مهاجرت به کشور آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

کشور آلمان یکی از ثروتمند ترین و صنعتی ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا هر ساله متقاضیان بسیاری را برای مهاجرت به آلمان از راه های تحصیل، کار و زندگی به خود جذب می نماید. این کشور با فرهنگ غنی، اقتصاد پیشرفته و نرخ بیکاری پایین خود بسیاری از افراد را مشتاق به مهاجرت می نماید. به طور معمول روش های گوناگونی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که با رعایت قوانین و شرایط مربوط به هریک می توان از این روش به اقامت و تابعیت کشور آلمان دست یافت. مهاجرت به آلمان از راه تولد، ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، پناهندگی امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

به طور معمول اخذ تابعیت از راه تولد از دو طریق خاک و خون امکان پذیر می باشد که سیستم خون از تابعیت والدین فرزند نشات می گیرد و سیستم خاک به محل تولد فرزند وابسته می باشد. در کشور آلمان سیستم خون مورد قبول می باشد و در صورتی که فرزندی در کشور آلمان متولد گردد که پدر و مادر وی آلمانی باشند از بدو تولد تابعیت کشور آلمان را کسب می نماید و این امر به محل تولد فرزند ارتباطی نخواهد داشت.

در صورتی که کودکی در کشور آلمان متولد گردد و بی تابعیت باشد به این معنی که پدر و مادر وی مشخص نباشد، دولت آلمان برای جلوگیری از تولد فرد بی تابعیت، تابعیت کشور آلمان را به وی اعطا می نماید. بر اساس قانونی که در سال ۲۰۰۰ در کشور آلمان تصویب شد برای کودکانی که پس از ژانویه سال ۲۰۰۰  در کشور آلمان متولد شده اند در صورتی که والدین آن ها به مدت حداقل ۳ سال در خاک کشور آلمان اقامت دائم داشته باشند و خود کودک مدت ۸ سال در این کشور زندگی کند می تواند برای اخذ تابعیت آلمان تقاضا دهد.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

در کشور آلمان در صورتی که فردی خارجی با یک تبعه آلمانی ازدواج نماید با رعایت شرایط لازم می توان اقامت و تابعیت کشور آلمان را بدست آورد. شخص برای ازدواج باید نشان دهد که درامد کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسرش را داراست و به کمک های دولتی احتیاجی نخواهد داشت همچنین فرد خارجی به اخذ مدرک زبان A1 آلمانی و مدارکی مبنی بر نیت واقعی ازدواج نظیر عکس ها و فیلم های مشترک، پیام ها و …. نیاز است.

متقاضیان پس از ثبت ازدواج خود به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و با ارائه مدارک لازم، نسبت به اخذ ویزای ازدواج تقاضای خود را ثبت می نماید و در صورت تایید صحت مدارک این ویزا به متقاضیان اعطا می گردد. در صورت رعایت شرایط لازم فرد می تواند در کشور آلمان به تحصیل یا کار بپردازد و در صورتی که ۳ سال در این کشور حضور داشته باشد می تواند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نماید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

با توجه به امکان تحصیل تقریبا رایگان و نظام آموزشی برتر در کشور آلمان متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور بسیارند. تحصیل در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای متقاضیان امکان پذیر می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد و بسته به رشته و دانشگاه به مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 نیاز است، با این شرایط متقاضیان می توانند برای کالج های کشور آلمان اقدام نموده و پس از آن به دانشگاه های این کشور ورود نمایند.

به طور معمول طرفداران تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان بیشتر بوده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا آلمانی را در کشور آلمان خواهند داشت که برای اثبات دانش زبان خود باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ ارائه نمایند. دانشجویان می توانند با داشتن رزومه قوی و سطح زبان مناسب برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری از اساتید دانشگاه های آلمان اقدام نمایند.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

متقاضیان کار در کشور آلمان با شرایط سنی مناسب، حداقل مدرک تحصیل کارشناسی در رشته های مورد نیاز، حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و تمکن مالی مناسب می توانند برای دریافت ویزای جستجوی کار این کشور اقدام نمایند. این ویزا به مدت ۶ ماه صادر شده و فرصت کاریابی را به متقاضیان این امر اعطا می نماید.

برای دریافت ویزای کار آلمان به مدرک زبان آلمانی نیاز نیست اما فرد باید در سطح B1 آلمانی دانش زبان آلمانی کسب نماید. دقت نمایید این سطح زبان بر اساس رشته متقاضی متفاوت خواهد بود. در صورتی که متقاضی کار متناسب با رشته خود را به دست آورد می تواند ویزای خود را تمدید نموده و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نماید.

علاوه بر این متقاضی که از کشور آلمان پیشنهاد شغلی دارد در صورتی که این شغل به مدت ۳ ماه در خود کشور آلمان و ۳ ماه در کشورهای عضور اتحادیه اروپا آگهی گردد و فردی خواستار کار مورد نظر نشود، متقاضی می تواند برای شغل مورد نظر اقدام نماید. دقت نمایید که شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزای کار (داشتن پیشنهاد شغلی) نسبت به ویزای جستجوی کار آلمان به مراتب پیچیدگی ها و دشواری های خود را داراست.

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

افرادی که تمایل به ثبت شرکت در کشور آلمان دارند می توانند با داشتن طرح تجاری و اقتصادی قابل اجرا با سوددهی مناسب شرکتی را ثبت نمایند. ثبت شرکت در کشور آلمان می تواند با ۲۵۰۰۰ یورو با مسئولیت محدود و تعداد اعضای حداقل یک نفر تاسیس شود همچنین امکان ثبت شرکت با مبالغ بالاتر نظیر ۵۰۰۰۰ به صورت شرکت سهامی، ثبت شعبه و …. نیز وجود دارد. با ثبت شرکت در کشور آلمان امکان بازگشایی حساب بانکی در کل اروپا برای متقاضی وجود خواهد داشت و متقاضی می تواند از امکان تحصیل یا خدمات درمانی به صورت رایگان بهره مند شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

زیرساخت های قوی، صنعت پیشرفته، امنیت اقتصادی فراوان و … افراد را برای سرمایه گذاری در کشور آلمان مشتاق می نماید. کشور آلمان برای پیشرفت شرایط اقتصادی خود بیش از پیش از سرمایه گذاری متقاضیان با مبالغ ۲۵۰ هزار یورو، ۵۰۰ هزار یورو و یک میلیون یورو استقبال می نماید و متقاضی که تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد با داشتن مبالغ مورد نظر و رعایت قوانین و شرایط سرمایه گذاری می تواند اقامت کشور آلمان را دریافت نماید.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز یکی از راه های ورود به کشور آلمان می باشد که با توجه به شرایط سخت و نابه هنجاری که در پروسه پناهندگی وجود دارد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد، در نتیجه راه های قانونی ورود به کشور آلمان نسبت به روش پناهندگی ارجحیت خواهد داشت.

روش های تولد، ازدواج، تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و …. همواره می تواند راه ورود مناسبی برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور محسوب شوند. امکان تحصیل رایگان، نرخ بیکاری پایین، امکانات بی نظیر رفاهی، امنیت بالا و بسیاری از مزیت های دیگر سبب شده است که بسیاری از افراد کشور آلمان را برای مهاجرت و زندگی انتخاب نمایند. پیش از هر گونه تصمیم نسبت به انتخاب بهترین راه برای ورود به کشور آلمان بهتر است شرایط متقاضیان نسبت به هر یک از روش ها بررسی و بهترین و مناسب ترین روش برای ورود انتخاب گردد. برای اخذ اطلاعات و بررسی راه های ورود به کشور آلمان متناسب با شرایط خود پیشنهاد می کنیم با مشاورین متخصص در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان

  1. ریحانه گفت:

    خیلی خوب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *