مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

دارا بودن اقامت اسپانیا می‌تواند شانس شما را جهت ساختن آینده‌ای درخشان و زندگی بهتر افزایش دهد.مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می‌تواند یکی از همین آینده‌های روشن و درخشان باشد. در سال‌های اخیر رشد چشمگیری را درخصوص “مهاجرت به اسپانیا در زمینه سرمایه‌گذاری در ملک از سوی ایرانیان شاهد بوده‌ایم. پیشنهاد می‌نماییم با مطالعه این مقاله اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.

درباره کشور اسپانیا

کشور پادشاهی اسپانیا در حوزه شنگن قرار داشته و عضو کشورهای اتحادیه اروپاست. تعداد 13 شهر در اسپانیا وجود دارد که از لحاظ اقتصادی و سیاسی امنیت بالایی دارند. پیش از سال 2000 میلادی، کشورهای اروپایی در ازای خرید ملک خارجیان، به آنها اقامت کشور خود را اعطا می‌نمودند.

اما از آنجایی که رکورد اقتصادی در اروپا حاکم گردید، بنابراین اکثر کشورهای اروپایی تغییر رویه داده و سیاست کارآفرینی را در پیش گرفتند. از این رو، همانند گذشته استقبال خوبی از خرید ملک توسط خارجیان به عمل نیامد. اما امروزه اقتصاد اسپانیا بر پایه “سرمایه‌گذاری در اسپانیا است. چه بسا در کنار جذب کارآفرینان، سرمایه‌گذاری در ملک را نیز مورد استقبال قرار می‌دهد.

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

از مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می‌توان موارد ذیل را بیان نمود:

  • امکان افتتاح حساب بانکی در کشور اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی
  • امکان رفت و آمد به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا
  • امکان اشتغال بدون محدودیت در سطح کشورهای اروپایی
  • بهره‌مندی از مزایا و امکانات شهروندی اسپانیا و کشورهای اروپایی
  • مالکیت صد درصد ملک به نام خریدار (عرصه و عیان)
  • زندگی با امکانات سطح بالا در یک کشور اروپایی امن و زیبا دارای شرایط آب و هوایی بی‌نظیر

مراحل اقدام به خرید ملک در اسپانیا

در ابتدا فرد بایستی از طریق اخذ ویزای توریستی به مدت سه ماه وارد خاک اسپانیا شود. در طول این مدت اقدام به خرید ملک مورد نظر نماید. ملکی که توسط شخص خریداری می‌گردد نیزدارای شرایطی است. این که اگرمسکونی است، می‌بایست بالغ بر 500 هزار یورو قیمت داشته باشد. همچنین اگر برای یک خانواده 4نفره آماده می‌گردد، بایستی دارای حداقل 2 اتاق خواب باشد.

پس از آن مبلغی به‌عنوان بیعانه پرداخت گردیده و قرارداد خرید بین فرد و فروشنده منعقد می‌شود. اکنون نوبت رزرو وقت از دفتر ثبت اسناد رسمی جهت ثبت سند به نام شخص خریدار است. خریدار می‌بایست‌کلیه مدارک مربوط به ملک را بررسی و اخذ نموده و دروقت مقرر دفتر ثبت اسناد همراه داشته باشد.

در کنار این مدارک و قرارداد خرید، باید کد شناسایی nie نیز از اداره پلیس اخذ گردد. ارائه استعلامات ملک ازقبیل شهرداری، دارایی، آب، گاز، برق و… نیز الزامی است. پس ازحضور در دفتر اسناد، الباقی پول توسط خریدار پرداخت گردیده و سند به نام مالک جدید صادرمی‌‌شود. در نهایت متقاضی با ارائه سند مالکیت و بقیه مدارک خود، می‌تواند کارت اقامت یکساله اخذ نماید. این کارت موسوم به کارت طلایی است. این فرآیند به‌مدت 3 تا 6 ماه به‌طول می‌انجامد.

خرید ملک در اسپانیا چه‌شرایطی دارد؟

خریدار ملک در اسپانیا می‌تواند مبلغی از قیمت خرید ملک را در قالب تسهیلات از دولت اسپانیا دریافت کند. با گذشت یک سال، فرد دارای کارت اقامت می‌تواند کارت خود را تمدید نماید. در عین حال این امکان را دارد که با اخذ ویزا برای خانواده، آنها را نیز نزد خود بیاورد.

اگر سن فرزندش زیر 18 سال باشد به راحتی می‌تواند برایش ویزا دریافت کند. اما اگر بالای 18سال باشد، در صورتی که وابستگی مالی به والدین برای او ثابت شود، می‌تواند ویزا دریافت نماید. برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا، دارا بودن مدرک زبان اجباری نیست. همچنین محدودیت سنی هم در این مورد وجود ندارد.

فردی که قصد خرید ملک در اسپانیا را دارد، می ‌بایست تمکن مالی خود را اثبات نماید. بدین منظور که باید ثابت و مشخص گردد که از عهده تامین مخارج زندگی خود و خانواده‌اش بر می ‌آید. بدون شک ارزش ملک در اسپانیا همانند ایران و سایر کشورهای جهان نسبت به شرایطی سنجیده می ‌شود. این شرایط می‌تواند شامل موقعیت مکانی و جغرافیایی، شرایط دسترسی‌ها، بزرگ یا کوچک بودن خانه، شرایط آب وهوایی و… باشد.

نحوه تمدید کارت اقامت چگونه است؟

هنگامی که کارت اقامت برای شخص صادر می‌گردد، دارای اعتبار یک ساله است. اما برای دو دفعه و هر دفعه به مدت دو سال قابل تمدید است. در این مدت فرد متقاضی امکان استفاده از کلیه مزایا و حقوق شهروندی اسپانیا شامل تحصیل رایگان و… را دارد. بنابراین مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک شامل استفاده از خدمات درمانی پزشکی، حق اشتغال و… می‌گردد.

اگر فرد مالک در اسپانیا، به مدت 5سال مستمر در این کشور اقامت داشته باشد می‌تواند اقامت دائم اخذ نماید. مشروط بر این که در این 5 سال همچنان ملک خود را در دست داشته باشد. این پروسه نیز به مدت 3 ماه طول می‌ کشد که به عنوان زمان انتظار اقامت خوانده می‌شود.

درباره ویزای طلایی چه می‌دانید؟

تعریف ویزای طلایی چیست؟

این ویزا در واقع همان ویزای املاک است که در تاریخ 27 سپتامبر سال 2013 میلادی توسط مجلس اسپانیا تصویب گردید. طبق این مصوبه، فردی‌که بتواند ملکی به ارزش بیش از 500هزار یورو را خریداری نماید،مجاز به اخذ اقامت اسپانیا است. ملک مورد نظر می‌تواند شامل مسکونی، تجاری، زمین و یا ترکیبی از این‌ها گردد.

در مجموع مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می‌تواند بهترین گزینه جهت مهاجرت افراد به اسپانیا باشد. اما خطرات بسیاری در این راه وجود دارد که لازمه آن، آگاهی از قوانین است. چرا که ممکن است در این راه همه سرمایه‌‌تان را از دست بدهید.

بنابراین شایسته است نسبت به دریافت مشاوره‌های تخصصی اقدام نمایید. پیشنهاد ما به شما برقراری تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می ‌باشد. این موسسه می‌تواند راهنمای ایده‌آلی برای شما جهت قدم نهادن در راه مهاجرت به اسپانیا یا سایر کشورهای جهان باشد. می‌توانید با کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری، بهتر و آسان‌تر تصمیم بگیرید. وکلای ما آماده هرگونه اطلاعات درزمینه مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک و ارائه مشاوره درخصوص تابعیت اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *