مهاجرت به کشور انگلستان

مشکلات زندگی در انگلستان

مشکلات زندگی در انگلستان

کشور انگلستان جزو کشورهای توسعه یافته در اروپاست. اما در کنار پویایی اقتصاد و گستردگی مهاجرت به انگلستان، مشکلات زندگی در انگلستان همچنان وجود دارد. افراد مقیم این‌ کشور و مهاجران به سختی این مشکلات را پشت سر می‌گذارند. مطالعه این مقاله جهت آگاهی از مسائل مختلف در این زمینه خالی از لطف نیست.

آمار مشکلات زندگی در انگلستان

مشکلات زندگی در انگلستان از موضوعات بسیار حساس و پردغدغه برای مهاجران تلقی می‌گردد. بر طبق آمارهای به دست آمده، در 5 سال اخیر تقریبا یک میلیون نفر از جمعیت جوان این کشور کاسته شده است. از آنجایی که مهاجرت به این کشور بسیار بالاست، بسیاری بر این باورند مهاجران در آینده‌ای نزدیک، اکثریت جمعیت انگلیس متشکل از مهاجران می‌گردد.

این مساله در عین حال که دارای مزیت است، معایبی را نیز به دنبال دارد که جای بسی نگرانی است. از معایب آن می‌توان به زمینه‌های اشتغال، افزایش جرم و جنایت، تغییرات جمعتی و مسائلی ناشی از آن اشاره نمود. استفاده ازکلیه زمینه‌های شغلی و بلااستفاده نماندن توانایی افراد، رشد اقتصادی،ارائه خدمات بیشتر به‌میانسالان وتنوع نژادی ازجمله مزایای مذکور می‌باشد.

بالا بودن هزینه‌های تحصیلی در انگلیس

 • بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس شرایط ارائه بورسیه به دانشجویان را ندارند.
 • به همین دلیل دانشجوی متقاضی تحصیل در لندن، می‌بایست هزینه‌های تحصیلی خود را شخصا پرداخت نماید.
 • هزینه‌هایی که برای دانشجویان مهاجر و بین‌المللی به مراتب بیشتر و بالاتر از دانشجویان بومی است.
 • ناگفته نماند که دانشگاه‌های مشهوری مانند آکسفورد و کمبریج دارای بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند.
 • اما این بورسیه‌ها بر طبق شرایط و ضوابطی خاص به دانشجویان ارائه می‌گردد.

افزایش مهاجرت = کاهش دستمزدها

افزایش نیروی کار در انگلیس منجر به کاهش حقوق و دستمزد می‌‌گردد. چرا که میزان مخارج اقتصادی مردم بالا رفته و موجب افزایش تقاضای اشتغال می‌گردد. به هر حال میزان دستمزد در برخی بازار کارها، همچنان روند رو به کاهش دارد. درچنین شرایطی این خطر وجود دارد که مهاجران جهت تامین مخارج زندگی و تحمل شرایط دشوار، وارد بازار سیاه شوند. درنتیجه قانون‌شکنی و جرم و جنایت در میان مهاجران افزایش می‌یابد و این معضل بزرگی برای انگلستان به شمار می‌رود.

مشکلات فرهنگی زندگی در انگلیس

هنر و فرهنگ در هر کشوری گویای اصالت مردم آن کشور است. انگلستان نیز مانند هر کشور دیگری دارای تاریخ فرهنگ و هنر است. انگلستان به مهد تئاتر، موسیقی و معماری اروپای نوین معروف است. اما با وجود این‌ها نمی‌توان از کنار معضلات فرهنگی آن چشم‌پوشی نمود و به سادگی عبور کرد.

برخی از این معضلات و مشکلات زندگی در انگلستان عبارتند از:

 • افزایش هر روزه تضاد و اختلافات طبقاتی و نابرابری بین مردم
 • مقوله نژاد پرستی که امروزه در بسیاری نقاط قاره اروپا همچنان وجود داشته و معضلی بسیار نگران‌کننده است.
 • تجمل‌گرایی
 • مصرف بیش از حد مجاز الکل و استفاده از مواد مخدر

تاثیرات مثبت مهاجرت به انگلستان

 • شکوفایی و افزایش روح خلاقیت و نوآوری در جامعه اجتماعی انگلیس
 • افزایش و کمک به رشد شاخص‌های اقتصادی انگلیس و سودمند برای هر دو کشور مبدا و مقصد
 • نهایت استفاده از فرصت‌های شغلی و جلوگیری از هدر رفتن مهارت‌ها و توانایی افراد
 • رشد جمعیت جوان و در نتیجه خدمات‌رسانی با کیفیت‌تر به افراد میانسال و سالخورده

تاثیرات منفی مهاجرت به انگستان

 • افزایش جرم و جنایت به دلیل افزایش جمعیت مهاجرین در انگلستان
 • ایجاد مشکلات جمعیتی و کاهش جمعیت بومی به مرز حداقل، در برخی مناطق انگلیس
 • ایجاد مشکلات بسیار در زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی افراد

بحران اشتغال و نیروی کار چیست؟

از جمله مشکلات زندگی در انگلستان می‌توان به بحران کار و اشتغال در این کشور اشاره نمود. این کشور جزو کشورهای جوان در سطح اروپاست که روند نیروی کار جوان در آن در حال کاهش است.  از این رو بدیهی است که مشکلاتی در زمینه اشتغال در انگلیس وجود داشته باشد.

طبق قانون، صرفا اشخاصی می‌توانند در انگلستان به اشتغال بپردازند که دوره‌ای ازتحصیلات خود را در این کشور گذرانده باشند. در واقع، ابتدا متقاضی می‌بایست جهت تحصیل در انگلیس، ویزای تحصیلی اخذ نماید. سپس با ورود به دانشگاه‌های انگلیس و فارغ‌التحصیلی، به جستجوی کار بپردازد. پس از یافتن کار نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی انگلیس به ویزای کاری اقدام کند. درنهایت پس ازمدتی درصورت پرداخت بیمه و مالیات، موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان گردیده و تابعیت این‌کشور را می‌گیرد.

هزینه‌های زندگی در انگلیس چگونه است؟

مشکلات زندگی در انگلستان شامل هزینه‌های بالا در این کشور نیز می‌گردد. کشوری که در بخش خوراک و پوشاک و… هزینه‌های بسیار بالایی دارد. همان‌طور که می‌دانید مبالغ هزینه‌ بنا به نوع شهر و نوع زندگی شخص متغیر می‌باشد. طبیعتا زندگی در لندن به عنوان پایتخت انگلیس هزینه‌های بالایی را شامل می‌گردد.

بنابراین ضروری است قبل از هر گونه اقدام درخصوص مهاجرت، هزینه‌های تحصیلی و زندگی ارزیابی شود. اگرچه در ده سال گذشته نرخ خرید ملک در انگلستان کاهش یافت. اما امروزه در مقایسه با درآمد شهروندان این کشور همچنان تورم در این خصوص وجود دارد. از این رو، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در انگلیس و اخذ اقامت از این روش بسیار دشوار است.

جغرافیای انگلستان چه مشکلاتی دارد؟

با وجود این که انگلیس کشور پهناوری نیست اما بالغ بر 54 میلیون نفر جمعیت دارد. این موضوع نشان می‌دهد از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است. از لحاظ شرایط جوی، آب و هوای نسبتا معتدل دارد. رطوبت موجود در هوا و ویژگی جزیره‌ای بودن انگلیس، مشکلات بسیاری را برای مهاجران ایجاد نموده است.

اگر به جو بارانی علاقمند هستید، این کشور می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. میانگین بارش سالیانه باران در انگلیس تقریبا 900 میلی‌متر است. با توجه به مطالب گفته شده، مشخص گردید که مهاجرت به انگلستان می‌تواند برای مهاجر سود و زیان به همراه داشته باشد. اما این شخص مهاجر است که با مد نظر قرار دادن معایب و مزایای این مهاجرت تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند. پس شایسته است جهت تصمیم‌گیری در این مورد با وکلای زبده و کارآمد مشورت نموده و مناسب‌ترین گزینه را در پیش گیرد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌تواند پیشنهاد خوبی برای این موضوع باشد. این موسسه با تجربه‌ای طولانی می‌تواند راهنمای شما در مهاجرت به انگلیس و یا سایر کشورهای جهان باشد. جهت‌کسب اطلاعات تکمیلی و یا هرگونه سوال در باب مشکلات زندگی در انگلستان ازطریق تلفنی یامراجعه حضوری تماس حاصل نمایید.

Related Posts

11 دیدگاه برای “مشکلات زندگی در انگلستان

 1. anaa گفت:

  سلام
  از مطالب خوبی که ارائه میدید ممنونم
  ایا در انگلستان خرید و اجاره خانه هم با مشکلات زیادی همراه است؟

 2. امید گفت:

  برای سرمایه گذاری در انگلستان چگونه میشود اقامت این کشور را دریافت کرد؟

 3. فرهاد قربانی گفت:

  دلتنگی و غربت هم از مشکلات زندگی در انگلستان محسوب میشه

 4. leilakk گفت:

  مقاله خیلی عالی بود. متشکرم

 5. شقایق گفت:

  این کشور همش ابره و ادم دوست نداره یه لحظه توش بمونه اما برای خیلیا فرق نداره شرایط جوی برای هدفشون می جنگن

 6. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مشکلات زندگی در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردهزینه ویزای کار انگلستان هم مطلب بذارید.

 7. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 8. عادل گفت:

  به نطر من مهم ترین مشکل و عیب انگلستان همین واحد پولی سرسام اورشونه که هزینه زندگی تو این کشورو خداتومن گرون کرده

 9. ناصر زارعی گفت:

  واقعا این بی ثباتی ارز شرایط را سخت کرده
  ولی بازم باید به آینده فکر کرد

 10. قراری گفت:

  مممنون بابت اطلاعات مفید و جامعتون.

 11. سحر گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوب و به روزتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *