مهاجرت کاری ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه

آیا شما در مورد مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه دارای اطلاعاتی می باشید ؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که با به کار گیری وکلا و مشاورین مجرب و متخصص در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و همچنین امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند.  این فرصت را دارید که از اطلاعات جامعی در زمینه این امور بهره مند شوید.

مزیتهای ترکیه برای اقامت کاری

هم اکنون اقتصاد این  کشور که در جایگاه هجدهم سراسر دنیا قرار دارد. این کشور که دارای بازاری به مراتب خوب و  مناسب در راستای ایجا د تعداد زیادی سرمایه گذاری‌ ها و  هم چنین رونق دادان کسب و کارها بوده و نرخ رشد اقتصادی در طی سال های گذشته بوده ، و همچنین می توان به  نیروی کار جوان و با استعداد و داشتن  موقعیت استراتژیک این کشور  که در میان قاره اروپا و قاره آسیا  اشاره نمود ،

این کشور را می توان  به عنوان یک منبع جذاب برای رشد نودن  و سرمایه گذاری کردن  تبدیل  نموده و به همین منظور می باشد که  مهاجرت نمودن  به این کشور   در راستای اشتغال  به  صورت رو به افزایشی در حال  توسعه میباشد.

مزایای گرفتن  اقامت کاری کشور ترکیه  عبارتند از:

 • مزیت اول :

قادر بودن به گرفتن اقامت طولانی مدت  این کشور  با این شرط که  پس از  سپری نمودن  هشت سال  پی در پی  از  اشتغال و زندگی کردن  ممتد در این کشور  می شود به  اقامت بلند مدت  این کشور دست یافت.

 • مزیت دوم :

پس از اشتغال به کار در این کشور پیس از مدت چهار سال  اشخاص متفاضی می‌توانند  برای گرفتن حق شهروندی کشور ترکیه درخواست بدهند و در صورتی که موفق به گرفتن   رضایت مسئولین شوند   می توانند پاسپورت ترک دریافت  نمایند.

 • مزیت سوم :

با همراه داشتن بیمه درمانی این کشور توسط اسخاص متقاض ویزای کاری ترکیه می توان  تمامی هزینه‌های درمانی این کشور را  تحت پوشش قرار دهد.

 • مزیت چهارم :

با مشغول به کار شدن در این کشور ، کارمندان کشور ترکیه  دارنده سابقه کار بین‌المللی خواهند شد و  این توانایی را دارند که  از آن برای مهاجرت نمودن  به کشورهای دیگر استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که  گرفتن مجوز کاری در  این کشور  برای تمامی  اشخاصی متقاضی ویزای کاری این کشور که هدف   اشتغال به کار و استخدام شدن  در  این کشور و یا راه اندازی کسب و کار نمودن  در  این کشور را دارند  الزامی می باشد .

 شرایط لازم برای مقاضیان ویزای کار کشور ترکیه

شرایط لازم برای مقاضیان ویزای کار کشور ترکیه عبارتند از :

 1. شرط اول : اشخاص متقاضی ویزای کار که دارای پیشنهاد همکاری  از جانب  یک شرکت با تابعیت  ترکیه ای باشند
 2. شرط دوم :شهروندانی که دارای تابعیت  خارجی می باشند  و کارت اقامتی که دارای اعتبار باشد به همراه داشته باشند
 3. شرط سوم : در صورتی که اشخاص متقاضی و یزای کاری ترکیه دارای هیچ یک از شرایط فوق نباشند می توانند از طریق دریافت نمودن  اقامت توریستی این کشور، و  برای گرفتن اجازه اقامت این کشور اقدام نمایند.

متقاضیان برای گرفتن  اقامت کاری کشور ترکیه

بیشتر کارفرمایان و همچنین  شرکت‌های دارای تابعیت  ترکیه متمایل به تسلط داشتن  به اندازه اشخاص متقاضی ویزای کاری به زبان رایج در این کشور میباشند زیر لازمه ارتباط موثر با مشتریان می باشد. به دلیل رقابت بسیار تنگا تنگ برای کسب نمودن شغل اشخاص متقاضی  ملزم به این می باشند که  به  صورت آنلاین و به روز به  فرصت‌های شغلی دست یابندلازم به ذکر است که در کشور ترکیه بیشتر از  میزان استاندارد دیگر کشورها یعنی به میزان چهل و پنج ساعت در هفته به اشتغال می پردازند.

بررسی مراحلی  که برای اجازه کار ترکیه لازم میباشد

در مرحله اول صادر نمودن به روز و آنلاین درخواست از  جانب کارمند و همچنین کارفرما به وزارت خانه کار و امور اجتماعی کشور ترکیه  و همچنین صدور مدارک لازم میباشد   لازم به ذکر است که مدارک  تحویل داده شده توسط کارمند و  توسط کارفرما دارای تفاوت می باشد

 •     مرحله دوم :بعد از گذشتن شش  روز از زمان  فرستادن درخواست آنلاین،  شخص متقاضی ویزای کاری کشور ترکیه ملزم به تحویل دادن همه مدارک مورد نیاز  کار به وزارت کار و امور اجتماعی  می باشد .
 • مرحله سوم : کلیه مدارک و  همچنین درخواست برای مجوز کار  به وسیله وزارت خانه  کار و امنیت اجتماعی  این کشور  مورد بررسی  قرار خواهد گرفت .
 •    مرحله چهارم :  نتیجه درخواست به دو  روش آنلاین و فرم نوشته شده که می بایست  به اطلاع  اشخاص متقاضی خواهد رسید.
 • مرحله پنجم : اشخاص با تابعیت خارجی  ملزم  می باشند که در مدت سی روز  بعد از گرفتن مجوز کار، و در راستای مجوز لازم برای گرفتن  اقامت به منظور مقاصد  کاری  اقدام به ارسال در خواست خود کند.

 مدارک لازم برای اقامت کشور  ترکیه

برای اقامت در کشور ترکیه رد متقاضی می بایست مدارک و اسنادی را ارائه دهد که این اسناد شامل موارد زیر می شود:

 1.  به همراه داشتن چهار  قطعه عکس باشرایط مورد نظر برای پاسپورت
 2.   به همراه داشتن  اصل  مدرک گذرنامه
 3.   به همراه داشتن  رونوشت صفحاتی که در  زیر گذرنامه قید شده
 4. به همراه داشتن  اصل و رونوشت  از مجوزی که توسط اداره کار  و توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی صادر شده

نحوه تمدید نمودن مجوز کار کشور ترکیه

اولین مجوزکه برای اشخاص متقاضی کار صادر می شود  برای مدت یک سال دارای اعتبار می باشد . در صورت متمایل بودن شخص متقاضی برای ادامه اقامت در این کشور  ملزم است تا زمانی که  دو ماه و نیم از تاریخ انقضا ءباقی مانده باشد وی  برای تمدید نمودن دوباره  اعتبار مجوز کار اقدام نماید .  هنگامی که بعد از به پایان رساندن  سال دوم برای تمدید نمودن  مجوز کار درخواست بدهد، این  مجوز کار برای  مدت زمان سه سال دارای اعتبار خواهد بود.

 اقامت طولانی مدت کشور ترکیه از روش اقامت کاری

هنگامیه که اشخاص متقاضی ویزای کار برای مدت زمان هشت سال پی در پی که به نحوه قانونی در این  کشور به کار کردن  و زندگی نمودن پرداخته باشند ،  این فرصت را دارند که برای گرفتن مجوز کار نامحدود در کشور  ترکیه اقدام  نمایند و از این مجوز همانطور که از نام آن پیداست دیگر نیازی  به تمدید نمودن  و تجدیدنظر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *