی خیلی مهم که از سمت جنوب با اتریش و سوئیس وهمچنین غرب با فرانسه ، لوگزامبورگ ، بلژیک و هلند هم مرز می باشد و همین امر موجب شده تا رفت و آمد به این کشورها راحت باشد حتی برای سرمایه گذاری و واردات صادرات. از دیگر شرایطی که افراد خواهان کشور آلمان هستند، وضعیت عالی آب و هوایی این کشور است زیرا دارای آب و هوایی با بادهای معتدل و خنک غربی و پوشش جنگلی بسیار می باشد.

ویزای کار آلمان به عنوان بهترین نوع ویزا

از مهم ترین ویزاهایی که افراد اکثرا برای مهاجرت انتخاب می نمایند، ویزای کار می باشد، کشور آلمان هم همیشه اولویت اول انتخاب افراد برای کار بوده است اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اخذ ویزای کار در کشورهای اروپایی با داشتن کار فرما (JOB OFFER) اتفاق می افتد اما این بسیار سخت و اکثرا نشدنی می باشد زیرا که اگر کارفرمایی بخواهد از یک فرد ایرانی دعوت به همکاری کند باید عنوان شغلی مربوطه را ۳ ماه آگهی کند داخل آلمان سپس ۳ ماه دیگر در بقیه کشورهای اروپایی آگهی کند اگر کسی پیدا نشد، عنوان شغلی به فرد ایرانی برسد از آن جایی که مشخص است قطعا این مورد دور از ذهن و غیر واقعی هست که با جمعیت بالای کشور آلمان و دیگر کشورهایی اروپایی یک نفر برای عنوان شغلی مربوطه پیدا نشود پس در نتیجه دریافت ویزای کار مستقیم بسیار سخت می باشد.

نکته مهم: ویزای جستجوگر کار آلمان (job seeker) بدون نیاز به مدرک زبان و بدون نیاز به داشتن کارفرما، این یک ویزا به ویزای طلایی کشور آلمان معروف می باشد و فرد با داشتن پارامترهای خاص مانند :

 • شرایط سنی مناسب
 • داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز سفارت
 • داشتن سابقه کار مرتبط و مورد قبول سفارت
 • دانش زبان

داشتن انگیزه نامه مناسب (موسسه سفیران سروش سعادت شما را در این امر مهم راهنمایی می  کند) به مدت ۶ ماه زمان می دهد تا افراد دنبال کار بگردند و زمانی که موفق به پیدا کردن کار شوید و با کارفرما قرارداد ببندین ، قادر هستید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل نمایید و بلو کارت آلمان را دریافت نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این فرصت طلایی می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

ویزای تحصیلی کشور آلمان از دیگر ویزاهای پر طرفدار این کشور می باشد و اکثرا در مقاطع دانشگاهی به علت تحصیل رایگان افراد به این کشور مهاجرت می کنند اما چیزی کمی این ویزا را سخت کرده این است دانشگاهای رایگان این کشور اکثرا به زبان آلمانی هستند و افراد برای پذیرش باید حداقل مدرک زبان سطح B1 به بالا را داشته باشند (اگر شخصی گرفتن این مدرک در کشور خودش سخت و زمان بر می باشد، موسسه سفیران سروش سعادت پلی برای اخذ مدرک زبان B1 آلمانی در شنگن برای رسیدن به تحصیل رایگان اروپا به شما ارایه می دهد، برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس حاصل فرمایید)  و در دانشگاهای خصوصی و نیمه خصوصی داشتن مدرک زبان آیلس ۶ به بالا نیز مورد قبول می باشد.

ویزای تحصیلی کشور آلمان در یک نگاه

 • شهریه: در اکثر ایالت ها به صورت رایگان
 • امکان دریافت بورس: خیر (مگر پس از گذشت چند ترم در خود کشور آلمان)
 • مدر زبان مورد نیاز: دانشگاهای رایگان سطح B1  دانشگاهای خصوصی آیلتس ۶
 • امکان اخذ ویزای همراه: به صورت همزمانی وجود ندارد
 • امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل: وجود دارد
 • دریافت اقامت پس از تحصیل: در صورت پیدا کردن شغل
 • امکان سفر به کشورهای شنگن: وجود دارد

بعد از ویزاهای کم هزینه بالا طبق آمار دیده شده که خیلی از افراد که اکثرا سن بالا و یا بازنشستگی هستند خواهان مهاجرت به آلمان هستند که به این افراد ویزاهای سرمایه گذاری آفر داده می شود اما چیزی که مهم می باشد اینه که ویزای سرمایه گذاری نیازمند مبالغ بسیار بالا و تمکن مالی بسیار خوب می باشد و از همه بیشتر افراد خواهان ثبت شرکت با مبلغ ۲۵ هزار یورو در این کشور می باشند که نوعی ثبت شرکت به صورت استخدامی می باشد نیازمند طرح تجاری نیست و افراد بر اساس مهارتی که دارند می توانند این شرکت را به ثبت رسانده و از اعضای خانواده خود نیز به جای تبعه آلمانی استخدام نمایند.

بعد از ویزاهای بالا گاهی دیده شده اشخاص خواهان ازدواج با تبعه آلمانی هستند در این روش شخصی که تبعه آلمان هست و می خواهد با یک فرد خارجی ازدواج کند باید ثابت نماید هزینه های اولیه برای امرار معاش دو نفر را دارد که این مورد با داشتن کفاف حقوق ماهیانه برای دو نفر و منزل مسکونی و حساب بانکی و … ثابت می شود تا نشان داده شود برای تامین آن ها نیازی به کمک دولت ندارد و فرد خارجی هم حتما باید حداقل مدرک زبان  آلمانی در سطح A1 را نیز داشته باشد.

از آن جایی که سیستم تولد کشور آلمان بر اساس سیستم خون می باشد، یعنی اگر فردی بخواهد از طریق تولد به اقامت و تابعیت این کشور برید حتما باید از پدر و یا مادر آلمانی متولد شده باشد، در نتیجه این ویزا متقاضی زیادی ندارد. از دیگر راه های مهاجرت به آلمان البته آخرین راه، ویزای توریستی می باشد که البته به دلیل اینکه اکثرا تایپ این ویزا c  و کوتاه مدت هست متقاضی کمتری دارد اما نکته ای باید دقت شود این است که شخص حتما باید در سفارت کشور آلمان نظر آفیسر را در باب اینکه پس از ورود به آلمان به کشور مبدا خودش باز می گردد را جلب نماید که آفبسر فکر نکند که فرد در کشور مقصد میخواهد پناهنده شود و ویزای توریستی فرد را ریجکت کند پس در نتیجه فرد باید حتما با وکیل پروسه خود را اقدام نماید تا آفیسر به پناهندگی فکر نکند.

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مهاجرت به آلمان زیاد می باید اما اینکه افراد چه راهی را انتخاب نمایند که از ریسک پایین برخوردار شوند باید حتما در این راه با وکیل مشورت کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن وکلای مجرب در زمینه مهاجرت به  المان شما را یاری می کنند.

9 دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت

 1. ترانه گفت:

  خیلی جالب و بسیار علمی و آموزنده بود از سایت شما ممنونم زیرا که من کشور آلمان و راه مهاجرت به آلمان را نمیشناختم و با خواندن این مطالب در سایت شما باعث شد من راحتر تصمیم بگیرم. از کادر مجرب شما سپاسگذارم

 2. admin گفت:

  خوشحال هستیم که مطالب برای شما مفید بوده است.

 3. ناجی گفت:

  من هم مقاله رو کامل خوندم و مفید بود و جامع. به نظرم بهترین راه رسیدن به کار و کاریابی در اروپا این ویزای المان هست.
  من شنیدم بدون مدرک زبان هم میشه اقدام کرد. درسته؟

 4. sohrab گفت:

  ظاهرا در مورد وقت دهی سفارت برای مصاحبه ویزا هم شرایط نسبت به پارسال خیلی بهتر شده و تقریبا یکسال زمان می بره

 5. ریحانه گفت:

  خیلی خوووب بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *