مهاجرت کاری آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار روش قانونی برای کسب اقامت و فرصت های کاری خوبی برای افراد مسلط به زبان انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد. قبل از ورود به خاک این کشور، مهاجران باید از شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق کار که شامل موضوعات مختلفی می شود، اطلاعات کافی کسب کنند. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند به بررسی کامل شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق کار بپردازند و هموطنان عزیزی را که به فکر مهاجرت به آرژانتین از طریق کار هستند را از موضوعات مرتبط بسیار مهم مطلع سازند.

شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق کار در سال 2020

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار برای متقاضیان خارجی در صورتی امکان پذیر می باشد که افراد موفق به کسب ویزای این کشور شوند. برای کسب این ویزا متقاضیان باید ثابت کنند که با یک شرکت معتبر ثبت شده مستقر در کشور آرژانتین دارای قرارداد کاری هستند. شایان ذکر است که ویزا برای مهاجرت به آرژانتین از طریق کار انواع مختلفی دارد. این ویزا به صورت کوتاه مدت و 6 تا 12 ماهه قابل اخذ می باشد. در صورتی که اعضای خانواده یک متقاضی بخواهند به همراه متقاضی وارد خاک آرژانتین شوند باید با ارائه مدارک مورد نیاز اقدام به ویزای همراه کنند. پس از ورود به خاک آرژانتین، کسب شماره DNI (تامین اجتماعی)، CUIL و CUIT (کد شناسایی مالیاتی) کنند. در ادامه به موضوعات مهمی که برای مهاجرت کاری به آرژانتین باید در نظر داشته باشید اشاره شده است.

شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق کار در سال 2020

کاریابی در کشور آرژانتین

پیدا کردن کار در آرژانتین (با کسب حقوق) به غیر از آموزش انگلیسی در صورتی امکان پذیر می باشد که مهارت خاص یا شغل خاص داشته باشید و یا بتوانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید. انگلیسی زبانان بومی معمولاً در موسسات زبان کار نمی کنند. اکثر مدرسان زبان در کشور آرژانتین تقریبا 20 ساعت در هفته مشغول به تدریس می شوند. اگر قصد دارید به عنوان مدرس زبان مشغول به کار در آرژانتین شوید، توصیه می شود به دنبال آموزش دانشجویان به صورت خصوصی باشید تا درآمد بیشتری کسب کنید. برای یافتن شغل مناسب، متقاضیان باید به موسسات کاریابی مختلف مراجعه کنند و یا با مراجعه به سایت های معتبر، از فرصت های شغلی مطلع شوند.

برخی از معتبرترین موسسات کاریابی در کشور آرژانتین عبارتند از:

  • Jobs in BA
  • BUMERAN
  • OPCIONEMPLEO
  • Indeed
  • ZonaJobs
  • El Carin
  • Craigslist

ماه مارس زمانی است که موسسات دوره های آموزشی خود را افزایش می دهند، بنابراین بهترین زمان برای یافتن کار برای مدرسان زبان است. بسیاری از مدرسان زبان در زمینه ویزاهای توریستی کار می کنند (که مسئله چندان مهمی نیست) و یا برای تمدید ویزا به دفتر مهاجرت مراجعه می کنند. یافتن کار در آرژانتین به عنوان مهاجران احتمالاً یکی از بزرگترین موانعی است که افراد مهاجر به این کشور با آن روبرو هستند، زیرا آرژانتین قوانین سخت استخدام و نرخ بیکاری بالایی دارد.

در نمودار زیر به نرخ بیکاری در آرژانتین اشاره شده است:

نرخ بیکاری در آرژانتین

به نظر می رسد امروزه به جای داشتن شغل تمام وقت، تعداد مهاجران در انجام کارهای روزمره یا آنلاین افزایش می یابد.

فرصت های شغلی و مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

مهاجران که قصد دارند پس از ورود به آرژانتین به دنبال کار باشند ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند. فرصت های شغلی برای مهاجران محدود است و حقوق محلی می تواند به میزان قابل توجهی کمتر از عادت برخی از خارجی ها باشد. بیشتر فرصت های کاری برای مهاجران در شهرهای بزرگ و بهترین شهرهای آرژانتین برای کار به ویژه در بخش های بانکی، فناوری اطلاعات و نفت وجود دارد. خارجی هایی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و مایل به کار با دستمزد آرژانتین هستند، از فرصت های شغلی بیشتری بهره مند می شوند.

برخی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل در کشور آرژانتین عبارتند از:

مشاغل متوسط درآمد به ARS (پزوی آرژانتین)
جراحی پزشکی 168000
قضات 141000
وکالت 114000
مدیریت بازاریابی 77300
مدیریت معماری 80600
مدیریت هواپیمایی 94100
مدیریت بانکداری بین المللی 101000

استخدام در آرژانتین کار ساده ای نیست. قانونی وجود ندارد که افراد محلی نسبت به خارجی ها برای شغل در اولویت قرار دهد. با این حال، کشور آرژانتین هنوز در حال بهبودی از بحران های اقتصادی متعدد است که باعث می شود فرصت های شغلی برای خارجی ها کم باشد. همچنین برای صلاحیت در بیشتر مشاغل لازم است که به زبان اسپانیایی صحبت کنید. آسانترین مسیر اشتغال در آرژانتین پیدا کردن شغل قبل از مهاجرت به آرژانتین است. در حالت ایده آل، مهاجران باید سعی کنند در یک شرکت بین المللی، یک شرکت آرژانتینی که به افراد بسیار ماهر یا انگلیسی زبان احتیاج دارد یا از طریق انتقال شعب با کارفرمای فعلی خود استخدام شوند.

قوانین کار و مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

قانون اشتغال در آرژانتین بسیار سختگیرانه است. این کلیه جنبه های زندگی کاری، از حقوق و شرایط کارمند گرفته تا پرداخت از حقوق و حمایت از تعهدات کارمند و کارفرما را تنظیم می کند. طبق قانون اشتغال، ساکنان آرژانتین برای شروع کار باید 18 سال داشته باشند. به طور کلی، روز کاری در آرژانتین 8 ساعت طول می کشد. خارج از بوئنوس آیرس، باید به سیستا توجه شود. ساعات کار در این شهر به طور معمول از 8:30 صبح تا 12:30 بعد از ظهر و 4 تا 8 عصر است. طبق قانون اشتغال آرژانتین، کارمندان نباید بیش از 48 ساعت در هفته کار کنند. انتظار نمی رود مردم بعد از ظهرهای شنبه و یکشنبه ها (آخر هفته ها در آرژانتین) کار کنند، اگرچه بیشتر مغازه ها در تمام روز شنبه باز هستند.

سالانه 13 ماه حقوق به کارمندان پرداخت می شود. این یک سیستم پاداش داخلی است که طبق قانون کار آرژانتین اجباری است. نیمی از پاداش در ماه ژوئن و نیمی دیگر در ماه دسامبر پرداخت می شود. به کارگران در آرژانتین پس از 1 سال استخدام، 14 روز مرخصی سالانه تعلق می گیرد. این با توجه به سال های خدمت و تجربه کاری افزایش می یابد. شایان ذکر است که قوانین کار دانشجویی در آرژانتین متفاوت می باشد و دانشجویان باید قبل از مهاجرت تحصیلی به این کشور در مورد این موضوع اطلاعات کافی کسب کنند. در دانشگاه های کشور آرژانتین به دلیل ارائه برنامه های با کیفیت با کمترین هزینه ها هر ساله به تعداد دانشجویان بین المللی افزوده می شود. هموطنان عزیز می توانید برای کسب ویزای کاری کشور مورد نظر خود انجام امور پرونده مهاجرتی خود را به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.