مهاجرت کاری بلژیک

مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک

امروزه دلیل مردم سراسر دنیا جهت مهاجرت به کشورهای مختلف، اخذ انواع ویزاها برای تحقق این امر است. چه‌بسا افراد زیادی با توجه به دارایی‌های خود و ارائه مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک اقدام به مهاجرت می‌نمایند. آنها تلاش می‌کنند از راه اخذ ویزاهای مختلف و در نظر گرفتن شغل انتخابی خود، اقامت این کشور را بگیرند.

بدین ترتیب با مهاجرت از طرق مختلف آینده‌ای روشن در دنیای نوین را برای خود رقم می‌زنند. شاید سوالات بسیاری در ذهن افراد در این مورد ایجاد گردد. به طور مثال مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک چیست؟ با خواندن این مقاله می‌توانید به پاسخ‌‌ آنها دست یابید.

انواع صدور ویزای کاری در بلژیک

بلژیک یکی از کشورهایی است که جهت اخذ ویزای کاری متقاضیان زیادی دارد. ویزای کاری در این کشور مانند کشورهای دیگر، به روش‌های مختلف انجام می‌شود. در نهایت می‌توان با اخذ ویزای کاری موفق به اخذ اقامت دائم گردید. اما برای این کار شرایط و قوانینی مصوب گردیده که می‌بایست روال کار طبق آن انجام گیرد. به طور کلی، نحوه صدور ویزای کاری از دو روش انجام می‌پذیرد: الف) ویزای پیشنهاد کاری ب) ویزای جستجوی کار در ادامه مطلب به شرح آنها و مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک می‌پردازیم.

صدور ویزای پیشنهاد کاری

اولین نوع آن که صدور ویزای پیشنهاد کاری می‌باشد، به مراتب دشوارتر از نوع دوم است. چراکه در این روش کارفرما می‌بایست برای جستجوی فرد موردنظر خود جهت استخدام، آگهی استخدام را 3 ماه منتشر کند. حال به فرض این که موفق نشود، مجددا می‌بایست در اتحادیه اروپا این آگهی را سه ماه منتشر کند. اگر همچنان شخص موردنظر خود را نیافت، می‌تواند از خارج کشور جذب نیرو کند.

  • معمولا کارفرما چنین راه سختی را در پیش نمی‌گیرد، بنابراین موفقیت متقاضی در این مرحله بسیار اندک است.
  • از مزایای این نوع ویزا، آوردن همراه است. متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان را همراه خود ببرند.

صدور ویزای جستجوی کار

دومین نوع صدور ویزای جستجوی کار است. این روش برای متقاضی آسان‌تر و قابل دسترسی‌تر است. چه بسا اکثر متقاضیان از این راه موفق به اخذ اقامت می‌گردند. این نوع ویزا در کوتاه‌مدت صادر می‌گردد اما برای متقاضی راهی جهت دستیابی به شغل مورد علاقه‌‌اش محسوب می‌گردد. از تفاوت‌های نوع اول با نوع دوم این است که در این نوع ویزا، بردن همراه ممنوع است. بنابراین متقاضی می‌بایست برای همراهان خود مجددا درخواست ویزا نماید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کاری

کشورهای جهان شرایطی را جهت صدور ویزا دارند که برای همه یکسان است. مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک می‌بایست به صورت کامل ارائه گردد تا اخذ ویزا صورت پذیرد. به طور کلی همه کشورها 4 قاعده کلی را در اخذ ویزای کاری مدنظر دارند که در ذیل اشاره کرده و شرح می‌دهیم.

دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه (آکادمیک)

مدرک تحصیلی فوق دیپلم، پایین‌ترین مدرکی است که متقاضی می‌تواند آن را به صورت ترجمه شده ارائه نماید. اما امتیاز این مدرک کم است. پس هر چه مدرک تحصیلی در سطح بالاتری قرار داشته باشد، امتیاز بیشتری به آن تعلق می‌گیرد. مدرک زبان ترجمه شده برای این امر الزامی است. نمره دریافتی متقاضی از آزمون آیلتس می‌تواند 5/5 هم باشد که می‌تواند مورد قبول کشور انتخابی واقع شود.

توصیه می‌کنیم فردی که تقاضای مهاجرت به کشوری را دارد، مدرک زبان رسمی آن کشور را در دست داشته باشد. با این کار راحت‌تر و بهتر می‌تواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند و موفق شود.

داشتن سابقه کار

سابقه کار در اخذ اقامت کشورها بسیار موثر است. بسیاری از سوابق کاری افراد دارای بیمه است که امتیاز بالاتری برای اخذ ویزای متقاضی محسوب می‌شود. بنابراین ارائه سوابق کاری ترجمه شده جهت انجام این کار الزامی است. شایان ذکر است مدت سابقه کار فرد می‌بایست کمتر از 3 سال نباشد.

شرایط سنی کشور انتخابی خود را داشته باشد

شرایط سنی موضوعی است که در هر کشوری برایش قوانینی وضع شده ست. در بلژیک نیز همین امر وجود دارد. سن مورد نظر جهت اخذ ویزای کار کمتر از 40 سال در نظر گرفته شده است. چنانچه این سن در بازه سنی 25 الی 35 باشد، بسیار بهتر است. چرا که به متقاضیان این رده سنی امتیاز بیشتری تعلق می‌گیرد. از طرفی شایان ذکر است کسانی که سن آنها کمتر از 25 است، به سختی می‌توانند ویزای کار دریافت کنند. و لو اینکه امکان‌پذیر نباشد.

رابطه ویزای کار و شرایط اقتصادی

همان‌طور که می‌دانید کشورها وضعیت اقتصادی متفاوتی دارند. اشخاصی که تخصص آنها در گرایش‌های مهندسی و فنی است، به مراتب موفق‌تر خواهند بود. مثلا اگر در کشور آلمان جویای کار هستند،‌ صد درصد در این زمینه موفق می‌شوند. چراکه آلمان از لحاظ اقتصادی و صنعتی کشور قدرتمندی است. بنابراین کشور مورد نظر خود را با توجه به حرفه تخصصی خود انتخاب نمایید.

ویزای کار بلژیک چند نوع است؟

ویزای کار در بلژیک از طریق اخذ سه نوع ویزا به نام‌های A، B و C حاصل می‌شود. در ویزای کار نوع A، فرد متقاضی می‌تواند بدون محدودیت مشغول کار شود. نوع کارفرما در این نوع ویزا مطرح نیست و متقاضی می‌تواند با هر کارفرمایی در هر شغلی فعالیت داشته باشد.

  • در نوع B، شرایط متفاوت است. فرد متقاضی به مدت محدود یکسال و صرفا با یک کارفرما می‌تواند مشغول فعالیت شود.
  • لذا در صورتی که قصد تغییر کارفرما یا حرفه خود را دارد، می‌بایست مجددا درخواست ویزا نماید.
  • ضمنا این نوع ویزا هر ساله قابل تمدید است. بنابراین ویزای نوع B بسیار پرکاربرد برای اتباع خارجی است.
  • در نوع C، شرایط محدودتر است. به این صورت که فقط به صورت یکساله صادر می‌گردد و امکان تمدید هم ندارد.
  • این ویزا برای دانشجویان و کسانی که به صورت کاملا موقتی در این کشور هستند، بسیار کاربرد دارد.

روش اخذ ویزای کار بلژیک چیست؟

افراد متقاضی جهت اخذ ویزای کار می‌بایست طبق قوانین و شرایط حاکم بر این کشور جهت اخذ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در بلژیک اقدام کنند. مرحله اول که باید پشت سر گذاشته شود مرحله پیشنهاد کار از سوی کارفرما است. کارفرما با ارائه پیشنهاد کاری به فرد، او را به شغل مورد نظر دعوت می‌نماید.

بنابراین می‌بایست برای متقاضی به صورت کتبی و رسمی دعوتنامه ارسال نماید. او با در دست گرفتن دعوتنامه شغلی کارفرما، به سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشورش مراجعه کرده و اقدام می‌نماید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را دارد که راهنمای شما در زمینه اخذ ویزای کار در بلژیک و در نهایت اقامت دائم در این کشور و نیز چگونگی ارائه مدارک لازم جهت ویزای کار در بلژیک در تمامی مراحل اقدامی باشد. کسب اطلاعات و مشاوره با وکلای این موسسه می‌تواند شما را به این هدف مهم برساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *