شرایط امارات

مشکلات زندگی در امارات

مشکلات زندگی در امارات

برای متقاضیانی که قصد دارند به امارات مهاجرت کنند، اگاهی از مزایا و مشکلات زندگی در امارات از فاکتورهایی است که به آن ها کمک می کند. در سال های اخیر، دولت این کشور، شرکت های بزرگ را تحت فشار قرار داده است تا به آن ها در کاهش بیکاری در بین شهروندان کمک کند. این امر منجر به کاهش فرصت های کارگران خارجی شده است و تأمین امنیت کار بسیار دشوار است. اکثر مهاجران که در اینجا مستقر هستند، براساس قراردادهای بین المللی هستند که در کشورهای خود تأمین شده اند.

این کشور بخش پررونقی از جهان است که نقش فزآینده ای را در تجارت بین المللی و گردشگری ایفا می کند. در برخی از کشورهای منطقه، مانند دبی و ابوظبی، سرمایه گذاری قابل توجهی در زیرساخت ها انجام شده است و آسمان خراش های مجلل و هتل هایی که هم اکنون این مناطق را مشخص کرده اند. زبان رسمی این کشور، عربی است. اما انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود و اکثریت مهاجران ساکن در این کشور هیچ مشکلی در برقراری ارتباط با افراد محلی ندارند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در این نگارش از مشکلات زندگی در امارات به خصوص در شهر دبی گفته اند.

زندگی در امارات

این کشور دارای جامعه مهاجران بسیار مهمی است که تقریبا 50% از کل جمعیت را تشکیل می دهد. اکثریت قریب به اتفاق مردم امارات متحده عربی (95%) مسلمان هستند. اکثریت مهاجران به دلیل شیوه زندگی بدون مالیات در اینجا جذب می شوند و برای کسانی که دستمزد بین المللی دارند سطح زندگی بسیار بالا است. امکانات آموزشی خصوصی، خرید فوق العاده و گزینه های تفریحی متعدد این مکان را به مکانی جالب و لذت بخش تبدیل می کند که می توانید خانواده خود را در آن پرورش دهید.

سال گذشته هزینه زندگی در امارات در بسیاری از شهرهای این کشور کاهش چشگیری داشته است. به طوری که، در نظرسنجی هزینه زندگی مرسر هیچ شهری در این کشور در 10 گرانترین شهرهای برتر برای زندگی قرار نگرفت. ابوظبی (76) در رده بندی از دبی (94) پیشی گرفت و گران ترین شهر این کشور شد. مزایای زندگی در این کشور در نمودار زیر آمده است:

مزایای زندگی در اماراتنمودار زیر توزیع هزینه اقامت امارات را نشان می دهد:

توزیع هزینه اقامت اماراتیکی از بزرگترین مزایای مهاجران خارج از کشور برای زندگی در دبی، مالیات کم است و این امر بر هزینه تعدادی از اقلام، از جمله وسایل نقلیه، کالاهای الکترونیکی و محصولات محلی تأثیر مثبت دارد. در نتیجه یارانه های دولتی برای برق، آب و گاز، خدمات شهری در اینجا کمی ارزان تر از بسیاری از کشورها است.

معایب زندگی در امارات

یکی از بزرگترین شهرهای این کشور دبی است. شهر دبی نه تنها به دلیل مراکز خرید عظیم و زیرساخت های عجیب و غریبش شهرت دارد، بلکه از نظر میراث نیز غنی است. این میراث میلیون ها سال حفظ شده است و افرادی را ترجیح می دهد که در مکان های تاریخی مهم زندگی می کنند تا مکان هایی که تازه ساخته شده اند.

با این حال، بهترین چیز در مورد دبی این است که اگر دوست دارید شاهد میراث باشید، این شهر اجازه نمی دهد فقط به عنوان یک مکان تاریخی مورد بازدید قرار گیرد. در عوض، خود را بهبود بخشید و در حال حاضر یکی از بهترین و متقاضی ترین مکان ها برای زندگی است. این نه تنها بهترین مناطق مسکونی را فراهم می کند، بلکه شانس سرگرم کننده تری را برای شما ایجاد می کند.

با وجود مزایای زندگی در این کشور، معایب و مشکلاتی وجود دارد که برای مهاجرت به امارات باید به آن توجه شود. مشکلات زندگی در امارات عبارتند از:

 • درک آدرس ها و راه ها مشکل است.
 • سانسور اینترنت
 • آب و هوای بسیار گرم
 • شهر گران قیمت
 • رانندگی می تواند استرس زا و خطرناک باشد.
 • قوانین بلامنازع
 • برخورد با املاک و مالکان می تواند مشکل باشد.
 • بوروکراسی نوار قرمز
 • پیدا کردن شغل در شهر دبی مشکل است.

سانسور اینترنت از مشکلات زندگی در امارات

سانسور اینترنت در این کشور به عنوان فراگیر در زمینه ابزارهای اجتماعی و اینترنتی، در حوزه سیاسی قابل ملاحظه و در منطقه درگیری، امنیت به عنوان گزینشی در ابتکار OpenNet در آگوست 2009 ذکر شده است. این کشور از سال 2008 در فهرست “تحت نظارت” گزارشگران بدون مرز قرار گرفته است. سایت های ضد اسلامی، ضد دولتی و ضد پلیس ممنوع است. مخابرات در این کشور تحت کنترل و نظارت مرجع تنظیم کننده ارتباطات (TRA) است که تحت قانون فدرال این کشور با فرمان شماره 20033 تأسیس شده است.

از سال 1976 تا 2006، شرکت مخابرات امارات (Etisalat) تنها ارائه دهنده تلفن و مخابرات برای امارات متحده عربی بود. یک روش رایج برای دور زدن سانسور اینترنت استفاده از خدمات VPN است. در مارس 2015، پلیس دبی استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) را غیرقانونی اعلام کرد و گفت “دستکاری در اینترنت جرم است”. اگرچه ممکن است به دلیل استفاده از VPN علیه شخصی اقدامی صورت نگیرد، اما استفاده از VPN همراه با سایر اقدامات غیرقانونی هزینه های اضافی را در پی خواهد داشت. به همین ترتیب سانسور اینترنت به یکی از مشکلات زندگی در امارات تبدیل شده است.

یافتن شغل در دبی از مشکلات زندگی در امارات

یافتن شغل در دبی از مشکلات زندگی در امارات

این کشور در دهه گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. بنابراین، فرصت های شغلی زیادی یافت می شود. در واقع، تنها با 0.5%، دبی دارای پایین ترین نرخ بیکاری در جهان در جهان است. اکثر مردم این کشور و ساکنن فقط در چند بخش می توانند استخدام شوند. از جمله بخش ها می توان به فناوری اطلاعات، امور مالی، نفت و پتروشیمی، ساخت و ساز و گردشگری اشاره کرد. اخیرا، استارتاپ ها و شرکت های فناوری پیشرفته رونق گرفته اند. بسیاری از بزرگترین شرکت های جهان، در بخش های مختلف دارای دفتر در این کشور هستند.

از جمله:

 • DHL
 • مایکروسافت
 • Omnicom
 • Hilton and Marriott Hotels
 • BP Shell
 • Standard Charted
 • HSBC

اما به دلیل تعداد زیاد مهاجران و رقابت بسیار زیاد، یافتن شغل در دبی دشوار بوده و به یکی از مهم ترین مشکلات زندگی در امارات تبدیل شده است. دفاتر همیشه پر است و سال هاست که هیچ جای خالی پیدا نمی کنید. دبی معمولا به خاطر حقوق بالا و استانداردهای بالای زندگی شهرت دارد به طوری که تعداد زیادی از مهاجران از سراسر جهان برای کسب ثروت به دبی آمده اند. جدول زیر حقوق ماهیانه کار در امارات را نشان می دهد:

پارامترهزینه به درهم
کمترین4370AED
متوسط19600AED
بیشترین90100AED

برای مهاجرت به این کشور یا سایر کشورها می توانید از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی بخواهید.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *