مهاجرت کاری ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا

مهاجرت از طریق ویزای کاری یکی از گزینه های پیشنهادی برای مهاجرت می باشد. آشنا بودن با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا قبل از مهاجرت از این طریق حائز اهمیت می باشد. برای افراد گوناگون مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا متغیر می باشد. اگر این مقاله را تا انتها دنبال نمایید؛ از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا اطلاع خواهید یافت. در مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا به پاسخ سوالات زیر پرداخته می شود:

 • شرایط و مدارک اخذ ویزای کار بطور کلی به چه صورت می باشد؟
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا چه می باشد؟
 • مدت اعتبار ویزای کاری ایتالیا چقدر می باشد؟

شرایط و مدارک عمومی اخذ ویزای کار

 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای ایتالیایی.
 • دعوتنامه از سوی کارفرما
 • حداقل مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، مدرک فنی حرفه ای در زمینه شغل، مجوز کار مرتبط
 • استطاعت مالی به مبلغ 10,000 یورو در حساب بانکی
 • مدرک زبانی انگلیسی یا آشنایی با زبان ایتالیایی. (دانش زبان ایتالیایی مزیت محسوب می شود.)
 • گذرنامه

شرایط عمومی اخذ ویزای کار به صورت فوق الذکر می باشد. البته این شرایط برای متقاضیان بین المللی است که مقیم یا تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی باشند. زیرا افراد متقاضی سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اقامت و کار تا 90 روز ویزا احتیاج ندارند.این مدارک پس از جمع آوری توسط متقاضی غیر اروپایی باید ترجمه گردند. پس از ترجمه باید توسط دادگستری مهر شوند. سپس این مدارک را به سفارت ارسال نموده و وقت قبلی تعیین می گردد تا به ویزای کاری رسیدگی شود.

مراحل اخذ ویزای کار ایتالیا

صدور ویزای کاری ایتالیا مستلزم داشتن دعوتنامه ای از جانب کارفرمای ایتالیایی می باشد. برای این که کارفرما بتواند دعوتنامه ارسال نماید باید مجوز هایی را از اداره مهاجرت دریافت نماید. تحت هر شرایطی متقاضی برای کار در این کشور باید دعوتنامه از یک کارفرما داشته باشد.در صورت موفقیت متقاضی برای دریافت دعوتنامه با ارائه مدرکی که بیانگر اعتبار این دعوتنامه می باشد قادر به اخذ ویزای کاری ایتالیا خواهد بود. متقاضی مدارک اعتبار این دعوتنامه را به همراه دعوتنامه کاری به سفارت ارائه می نماید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا

دعوتنامه به تنهایی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا محسوب نمی شود. سایر مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 1. مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه و… (باید مدارک ترجمه شود)
 2. مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب فرد می باشد.
 3. تکمیل فرم درخواست ویزا که الزاما به صورت تایپی به سفارت تحویل داده می شود
 4. دعوتنامه کاری که الزاما مهمور به مهر شرکت صادر کننده و همچنین مهر اداره مهاجرت و اداره کار ایتالیا می باشد.
 5. یک قطعه عکس 5/3 × 5/4 و رنگی
 6. بیمه نامه مسافرتی شینگن که تا سقف 30,000 یورو را پوشش دهد و از یکی از شرکتهای بیمه مورد قبول سفارت ایتالیا صادر گردد.

با توجه به شغل انتخابی و یا شرایط فرد ممکن است مدارک دیگری برای اخذ ویزا لازم باشد. در این صورت این مدارک لازم را به متقاضی اطلاع می دهند. بنابراین این مدارک ثابت نبوده و وابسته به شرایط هر فرد و  هر شغل تغییر می نماید.

شرایط لازم برای اخذ دعوتنامه کارفرما

همانطور که گفته شد دعوتنامه از کارفرما از مدارک اصلی و غیر قابل حذف برای اخذ این ویزا می باشد. کارفرما نیز برای اینکه قادر به ارسال این دعوتنامه برای متقاضی باشد باید از اداره مهاجرت مجوز اخذ نماید. اخذ مجوز از اداره مهاجرت ایتالیا با رعایت قوانین امکان پذیر می باشد.

آگهی های کاری به جز داخل کشور ایتالیا به مدت 3 ماه در کل کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می گردد. در صورتی که کارفرما موفق به پیدا کردن نیروی کاری مورد نظرش نشود می تواند برای اخذ مجوز اقدام نماید. یعنی در مدت 3 ماه هیچ نیروی کاری در کل کشورهای اتحادیه اروپا متناسب با شرایط شغلی کارفرما نباشد. در این صورت کارفرما با درخواست مجوز به اداره مهاجرت قادر به اخذ مجوز برای ارسال دعوتنامه می باشد.

اعتبار ویزای کاری ایتالیا

عموما ویزای کاری با اعتبار 1 سال صادر می گردد. اگر مدت همکاری با کارفرما ادامه پیدا کند؛ این ویزا تمدید می گردد. پس از گذشت مدت معینی نیز متقاضی قادر به اقدام برای اخذ اقامت دائم می باشد. قابل به عرض است که برای رسیدگی به پرونده ویزا، سفارت از متقاضی هزینه دریافت می نماید. در صورت صدور ویزا یا عدم صدور ویزا، این هزینه به متقاضی عودت داده نمی شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ایتالیا

امکان مهاجرت به ایتالیا از طرق گوناگون وجود دارد. اما اگر قصد شما از مهاجرت به این کشور صرفا کار می باشد بهتر است ابتدا ویزای دیگری را اخذ نمایید. با توجه به شرایطی که ذکر شد داشتن دعوتنامه برای متقاضیان بین المللی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا بسیار دشوار می باشد.

از این رو توصیه می گردد؛ برای اخذ ویزای کاری از داخل این کشور برای یافتن کار اقدام نمایید. پس از یافتن کار ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. بعد از مدتی نیز برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. به این طریق قادر به اخذ اقامت اروپا و اخذ پاسپورت نیز خواهید بود.

اقدام برای مهاجرت کاری ایتالیا

با توجه به آنچه در این مقاله ذکر شد مهاجرت به ایتالیا با ویزای کاری دارای پیچیدگی و سختی می باشد. اگر قصد پیمودن این مسیر را دارید؛ می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت کمک دریافت نمایید. قطعا موسسه سفیران سروش سعادت این مسیر پر پیچ و خم را برای شما هموارتر می نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *