مهاجرت به کشور آلمان

ویزای آلمان

ویزای آلمان

اولین قدم برای شروع به مهاجرت به این کشور دریافت یکی از انواع ویزای آلمان است. غالباً افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، بدون شک آلمان اولین کشوری است که برای ادامه زندگی انتخاب می­ کنند. آلمان یکی از اعضای 27 کشور عضو اتحادیه شنگن می ­باشد. در این کشور مردم از امکانات آموزشی و پزشکی رایگان برخودارند و کیفیت و سطح زندگی مردم این کشور بالاست. از این رو کسانی که قصد مهاجرت و اخذ ویزای آلمان را دارند دعوت می­ کنیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

انواع ویزای کشورآلمان

بطور کلی دولت آلمان برای برای افراد خارج از اتحادیه اروپا دو نوع ویزا در نظر گرفته است:

ویزا برای اقامت بلند مدت – ویزای برای کوتاه مدت

انواع ویزای آلمان برای اقامت کوتاه مدت

ویزای توریستی: این نوع ویزا یکی از ساده ترین ویزاهای آلمان است. که با دریافت این ویزا فرد فقط حق توقف در فرودگاه و تردد در محدوده های مشخص را دارد. این نوع از ویزا برای کسانی صادر می­ شود که برای سفر به دیگر کشورها به اجبار برای مدت کوتاهی در فرودگاه آلمان بایستی توقف نماید. البته برای سفر به کشورهایی همچون کانادا، ژاپن و انگلیس و آمریکا افراد در صورت در فرودگاههای آلمان از دریافت این نوع ویزا معاف می ­شوند.

دریافت ویزای سه ماهه آلمان

افراد در صورت بیرون آمدن از منطقه فرودگاهی حتی برای یک قدم احتیاج به ویزای شنگن دارند. این ویزا برای افرادی صادر میشود که قصد دیدار بستگان، مسافرت، شرکت در سمینارها، سفرهای ورزشی و پژوهشی دارند. هنگامی که افراد ویزای شنگن را دریافت می­کنند تنها به مدت سه ماه می­توانند در کشور آلمان اقامت گزینند و امکان تبدیل این ویزا به دیگر ویزاهای آلمان و یا تمدید این ویزا وجود ندارد.

شرایط اقامت آلمان برای بیش از سه ماه

در بعضی مواقع افراد افراد بنا به دلایلی از جمله دیدار بستگان، سفرهای پژوهشی احتیاج به اقامت به بیش از سه ماه در آلمان را دارند. که در این صورت افراد بایستی علاوه بر دریفات ویزای کشور آلمان، مجوز اقامت بیش از سه ماه در این کشور را نیز اخذ نمایند. البته کشورهایی نیز وجود دارد که بدون دریافت ویزا می ­توانند بیش از 3ماه در این کشور اقامت گزینند که کشور ایران در این دسته از کشورها قرار ندارد.

کارت آبی یا بلو کارت کشور آلمان

اتحادیه اروپا در سال 2007 بدلیل کمبود نیروی انسانی طرحی را که الهام گرفته از گرین کارت کشور کانادا بود را ایجاد نمودند. در پی این طرح اتحادیه اروپا برای افراد غیراروپایی کارتی بنام بلوکارت یا کارت آبی صادر می­ کنند، تا متخصصان غیراروپایی بتوانند برای کار و بصورت میان مدت در کشورهای اروپایی اقامت گزینند. کشور آلمان از نخستین کشورهای اروپایی است که از این طرح پشتیبانی نمود، از این طریق به دادن اقامت به غیراروپاییان اقدام نمود. دارندگان کارت آبی می­ توانند براحتی به همراه خانواده خود به همه کشورهای اروپایی سفر کنند.

چطور میتوان برای سفر به آلمان کارت آبی گرفت؟

برای دریافت کارت آبی آلمان تأیید مدارک تحصیلی در سازمان ارزیابی تحصیلی در کشور آلمان ضروری می­ باشد. علاوه برآن فرد بایستی قرارداد کاری که نشان دهنده حداقل حقوق سالیانه ای برابر با 4700 یورو در سال باشد را نیز ارائه دهد. از جمله زمینه های کاری که برای افراد از طریق بلوکارت اقدام می­ کنند، می­ توان مهندسی های گوناگون، علوم پزشکی و علوم رایانه را نام برد. در ضمن برای دریافت بلوکارت المان مسلط بدون به زبان انگلیسی و یا آلمانی ضروری است.

اقامت دائم کشور آلمان

افراد پس ازدریافت ویزای کشور آلمان و پیدا نمودن شغل مناسب بمدت یکسال، بدست آوردن حقوق معیاری می­ تواند برای اخذ کارت آبی اقدام نماید. فرد پس از اخذ بلوکارت می ­تواند به مدت سه سال و چندین بار به تمدید این کارت بپردازد. ناگفته نماند افراد دارای کارت آبی پس از دوبار تمدید این کارت می ­توانند تابعیت کشور آلمان را دریافت کنند. افراد دارنده کارت آبی بعد از 33 ماه می­توانند بابت اقامت دائم کشور آلمان اقدام نمایند، در صورت یادگیری زبان آلمانی این 33 ماه را به 21 ماه کاهش دهند.

دریافت ویزای آلمان برای ادامه تحصیل

دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در دانشگاههای آلمان را دارند. بطوریکه سالانه 200هزار نفر ویزای تحصیلی این کشور را اخذ می­کنند. در کشور آلمان 400 مرکز آموزش تحصیلات عالی وجود دارد. 10 درصد این دانشگاهها دانشجویان غیرآلمانی تحصیل می­نمایند. کیفیت آموزشی در دانشگاههای آلمان بسیار بالاست و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه براحتی می­توانند برای خود کار پیدا نمایند.

برای اخذ ویزای کشور آلمان جهت ادامه تحصیل بایستی دانشجویان به زبان آلمانی تسلط کافی را داشته باشند. اگرچه دانشگاههایی در آلمان وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می­ کنند اما تعدا این د انشگاهها محدود است.

شرایط جغرافیایی کشور آلمان

کشور آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشورههای اروپایی است. این کشور از سمت غرب با کشورهای هلند، فرانسه، بلژیک و لوگزامبورک و از سمت شمال به دریای بالتیک به کشور دانمارک راه دارد. این کشور از سمت جنوب با کشورهای اتریش و سوئیس و از شرق با جمهوری چک و لهستان همسایه است.

شهرهای آلمان

افراد قبل از اخذ ویزای کشور آلمان باید بدانند قصد اقامت در کدام شهر آلمان را دارند. البته اقامت در کدام یک از شهرهای آلمان بستگی به این دارد که افراد برای انجام چکاری ویزای این کشور را دریافت نموده اند . ممکن است افراد ویزای آلمان را جهت کار، کارآفرینی و یا سایر سرمایه گذاری ها اخذ نموده باشد که در این صورت بسته به شغل مورد نظر فرد و بازار کار برای آن حرفه می­تواند شهر مورد نظر خود را انتخاب نماید.

بهترین شهرهای آلمان برای ادامه تحصیل کدامند؟

از جمله شهرهایی که برای ادامه تحصیل در راس همه شهرهای آلمان قرار دارد شهر برلین است. این شهر دارای بهترین امکانات رفاهی بوده و بعنوان قله آموزشی در این کشور عنوان می­شود. پس از شهر برلین، شهر مونیخ بهترین شهر برای سفر و ادامه تحصیل معرفی می­ شود. دانشگاه لوودیگ و دانشگاه فنی مونیخ جزء بهترین دانشگاههای جهان هستند.

بهترین شهر برای کار در آلمان کدام است؟

افرادیکه برای کار ویزای کشور آلمان را دریافت نموده اند بایستی بدانند که شهر مونیخ از جمله شهرهایی است که در آن بازار کار بسیار مناسب است. این شهر برای یافتن شغل مناسب و بهبود کیفیت زندگی نسبت به سایر شهرهای آلمان دارای شرایط بهتری است.

هزینه های زندگی در شهر مونیخ چگونه است؟

از آنجائیکه شهر مونیخ آلمان هم برای ادامه تحصیل و هم برای یافتن کار مناسب است ما در اینجا به بررسی هزینه های این شهر پرداخته ایم. پس از دریافت ویزای کشور آلمان بایستی افراد هزینه هایی را هم برای زندگی در آلمان تا قبل از یافتن شغل مناسب در نظر د اشته باشند. هزینه های خوابگاه در شهر مونیخ شبی20 الی 40 یورو تخمین زده شده است.

همه کسانیکه قصد دریافت ویزای آلمان را دارند ممکن است با سوالاتی همچون:

1- هزینه ویزای کشور آلمان چقدر است؟

2- هزینه های زندگی در آلمان چگونه است؟

3- آیا دولت آلمان به دانشجویان کمک هزینه پرداخت می­نماید؟

که شما می­توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جوابی تمامی سوالات خود را بدست آورید.

Related Posts

0 دیدگاه برای “ویزای آلمان

 1. رادین دادخواه گفت:

  مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر هست؟/

 2. مهراد گفت:

  با این معرفی که کردید به نظرم بهترین ویزاها ویزای تحصیلی و کاری این کشور هستند

 3. سحر گفت:

  لطفا در مورد ویزای کاری آلمان هم توضیح دهید.

 4. reza گفت:

  سلام گرفتن ویزای آلمان برای ایران که تحریم است راحت امکان پذیر است ؟

 5. leilakk گفت:

  اطلاعات خوبی بود. با تشکر

 6. قراری گفت:

  راههای مهاجرت به آلمان را میشه شرح بدهید؟ ممنون

 7. طلایی پور گفت:

  طرز برخورد با ایرانیان چگونه است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *