مهاجرت تحصیلی اوکراین

معرفی دانشگاههای اوکراین

معرفی دانشگاههای اوکراین

کشور اوکراین یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل ارزان و مناسب در کشورهای اروپایی است. ما با معرفی دانشگاههای اوکراین در این مقاله سعی می­نمائیم تا دانشجویان بتوانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. کشور اوکراین یکی از کشورهای در حال توسعه در اروپا است که دارای طبیعی زیبا می­باشد. در این کشور موسسات آموزش عالی بسیاری وجود دارد.

از آنجائیکه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای جهان می­باشد، سالانه دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر می­نمایند. دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور اوکراین بایستی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. کشور اوکراین به دلیل نزدیکی به دریا دارای آب و هوای معتدل می­باشد، قسمت های شمالی این کشور سرد و یخندان است. کشور اوکراین دارای 47 ملیون جمعیت است و مردم این کشور به زبان روسی صحبت می­نمایند. کشور اوکراین با کشورهای روسیه، لهستان، مالدیو و اسلواکی و گرجستان و بلغارستان همسایه می­باشد.

تحصیل در بهترین دانشگاههای اوکراین

کشور اوکراین دارای مراکز آموزش عالی بسیاری است. این مراکز عبارتند از دانشگاهها، آکادمی ها و سایر مراکز عالی دیگر. هرکدام از این موسسات آموزش های متفاوتی را ارائه می­دهند. بدین گونه که دانشگاهها انواع آموزش را در رشته های مختلف برای دانشجویان ارائه می­نماید. مراکز آکادمیک که به دانشگاههای تک رشته ایی معروفند، تنها بر شاخه ای خاص از دانش تمرکز می­نماید.

مراکز آموزش عالی دیگری نیز در این کشور وجود دارد که به آموزش در رشته های پزشکی، کشاورزی، اقتصاد و دانش فنی را ارائه می­نماید.همه مراکز فوق در دانشجویان را در مقاطع کارشناسی و بالاتر ثبت نام می­نماید. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اوکراین معمولاً به مدت 4 سال طول خواهد کشید و دانشجویان در دوره­ی کارشناسی ارشد بایستی 3 سال آموزشی را بگذرانند.

همچنین دانشجویان در مقطع دکتری 4-5 سال به تحصیل می­پردازند. آموزش در دانشگاههای اوکراین به زبان های روسی، انگلیسی، اوکراینی و فرانسوی ارائه می­گردد. البته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بیشتر به زبان فرانسوی ارائه می­شود. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاههای اوکراین را دارند بایستی جهت یادگیری زبان روسی یک دوره یادگیری این زبان را در کالج های این کشور بگذرانند. دانشجویانی قصد ادامه تحصیل با زبان انگلیسی را دارند نیازی نیست تا دوره های زبان روسی را بگذرانند. البته بسته به علایق فرد می­تواند جهت یادگیری زبان روسی در این دوره ها حضور پیدا نماید.

دانشگاه ملی کارازین و دانشگاه ملی کیف اوکراین

بطور کلی از میان دانشگاههای کشور اوکراین شش دانشگاه دارای رتبه های برتر جهانی هستند. البته در رتبه بندیEECA هشت دانشگاه از دانشگاههای کشور اوکراین رتبه های برتر جهانی را کسب نمودند. دانشگاه ملی کارازین یکی از قدیمی ترین دانشگاههای کشور اوکراین است که در سال 1804 در این کشور تأسیس شد.

این دانشگاه دارای رتبه 401 جهانی و در رتبه بندی EECA دارای رتبه 3 می­باشد. این دانشگاه در سال 2018 بدلیل کیفیت های آموزشی بسیار مناسب از رتبه 401 توانست به رتبه 300 سطح جهانی برسد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاههای کشور اوکراین و رتبه یک این کشور می­باشد.

 دانشگاه ملی کیف

 • یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های کشور اوکراین دانشگاه ملی کیف است. این دانشگاه در پایتخت کشور اوکراین شهر کیف واقع گردیده است.
 • این دانشگاه دارای رتبه411-420 جهانی می­باشد و در رتبه بندی EECA مقام 34 را بخود اختصاص داده است.
 • قدمت این دانشگاه بیش از 120 سال می­باشد و دانشجویان برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت نموده و نمره قبولی را کسب نمایند.
 • همچنین این دانشگاه میزبان دانشجویان خارجی بسیاری می­باشد. بطور کلی در این دانشگاه 26000 دانشجو مشغول به تحصیل می­باشد.

موسسه پلی تکنیک کیف

 • دانشگاه پلی تکنیک کیف در سال 1898 میلادی در کشور اوکراین تأسیس گردید که مقام550-551 جهانی و رتبه 49 را در EECA دارا می­باشد.
 • هم اکنون در این دانشگاه 36000 دانشجو مشغول به تحصیل می­باشد و یکی از مهمترین شخصیت هایی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است سرگئی کرولوف است.

معرفی دانشگاههای اوکراین

در کشور اوکراین دانشگاههای بسیار معتبری وجود دارد که همگی دارای رتبه های جهانی هستند. شرایط ورود به این دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. همچنان دانشجویان بین المللی نیز می­توانند با بدست آوردن شرایط لازم در دانشگاههای این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. ددر دانشگاههای کشور اوکراین انواع رشته های تحصیلی تدریس می­گردد از جمله فیزیک، تاریخ، فلسفه و …را می­توان نام برد.

با معرفی دانشگاههای اوکراین دانشجویان می­توانند با توجه به رشته مورد علاقه خود را در دانشگاههای کشور اوکراین جستجو نموده و جهت ثبت نام اقدام نمایند. دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل در این کشور بایستی ویزای تحصیلی اوکراین را اخذ نمایند.

از دیگر دانشگاههای کشور اوکراین که دارای رتبه های جهانی هستند می­توان به دانشگاههای ملی زاپروژیا و دانشگاه پلی تکنیکLviv نیز اشاره نمود. موسسه ملی حمل ونقل هوایی کیف نیز یکی دیگر از موسسات آموزشی عالی در این کشور است که 85 سال قدمت دارد و در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشجویان پذیرش می­نماید.

موسسه پلی تکنیک خارکوف چگونه است؟

 • دانشگاه پلی تکنیک خارکوف در اوکراین رتبه 701-750 جهان و رتبه83 را در EECA بخود اختصاص داده است.
 • این دانشگاه دارای 13 دانشکده از جمله دانشکده ملی اتومبیل و اتوبان، دانشکده ملی هوا وفضا و دیگر دانشکده ها را شامل می­شود. ناگفته نماند این دانشگاه یک دانشگاه روسی زبان می­باشد.
 • در شهر خارکوف اوکراین دانشگاههای متعددی وجود دارد از این رو دانشجویان بین المللی زیادی در این شهر بچشم می­خورد.

دانشگاه ایالتی SUMY چگونه است؟

موسسه آموزش تحصیلات عالیSUMY یکی دیگر از دانشگاههای کشور اوکراین محسوب می­شود که در شهر سامی قرار گرفته است. در معرفی دانشگاههای اوکراین، موسسه sumy جزء بهترین دانشگاههای کشور اوکراین محسوب می­شود که رتبه 801-1000 در سطح جهانی را بخود اختصاص داده است. سابقه تأسیس این دانشگاه به 25 سال می­رسد و دوره های آموزشی در این دانشگاه در تمامی مقاطع ارائه می­گردد. این دانشگاه نیز برای پذیرش دانشجویان آزمون ورودی قرار داده است و از دانشجویان خارجی واجد شرایط نیز پذیرش می­نماید.

دانشگاه ملی Donetsk چگونه است؟

در معرفی دانشگاههای اوکراین یکی از بهترین دانشگاهها در شهر Donetsk قرار دارد. این دانشگاه دارای رتبه 801-1000 در سطح جهانی می­باشد. همچنین رتبه این  دانشگاه درEECA برابر با128 است. در این دانشگاه رشته های تحصیلی بسیاری تدریس می­شود از این رو یکی از پرطرفدارترین دانشگاهها در کشور اوکراین بحساب می­آید.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای اوکراین را دارند با سوالاتی همچون:

 • آیا دانشگاههای اوکراین برای دانشجویان بین المللی بورسیه قرار داده است؟
 • پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاههای اوکراین دارای چه شرایطی است؟
 • آیا پس از تحصیل در اوکراین می­توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

روبرو می­شوند که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات دانشجویان می­باشد. افراد که قصد مهاجرت تحصیلی به اوکراین را دارند، می­توانند جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه معرفی دانشگاههای اوکراین به این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

10 دیدگاه برای “معرفی دانشگاههای اوکراین

 1. امید گفت:

  برترین دانشگاه معماری در اوکراین چه دانشگاهی می باشد و شرایط پذیرش آن چیست؟

 2. بهنام تولکی گفت:

  دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت علوم هستن؟

 3. سحر صابری گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون

 4. دنیز گفت:

  سلام. ویزای تحصیلی اوکراین چقدر معتبر است؟

 5. پوریا گفت:

  آیا دانشگاه های اوکراین مورد تائیده

 6. ارشاد گفت:

  برای تحصیل در رسته اهی دندان پزشکی اگر چند سال پیش اقدام کرده باشیم و مدرک رو فعلا نگرفته باشیم می تونیم بیایم ادامش رو در ایران بخونیم ؟

 7. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 8. میرصادقی گفت:

  ممنون از معرفی دانشگاه های اوکراین

 9. هزاره گفت:

  شرایط پذیرش در دانشگاههای اوگراین چیست؟

 10. danial گفت:

  از مقاله خوبتون ممنونم
  ایا موسسه پلی تکنیک خارکوف رشته های فنی را هم ساپورت میکند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *