مهاجرت کاری آذربایجان

معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان

معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان

معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان برای دریافت مجوز کار در رشته های مختلف پزشکی در این کشور برای متقاضیان خارجی انجام می شود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان را به طور کامل مورد بررسی قرار دهند و شما عزیزان از از شرایط کار، درآمد، کسب مجوز کار و سایر موضوعات مرتبط درباره اشتغال متخصصان رشته های پزشکی در کشور آذربایجان مطلع سازند. به دلیل کمبود نیروی کار در رشته های مختلف پزشکی، بخصوص دندانپزشکی، پرستاری، پزشکی، جراحی و غیره در کشور آذربایجان، هر ساله افراد زیادی با معادل سازی مدرک خود در این کشور مشغول به کار در آذربایجان می شوند. بعد از معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان، اخذ مجوز کار برای اشتغال قانونی در این کشور ضروری است. در ادامه با اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهید کرد.

روند معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان 2023

معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان در صورتی امری ضروری محسوب می شود که یک فرد خارجی مدرک پزشکی خود را در یک دانشگاه خارجی (خارج از آذربایجان) کسب کرده باشد و قصد اشتغال در آذربایجان را داشته باشد. همانطور که کارشناسان ما در سایر مقالات موسسه ذکر کرده اند، پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز و پر درآمد در کشور آذربایجان به شمار می رود.

در جدول زیر به مشاغل مورد نیاز آذربایجان براساس رتبه بندی اشاره شده است:

رتبه بندیمشاغل
1جراحی و پزشکی
2قضات
3وکالت
4مدیریت بانک
5مدیریت اجرایی
6مدیریت امور مالی
7دندانپزشکی
8مهندسی عمران
9مهندسی معماری
10مدیرت IT

با مشاهده جدول زیر می توانید دریابید که پزشکی (و دندانپزشکی که یکی از شاخه های پزشکی می باشد) در لیست مشاغل مورد نیاز آذربایجان قرار می گیرند. به همین دلیل، شرایط کار در این کشور برای تمام متخصصان رشته های مختلف پزشکی مناسب می باشد و مهاجران خارجی که موفق به معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان و اخذ مجوز کار در این کشور شوند، می توانند از حقوق و درآمد بسیار عالی در آذربایجان بهره مند شوند. معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان با اعلام درخواست آنلاین در سایت وزارت بهداشت آذربایجان انجام می شود. در این سایت متقاضیان باید فرم درخواست معادل سازی مدرک خود را تکمیل کنند، هزینه ها را پرداخت کنند و همچنین مدارک مورد نیاز را آپلود کنند.

بعد از ثبت درخواست، مدارک متقاضیان توسط وزارت بهداشت بررسی می شود. در صورت پذیرش و معادل سازی مدرک، متقاضیان می توانند اقدام به درخواست مجوز کار و ویزای آذربایجان کنند. به یاد داشته باشید که دریافت مجوز کار برای اشتغال قانونی در آذربایجان برای تمام مهاجران الزامی می باشد. در بخش بعدی با مدارک لازم معادل سازی مدرک در آذربایجان آشنا خواهید شد.

مدارک مورد نیاز معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان

مدارک مورد نیاز معادل سازی مدرک پزشکی در آذربایجان

همانطور که گفته شد، معادل سازی مدرک پزشکی در کشور آذربایجان در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضی علاوه بر تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه آن، مدارک و اسناد مورد نیاز را نیز ارائه کند. برای انجام این کار، تمام مدارک و اسناد باید اسکن شوند و در سایت وزارت بهداشت آذربایجان آپلود شوند. شایان ذکر است که تمام این امور باید قبل از مهاجرت به آذربایجان انجام شوند تا متقاضی مجوز کار و مجوز ورود به خاک این کشور را کسب کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست معادل سازی مدرک پزشکی در کشور آذربایجان (وزارت بهداشت) عبارتند از:

 • پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر
 • اصل مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • رسید پرداخت هزینه درخواست

به یاد داشته باشید که تمام مدارک ذکر شده باید به زبان آذری ترجمه شوند. هر شخص پس از درخواست معادل سازی مدرک خود در کشور آذربایجان کد شناسایی منحصر به فرد دریافت می کند که برای حضور در آزمون صدور گواهینامه کار استفاده می شود. افرادی که دارای کد شناسایی نیستند موفق به معادل سازی مدرک پزشکی خود در آذربایجان نمی شوند و به عنوان فرد بی هویت شناخته می شوند. در صورت عدم پذیرش درخواست معادل سازی مدرک پزشکی، فرد می تواند حداکثر تا 30 روز شکایت خود را از طریق دادگاه اعلام کند و درخواست تجدید نظر کند.

بعد از اینکه معادل سازی مدرک متقاضی با موفقیت انجام شد و فرد موفق به کسب مجوز کار و ورود به آذربایجان شد، می تواند به این کشور مهاجرت کند و در بیمارستان ها یا مراکز خصوصی کار کند. درآمد رشته های پزشکی در آذربایجان متفاوت است و بستگی به ماهیت کار دارد. در ادامه با شرایط کار و درآمد رشته های پزشکی در آذربایجان بیشتر آشنا خواهید شد.

بازار کار رشته پزشکی در کشور آذربایجان

به طور کلی، پزشکی یک مدرک حرفه ای است که به افراد امکان می دهد مهارت های عملی و بالینی خاص پزشکی و خصوصیات شخصی و فردی لازم برای دکتر شدن را توسعه دهند.

مشاغل مورد نیاز در بازار کار رشته پزشکی در آذربایجان عبارتند از:

 • متخصص بیهوشی
 • متخصص قلب و عروق
 • رادیولوژیست بالینی
 • پزشک عمومی
 • دکتر بیمارستان
 • متخصص مغز و اعصاب
 • چشم پزشک
 • آسیب شناس
 • روانپزشک
 • جراح

افرادی که به فکر کار در آذربایجان در زمینه های مختلف پزشکی هستند، بهتر است در حالی که هنوز در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، CV مناسبی را تهیه کنند. متقاضیان می توانند مهارت های خود را با انجام کار داوطلبانه، حضور در انجمن های دانشکده پزشکی یا شرکت در 1 دوره آکادمیک یا نماینده بالینی ارتقا دهند. علاوه بر این، ورود به بازار کار رشته پزشکی در آذربایجان نیاز به داشتن مهارت ها و توانایی های عالی در یک زمینه خاص دارد که این موضوع نیز به رشته تحصیلی دانشجویان بستگی دارد.

به یاد داشته باشید که فعالیت تمام فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مشابه نمی باشد و برخی از آنها بعد از تحصیل مشغول به کار، تحصیل مجدد، تحصیل و کار همزمان و یا سایر موارد می شوند. شایان ذکر است که درصد کمی از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی موفق به کاریابی نمی شوند.

فعالیت فارغ التحصیلان رشته های پزشکی به شرح زیر است:

فعالیت فارغ التحصیلان رشته های پزشکی آذربایجان

درآمد رشته های پزشکی آذربایجان در سال 2023

پزشکان یکی از پر درآمدترین افراد در کشور آذربایجان به شمار می روند و از درآمد بالاتری از نرخ متوسط بهره مند می شوند. حقوق ماهیانه کار در آذربایجان در رشته های پزشکی 5.000AZN (منات آذربایجان) می باشد که با افزایش تجربه کاری، بیشتر می شود. علاوه بر این، افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا هستند نیز می توانند تا 12.000AZN (منات آذربایجان) در این کشور درآمد داشته باشند. مشاغل مراقبت های بهداشتی و پزشکی در سراسر کشور آذربایجان تقاضای زیادی دارند. تقریبا تمام فارغ التحصیلان رشته های پزشکی می توانند در زمینه های پزشکی شغل مناسب با درآمد خوب در آذربایجان پیدا کنند.

تمام آنچه افراد نیاز دارند یک آموزش خوب و علاقه به کمک به دیگران برای شروع یک حرفه سودآور و با ارزش است. در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کارشناسان و متخصصان مجرب ما آماده یاری هموطنان عزیز در تمام امور حقوقی و مهاجرتی می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *